Sport in 2009
Dit artikel is een samenvatting van de belangrijkste sportfeiten uit het jaar 2009.
Autosport
Eenzitters
- Grand Prix van Australië, Stratencircuit Melbourne:
Jenson Button (Brawn GP) - Grand Prix van Maleisië, Sepang:
Jenson Button (Brawn GP) - Grand Prix van China, Shanghai:
Sebastian Vettel (Red Bull Racing) - Grand Prix van Bahrein, Sakhir:
Jenson Button (Brawn GP) - Grand Prix van Spanje, Barcelona:
Jenson Button (Brawn GP) - Grand Prix van Monaco, Stratencircuit Monte Carlo:
Jenson Button (Brawn GP) - Grand Prix van Turkije, Istanbul:
Jenson Button (Brawn GP) - Grand Prix van Groot-Brittannië, Silverstone:
Sebastian Vettel (Red Bull Racing) - Grand Prix van Duitsland, Nürburgring:
Mark Webber (Red Bull Racing) - Grand Prix van Hongarije, Hungaroring:
Lewis Hamilton (McLaren) - Grand Prix van Europa, Stratencircuit Valencia:
Rubens Barrichello (Brawn GP) - Grand Prix van België, Spa-Francorchamps:
Kimi Räikkönen (Ferrari) - Grand Prix van Italië, Monza:
Rubens Barrichello (Brawn GP) - Grand Prix van Singapore†, Stratencircuit Marina Bay:
Lewis Hamilton (McLaren) - Grand Prix van Japan, Suzuka:
Sebastian Vettel (Red Bull Racing) - Grand Prix van Brazilië, São Paulo:
Mark Webber (Red Bull Racing) - Grand Prix van Abu Dhabi, Yas Marina Circuit‡:
Sebastian Vettel (Red Bull Racing)
† = avondrace
‡ = nieuw circuit
Rally
- Dakar-rally
- Auto:
Giniel de Villiers, Dirk von Zitzewitz, Volkswagen - Vrachauto:
Firdaus Kabirov, Aydar Belyaev, Andrey Mokeev, Kamaz
- Auto:
- Wereldkampioenschap Rally:
Sébastien Loeb - Intercontinental Rally Challenge:
Kris Meeke
Badminton
- Mannen enkel: Yuhan Tan
- Vrouwen enkel: Nathalie Descamps
- Mannen dubbel: Wouter Claes / Frédéric Mawet
- Vrouwen dubbel: Steffi Annys / Sévérine Corvilain
- Gemengd dubbel: Wouter Claes / Nathalie Descamps
- Mannen enkel: Eric Pang
- Vrouwen enkel: Yao Jie
- Mannen dubbel: Ruud Bosch / Koen Ridder
- Vrouwen dubbel: Lotte Jonathans / Yao Jie
- Gemengd dubbel: Jorrit de Ruijter / Ilse Vaessen
- Mannen enkel:
Rajiv Ouseph - Vrouwen enkel:
Rachel van Cutsen - Mannen dubbel:
Jürgen Koch / Peter Zauner - Vrouwen dubbel:
Emelie Lennartsson / Emma Wengberg - Gemengd dubbel:
Vitalij Durkin / Nina Vislova
- Europe Cup
Favorit Ramenskoje - BWF Super Series
- Mannen enkel:
Lee Chong Wei - Vrouwen enkel:
Wang Yihan - Mannen dubbel:
Kien Keat Koo / Boon Heong Tan - Vrouwen dubbel:
Chin Eei Hui / Wong Pei Tty - Gemengd dubbel:
Nova Widianto / Liliyana Natsir
- Mannen enkel:
Lin Dan - Vrouwen enkel:
Lu Lan - Mannen dubbel:
Cai Yun / Fu Haifeng - Vrouwen dubbel:
Zhang Yawen / Zhao Tingting - Gemengd dubbel:
Thomas Laybourn / Kamilla Rytter Juhl
Basketbal
- Nederlands kampioen Mannen: My-Guide Amsterdam Basketball
- Nederlands bekerwinnaar Mannen: EiffelTowers Den Bosch
- Nederlands bekerwinnaar Vrouwen: HLB Accountants Den Helder
- Nederlands bekerwinnaar Vrouwen: ProBuild Lions Landsmeer
Bobsleeën
- Mannen:
Ivo Rüegg, Cédric Grand - Vrouwen:
Nicola Minichiello , Gillian Cooke
Freestyleskiën
- Mannen:
Steve Omischl - Mannen:
Lydia Lassila
Inline-skaten
- 300m time trial mannen:
Wouter Hebbrecht - 300m time trial vrouwen:
Nicoletta Falcone - 500m sprint mannen:
Andrea Peruzzo - 500m sprint vrouwen:
Erika Zanetti - 1000m sprint mannen:
Bart Swings - 1000m sprint vrouwen:
Sabine Berg - 10000m punt. +afval mannen:
Bart Swings - 10000m punt. +afval vrouwen:
Simona di Eugenio - 15000m afvalkoers mannen:
Fabio Francolini - 10000m afvalkoers vrouwen:
Laura Lardani - 3000m aflossing mannen:
België - 3000m aflossing vrouwen:
Duitsland
- 200m time trial mannen:
Wouter Hebbrecht - 200m time trial vrouwen:
Nicoletta Falcone - 500m sprint mannen:
Claudio Naselli - 500m sprint vrouwen:
Desire Contenti - 10000m puntenkoers mannen:
Brian Lepine - 10000m puntenkoers vrouwen:
Simona di Eugenio - 20000m afvalkoers mannen:
Fabio Francolini - 15000m afvalkoers vrouwen:
Sabine Berg - 42195m marathon mannen:
Bart Swings - 42195m marathon vrouwen:
Sabine Berg - 5000m aflossing mannen:
België - 5000m aflossing vrouwen:
Italië
Judo
- Nederlandse kampioenschappen
|
|
|
|
|
|
Langlaufen
- Mannen vrij:
Johan Kjølstad / Ola Vigen Hattestad - Vrouwen vrij:
Aino-Kaisa Saarinen / Virpi Kuitunen
Motorsport
Wegrace
- Coureurs:
Ben Birchall Tom Birchall - Constructeur:
LCR-Suzuki
Motorcross
- Coureurs:
Joris Hendrickx Kaspars Liepins - Constructeur:
VMC
Mountainbiken
- Crosscountry: Roel Paulissen
- Marathon: Nicolas Vermeulen
- Downhill: Dave Goris
- 4-Cross: Arnaud Dubois
- Crosscountry: Sanne Cant
- Marathon: Catherine Delfosse
- Mannen:
Ralph Näf - Vrouwen:
Maja Włoszczowska - Teamestafette:
Emil Lindgren, Tobias Ludvigsson, Alexandra Engen, Matthias Wengelin
- Crosscountry:
Nino Schurter - Marathon:
Roel Paulissen - Down hill:
Steve Peat - 4-Cross:
Jared Graves - Trial 20-inch wiel:
Benito Ros Charral - Trial 26-inch wiel:
Gilles Coustellier
- Crosscountry:
Irina Kalentjeva - Marathon:
Sabine Spitz - Down hill:
Emmeline Ragot - 4-Cross:
Caroline Buchanan - Trials:
Karin Moor
- Team estafette:
Marco Fontana, Gerhard Kerschbaumer, Eva Lechner, Cristian Cominelli
Rodelen
- Mannen individueel:
Armin Zöggeler - Mannen dubbel:
Christian Oberstolz / Patrick Gruber - Vrouwen individueel:
Tatjana Hüfner - Landenwedstrijd:
Duitsland
- Mannen individueel:
Felix Loch - Mannen dubbel:
Gerhard Plankensteiner / Oswald Haselrieder - Vrouwen individueel:
Erin Hamlin - Landenwedstrijd:
Duitsland
Rugby
- Zeslandentoernooi - Winnaar:
Ierland
Schaatsen
Langebaanschaatsen
- Mannen kleine vierkamp: Kris Schildermans
- Vrouwen kleine vierkamp: niet verreden
- Mannen 500 m: Jan Smeekens
- Vrouwen 500 m: Annette Gerritsen
- Mannen 1000 m: Stefan Groothuis
- Vrouwen 1000 m: Paulien van Deutekom
- Mannen 1500 m: Sven Kramer
- Vrouwen 1500 m: Paulien van Deutekom
- Mannen 5000 m: Sven Kramer
- Vrouwen 3000 m: Renate Groenewold
- Mannen 10000 m: Sven Kramer
- Vrouwen 5000 m: Renate Groenewold
- Mannen 500m:
Lee Kang-seok - Vrouwen 500m:
Jenny Wolf - Mannen 1000m:
Trevor Marsicano - Vrouwen 1000m:
Christine Nesbitt - Mannen 1500m:
Shani Davis - Vrouwen 1500m:
Anni Friesinger - Mannen 5000m:
Sven Kramer - Vrouwen 3000m:
Renate Groenewold - Mannen 10000m:
Sven Kramer - Vrouwen 5000m:
Martina Sáblíková - Mannen Ploegenachtervolging:
Nederland - Vrouwen Ploegenachtervolging:
Canada
Marathonschaatsen
- Mannen: Yoeri Lissenberg
- Vrouwen: Daniëlle Bekkering
Shorttrack
- Mannen:
Nicola Rodigari - Aflossing:
Yuri Confortola, Claudio Rinaldi, Nicola Rodigari, Roberto Serra - Dames:
Arianna Fontana - Aflossing:
Rózsa Darázs, Bernadett Heidum, Erika Huszár, Andrea Keszler
- Mannen:
Lee Ho-suk - Aflossing:
John Celski, Ryan Bedford, Jordan Malone, Apolo Anton Ohno - Vrouwen:
Wang Meng - Aflossing:
Wang Meng, Zhou Yang, Zhang Hui, Liu Qiuhong
Schansspringen
- Algemene wereldbeker:
Gregor Schlierenzauer - Skivliegen:
Gregor Schlierenzauer - Landenteams:
Oostenrijk
Schermen
- Individueel Mannen:
Sven Schmid - Individueel Vrouwen:
Britta Heidemann - Team Mannen:
Hongarije - Team Vrouwen:
Roemenië
- Individueel Mannen:
Andrea Baldini - Individueel Vrouwen:
Valentina Vezzali - Team Mannen:
Italië - Team Vrouwen:
Italië
- Individueel Mannen:
Veniamin Reshetnikov - Individueel Vrouwen:
Olha Kharlan - Team Mannen:
Italië - Team Vrouwen:
Oekraïne
- Individueel Mannen:
Anton Avdejev - Individueel Vrouwen:
Lubov Shutova - Team Mannen:
Frankrijk - Team Vrouwen:
Italië
- Individueel Mannen:
Andrea Baldini - Individueel Vrouwen:
Aida Chanayeva - Team Mannen:
Italië - Team Vrouwen:
Italië
- Individueel Mannen:
Nicolas Limbach - Individueel Vrouwen:
Mariel Zagunis - Team Mannen:
Roemenië - Team Vrouwen:
Oekraïne
Skeleton
- Mannen:
Gregor Staehli - Vrouwen:
Marion Trott - Combinatie:
Duitsland
Snooker
- World Ranking-toernooien
Snowboarden
- Algemeen Mannen:
Siegfried Grabner - Algemeen Vrouwen:
Doris Günther - Parallelle slalom Mannen:
Siegfried Grabner - Parallelle slalom Vrouwen:
Amelie Kober - Halfpipe Mannen:
Ryoh Aono - Halfpipe Vrouwen:
Liu Jiayu - Snowboard cross Mannen:
Markus Schairer - Snowboard cross Vrouwen:
Lindsey Jacobellis - Big air Mannen:
Stefan Gimpl
- Parallelle reuzenslalom Mannen:
Jasey-Jay Anderson - Parallelle reuzenslalom Vrouwen:
Marion Kreiner - Parallelle slalom Mannen:
Benjamin Karl - Parallelle slalom Vrouwen:
Fränzi Mägert-Kohli - Halfpipe Mannen:
Ryoh Aono - Halfpipe Vrouwen:
Liu Jiayu - Snowboard cross Mannen:
Markus Schairer - Snowboard cross Vrouwen:
Helene Olafsen - Big air Mannen:
Markku Koski
Tafeltennis
- Mannen: Feijenoord van Teylingen
- Vrouwen: Li-Ning/Infinity Heerlen
- Mannen enkelspel: Qi Xiao Feng
- Vrouwen enkelspel: Li Jiao
- Mannen dubbelspel: Frank Rengenhart / Merijn de Bruin
- Vrouwen dubbelspel: Yana Timina / Ana Gogorita
- Gemengd dubbelspel: Frank Rengenhart / Yana Timina
- Mannen enkelspel:
Ma Long - Vrouwen enkelspel:
Guo Yan - Mannen dubbelspel:
Timo Boll / Christian Süß - Vrouwen dubbelspel:
Ding Ning / Liu Shiwen
Tennis
- Mannen:
Rafael Nadal - Vrouwen:
Serena Williams - Manneldubbel:
Bob Bryan / Mike Bryan - Vrouwendubbel:
Serena Williams / Venus Williams - Gemengddubbel:
Sania Mirza / Mahesh Bhupathi
- Mannen:
Roger Federer - Vrouwenenkel:
Svetlana Koeznetsova - Mannendubbel:
Lukáš Dlouhý / Leander Paes - Vrouwendubbel:
Anabel Medina Garrigues / Virginia Ruano Pascual - Gemengddubbel:
Liezel Huber / Bob Bryan
- Mannen:
Roger Federer - Vrouwen:
Serena Williams - Mannendubbel:
Daniel Nestor / Nenad Zimonjić - Vrouwendubbel:
Serena Williams / Venus Williams - Gemenddubbel:
Anna-Lena Grönefeld / Mark Knowles
Triatlon
- Mannen:
Alistair Brownlee - Vrouwen:
Emma Moffatt
- Mannen:
Timothy O'donnell - Vrouwen:
Jodie Swallow
Turnen
- Individuele meerkamp Mannen:
Kohei Uchimura - Individuele meerkamp Vrouwen:
Bridget Sloan - Vloer Mannen:
Marian Dragulescu - Vloer Vrouwen:
Elizabeth Tweddle - Paard voltige Mannen:
Hongtao Zhang - Ringen Mannen:
Mingyong Yan - Sprong Mannen:
Marian Dragulescu - Sprong Vrouwen:
Kayla Williams - Brug met gelijke liggers Mannen:
Guanyin Wang - Brug met ongelijke leggers Vrouwen:
Kexin He - Rekstok Mannen:
Kai Zou - Evenwichtsbalk Vrouwen:
Linlin Deng
Voetbal
Internationale toernooien
- Confederations Cup:
Brazilië - Wereldkampioenschap onder 17:
Zwitserland - Wereldkampioenschap onder 20:
Ghana - Wereldkampioenschap voor clubs:
FC Barcelona
- UEFA Champions League:
FC Barcelona - UEFA Cup:
Sjachtar Donetsk - Europese Supercup:
FC Barcelona - Europees kampioenschap onder 17:
Duitsland - Europees kampioenschap onder 21:
Duitsland
- AFC Champions League:
Pohang Steelers - AFC Cup:
Al-Kuwait - AFC President's Cup:
Regar-TadAZ Tursunzoda
- African Championship of Nations:
Congo-Kinshasa - CAF Confederation Cup:
Stade Malien - CAF Champions League:
TP Mazembe - CAF Supercup:
Al-Ahly
- Union of Arab Football Associations (UAFA)
- Arab Nations Cup: eindronde geannuleerd
- Arabische Champions League:
Espérance Sportive de Tunis
- Vrouwen
Nationale kampioenschappen
- Mannen
België
- Jupiler Pro League: Standard Luik
- Topschutter: Jaime Alfonso Ruiz
- Beker van België: KRC Genk
- Supercup: Standard Luik
- Tweede klasse: Sint-Truidense VV
- FA Premier League: Manchester United
- Topschutter: Nicolas Anelka
- League Cup: Manchester United
- FA Cup: Chelsea
- FA Community Shield: Chelsea
- Football League Championship: Wolverhampton Wanderers FC
- Ligue 1: Girondins de Bordeaux
- Topschutter: André-Pierre Gignac
- Coupe de France: Guingamp
- Coupe de la Ligue: Girondins de Bordeaux
- Trophée des Champions: Girondins de Bordeaux
- Ligue 2: RC Lens
- Serie A: Internazionale
- Topschutter: Zlatan Ibrahimović
- Coppa Italia: Lazio Roma
- Supercoppa: Lazio Roma
- Serie B: AS Bari
- Eredivisie: AZ Alkmaar
- Topschutter: Mounir El Hamdaoui
- KNVB beker: sc Heerenveen
- Johan Cruijff Schaal: AZ Alkmaar
- Eerste divisie: VVV-Venlo
- Primera División: FC Barcelona
- Topschutter: Diego Forlán
- Copa del Rey: FC Barcelona
- Supercopa: FC Barcelona
- Segunda División A: Xerez CD
- J-League: Kashima Antlers
- Topschutter: Ryoichi Maeda
- J-League Cup: FC Tokyo
- Supercup: Kashima Antlers
- J-League 2: Vegalta Sendai
- Premjer-Liga: Roebin Kazan
- Topschutter: Welliton
- Beker van Rusland: CSKA Moskou
- Supercup: CSKA Moskou
- Eerste divisie: Anzji Machatsjkala
- Vrouwen
Nederland
Volleybal
- Liga A Mannen: Noliko Maaseik
- Eredivisie Vrouwen: Dauphines Charleroi
- Beker Mannen: Noliko Maaseik / Vrouwen: VDK Gent
- Mannen: ORTEC Rotterdam.Nesselande
- Vrouwen: DELA Martinus
- Beker Mannen: SV Dynamo / Vrouwen: Martinus
- CEV Champions League Mannen:
Trentino Volley - CEV Champions League Vrouwen:
Volley Bergamo - CEV Challenge Cup Mannen:
Arkas Spor Izmir - CEV Challenge Cup Vrouwen:
Vini Monteschiavo Jesi - CEV Cup Mannen:
VK Belogorje Belgorod - CEV Cup Vrouwen:
Asystel Novara
- Europees kampioenschap
Beachvolleybal
- Dries Koekelkoren / Tom Van Walle, Liesbet Van Breedam / Liesbeth Mouha
Reinder Nummerdor / Richard Schuil, Inese Jursone / Inguna Minusa
Wielersport
Wegwielrennen
- Algemeen klassement:
Denis Mensjov - Puntenklassement:
Danilo Di Luca,Denis Mensjov - Bergklassement:
Stefano Garzelli - Jongerenklassement:
Kevin Seeldraeyers - Team:
Astana
- Algemeen klassement:
Alberto Contador - Bergklassement:
Franco Pellizotti - Puntenklassement:
Thor Hushovd - Jongerenklassement:
Andy Schleck - Team:
Astana
- Algemeen klassement:
Alejandro Valverde - Puntenklassement:
André Greipel - Bergklassement:
David Moncoutié - Combinatieklassement:
Alejandro Valverde - Team:
Xacobeo-Galicia
- Klassement individueel:
Alberto Contador - Klassement teams:
Astana Pro Team - Landenklassement:
Spanje - Tour Down Under:
Allan Davis - Parijs-Nice:
Luis León Sánchez - Tirreno-Adriatico:
Michele Scarponi - Milaan-Sanremo:
Mark Cavendish - Ronde van Vlaanderen:
Stijn Devolder - Gent-Wevelgem:
Edvald Boasson Hagen - Ronde van het Baskenland:
Alberto Contador - Parijs-Roubaix:
Tom Boonen - Amstel Gold Race:
Sergej Ivanov - Waalse Pijl:
Davide Rebellin - Luik-Bastenaken-Luik:
Andy Schleck - Ronde van Romandië:
Roman Kreuziger - Ronde van Catalonië:
Alejandro Valverde - Ronde van Italië:
Denis Mensjov - Critérium du Dauphiné:
Alejandro Valverde - Ronde van Zwitserland:
Fabian Cancellara - Ronde van Frankrijk:
Alberto Contador - Clásica San Sebastián:
Carlos Barredo - Ronde van Polen:
Alessandro Ballan - Vattenfall Cyclassics:
Tyler Farrar - GP Ouest France-Plouay:
Simon Gerrans - Eneco Tour:
Edvald Boasson Hagen - Ronde van Spanje:
Alejandro Valverde - Wereldkampioenschappen wegrit elite:
Cadel Evans - Ronde van Lombardije:
Philippe Gilbert
Baanwielrennen
- Sprint:
Grégory Baugé - Teamsprint:
Grégory Baugé, Mickaël Bourgain, Kévin Sireau - Individuele achtervolging:
Taylor Phinney - Ploegenachtervolging:
Michael Faerk Christensen, Casper Jørgensen, Jens-Erik Madsen, Alex Rasmussen - 1 Kilometer tijdrit:
Stefan Nimke - Keirin:
Maximilian Levy - Puntenkoers:
Cameron Meyer - Scratch:
Morgan Kneisky - Omnium:
Leigh Howard - Ploegkoers:
Michael Mørkøv, Alex Rasmussen
- Sprint:
Victoria Pendleton - Teamsprint:
Kaarle McCullough, Anna Meares - Individuele achtervolging:
Alison Shanks - Ploegenachtervolging:
Elizabeth Armitstead, Wendy Houvenaghel, Joanna Rowell - 500 meter tijdrit:
Simona Krupeckaite - Keirin:
Guo Schuang - Puntenkoers:
Giorgia Bronzini - Scratch:
Yumari Gonzalez Valdivieso - Omnium:
Josephine Tomic
Zwemmen
Waterpolo
- LEN Euroleague Mannen:
VK Primorac - LEN Champions Cup Vrouwen:
NO Vouliagmeni - LEN Cup Mannen:
Szeged VE - LEN Cup Vrouwen:
Shturm Chekhov
Sporter van het jaar
- Sportvrouw: Kim Clijsters
- Sportman: Philippe Gilbert
- Sportploeg: Nationaal 4x400 m estafetteteam Mannen
- Sportbelofte: Romelu Lukaku
- Sportvrouw: Marianne Vos
- Sportman: Epke Zonderland
- Sportploeg: Estafetteploeg Vrouwen 4x100m vrije slag
- Gehandicapte sporter: Monique van der Vorst
- Coach: Louis van Gaal
- De Junior: Melissa Boekelman
- Sportman:
Usain Bolt - Sportvrouw:
Jelena Isinbajeva - Sportploeg:
Chinees olympisch Team - Gehandicapte sporter:
Daniel Dias - Doorbraak:
Rebecca Adlington - Actiesporter:
Kelly Slater - Comeback:
Vitali Klytsjko - Lifetime Achievement Award: Niet uitgereikt
Overleden
- 02 – Ian Greaves (76), Brits voetballer en voetbalmanager
- 02 – Joe Henry (80), Amerikaans honkballer
- 02 – Nick Scandone (42), Amerikaans zeiler
- 03 – Luca Gelfi (42), Italiaans wielrenner
- 03 – Sam McQuagg (73), Amerikaans coureur
- 04 – Jacques Bastin (96), Belgisch voetballer
- 04 – Lei Clijsters (52), Belgisch voetballer en voetbaltrainer
- 04 – Sonny Fai (20), Nieuw-Zeelands rugbyspeler
- 05 – Pascal Terry (49), Frans motorcoureur
- 06 – Charlie Thomson (78), Brits voetbaldoelman
- 07 – Alfie Conn (82), Brits voetballer
- 07 – Puck Oversloot (94), Nederlands zwemster
- 10 – Sidney Wood (97), Amerikaans tennisser
- 16 – Aad Bak (82), Nederlands voetballer
- 16 – Berry Withuis (88), Nederlands schaker en schaaktoernooi-organisator
- 19 – Johan Geleyns (43), Belgisch basketballer en -coach
- 19 – José Torres (72), Puerto Ricaans bokser
- 19 – Joop Wille (88), Nederlands voetbalinternational en-scheidsrechter
- 21 – Peter Persidis (62), Oostenrijks voetballer en -trainer
- 22 – Clément Pinault (23), Frans voetballer
- 24 – Karl Koller (79), Oostenrijks voetballer
- 24 – Ferry Pirard (61), Nederlands voetballer
- 29 – Hélio Gracie (95), Braziliaans vechtsporter
- 30 – Ingemar Johansson (76), Zweeds bokser
- 03 – Louis Proost (73), Belgisch wielrenner
- 04 – Christophe Dupouey (40), Frans mountainbiker
- 05 – Frederiek Nolf (21), Belgisch wielrenner
- 08 – Marian Cozma (26), Roemeens handbalspeler
- 12 – Giacomo Bulgarelli (68), Italiaans voetballer
- 14 – Cor Braasem (85), Nederlands waterpoloër
- 15 – Chiel Govers (96), Nederlands voetballer en voetbalscheidsrechter
- 18 – Kamila Skolimowska (26), Pools atlete
- 19 – Pierre Barbotin (82), Frans wielrenner
- 01 – Chris Finnegan (64), Engels bokser
- 03 – Sebastian Faisst (20), Duits handballer
- 13 – Andrew Martin (33), Canadees worstelaar
- 16 – Roland Dantes (64), Filipijns vechtsporter en acteur
- 17 – Sjeng Verstappen (65), Nederlands bokser
- 20 – Jaroslav Pitner (83), Tsjechisch ijshockeycoach
- 20 – Roberta Alison (65), Amerikaans tennisster
- 23 – Lloyd Ruby (81), Amerikaans Formule 1-coureur
- 24 – Hans Klenk (89), Duits autocoureur
- 25 – Yukio Endo (72), Japans turner
- 30 – Andrea Mead-Lawrence (76), Amerikaans skiester
- 30 – Jackie Pretorius (74), Zuid-Afrikaans Formule 1-coureur
- 01 – Arne Andersson (91), Zweeds atleet
- 01 – Jan Kleyn (83), Nederlands atleet
- 03 – Carol Schuurman (74), Nederlands voetballer
- 07 – Jobie Dajka (27), Australisch baanwielrenner
- 07 – Leo Prieto (88), Filipijns sportbestuurder en basketbalcoach
- 08 – Robert Habermehl (33), Nederlands korfballer
- 09 – Nick Adenhart (22), Amerikaans honkballer
- 09 – Edgar Buchwalder (92), Zwitsers wielrenner
- 20 – Franco Rotella (42), Italiaans voetballer
- 23 – Lam Sheung-Yee (74), Hongkongs acteur en voetballer
- 26 – Salamo Arouch (86), Grieks-Israëlisch bokser, ondernemer en Holocaustoverlevende
- 27 – Greg Page (50), Amerikaans bokser
- 30 – Henk Nijdam (73), Nederlands wielrenner
- 01 – Jokke Kangaskorpi (37), Fins voetballer
- 02 – Jack Kemp (73), Amerikaans American Football-speler
- 06 – Maarten Sikking (61), Nederlands hockeyer
- 07 – Rutger Röell (80), Nederlands roeicoach
- 08 – Fons Brydenbach – (54), Belgisch atleet
- 08 – Fujisawa Hideyuki – (83), Japans Go-speler
- 09 – Jean-Claude Van Geenberghe (46), Belgisch ruiter
- 12 – Heini Walter (81), Zwitsers autocoureur
- 13 – Norbert Eschmann (75), Zwitsers voetballer
- 13 – Ad Moons (91/92), Nederlands atleet
- 15 – Frank Mundy (90), Amerikaans autocoureur
- 21 – Robert Müller (28), Duits ijshockeyer
- 21 – Gerry Meijerhof (40), Nederlands autocoureur
- 28 – Emmanuel Baba Dawoud (74), Iraaks voetballer en voetbalcoach
- 28 – Rob Hartoch (62), Nederlands schaker
- 29 – Karine Ruby (31), Frans snowboardster
- 06 – Bobby Haarms (75), Nederlands voetballer en voetbalcoach
- 14 – Abel Tador (24), Nigeriaans voetballer
- 15 – Bert Bartelings (48), Nederlands voetballer en voetbaltrainer
- 16 – Peter Arundell (75), Brits autocoureur
- 20 – Godfrey Rampling (100), Brits sprinter
- 24 – Freek van de Graaff, (65) Nederlands olympisch roeier
- 01 – Alexis Arguello (57), Nicaraguaans bokser en politicus
- 04 – Steve McNair (36), Amerikaans American-footballspeler
- 06 – Eric van den Berg (66), Nederlands bokstrainer
- 06 – Mathieu Montcourt (24), Frans tennisser
- 08 – Nico van Est (81), Nederlands wielrenner
- 11 – Arturo Gatti (37), Canadees bokskampioen
- 12 – Monica Havelka (53), Amerikaans roeister en basketbalspeelster
- 12 – Nikola Stantsjev (78), Bulgaars worstelkampioen
- 13 – Harry Källström (70), Zweeds rallyrijder
- 18 – Ricardo Londoño (59), Colombiaans autocoureur
- 19 – Karen Harup (84), Deens zwemkamioene
- 19 – Ed Rudolph (68), Amerikaans snelschaatser
- 19 – Henry Surtees (18), Brits autocoureur
- 20 – Vedat Okyar (64), Turks voetballer
- 21 – Nelson Demarco (84), Uruguayaans basketballer
- 22 – Mark Leduc (47), Canadees bokskampioen
- 22 – Herbert Morris (93), Amerikaans roeikampioen
- 24 – Zé Carlos (47), Braziliaans doelman
- 24 – Jack Le Goff (78), Frans-Amerikaans ruiterkampioen
- 25 – Vernon Forrest (38), Amerikaans bokser
- 31 – Bobby Robson (76), Engels voetballer en voetbalcoach
- 01 – Hironoshin Furuhashi (80), Japans zwemmer
- 08 – Daniel Jarque (26), Spaans voetballer
- 16 – Paul Healion (31), Iers wielrenner
- 18 – Mária Vadász (59), Hongaars handbalspeelster
- 18 – Geertje Wielema (75), Nederlands zwemster
- 22 – Erkki Laine (51), Fins ijshockeyspeler
- 24 – Toni Sailer (73), Oostenrijks skiër
- 27 – Dave Laut (52), Amerikaans kogelstoter
- 28 – Frank Gardner (78), Australisch autocoureur
- 31 – Torsten Lindberg (92), Zweeds voetballer
- 01 – John Stephens (43), Amerikaans American football-speler
- 11 – Henny van Schoonhoven (39), Nederlands voetballer
- 14 – Darren Sutherland (27), Iers bokser
- 18 – Marcel Vandewattyne (85), Belgisch atleet
- 22 – Olaf Dufseth (91), Noors skiër
- 24 – Terry Bly (73), Brits voetballer
- 24 – Egon Solymossy (87), Hongaars atleet
- 28 – Zygmunt Chychła (82), Pools bokskampioen
- 28 – Horst Feilzer (52), Duits voetballer
- 30 – Pentti Airikkala (64), Fins rallyrijder
- 30 – Victor Van Schil (69), Belgisch wielrenner
- 02 – Jørgen Jensen (65), Deens atleet
- 02 – Rolf Rüssmann (9), Duits voetballer
- 03 – Michel Nédélec (69), Frans wielrenner
- 04 – Ernő Kolczonay (56), Hongaars schermkampioen
- 05 – Rob Bron (66), Nederlands motorcoureur
- 07 – Jean Sage (69), Frans autocoureur en teambaas
- 08 – Torsten Reißmann (53), Duits judokampioen
- 09 – Horst Szymaniak (75), Duits voetballer
- 10 – Rodrigo del Rosario (92), Filipijns gewichtheffer
- 11 – Gustav Kral (26), Oostenrijks voetballer/doelman
- 12 – Alberto Castagnetti (66), Italiaans vrije stijl-zwemmer en zwemcoach
- 12 – Massimo Mattolini (56), Italiaans voetballer / doelman
- 12 – rank Vandenbroucke (34), Belgisch wielrenner
- 13 – Henk Bloemsma (88), Nederlands voetballer
- 13 – enk Koning (74), Nederlands voetballer
- 14 – Lou Albano (76), Amerikaans beroepsworstelaar
- 15 – Heinz Versteeg (70), Nederlands voetballer
- 22 – Ray Lambert (87), Brits voetballer
- 25 – Kevin Widemond (23), Amerikaans basketballer
- 27 – Alex Harris (34), Australisch paralympisch zwemmer
- 28 – Ingvar Carlsson (62), Zweeds rallyrijder
- 30 – František Veselý (65), Tsjechisch voetballer
- 02 – Keith Kettleborough (74), Engels voetballer
- 03 – Archie Baird (90), Schots voetballer
- 04 – Ivan Bjakov (65), Russisch atleet
- 04 – Stefano Chiodi (52), Italiaans voetballer
- 04 – Stanisław Flanek (90), Pools voetballer
- 06 – Dimitri De Fauw (28), Belgisch wielrenner
- 07 – Moncef Djebaili (52), Frans-Algerijns voetballer
- 07 – Billy Ingham (57), Engels voetballer
- 08 – Médard Zanou (22), Benins voetballer
- 09 – Agustín Sagasti (39), Spaans wielrenner
- 10 – Robert Enke (32), Duits voetballer
- 10 – Timotei Potisek (25), Frans motorcrosser
- 11 – Savvas Hatziioannou (67), Grieks voetballer
- 12 – Willy Kernen (80), Zwitsers voetballer
- 14 – Nikolai Anikin (77), Russisch langlaufkampioen
- 15 – Ray Charnley (74), Engels voetballer
- 15 – Andrij Fedtsjoek (29), Oekraïens bokser
- 15 – Antonio de Nigris (31), Mexicaans voetballer
- 21 – Rena Kanokogi (74), Amerikaans judoka
- 22 – Marcelo da Silva Moco (30), Braziliaans voetballer
- 22 – Juan Carlos Muñoz (90), Argentijns voetballer
- 22 – Tony Parry (64), Engels voetballer
- 22 – Francisco Rodriguez (Mexicaans bokser) (25), Mexicaans profbokser
- 22 – Eli Uzan (46), Israëlisch voetballer
- 26 – Nikola Kovachev (75), Bulgaars voetballer
- 29 – Patrick Konchellah (41), Keniaans atleet
- 01 – Neil Dougall (88), Schots voetballer
- 05 – Kálmán Markovits (78), Hongaars waterpoloër
- 07 – Shunkichi Hamada (99), Japans hockeyer
- 09 – Petr Kocman (39), Tsjechisch voetballer
- 09 – Håkan Wickberg (66), Zweeds ijshockeyer
- 12 – Klavdija Bojarskich (70), Russisch langlaufkampioene
- 12 – Jan Nijman (76), Nederlands voetballer en voetbaltraine
- 13 – Wilton Cezar Xavier (62), Braziliaans voetballer
- 14 – Heiner Schober (82), Duits voetballer
- 15 – Alan A'Court (75), Engels voetballer
- 16 – Dennis Herod (86), Engels voetballer
- 16 – Igor Sholin (24), Oekraïens voetballer
- 16 – Kurt Ucko (85), Duits voetballer
- 20 – Jack Brownsword (86), Engels voetballer
- 22 – Albert Scanlon (74), Engels voetballer
- 24 – Mousslim Abdoullaïev (27), Russisch thaibokskampioen
- 27 – Gilbert Monteyne (64), Belgisch bokser
- 31 – Bill Powell (93), Amerikaans golfer
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.