Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2005
Triëst was gastheer van de negende editie van de Europese kampioenschappen zwemmen op de kortebaan (25 meter). Het door de Europese zwembond LEN georganiseerde toernooi duurde vier dagen, van donderdag 8 december tot en met zondag 11 december 2005.
Uitslagen
Donderdag 8 december
FINALE 200 METER WISSELSLAG MANNEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
---|---|---|---|---|
1. | László Cseh | 1.53,46 | Werelrecord | |
2. | Vytautas Janušaitis | 1.55,52 | ||
3. | Alessio Boggiatto | 1.56,11 | ||
4. | Sergej Sergejev | 1.57,28 | ||
5. | Tamas Kerekjarto | 1.57,41 | ||
6. | Jani Sievinen | 1.58,49 | ||
7. | Lukasz Wojt | 1.58,49 | ||
8. | Kamil Kasprowicz | 1.58,91 | ||
FINALE 200 METER RUGSLAG MANNEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Markus Rogan | 1.50,43 | Werelrecord | |
2. | Arkadi Vjatsjanin | 1.50,77 | ||
3. | Gordan Kožulj | 1.53,01 | ||
4. | Anton Boegajov | 1.53,88 | ||
5. | Gregor Tait | 1.54,58 | ||
6. | Simon Dufour | 1.55,52 | ||
7. | Stanislav Donets | 1.56,64 | ||
8. | Luca Marin | 1.56,62 | ||
FINALE 400 METER VRIJE SLAG MANNEN | ||||
Pos: | naam: | land: | tijd: | |
1. | Joeri Priloekov | 3.37,81 | Europees record | |
2. | Paweł Korzeniowski | 3.38,20 | ||
3. | Paul Biedermann | 3.39,88 | ||
4. | Massimiliano Rosolino | 3.40,42 | ||
5. | Sergej Fesenko | 3.40,92 | ||
6. | Przemysław Stańczyk | 3.41,70 | ||
7. | Emiliano Brembilla | 3.42,06 | ||
8. | Christian Hein | 3.42,16 | ||
FINALE 4x50 METER WISSELSLAG MANNEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Duitsland | 1.34,83 | ||
2. | Oekraïne | 1.34,91 | ||
3. | Groot-Brittannië | 1.35,22 | ||
4. | Finland | 1.35,29 | ||
5. | Zweden | 1.35,42 | ||
6. | Nederland | 1.35,70 | Nederlands record | |
7. | Italië | 1.35,70 | ||
8. | Zwitserland | 1.37,20 | ||
FINALE 50 METER VRIJE SLAG MANNEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Mark Foster | 21,27 | ||
2. | Frédérick Bousquet | 21,47 | ||
3. | Johan Kenkhuis | 21,51 | ||
4. | Steffen Deibler | 21,56 | ||
5. | Mark Veens | 21,57 | ||
6. | Julien Sicot | 21,70 | ||
7. | Matti Rajakyla | 21,70 | ||
8. | Jevgeni Lagoenov | 22,01 | ||
FINALE 200 METER WISSEL SLAG VROUWEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Katarzyna Baranowska | 2.10,25 | ||
2. | Aleksandra Urbanczyk | 2.11,11 | ||
3. | Daria Beljakina | 2.11,62 | ||
4. | Ágnes Kovács | 2.12,36 | ||
5. | Cylia Vabre | 2.12,57 | ||
6. | Julie Hjorth-Hansen | 2.12,85 | ||
7. | Hinkelien Schreuder | 2.13,56 | ||
8. | Katinka Hosszú | 2.17,10 | ||
FINALE 200 METER VLINDERSLAG VROUWEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Beatrix Boulsevicz | 2.06,62 | ||
2. | Mette Jacobsen | 2.07,12 | ||
3. | Aurore Mongel | 2.07,52 | ||
4. | Annika Mehlhorn | 2.07,65 | ||
5. | Francesca Segat | 2.07,92 | ||
6. | Mireia Garcia Sanchez | 2.08,63 | ||
7. | Caterina Giacchetti | 2.08,84 | ||
8. | Joanne Jackson | 2.09,81 | ||
FINALE 50 METER SCHOOLSLAG VROUWEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Janne Schäfer | 30,62 | ||
2. | Beata Kamińska | 30,71 | ||
3. | Jelena Bogomazova | 30,88 | ||
4. | Kate Haywood | 30,93 | ||
5. | Simone Weiler | 31,18 | ||
6. | Chiara Boggiatto | 31,29 | ||
7. | Moniek Nijhuis | 31,59 | ||
8. | Mirna Jukić | 31,61 | ||
Vrijdag 9 december
FINALE 50 METER RUGSLAG MANNEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
---|---|---|---|---|
1. | Thomas Rupprath | 23,57 | ||
2. | Arkadi Vjatsjanin | 23,95 | ||
3. | Liam Tancock | 24,06 | ||
4. | Anton Boegajov | 24,24 | ||
5. | Sergej Makov | 24,36 | ||
6. | Andrej Olejnik | 24,54 | ||
7. | Tero Raty | 24,57 | ||
8. | Marco di Carli | diskw. | ||
FINALE 100 METER SCHOOLSLAG MANNEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Oleg Lisogor | 58,07 | ||
2. | Romanos Alyfantis | 58,08 | ||
3. | Valerie Dymo | 58,60 | ||
4. | Alexander Dale Oen | 58,99 | ||
5. | Emil Tahirovic | 59,08 | ||
6. | Grigori Falko | 59,12 | ||
7. | Chris Cook | 59,58 | ||
8. | Jarno Pihlava | 59,69 | ||
FINALE 100 METER VLINDERSLAG MANNEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Thomas Rupprath | 50,55 | ||
2. | Jevgeni Korotysjkin | 51,32 | ||
3. | Peter Mankoč | 51,47 | ||
4. | Nikolaj Skvortsov | 51,48 | ||
5. | Sergei Advena | 52,00 | ||
6. | Bartosz Wisniewski | 52,05 | ||
7. | Ioan Gherghel | 52,16 | ||
8. | Rudy Goldin | 52,22 | ||
FINALE 400 METER WISSELSLAG MANNEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | László Cseh | 4.00,37 | Werelrecord | |
2. | Luca Marin | 4.02,88 | ||
3. | Alessio Boggiatto | 4.06,38 | ||
4. | Tamas Kerekjarto | 4.07,40 | ||
5. | Nicolas Rostoucher | 4.09,92 | ||
6. | Mihail Aleksandrov | 4.10,98 | ||
7. | Lukasz Wojt | 4.11,00 | ||
8. | Iaonnis Drymonakos | 4.13,47 | ||
FINALE 100 METER VRIJE SLAG VROUWEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Marleen Veldhuis | 52,84 | ||
2. | Hanna-Maria Seppälä | 53,36 | ||
3. | Petra Dallmann | 53,56 | ||
4. | Alena Poptsjanka | 53,56 | ||
5. | Josefin Lillhage | 53,93 | ||
6. | Melanie Marshall | 54,12 | ||
7. | Martina Moravcová | 54,38 | ||
8. | Johanna Sjöberg | 54,55 | ||
FINALE 800 METER VRIJE SLAG VROUWEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Laure Manaudou | 8.11,25 | Wereldrecord | |
2. | Anastasia Ivanenko | 8.14,51 | ||
3. | Flavia Rigamonti | 8.20,32 | ||
4. | Erika Villaecija Garcia | 8.20,76 | ||
5. | Simona Ricciardi | 8.21,40 | ||
6. | Caitlin McClatchey | 8.22,56 | ||
7. | Keri-Anne Payne | 8.24,04 | ||
8. | Sophie Huber | 8.27,27 | ||
FINALE 100 METER RUGSLAG VROUWEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Laure Manaudou | 58,12 | ||
2. | Louise Ørnstedt | 58,63 | ||
3. | Janine Pietsch | 58,65 | ||
4. | Kateryna Zoebkova | 58,98 | ||
5. | Irina Amsjennikova | 59,21 | ||
6. | Anna Gostomelsky | 59,32 | ||
7. | Elena Gemo | 59,54 | ||
8. | Aliaksandra Herasimenia | 59,96 | ||
FINALE 200 METER SCHOOLSLAG VROUWEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Anne Poleska | 2.23,06 | ||
2. | Katarzyna Dulian | 2.23,24 | ||
3. | Chiara Boggiatto | 2.23,40 | ||
4. | Mirna Jukić | 2.23,80 | ||
5. | Beata Kamińska | 2.24,01 | ||
6. | Ágnes Kovács | 2.25,09 | ||
7. | Elisabeth Jarland | 2.26,05 | ||
8. | Simone Weiler | diskw. | ||
FINALE 50 METER VLINDERSLAG VROUWEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Anna-Karin Kammerling | 26,05 | ||
2. | Inge Dekker | 26,30 | ||
3. | Fabienne Nadarajah | 26,32 | ||
4. | Rosalind Brett | 26,36 | ||
5. | Aliaksandra Herasimenia | 26,53 | ||
6. | Aleksandra Urbanczyk | 26,56 | ||
7. | Marilies Demal | 26,63 | ||
8. | Martina Moravcová | 26,76 | ||
FINALE 4x50 METER VRIJE SLAG VROUWEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Nederland | 1.36,27 | Wereldrecord | |
2. | Zweden | 1.36,75 | ||
3. | Duitsland | 1.38,90 | ||
4. | Frankrijk | 1.39,21 | ||
5. | Groot-Brittannië | 1.40,21 | ||
6. | Italië | 1.40,31 | ||
7. | Noorwegen | 1.41,08 | ||
8. | Denemarken | 1.41,19 | ||
Zaterdag 10 december
FINALE 100 METER VRIJE SLAG MANNEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
---|---|---|---|---|
1. | Filippo Magnini | 46,52 | Europees record | |
2. | Steffen Deibler | 47,43 | ||
3. | Jevgeni Lagoenov | 47,55 | ||
4. | Alain Bernard | 47,57 | ||
5. | Fabien Gilot | 47,89 | ||
6. | Alessandro Calvi | 47,95 | ||
7. | Joeri Jegosjin | 48,27 | ||
8. | Marco di Carli | 48,37 | ||
FINALE 1500 METER VRIJE SLAG MANNEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Joeri Priloekov | 14.27,12 | Europees record | |
2. | David Davies | 14.35,94 | ||
3. | Mateusz Sawrymowicz | 14.38,86 | ||
4. | Christian Hein | 14.38,99 | ||
5. | Przemysław Stańczyk | 14.41,48 | ||
6. | Gergo Kis | 14.42,08 | ||
7. | Paul Biedermann | 14.45,96 | ||
8. | Nicolas Rostoucher | 14.50,59 | ||
FINALE 50 METER SCHOOLSLAG MANNEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Oleg Lisogor | 26,67 | ||
2. | Alessandro Terrin | 26,79 | ||
3. | Matjaz Markic | 27,08 | ||
4. | Jarno Pihlava | 27,10 | ||
5. | Emil Tahirovic | 27,10 | ||
6. | Alexander Dale Oen | 27,22 | ||
7. | Chris Cook | 27,25 | ||
8. | Valerij Dimo | 27,30 | ||
FINALE 200 METER VLINDERSLAG MANNEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Paweł Korzeniowski | 1.50,89 | ||
2. | Helge Meeuw | 1.52,49 | ||
3. | Nikolaj Skvortsov | 1.53,58 | ||
4. | Lukasz Drzewinsky | 1.54,22 | ||
5. | Anatoli Poliakov | 1.54,54 | ||
6. | Sergii Advena | 1.54,59 | ||
7. | Benjamin Starke | 1.54,60 | ||
8. | Ales Abersek | 1.55,73 | ||
FINALE 400 METER VRIJE SLAG VROUWEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Laure Manaudou | 3.56,79 | Wereldrecord | |
2. | Joanne Jackson | 4.01,12 | ||
3. | Federica Pellegrini | 4.02,81 | ||
4. | Alena Poptsjanka | 4.03,04 | ||
5. | Simona Ricciardi | 4.05,24 | ||
6. | Anastasia Ivanenko | 4.05,47 | ||
7. | Paulina Barzycka | 4.05,91 | ||
8. | Erika Villaecija Garcia | 4.06,16 | ||
FINALE 50 METER RUGSLAG VROUWEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Louise Ørnstedt | 27,26 | ||
2. | Janine Pietsch | 27,47 | ||
3. | Aliaksandra Herasimenia | 27,59 | ||
4. | Elena Gemo | 27,68 | ||
5. | Sanja Jovanovic | 27,73 | ||
6. | Kateryna Zoebkova | 27,81 | ||
7. | Hinkelien Schreuder | 27,90 | Nederlands record | |
8. | Anna Gostomelsky | 27,91 | ||
FINALE 100 METER WISSELSLAG VROUWEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Hanna-Maria Seppälä | 1.00,71 | ||
2. | Hanna Eriksson | 1.01,18 | ||
3. | Hinkelien Schreuder | 1.01,21 | Nederlands record | |
4. | Aleksandra Urbanczyk | 1.01,62 | ||
5. | Petra Klosova | 1.02,32 | ||
6. | Daria Beljakina | 1.02,41 | ||
7. | Tatiana Rouba Bieniarz | 1.02,48 | ||
8. | Katarzyna Baranowska | 1.02,56 | ||
FINALE 4x50 METER WISSELSLAG VROUWEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Nederland | 1.47,44 | Wereldrecord | |
2. | Duitsland | 1.47,68 | ||
3. | Zweden | 1.49,07 | ||
4. | Italië | 1.50,16 | ||
5. | Wit-Rusland | 1.50,29 | ||
6. | Oekraïne | 1.50,69 | ||
7. | Rusland | 1.51,35 | ||
8. | Denemarken | diskw. | ||
Zondag 11 december
FINALE 200 METER SCHOOLSLAG MANNEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
---|---|---|---|---|
1. | Slawomir Kuczko | 2.07,01 | ||
2. | Grigory Falko | 2.07,04 | ||
3. | Paolo Bossini | 2.07,70 | ||
4. | Ihor Borysyk | 2.07,76 | ||
5. | Mihail Alexandrov | 2.08,33 | ||
6. | Kristopher Gilchrist | 2.08,85 | ||
7. | Slawomir Wolniak | 2.10,01 | ||
8. | Loris Facci | 2.10,21 | ||
FINALE 100 METER WISSELSLAG MANNEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Peter Mankoč | 52,65 | ||
2. | Oleg Lisogor | 53,38 | ||
3. | Vytautas Janusaitis | 54,16 | ||
4. | Robin van Aggele | 54,17 | Nederlands record | |
5. | Igor Berezutskiy | 54,38 | ||
6. | Martii Aljand | 54,53 | ||
7. | Sergej Sergejev | 54,72 | ||
8. | Jani Sievinen | 55,06 | ||
FINALE 200 METER VRIJE SLAG MANNEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Filippo Magnini | 1.42,85 | ||
2. | Massimiliano Rosolino | 1.43,32 | ||
3. | Ross Davenport | 1.43,93 | ||
4. | Paweł Korzeniowski | 1.43,99 | ||
5. | Amaury Leveaux | 1.44,36 | ||
6. | Kvetoslav Svoboda | 1.45,06 | ||
7. | Benjamin Starke | 1.46,19 | ||
8. | Michal Rubacek | 1.46,55 | ||
FINALE 100 METER RUGSLAG MANNEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | László Cseh | 51,29 | ||
2. | Arkadi Vjatsjanin | 51,47 | ||
3. | Thomas Rupprath | 51,50 | ||
4. | Markus Rogan | 51,62 | ||
5. | Anton Bugayov | 52,33 | ||
6. | Gregor Tait | 52,34 | ||
7. | Andrei Oleinik | 52,43 | ||
8. | Cesare Pizzirani | 52,93 | ||
FINALE 50 METER VLINDERSLAG MANNEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Lars Frölander | 23,08 | ||
2. | Mark Foster | 23,12 | ||
3. | Matti Rajakyla | 23,17 | ||
4. | Jevgeni Korotysjkin | 23,27 | ||
5. | Johannes Dietrich | 23,40 | ||
6. | Sergej Breoes | 23,40 | ||
7. | Frédérick Bousquet | 23,56 | ||
8. | Bastiaan Tamminga | 23,58 | ||
FINALE 4x50 METER VRIJE SLAG MANNEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Nederland | 1.25,03 | Wereldrecord | |
2. | Frankrijk | 1.25,40 | ||
3. | Groot-Brittannië | 1.25,85 | ||
4. | Zweden | 1.25,93 | ||
5. | Duitsland | 1.25,97 | ||
6. | Spanje | 1.26,26 | ||
7. | Oekraïne | 1.26,31 | ||
8. | Finland | 1.27,27 | ||
FINALE 400 METER WISSELSLAG VROUWEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Katarzyna Baranowska | 4.33,70 | ||
2. | Anastasia Ivanenko | 4.35,27 | ||
3. | Zsuzsanna Jakabos | 4.35,68 | ||
4. | Alessia Filippi | 4.36,85 | ||
5. | Katinka Hosszú | 4.37,06 | ||
6. | Hannah Miley | 4.37,12 | ||
7. | Cylia Vabre | 4.43,49 | ||
8. | Aina Conca Ruzafa | 4.43,81 | ||
FINALE 200 METER VRIJE SLAG VROUWEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Josefin Lillhage | 1.55,54 | ||
1. | Federica Pellegrini | 1.55,54 | ||
3. | Paulina Barzycka | 1.55,97 | ||
4. | Melanie Marshall | 1.56,09 | ||
5. | Petra Dallmann | 1.56,62 | ||
6. | Joanne Jackson | 1.56,72 | ||
7. | Daria Beljakina | 1.56,78 | ||
8. | Sara Isakovič | 1.58,14 | ||
FINALE 100 METER SCHOOLSLAG VROUWEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Beata Kamińska | 1.06,51 | ||
2. | Jelena Bogomazova | 1.06,89 | ||
3. | Simone Weiler | 1.06,98 | ||
3. | Chiara Boggiatto | 1.06,98 | ||
5. | Kate Haywood | 1.07,02 | ||
6. | Mirna Jukić | 1.07,49 | ||
7. | Ágnes Kovács | 1.07,60 | ||
8. | Katarzyna Dulian | 1.08,02 | ||
FINALE 100 METER VLINDERSLAG VROUWEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Martina Moravcová | 58,19 | ||
2. | Alena Poptsjanka | 58,27 | ||
3. | Johanna Sjöberg | 58,39 | ||
4. | Terri Dunning | 58,58 | ||
5. | Inge Dekker | 58,59 | ||
6. | Rosalind Brett | 58,60 | ||
7. | Beatrix Boulsevicz | 58,89 | ||
8. | Mette Jacobsen | 59,04 | ||
FINALE 200 METER RUGSLAG VROUWEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Irina Amsjennikova | 2.05,12 | ||
2. | Louise Ørnstedt | 2.06,44 | ||
3. | Annika Liebs | 2.06,73 | ||
4. | Esther Baron | 2.06,82 | ||
5. | Kateryna Zoebkova | 2.08,26 | ||
6. | Anna Gostomelsky | 2.09,26 | ||
7. | Karen Lee | 2.09,48 | ||
8. | Sanja Jovanovic | 2.09,77 | ||
FINALE 50 METER VRIJE SLAG VROUWEN | ||||
Pos. | naam | land | tijd | |
1. | Marleen Veldhuis | 24,32 | ||
2. | Cristina Chiuso | 24,37 | ||
3. | Anna-Karin Kammerling | 24,52 | ||
4. | Hinkelien Schreuder | 24,57 | ||
5. | Hanna-Maria Seppälä | 24,65 | ||
6. | Agata Korc | 24,73 | ||
7. | Dorothea Brandt | 24,93 | ||
8. | Johanna Sjöberg | 25,08 | ||
Wereldrecords in Triëst
NAAM | LAND | NUMMER | TIJD |
---|---|---|---|
László Cseh | 200 meter wisselslag mannen | 1.53,46 | |
Markus Rogan | 200 meter rugslag mannen | 1.50,43 | |
László Cseh | 400 meter wisselslag mannen | 4.00,37 | |
Hinkelien Schreuder / Inge Dekker / Chantal Groot / Marleen Veldhuis | 4X50 meter vrije slag vrouwen | 1.36,76 | |
Laure Manaudou | 800 meter vrije slag vrouwen | 8.11,25 | |
Hinkelien Schreuder / Moniek Nijhuis / Inge Dekker / Marleen Veldhuis | 4X50 meter wisselslag vrouwen | 1.47,44 | |
Laure Manaudou | 400 meter vrije slag vrouwen | 3.56,79 | |
Mark Veens / Mitja Zastrow / Gijs Damen / Johan Kenkhuis | 4X50 meter vrije slag mannen | 1.25,03 |
Europese records in Triëst
NAAM | LAND | NUMMER | TIJD |
---|---|---|---|
Joeri Priloekov | 400 meter vrije slag mannen | 3.37,81 | |
Filippo Magnini | 100 meter vrije slag mannen (series) | 46,55 | |
Filippo Magnini | 100 meter vrije slag mannen (finale) | 46,52 | |
Joeri Priloekov | 1500 meter vrije slag mannen | 14.27,12 |
Medailleklassement
RANG | LAND | GOUD | ZILVER | BRONS | TOTAAL |
---|---|---|---|---|---|
1. | 6 | 3 | 2 | 7 | |
2. | 5 | 4 | 7 | 13 | |
3. | 5 | 1 | 2 | 6 | |
4. | 4 | 0 | 1 | 3 | |
5. | 3 | 4 | 5 | 7 | |
6. | 3 | 3 | 1 | 5 | |
7. | 3 | 2 | 3 | 4 | |
8. | 3 | 2 | 1 | 4 | |
9. | 2 | 8 | 4 | 10 | |
10. | 1 | 3 | 4 | 5 | |
11. | 1 | 3 | 0 | 3 | |
12. | 1 | 1 | 1 | 2 | |
13. | 1 | 0 | 2 | 2 | |
14. | 1 | 0 | 1 | 2 | |
15. | 0 | 1 | 1 | 1 | |
16. | 0 | 1 | 0 | 1 | |
17. | 0 | 0 | 1 | 1 | |
--. | 0 | 0 | 1 | 1 | |
--. | 0 | 0 | 1 | 1 | |
--. | 0 | 0 | 1 | 1 | |
TOTALEN | 39 | 37 | 39 | 115 |
Europese kampioenschappen zwemmen |
---|
Langebaan (50 meter): |