Europese kampioenschappen zwemmen 1981
De Europese kampioenschappen zwemmen 1981 werden gehouden van 5 september tot en met 12 september 1981 in Split, Joegoslavië. Naast de zwemproeven werd er gestreden om titels in schoonspringen, synchroonzwemmen (dames) en waterpolo (heren).
Europese kampioenschappen zwemmen 1981
| |||||||
Gehouden in | Split, Joegoslavië | ||||||
Jaar | 1981 | ||||||
Data | 5 september t/m 12 september | ||||||
Sport | Zwemmen, Schoonspringen, Waterpolo, Synchroonzwemmen | ||||||
Organisator | LEN | ||||||
Evenementen | 37 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De zwemwedstrijden voor vrouwen werden gedomineerd door de DDR, die met alle titels aan de haal ging, en in het merendeel van de proeven bovendien de eerste twee plaatsen bezette. Bij de mannen won de Sovjet-Unie de meeste titels.
De Nederlandse zwemploeg behaalde een zilveren en drie bronzen medailles bij de dames. Tien Nederlandse records werden gezwommen op de kampioenschappen.[1] Er waren ook Nederlandse medailles in het synchroonzwemmen. Het Nederlandse waterpoloteam eindigde achtste en laatste.
Zwemmen
Mannen
Afstand: | Goud: | Tijd | Zilver: | Tijd | Brons: | Tijd |
100 m vrije slag | Per Johansson | 50,55 | Jörg Woithe | 50,81 | Sergej Krasjoek | 50,91 |
200 m vrije slag | Sergej Kopljakov | 1.51,23 | Michael Söderlund | 1.51,62 | Thomas Lejdström | 1.52,35 |
400 m vrije slag | Borut Petrič | 3.51,63 | Vladimir Salnikov | 3.51,77 | Darjan Petrič | 3.53,71 |
1500 m vrije slag | Vladimir Salnikov | 15.09,17 | Borut Petrič | 15.17,31 | Rafael Escalas | 15.17,93 |
100 m rugslag | Sándor Wladár | 56,72 | Vladimir Sjemetov | 56,75 | Viktor Koeznetsov | 56,90 |
200 m rugslag | Sándor Wladár | 2.08,80 (ER) | Vladimir Sjemetov | 2.01,32 | Frédéric Delcourt | 2.03,35 |
100 m schoolslag | Joeri Kis | 1.03,44 | Arsens Miskarovs | 1.03,63 | Gerald Mörken | 1.03,85 |
200 m schoolslag | Robertas Žulpa | 2.16,15 | Arsens Miskarovs | 2.18,08 | Adrian Moorhouse | 2.18,14 |
100 m vlinderslag | Aleksej Markovski | 54,39 | Pär Arvidsson | 54,60 | Vadim Dombrovski | 55,00 |
200 m vlinderslag | Michael Gross | 1.59,19 (ER) | Phil Hubble | 2.00,21 | Sergej Fesenko | 2.00,48 |
200 m wisselslag | Aleksandr Sidorenko | 2.03,41 (ER) | Giovanni Franceschi | 2.04,97 | Josef Hladký | 2.06,15 |
400 m wisselslag | Sergej Fesenko | 4.22,77 | Leszek Górski | 4.23,62 | Giovanni Franceschi | 4.24,82 |
4x100 m vrije slag | Vladimir Sjemetov Vladimir Salnikov Aleksandr Tsjajev Sergej Kopljakov | 3.21,48 (ER) | Per Holmertz Per Wikström Lasse Lindqvist Per Johansson | 3.22,48 | Peter Knust Wilfried Kuhlem Michael Gross Andreas Schmidt | 3.22,67 |
4x200 m vrije slag | Vladimir Sjemetov Vladimir Salnikov Aleksandr Tsjajev Sergej Kopljakov | 7.24,41 | Michael Gross Gerald Schlupp Andreas Schmidt Frank Wennmann | 7.25,22 | Michael Söderlund Per Wikström Per-Alvar Magnusson Thomas Lejdström | 7.27,78 |
4x100 m wisselslag | Viktor Koeznetsov Joeri Kis Aleksej Markovski Sergej Krasjoek | 3.44.23 (ER) | Bengt Baron Glen Christiansen Pär Arvidsson Per Johansson | 3.45,01 | Dirk Richter Sigurd Hanke Olaf Ziesche Jörg Woithe | 3.45,66 |
Vrouwen
Afstand: | Goud: | Tijd | Zilver: | Tijd | Brons: | Tijd |
100 m vrije slag | Caren Metschuck | 55,74 | Birgit Meineke | 56,06 | Conny van Bentum | 56,73 |
200 m vrije slag | Carmela Schmidt | 2.00,27 | Birgit Meineke | 2.00,57 | Conny van Bentum | 2.01,15 |
400 m vrije slag | Ines Diers | 4.08,58 (ER) | Carmela Schmidt | 4.08,71 | Jacquelene Willmott | 4.15,23 |
800 m vrije slag | Carmela Schmidt | 8.32,79 | Ines Diers | 8.32,89 | Jacquelene Willmott | 8.37,22 |
100 m rugslag | Ina Kleber | 1.02,81 | Cornelia Polit | 1.03,12 | Carmen Bunaciu | 1.03,34 |
200 m rugslag | Cornelia Polit | 2.12,55 | Jolanda de Rover | 2.15,22 | Larisa Gortsjakova | 2.16,10 |
100 m schoolslag | Ute Geweniger | 1.08,60 | Suki Brownsdon | 1.11,05 | Larisa Belokon | 1.11,17 |
200 m schoolslag | Ute Geweniger | 2.32,41 | Larisa Belokon | 2.33,07 | Grażyna Dziedzic | 2.35,35 |
100 m vlinderslag | Ute Geweniger | 1.00,40 | Ines Geissler | 1.00,97 | Karin Seick | 1.01,37 |
200 m vlinderslag | Ines Geissler | 2.08,50 (ER) | Heike Dähne | 2.09,59 | Agnieszka Czopek | 2.13,57 |
200 m wisselslag | Ute Geweniger | 2.12,64 | Petra Schneider | 2.13,49 | Olga Klevakina | 2.19,10 |
400 m wisselslag | Petra Schneider | 4.39,30 | Ute Geweniger | 4.45,43 | Agnieszka Czopek | 4.50,75 |
4x100 m vrije slag | Birgit Meineke Caren Metschuck Ines Diers Susanne Link | 3.44,37 | Marion Aizpors Karin Seick Ute Neubert Susanne Schuster | 3.47,42 | Annemarie Verstappen Monique Drost Wilma van Velsen Conny van Bentum | 3.49,65 |
4x100 m wisselslag | Ina Kleber Ute Geweniger Ines Geissler Caren Metschuck | 4.09,72 | Larisa Gortsjakova Larisa Belokon Natalja Pokas Natalja Stroennikova | 4.13,23 | Ute Neubert Andrea Schönborn Karin Seick Marion Aizpors | 4.13,42 |
Schoonspringen
Mannen
Onderdeel: | Goud: | Zilver: | Brons: |
3 m plank | Aleksandr Portnov |
Sergej Koezmin |
Niki Stajković |
10 m toren | David Ambartsoemjan |
Vladimir Alejnik |
Dieter Waskow |
Vrouwen
Onderdeel: | Goud: | Zilver: | Brons: |
3 m plank | Zjanna Tsiroelnikova |
Martina Jäschke |
Irina Kalinina |
10 m toren | Katrin Zipperling |
Tatjana Beljakova |
Martina Jäschke |
Waterpolo
Onderdeel: | Goud: | Zilver: | Brons: |
Mannen |
Synchroonzwemmen
Onderdeel: | Goud: | Zilver: | Brons: |
Individueel | Carolyn Wilson |
Alexandra Worisch |
Marijke Engelen |
Duet | Carolyn Wilson Caroline Holmyard |
Marijke Engelen Catrien Eijken |
Alexandra Worisch Eva-Maria Edinger |
Groep |
Medaillespiegel
Plaats | Land | Totaal | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 15 | 11 | 3 | 29 | |
2 | 13 | 11 | 8 | 32 | |
3 | 3 | 2 | 3 | 8 | |
4 | 2 | 2 | 4 | 8 | |
5 | 2 | 0 | 1 | 53 | |
6 | 1 | 4 | 2 | 37 | |
7 | 1 | 1 | 1 | 3 | |
8 | 0 | 3 | 4 | 7 | |
9 | 0 | 1 | 3 | 4 | |
10 | 0 | 1 | 2 | 3 | |
11 | 0 | 1 | 1 | 2 | |
12 | 0 | 0 | 1 | 1 | |
0 | 0 | 1 | 1 | ||
0 | 0 | 1 | 1 | ||
0 | 0 | 1 | 1 | ||
0 | 0 | 1 | 1 | ||
Totaal | 37 | 37 | 37 | 111 |
Externe links
Bronnen, noten en/of referenties |
Europese kampioenschappen zwemmen |
---|
Langebaan (50 meter): |