Ronde van Frankrijk 2013/Startlijst
Dit artikel beschrijft de startlijst van de 100e Ronde van Frankrijk die op zaterdag 29 juni 2013 voor het eerst van start ging op het Franse eiland Corsica. De winnaar van het vorige jaar, Bradley Wiggins, verscheen in verband met knieproblemen niet aan de start. Het rugnummer één werd daarom gedragen door ploegmaat en Sky-kopman Chris Froome.
Overzicht
Sky ProCycling
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
1 | Winnaar: 8e, 15e & 17e etappe | |||
2 | niet gestart: 13e etappe | DNF | ||
3 | 77e | |||
4 | Buiten tijd: 9e etappe | DNF | ||
5 | 127e | |||
6 | 19e | |||
7 | 90e | |||
8 | 135e | |||
9 | 140e |
Ploegleider: Servais Knaven, Nicolas Portal
Cannondale Pro Cycling Team
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
11 | Winnaar: 7e etappe | 82e | ||
12 | 114e | |||
13 | 71e | |||
14 | Buiten tijd: 4e etappe | DNF | ||
15 | 100e | |||
16 | 111e | |||
17 | 94e | |||
18 | 117e | |||
19 | 155e |
Ploegleider: Mario Scirea, Stefano Zanatta
Lotto-Belisol
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
21 | Niet gestart: 6e etappe | DNF | ||
22 | 108e | |||
23 | 38e | |||
24 | Winnaar: 6e etappe & Strijdlustigste renner: 6e etappe | 129e | ||
25 | 72e | |||
26 | 162e | |||
27 | 160e | |||
28 | Opgave: 19e etappe | DNF | ||
29 | 163e |
Ploegleider: Herman Frison, Marc Wauters
BMC Racing Team
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
31 | 39e | |||
32 | 91e | |||
33 | 98e | |||
34 | 62e | |||
35 | 56e | |||
36 | 35e | |||
37 | 85e | |||
38 | Niet gestart: 9e etappe | DNF | ||
39 | 45e |
Ploegleider: Fabio Baldato, John Lelangue
RadioShack-Leopard
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
41 | 20e | |||
42 | Winnaar: 2e etappe & Strijdlustigste renner: 7e etappe | 18e | ||
43 | 53e | |||
44 | 58e | |||
45 | 103e | |||
46 | 30e | |||
47 | 14e | |||
48 | Strijdlustigste renner: 20e etappe | 67e | ||
49 | 36e |
Ploegleider: Kim Andersen, Alain Gallopin
Team Europcar
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
51 | Strijdlustigste renner: 19e etappe | 24e | ||
52 | 99e | |||
53 | Strijdlustigste renner: 1e etappe & 10e etappe | 156e | ||
54 | 32e | |||
55 | 158e | |||
56 | 49e | |||
57 | 134e | |||
58 | 123e | |||
59 | 65e |
Ploegleider: Andy Flickinger, Ismaël Mottier
Astana Pro Team
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
61 | 7e | |||
62 | 168e | |||
63 | Niet gestart: 7e etappe | DNF | ||
64 | 95e | |||
65 | 84e | |||
66 | Opgave: 3e etappe | DNF | ||
67 | Opgave: 6e etappe | DNF | ||
68 | Opgave: 18e etappe | DNF | ||
69 | 167e |
Ploegleider: Dmitri Fofonov, Dimitri Sedoun
FDJ.fr
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
71 | Niet gestart: 16e etappe | DNF | ||
72 | Opgave: 18e etappe | DNF | ||
73 | Opgave: 6e etappe | DNF | ||
74 | 59e | |||
75 | 133e | |||
76 | 44e | |||
77 | 29e | |||
78 | 126e | |||
79 | 66e |
Ploegleider: Thierry Bricaud, Franck Pineau
AG2R-La Mondiale
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
81 | Opgave: 17e etappe | DNF | ||
82 | Strijdlustigste renner: 9e etappe | 15e | ||
83 | Opgave: 4e etappe | DNF | ||
84 | 143e | |||
85 | 34e | |||
86 | 22e | |||
87 | Strijdlustigste renner: 2e etappe | 125e | ||
88 | 124e | |||
89 | Winnaar: 18e etappe, Strijdlustigste renner: 18e etappe en Prijs van de Strijdlust Ronde van Frankrijk | 37e |
Ploegleider: Julien Jurdie, Vincent Lavenu
Team Saxo-Tinkoff
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
91 | 4e | |||
92 | 107e | |||
93 | 43e | |||
94 | 5e | |||
95 | Opgave: 9e etappe | DNF | ||
96 | 136e | |||
97 | 40e | |||
98 | 16e | |||
99 | 92e |
Ploegleider: Fabrizio Guidi, Philippe Mauduit
Katjoesja
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
101 | ||||
102 | 110e | |||
103 | 147e | |||
104 | 141e | |||
105 | 109e | |||
106 | 17e | |||
107 | 110e | |||
108 | 51e | |||
109 | 48e |
Ploegleider: Valerio Piva, Torsten Schmidt
Euskaltel-Euskadi
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
111 | 23e | |||
112 | 42e | |||
113 | Niet gestart: 17e etappe | DNF | ||
114 | 69e | |||
115 | 165e | |||
116 | 12e | |||
117 | 78e | |||
118 | 139e | |||
119 | 122e |
Ploegleider: Álvaro González de Galdeano, Oscar Guerrero
Team Movistar
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
121 | 8e | |||
122 | 54e | |||
123 | 97e | |||
124 | Winnaar:16e & 19e etappe & Strijdlustigste renner: 16e etappe | 27e | ||
125 | 118e | |||
126 | Opgave: 9e etappe | DNF | ||
127 | 47e | |||
128 | Winnaar: 20e etappe & Strijdlustigste renner: 8e etappe | |||
129 | 79e |
Ploegleider: José Luis Arrieta, José Luis Jaimerena
Cofidis
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
131 | 102e | |||
132 | Opgave: 3e etappe | DNF | ||
133 | 63e | |||
134 | 115e | |||
135 | Opgave: 19e etappe | DNF | ||
136 | 61e | |||
137 | 88e | |||
138 | 73e | |||
139 | 9e |
Ploegleider: Alain Deloeuil, Didier Rous
Lampre-Merida
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
141 | 55e | |||
142 | Opgave: 8e etappe | DNF | ||
143 | 137e | |||
144 | 128e | |||
145 | 157e | |||
146 | Opgave: 7e etappe | DNF | ||
147 | 76e | |||
148 | 57e | |||
149 | 21e |
Ploegleider: Orlando Maini, Bruno Vicino
Omega Pharma-Quickstep
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
151 | Winnaar:5e & 13e etappe & Strijdlustigste renner: 13e etappe | 148e | ||
152 | Strijdlustigste renner: 15e etappe | 31e | ||
153 | 11e | |||
154 | Winnaar:11e etappe | 106e | ||
155 | 159e | |||
156 | 153e | |||
157 | 149e | |||
158 | Winnaar:14de etappe | 142e | ||
159 | 25e |
Ploegleider: Davide Bramati, Wilfried Peeters
Belkin Pro Cycling
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
161 | 105e | |||
162 | 26e | |||
163 | 150e | |||
164 | 6e | |||
165 | 50e | |||
166 | 64e | |||
167 | 13e | |||
168 | 131e | |||
169 | 132e |
Ploegleider: Frans Maassen, Nico Verhoeven
Team Garmin-Sharp
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
171 | 70e | |||
172 | Opgave: 19e etappe | DNF | ||
173 | 60e | |||
174 | Niet gestart: 9e etappe | DNF | ||
175 | Winnaar: 9e etappe | 33e | ||
176 | 113e | |||
177 | 120e | |||
178 | 10e | |||
179 | Opgave: 7e etappe | DNF |
Ploegleider: Bingen Fernández, Charles Wegelius
Orica-GreenEdge
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
181 | 152e | |||
182 | 86e | |||
183 | Strijdlustigste renner: 3e etappe | 68e | ||
184 | Winnaar: 3e etappe | 80e | ||
185 | 74e | |||
186 | 154e | |||
187 | 130e | |||
188 | 161e | |||
189 | Als laatste geëindigd in het algemeen klassement | 169e | ||
Winnaar 4e etappe (Ploegentijdrit) |
Ploegleider: Neil Stephens, Matthew White
Argos-Shimano
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
191 | 121e | |||
192 | 145e | |||
193 | 138e | |||
194 | 41e | |||
195 | 146e | |||
196 | 75e | |||
197 | Winnaar: 1e, 10e, 12e en 21e etappe | 166e | ||
198 | 164e | |||
199 | Opgave: 19e etappe | DNF |
Ploegleider: Christian Guiberteau, Rudie Kemna
Vacansoleil-DCM
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
201 | 28e | |||
202 | Opgave: 19e etappe | DNF | ||
203 | Strijdlustigste renner: 5e etappe | 96e | ||
204 | Strijdlustigste renner: 12e etappe | 93e | ||
205 | 101e | |||
206 | 83e | |||
207 | 144e | |||
208 | Jongste deelnemer sinds de Tweede Wereldoorlog[1]; Niet gestart: 16e etappe | DNF | ||
209 | Opgave: 21e etappe | DNF |
Ploegleider: Hilaire Van der Schueren, Jean-Paul van Poppel
Sojasun
Rugnummer | Naam | Prestaties | Opmerkingen | Eindklassering |
---|---|---|---|---|
211 | 104e | |||
212 | 89e | |||
213 | 81e | |||
214 | 151e | |||
215 | 112e | |||
216 | 116e | |||
217 | 52e | |||
218 | Strijdlustigste renner: 14e etappe | 87e | ||
219 | 46e |
Ploegleider: Nicolas Guillé, Lylian Lebreton
Deelnemers per land
Deelnemers | Land |
---|---|
42 | |
27 | |
18 | |
17 | |
12 | |
11 | |
10 | |
6 | |
4 | |
3 | |
2 | |
1 |
Externe link
Bronnen, noten en/of referenties
|
Ronde van Frankrijk 2013 | ||
---|---|---|
1e etappe · 2e etappe · 3e etappe · 4e etappe · 5e etappe · 6e etappe · 7e etappe · 8e etappe · 9e etappe · 10e etappe · 11e etappe · 12e etappe · 13e etappe · 14e etappe · 15e etappe · 16e etappe · 17e etappe · 18e etappe · 19e etappe · 20e etappe · 21e etappe |