UCI Road Women World Cup
De UCI Road Women World Cup was de officiële wereldbeker wielrennen voor vrouwen, georganiseerd door de Wereldwielerbond. Tussen 1998 en 2015 bestond de wereldbekercyclus jaarlijks uit een aantal eendagskoersen (variërend van zes tot twaalf wedstrijden), waarover een regelmatigheidsklassement werd bijgehouden. In 2016 werd de wereldbeker vervangen door de UCI Women's World Tour, vergelijkbaar met de UCI World Tour voor heren.
1998
№ | Datum | Wedstrijd | Locatie | Winnares |
---|---|---|---|---|
#1 | 29/03 | Australia World Cup | ||
#2 | 07/06 | Liberty Classic | ||
#3 | 13/06 | Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal | ||
#4 | 09/08 | Trophée International | ||
#5 | 13/09 | Ladies Tour Beneden-Maas | ||
#6 | 27/09 | Grand Prix Willem Tell | ||
Winnares eindklassement |
1999
№ | Datum | Wedstrijd | Locatie | Winnares |
---|---|---|---|---|
#1 | 07/03 | Australia World Cup | ||
#2 | 14/03 | New Zealand World Cup | ||
#3 | 20/03 | Primavera Rosa | ||
#4 | 14/04 | Waalse Pijl | ||
#5 | 30/05 | Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal | ||
#6 | 04/06 | Liberty Classic | ||
#7 | 08/08 | Trophée International | ||
#8 | 09/09 | Ladies Tour Beneden-Maas | ||
#9 | 26/09 | Grand Prix Willem Tell | ||
Winnares eindklassement |
2000
№ | Datum | Wedstrijd | Locatie | Winnares |
---|---|---|---|---|
#1 | 10/03 | Australia World Cup | ||
#2 | 18/03 | Primavera Rosa | ||
#3 | 12/04 | Waalse Pijl | ||
#4 | 03/06 | Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal | ||
#5 | 04/06 | Liberty Classic | ||
#6 | 27/08 | Rotterdam Tour | ||
#7 | 08/09 | Grand Prix Willem Tell | ||
Winnares eindklassement |
2001
№ | Datum | Wedstrijd | Locatie | Winnares |
---|---|---|---|---|
#1 | 10/03 | Australia World Cup | ||
#2 | 18/03 | New Zealand World Cup | ||
#3 | 24/03 | Primavera Rosa | ||
#4 | 18/04 | Waalse Pijl | ||
#5 | 03/06 | Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal | ||
#6 | 10/06 | Liberty Classic | ||
#7 | 03/08 | Trophée International | ||
#8 | 08/09 | GP Suisse Féminin | ||
#9 | 15/09 | Rotterdam Tour | ||
Winnares eindklassement |
2002
№ | Datum | Wedstrijd | Locatie | Winnares |
---|---|---|---|---|
#1 | 03/03 | Australia World Cup | ||
#2 | 10/03 | New Zealand World Cup | ||
#3 | 23/03 | Primavera Rosa | ||
#4 | 17/04 | Waalse Pijl | ||
#5 | 21/04 | GP Castilla y León | ||
#6 | 02/06 | Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal | ||
#7 | 24/08 | GP Ouest France-Plouay | ||
#8 | 08/09 | GP Suisse Féminin | ||
#9 | 15/09 | Rotterdam Tour | ||
Winnares eindklassement |
2003
№ | Datum | Wedstrijd | Locatie | Winnares |
---|---|---|---|---|
#1 | 02/03 | Australia World Cup | ||
#2 | 22/03 | Primavera Rosa | ||
#3 | 30/03 | GP Castilla y León | ||
#4 | 20/04 | Amstel Gold Race | ||
#5 | 23/04 | Waalse Pijl | ||
#6 | 31/05 | Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal | ||
#7 | 23/08 | GP Ouest France-Plouay | ||
#8 | 31/08 | Rund um die Nürnberger Altstadt | ||
#9 | 07/09 | Rotterdam Tour | ||
Winnares eindklassement |
2004
№ | Datum | Wedstrijd | Locatie | Winnares |
---|---|---|---|---|
#1 | 29/02 | Australia World Cup | ||
#2 | 20/03 | Primavera Rosa | ||
#3 | 28/03 | GP Castilla y León | ||
#4 | 04/04 | Ronde van Vlaanderen | ||
#5 | 21/04 | Waalse Pijl | ||
#6 | 29/05 | Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal | ||
#7 | 29/08 | GP Ouest France-Plouay | ||
#8 | 05/09 | Rotterdam Tour | ||
#9 | 11/09 | Rund um die Nürnberger Altstadt | ||
Winnares eindklassement |
2005
№ | Datum | Wedstrijd | Locatie | Winnares |
---|---|---|---|---|
#1 | 27/02 | Australia World Cup | ||
#2 | 06/03 | New Zealand World Cup | ||
#3 | 19/03 | Primavera Rosa | ||
#4 | 03/04 | Ronde van Vlaanderen | ||
#5 | 20/04 | Waalse Pijl | ||
#6 | 08/05 | GP Castilla y León | ||
#7 | 28/05 | Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal | ||
#8 | 21/08 | Grand Prix of Wales | ||
#9 | 27/08 | GP Ouest France-Plouay | ||
#10 | 04/09 | Rotterdam Tour | ||
#11 | 11/09 | Rund um die Nürnberger Altstadt | ||
Winnares eindklassement |
2006
№ | Datum | Wedstrijd | Locatie | Winnares |
---|---|---|---|---|
#1 | 26/02 | Australia World Cup | ||
#2 | 05/03 | New Zealand World Cup | ||
#3 | 02/04 | Ronde van Vlaanderen | ||
#4 | 19/04 | Waalse Pijl | ||
#5 | 23/04 | Ronde van Bern | ||
#6 | 07/05 | GP Castilla y León | ||
#7 | 27/05 | Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal | ||
#8 | 28/07 | Open de Suède Vårgårda | ||
#9 | 30/07 | The Ladies Golden Hour (ploegentijdrit) | ||
#10 | 26/08 | GP Ouest France-Plouay | ||
#11 | 03/09 | Rotterdam Tour | ||
#12 | 10/09 | Rund um die Nürnberger Altstadt | ||
Winnares eindklassement |
2007
№ | Datum | Wedstrijd | Locatie | Winnares |
---|---|---|---|---|
#1 | 03/03 | Australia World Cup | ||
#2 | 08/04 | Ronde van Vlaanderen | ||
#3 | 12/04 | Ronde van Drenthe | ||
#4 | 25/04 | Waalse Pijl | ||
#5 | 13/05 | Ronde van Bern | ||
#6 | 02/06 | Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal | ||
#7 | 05/08 | Open de Suède Vårgårda | ||
#8 | 01/09 | GP Ouest France-Plouay | ||
#9 | 16/09 | Rund um die Nürnberger Altstadt | ||
Winnares eindklassement |
2008
№ | Datum | Wedstrijd | Locatie | Winnares |
---|---|---|---|---|
#1 | 24/02 | Australia World Cup | ||
#2 | 24/03 | Trofeo Alfredo Binda-Comune di Cittiglio | ||
#3 | 06/04 | Ronde van Vlaanderen | ||
#4 | 12/04 | Ronde van Drenthe | ||
#5 | 23/04 | Waalse Pijl | ||
#6 | 04/05 | Ronde van Bern | ||
#7 | 31/05 | Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal | ||
#8 | 30/07 | Open de Suède Vårgårda | ||
#9 | 01/08 | Open de Suède Vårgårda (ploegentijdrit) | ||
#10 | 24/08 | GP Ouest France-Plouay | ||
#11 | 16/09 | Rund um die Nürnberger Altstadt | ||
Winnares eindklassement |
2009
№ | Datum | Wedstrijd | Locatie | Winnares |
---|---|---|---|---|
#1 | 29/03 | Trofeo Alfredo Binda-Comune di Cittiglio | ||
#2 | 05/04 | Ronde van Vlaanderen | ||
#3 | 13/04 | Ronde van Drenthe | ||
#4 | 22/04 | Waalse Pijl | ||
#5 | 10/05 | Ronde van Bern | ||
#6 | 30/05 | Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal | ||
#7 | 31/07 | Open de Suède Vårgårda (ploegentijdrit) | ||
#8 | 02/08 | Open de Suède Vårgårda | ||
#9 | 22/08 | GP Ouest France-Plouay | ||
#10 | 13/09 | Rund um die Nürnberger Altstadt | ||
Winnares eindklassement |
2010
№ | Datum | Wedstrijd | Locatie | Winnares |
---|---|---|---|---|
#1 | 28/03 | Trofeo Alfredo Binda-Comune di Cittiglio | ||
#2 | 04/04 | Ronde van Vlaanderen | ||
#3 | 12/04 | Ronde van Drenthe | ||
#4 | 21/04 | Waalse Pijl | ||
#5 | 09/05 | Ronde van Chongming | ||
#6 | 06/06 | GP Ciudad de Valladolid | ||
#7 | 30/07 | Open de Suède Vårgårda (ploegentijdrit) | ||
#8 | 01/08 | Open de Suède Vårgårda | ||
#9 | 21/08 | GP Ouest France-Plouay | ||
Winnares eindklassement |
2011
№ | Datum | Wedstrijd | Locatie | Winnares |
---|---|---|---|---|
#1 | 27/03 | Trofeo Alfredo Binda-Comune di Cittiglio | ||
#2 | 03/04 | Ronde van Vlaanderen | ||
#3 | 16/04 | Ronde van Drenthe | ||
#4 | 20/04 | Waalse Pijl | ||
#5 | 15/05 | Ronde van Chongming | ||
#6 | 05/06 | GP Ciudad de Valladolid | ||
#7 | 29/07 | Open de Suède Vårgårda (ploegentijdrit) | ||
#8 | 31/07 | Open de Suède Vårgårda | ||
#9 | 27/08 | GP Ouest France-Plouay | ||
Winnares eindklassement |
2012
№ | Datum | Wedstrijd | Locatie | Winnares |
---|---|---|---|---|
#1 | 10/03 | Ronde van Drenthe | ||
#2 | 25/03 | Trofeo Alfredo Binda-Comune di Cittiglio | ||
#3 | 01/04 | Ronde van Vlaanderen | ||
#4 | 18/04 | Waalse Pijl | ||
#5 | 13/08 | Ronde van Chongming | ||
#6 | 17/08 | Open de Suède Vårgårda (ploegentijdrit) | ||
#7 | 19/08 | Open de Suède Vårgårda | ||
#8 | 25/08 | GP Ouest France-Plouay | ||
Winnares eindklassement |
2013
№ | Datum | Wedstrijd | Locatie | Winnares |
---|---|---|---|---|
#1 | 09/03 | Ronde van Drenthe | ||
#2 | 24/03 | Trofeo Alfredo Binda-Comune di Cittiglio | ||
#3 | 31/03 | Ronde van Vlaanderen | ||
#4 | 17/04 | Waalse Pijl | ||
#5 | 12/05 | Ronde van Chongming | ||
#6 | 16/08 | Open de Suède Vårgårda (ploegentijdrit) | ||
#7 | 18/08 | Open de Suède Vårgårda | ||
#8 | 31/08 | GP Ouest France-Plouay | ||
Winnares eindklassement |
2014
№ | Datum | Wedstrijd | Locatie | Winnares |
---|---|---|---|---|
#1 | 15/03 | Ronde van Drenthe | ||
#2 | 30/03 | Trofeo Alfredo Binda-Comune di Cittiglio | ||
#3 | 06/04 | Ronde van Vlaanderen | ||
#4 | 23/04 | Waalse Pijl | ||
#5 | 18/05 | Ronde van Chongming | ||
#6 | 03/08 | Sparkassen Giro | ||
#7 | 22/08 | Open de Suède Vårgårda (ploegentijdrit) | ||
#8 | 24/08 | Open de Suède Vårgårda | ||
#9 | 30/08 | GP Ouest France-Plouay | ||
Winnares eindklassement |
2015
№ | Datum | Wedstrijd | Locatie | Winnares |
---|---|---|---|---|
#1 | 14/03 | Ronde van Drenthe | ||
#2 | 29/03 | Trofeo Alfredo Binda-Comune di Cittiglio | ||
#3 | 05/04 | Ronde van Vlaanderen | ||
#4 | 22/04 | Waalse Pijl | ||
#5 | 17/05 | Ronde van Chongming | ||
#6 | 07/06 | Philadelphia Cycling Classic | ||
#7 | 02/08 | Sparkassen Giro | ||
#8 | 21/08 | Open de Suède Vårgårda (ploegentijdrit) | ||
#9 | 23/08 | Open de Suède Vårgårda | ||
#10 | 29/08 | GP Ouest France-Plouay | ||
Winnares eindklassement |
Externe link
UCI Road Women World Cup / UCI Women's World Tour | ||
---|---|---|
World Cup: 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 World Tour: 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 Huidige koersen: Cadel Evans Great Ocean Road Race · Strade Bianche · Ronde van Drenthe · Trofeo Alfredo Binda · Driedaagse Brugge-De Panne · Gent-Wevelgem · Ronde van Vlaanderen · Amstel Gold Race · Waalse Pijl · Luik-Bastenaken-Luik · Ronde van Chongming · The Women's Tour · Giro Rosa · La Course by Le Tour de France · Open de Suède Vårgårda · Ronde van Noorwegen · Bretagne Classic · Boels Ladies Tour · La Madrid Challenge by La Vuelta · Ronde van Guangxi Voormalige koersen: Ronde van Californië · Emakumeen Bira · RideLondon-Surrey Classic |
Internationale Wielerunie | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|