73e BAFTA Awards
De 73e British Academy Film Awards werden op 2 februari 2020 uitgereikt in de Royal Albert Hall in Londen. De prijsuitreiking werd voor het eerst gepresenteerd door Graham Norton.
73e BAFTA Awards
| ||
Gehouden in | Royal Albert Hall, Londen | |
Jaar | 2020 | |
Data | 2 februari | |
Organisator | British Academy of Film and Television Arts | |
Edities | ||
Vorige editie | 72e BAFTA Awards | |
Officiële website |
De filmnominaties werden op 7 januari 2020 bekendgemaakt door Asa Butterfield en Ella Balinska.[1] 1917 won zeven BAFTA's, waaronder de prijs voor beste film.
Nominaties
Beste film
Beste regisseur
Beste acteur
Beste actrice
Beste mannelijke bijrol
Beste vrouwelijke bijrol
Beste originele scenario
- Gisaengchung (Parasite) – Bong Joon-ho, Han Jin-won
- Booksmart – Susanna Fogel, Emily Halpern, Sarah Haskins, Katie Silberman
- Knives Out – Rian Johnson
- Marriage Story – Noah Baumbach
- Once Upon a Time in Hollywood – Quentin Tarantino
Beste bewerkte scenario
Beste animatiefilm
- Klaus
- Frozen II
- A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
- Toy Story 4
Beste camerawerk (cinematografie)
- 1917 – Roger Deakins
- The Irishman – Rodrigo Prieto
- Joker – Lawrence Sher
- Ford v Ferrari – Phedon Papamichael
- The Lighthouse – Jarin Blaschke
Beste montage
- Ford v Ferrari – Andrew Buckland, Michael McCusker
- The Irishman – Thelma Schoonmaker
- Jojo Rabbit – Tom Eagles
- Joker – Jeff Groth
- Once Upon a Time in Hollywood – Fred Raskin
Beste filmmuziek
Beste Britse film
- 1917
- Bait
- For Sama
- Rocketman
- Sorry We Missed You
- The Two Popes
Beste niet-Engelstalige film
- Gisaengchung (Parasite) –
Zuid-Korea - Dolor y gloria (Pain and Glory) –
Spanje - The Farewell –
Verenigde Staten - For Sama –
Verenigd Koninkrijk, Verenigde Staten - Portrait de la jeune fille en feu (Portrait of a Lady on Fire) –
Frankrijk
- Dolor y gloria (Pain and Glory) –
Beste documentaire
- For Sama
- American Factory
- Apollo 11
- Diego Maradona
- The Great Hack
Beste productieontwerp
Beste kostuums
Beste geluid
Beste visuele effecten
Beste Britse, korte animatiefilm
- Grandad Was a Romantic
- In Her Boots
- The Magic Boat
Beste Britse, korte film
- Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)
- Azaar
- Goldfish
- Kamali
- The Trap
Beste uitzonderlijk debuut van een Brits regisseur, schrijver of producent
- Bait – Mark Jenkin (scenarist/regisseur), Kate Byers, Linn Waite (producenten)
- For Sama – Waad al-Kateab (regisseur/producent), Edward Watts (regisseur)
- Maiden – Alex Holmes (regisseur)
- Only You – Harry Wootliff (scenarist/regisseur)
- Retablo – Álvaro Delgado-Aparicio (scenarist/regisseur)
Beste casting
EE Rising Star Award (publieksprijs)
- Michael Ward
- Awkwafina
- Jack Lowden
- Kaytlin Dever
- Kelvin Harrison jr.
BAFTA Fellowship
Films met meerdere nominaties
De volgende films kregen meerdere nominaties:
Nominaties | Film | Prijzen |
---|---|---|
11 | Joker | 3 |
10 | The Irishman | |
Once Upon a Time in Hollywood | 1 | |
9 | 1917 | 7 |
6 | Jojo Rabbit | 1 |
5 | Little Women | 1 |
Marriage Story | 1 | |
The Two Popes | ||
4 | For Sama | 1 |
Gisaengchung (Parasite) | 2 | |
Rocketman | ||
3 | Bombshell | 1 |
Ford v Ferrari | 1 | |
Judy | 1 | |
Star Wars: The Rise of Skywalker | ||
2 | Bait | 1 |
Externe link
Bronnen, noten en/of referenties
|
BAFTA Awards | ||
---|---|---|
|
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.