BAFTA Award for Best Film Music
De Anthony Asquith Award for Film Music (of BAFTA Award for Best Film Music) is een prijs die sinds 1968 jaarlijks wordt uitgereikt door de British Academy of Film and Television Arts voor componisten van filmmuziek. De prijs werd initieel de Anthony Asquith Memorial Award genoemd ter nagedachtenis aan de Britse regisseur Anthony Asquith die in februari van 1968 is overleden. Het Anthony Asquith Herdenkingsfonds eerde de winnaars met een uit saliegroen jaspis vervaardigd Wedgwood-bord waarop de beeltenis stond van Asquith. De naam van de prijs is in ruim drie decennia diverse keren gewijzigd. In 1979 werd de naam gewijzigd naar: Original Film Music (1980-1981, 1990-1992), Score for a Film (1982-1987), Original Film Score (1988-1989) en Score (1992). Van 1993 tot 2006 droeg de prijs weer de naam van Asquith.
BAFTA Award for Best Film Music Anthony Asquith Award for Film Music | ||||
Land | Londen, Verenigd Koninkrijk | |||
Eerste editie | 1968 | |||
Officiële website | ||||
|
Trivia
Filmcomponist John Williams is gebleken de succesvolste componist te zijn in deze categorie met zestien nominaties waarvan hij zevenmaal de prijs heeft gewonnen. Componist Ennio Morricone is de enige die in opeenvolgende jaren heeft gewonnen met zijn muziek voor de films The Mission (1986) en The Untouchables (1987). Morricone heeft ook de hoogste succesratio van de zes keer dat hij is genomineerd heeft hij ook zes keer gewonnen.
Winnaars en genomineerden
Films gerangschikt op jaar van uitgifte, uitreiking het volgende jaar.
1968: The Lion in Winter – John Barry
- The Charge of the Light Brigade – John Addison
- Vivre pour vivre – Francis Lai
- Romeo and Juliet – Nino Rota
1969: Z – Mikis Theodorakis
- Secret Ceremony – Richard Rodney Bennett
- The Thomas Crown Affair – Michel Legrand
- Women in Love – Georges Delerue
1970: Butch Cassidy and the Sundance Kid – Burt Bacharach
- Alice's Restaurant – Arlo Guthrie
- Figures in a Landscape – Richard Rodney Bennett
- The Railway Children – Johnny Douglas
1971: Summer of '42 – Michel Legrand
- Little Big Man – John Hammond
- Shaft – Isaac Hayes
- Trafic – Charles Dumont
1972: The Godfather – Nino Rota
- Lady Caroline Lamb – Richard Rodney Bennett
- The Tragedy of Macbeth – Third Ear Band
- Young Winston – Alfred Ralston
1973: O Lucky Man! – Alan Price
1974: Murder on the Orient Express – Richard Rodney Bennett
- Chinatown – Jerry Goldsmith
- La bonne année – Francis Lai
- Serpico – Mikis Theodorakis
- The Three Musketeers – Michel Legrand
1975: Jaws en The Towering Inferno – John Williams
- The Godfather Part II – Nino Rota
- The Taking of Pelham One Two Three – David Shire
- The Wind and the Lion – Jerry Goldsmith
1976: Taxi Driver – Bernard Herrmann
- Bugsy Malone – Paul Williams
- One Flew Over the Cuckoo's Nest – Jack Nitzsche
- The Slipper and the Rose – Richard M. Sherman en Robert B. Sherman
1977: A Bridge Too Far – John Addison
- Equus – Richard Rodney Bennett
- The Spy Who Loved Me – Marvin Hamlisch
- A Star Is Born – Paul Williams, Barbra Streisand, Kenny Ascher, Rupert Holmes, Leon Russell, Kenny Loggins, Alan Bergman, Marilyn Bergman, en Donna Weiss
1978: Star Wars – John Williams
- Close Encounters of the Third Kind – John Williams
- Julia – Georges Delerue
- Saturday Night Fever – Barry Gibb, Maurice Gibb en Robin Gibb
1979: Days of Heaven – Ennio Morricone
- Alien – Jerry Goldsmith
- Apocalypse Now – Carmine Coppola en Francis Ford Coppola
- Yanks – Richard Rodney Bennett
1980: The Empire Strikes Back – John Williams
- Breaking Glass – Hazel O'Connor
- Fame – Michael Gore
- Flash Gordon – John Deacon, Brian May, Freddie Mercury, Roger Taylor en Howard Blake
1981: The French Lieutenant's Woman – Carl Davis
1982: E.T. the Extra-Terrestrial – John Williams
1983: Merry Christmas, Mr. Lawrence – Ryuichi Sakamoto
1984: Once Upon a Time in America – Ennio Morricone
1985: Witness – Maurice Jarre
- Beverly Hills Cop – Harold Faltermeyer
- The Emerald Forest – Brian Gascoigne en Junior Homrich
- A Passage to India – Maurice Jarre
1986: The Mission – Ennio Morricone
- Out of Africa – John Barry
- A Room with a View – Richard Robbins
- Round Midnight – Herbie Hancock
1987: The Untouchables – Ennio Morricone
- Cry Freedom – George Fenton and Jonas Gwangwa
- Hope and Glory – Peter Martin
- Wish You Were Here – Stanley Myers
1988: Empire of the Sun – John Williams
- Bird – Lennie Niehaus
- The Last Emperor – Ryuichi Sakamoto, David Byrne en Cong Su
- Moonstruck – Dick Hyman
1989: Dead Poets Society – Maurice Jarre
1990: Nuovo Cinema Paradiso – Andrea Morricone en Ennio Morricone
- The Fabulous Baker Boys – Dave Grusin
- Memphis Belle – George Fenton
- Postcards from the Edge – Carly Simon
1991: Cyrano de Bergerac – Jean-Claude Petit
- Dances with Wolves – John Barry
- The Silence of the Lambs – Howard Shore
- Thelma & Louise – Hans Zimmer
1992: Strictly Ballroom – David Hirschfelder
- Beauty and the Beast – Howard Ashman en Alan Menken
- Hear My Song – John Altman
- The Last of the Mohicans – Randy Edelman en Trevor Jones
Best Score
1993: Schindler's List – John Williams
Anthony Asquith Award for Film Music
1994: Backbeat – Don Was
- The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert – Guy Gross
- Four Weddings and a Funeral – Richard Rodney Bennett
- The Lion King – Hans Zimmer
1995: Il postino - Luis Enríquez Bacalov
- Braveheart – James Horner
- The Madness of King George – George Fenton
- Sense and Sensibility – Patrick Doyle
1996: The English Patient – Gabriel Yared
1997: Romeo + Juliet – Nellee Hooper, Craig Armstrong en Marius de Vries
1998: Elizabeth – David Hirschfelder
- Hilary and Jackie – Barrington Pheloung
- Saving Private Ryan – John Williams
- Shakespeare in Love – Stephen Warbeck
1999: American Beauty – Thomas Newman
- Buena Vista Social Club – Ry Cooder en Nick Gold
- The End of the Affair – Michael Nyman
- The Talented Mr. Ripley – Gabriel Yared
2000: Crouching Tiger, Hidden Dragon – Tan Dun
- Almost Famous – Nancy Wilson
- Billy Elliot – Stephen Warbeck
- Gladiator – Lisa Gerrard en Hans Zimmer
- O Brother, Where Art Thou? – T Bone Burnett en Carter Burwell
2001: Moulin Rouge! – Craig Armstrong en Marius de Vries
- Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain – Yann Tiersen
- The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring – Howard Shore
- Mulholland Dr. – Angelo Badalamenti
- Shrek – Harry Gregson-Williams en John Powell
2002: The Hours – Philip Glass
- Catch Me If You Can – John Williams
- Chicago – Fred Ebb, Danny Elfman en John Kander
- Gangs of New York – Howard Shore
- The Pianist – Wojciech Kilar
2003: Cold Mountain – T Bone Burnett en Gabriel Yared
- Girl with a Pearl Earring – Alexandre Desplat
- Kill Bill: Volume 1 – RZA
- The Lord of the Rings: The Return of the King – Howard Shore
- Lost in Translation – Brian Reitzell and Kevin Shields
2004: Diarios de motocicleta – Gustavo Santaolalla
- The Aviator – Howard Shore
- Les choristes – Bruno Coulais
- Finding Neverland – Jan A.P. Kaczmarek
- Ray – Craig Armstrong
2005: Memoirs of a Geisha – John Williams
- Brokeback Mountain – Gustavo Santaolalla
- The Constant Gardener – Alberto Iglesias
- Mrs Henderson Presents – George Fenton
- Walk the Line – T Bone Burnett
2006: Babel – Gustavo Santaolalla
- Casino Royale – David Arnold
- Dreamgirls – Henry Krieger
- Happy Feet – John Powell
- The Queen – Alexandre Desplat
2007: La Vie en Rose (La môme) – Christopher Gunning
- American Gangster – Marc Streitenfeld
- Atonement – Dario Marianelli
- The Kite Runner – Alberto Iglesias
- There Will Be Blood – Jonny Greenwood
2008: Slumdog Millionaire – A.R. Rahman
- The Curious Case of Benjamin Button – Alexandre Desplat
- The Dark Knight – James Newton Howard en Hans Zimmer
- Mamma Mia! – Benny Andersson en Björn Ulvaeus
- WALL-E – Thomas Newman
2009: Up – Michael Giacchino
- Avatar – James Horner
- Crazy Heart – T Bone Burnett and Stephen Bruton
- Fantastic Mr. Fox – Alexandre Desplat
- Sex & Drugs & Rock & Roll – Chaz Jankel
2010: The King's Speech – Alexandre Desplat
- 127 Hours – A. R. Rahman
- Alice in Wonderland – Danny Elfman
- How to Train Your Dragon – John Powell
- Inception – Hans Zimmer
2011: The Artist – Ludovic Bource
- The Girl with the Dragon Tattoo – Trent Reznor en Atticus Ross
- Hugo – Howard Shore
- Tinker Tailor Soldier Spy – Alberto Iglesias
- War Horse – John Williams
2012: Skyfall – Thomas Newman
- Anna Karerina – Dario Marianelli
- Argo – Alexandre Desplat
- Life of Pi – Mychael Danna
- Lincoln – John Williams
2013: Gravity – Steven Price
- 12 Years a Slave – Hans Zimmer
- The Book Thief – John Williams
- Captain Phillips – Henry Jackman
- Saving Mr. Banks – Thomas Newman
2014: The Grand Budapest Hotel – Alexandre Desplat
- Birdman – Antonio Sánchez
- Interstellar – Hans Zimmer
- The Theory of Everything – Jóhann Jóhannsson
- Under the Skin – Mica Levi
2015: The Hateful Eight – Ennio Morricone
- Bridge of Spies – Thomas Newman
- The Revenant – Ryuichi Sakamoto en Carsten Nicolai
- Sicario – Jóhann Jóhannsson
- Star Wars: The Force Awakens – John Williams
2016: La La Land – Justin Hurwitz
- Arrival – Jóhann Jóhannsson
- Jackie – Mica Levi
- Lion – Hauschka en Dustin O'Halloran
- Nocturnal Animals – Abel Korzeniowski
2017: The Shape of Water – Alexandre Desplat
- Blade Runner 2049 – Benjamin Wallfisch and Hans Zimmer
- Darkest Hour – Dario Marianelli
- Dunkirk – Hans Zimmer
- Phantom Thread – Jonny Greenwood
2018: A Star Is Born – Bradley Cooper, Lady Gaga en Lukas Nelson
- BlacKkKlansman – Terence Blanchard
- If Beale Street Could Talk – Nicholas Britell
- Isle of Dogs – Alexandre Desplat
- Mary Poppins Returns – Marc Shaiman
2019: Joker – Hildur Guðnadóttir
- 1917 – Thomas Newman
- Jojo Rabbit – Michael Giacchino
- Little Women – Alexandre Desplat
- Star Wars: The Rise of Skywalker – John Williams
Bronnen, noten en/of referenties
|
BAFTA Awards | ||
---|---|---|
|