Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2019
De Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2019 werden van woensdag 4 tot en met zondag 8 december 2019 georganiseerd in het Tollcross International Swimming Centre in het Britse Glasgow.
EK kortebaan 2019
| |||||||
Gehouden in | |||||||
Jaar | 2019 | ||||||
Data | 4 t/m 8 december | ||||||
Sport | Zwemmen | ||||||
Organisator | LEN | ||||||
Evenementen | 42 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Wedstrijdschema
Woensdag 04/12 | Donderdag 05/12 | Vrijdag 06/12 | Zaterdag 07/12 | Zondag 08/12 |
---|---|---|---|---|
Series vanaf 9:30 uur (lokale tijd) - 10:30 uur (MET) | ||||
100 m vlinder mannen 50 m school vrouwen 50 m school mannen 400 m wissel vrouwen 400 m vrij mannen 100 m rug vrouwen 200 m rug mannen 4x50 m vrij mannen 800 m vrij vrouwen | 200 m vrij mannen 50 vlinder vrouwen 200 m school mannen 100 m vrij vrouwen 100 m rug mannen 100 m wissel vrouwen 400 m wissel mannen 4x50 m wissel gemengd 1500 m vrij mannen | 100 m school vrouwen 50 m vrij mannen 200 m rug vrouwen 400 m wissel mannen 200 m school vrouwen 100 m school mannen 200 m vlinder vrouwen 200 m wissel mannen 4x50 m vrij vrouwen | 50 vlinder mannen 50 m rug vrouwen 100 m vrij mannen 200 m vrij vrouwen 100 m vlinder vrouwen 100 m wissel mannen 200m wissel vrouwen 4x50 m vrij gemengd | 50 vrij vrouwen 50 m rug mannen 200 m school vrouwen 200 m vlinder mannen 400 m vrij vrouwen 4x50 m wissel mannen 4x50 m wissel vrouwen |
Finales - vanaf 17:00 uur (lokale tijd) - 18:00 uur (MET) | ||||
HF 50 m school mannen HF 50 m school vrouwen F 200 m rug mannen F 400 m wissel vrouwen F 400 m vrij mannen HF 100 m rug vrouwen HF 100 m vlinder mannen F 50 m school vrouwen F 50 m school mannen F 4x50 m vrij mannen | HF 50 m vlinder vrouwen F 200 m vrij mannen F 200 m school vrouwen HF 100 m vrij vrouwen F 400 m wissel mannen F 100 m rug vrouwen HF 100 m rug mannen HF 100 m wissel vrouwen F 100 m vlinder mannen F 800 m vrij vrouwen F 50 m vlinder vrouwen F 4x50 m wissel gemengd | HF 50 m vrij mannen F 100 m vrij vrouwen HF 100 m school mannen F 200 m rug vrouwen F 200 m wissel mannen F 200 m vlinder vrouwen HF 100 m school vrouwen F 100 m rug mannen F 100 m wissel vrouwen F 1500 m vrij mannen F 50 m vrij mannen F 4x50 m vrij vrouwen | HF 50 m rug vrouwen HF 50 m vlinder mannen F 100 m school vrouwen HF 100 m vrij mannen F 200 m wissel vrouwen HF 100 m wissel mannen F 200 m vrij vrouwen F 100 m school mannen HF 100 m vlinder vrouwen F 50 m vlinder mannen F 50 m rug vrouwen F 4x50 m vrij gemengd | HF 50 m vrij vrouwen HF 50 m rug mannen F 200 m school vrouwen F 100 m vrij mannen F 100 m vlinder vrouwen F 400 m vrij vrouwen F 200 m vlinder mannen F 50 m vrij vrouwen F 50 m rug mannen F 4x50 m wissel vrouwen F 4x50 m wissel mannen |
Selecties
België
De Belgische zwembond selecteerde vier zwemmers voor dit toernooi, twee mannen en twee vrouwen.[1]
|
|
Nederland
De technisch directeur van de KNZB, André Cats, selecteerde acht zwemmers voor dit toernooi, vier mannen en vier vrouwen.[2]
|
|
Medailles
- Legenda
- WR = Wereldrecord
- ER = Europees record
- CR = Kampioenschapsrecord
Mannen
Onderdeel | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag | ||||||
50 m | Vladimir Morozov | 20,40 | Florent Manaudou | 20,66 | Maxim Lobanovszkij | 20,76 |
100 m | Vladimir Morozov | 45,53 | Alessandro Miressi | 45,90 | Vladislav Grinev | 46,35 |
200 m | Danas Rapšys | 1.41,12 | Duncan Scott | 1.41,42 | Michail Vekovisjtsjev | 1.41,52 |
400 m | Danas Rapšys | 3.33,20 CR |
Thomas Dean | 3.37,95 | Gabriele Detti | 3.38,06 |
1500 m | Gregorio Paltrinieri | 14.17,14 | Henrik Christiansen | 14.18,15 | David Aubry | 14.25,66 |
Rugslag | ||||||
50 m | Kliment Kolesnikov | 22,75 | Christian Diener | 23,07 | Shane Ryan | 23,12 |
100 m | Kliment Kolesnikov | 49,09 | Christian Diener | 49,94 | Robert Glință | 50,30 |
200 m | Radosław Kawęcki | 1.49,26 | Christian Diener | 1.50,05 | Luke Greenbank | 1.50,09 |
Schoolslag | ||||||
50 m | Vladimir Morozov | 25,51 ER |
Hüseyin Emre Sakçı | 25,82 | Arno Kamminga | 25,84 |
Fabio Scozzoli | ||||||
100 m | Arno Kamminga | 56,06 | Ilja Sjymanovitsj | 56,42 | Fabio Scozzoli | 56,55 |
200 m | Arno Kamminga | 2.02,36 | Erik Persson | 2.02,80 | Marco Koch | 2.02,87 |
Vlinderslag | ||||||
50 m | Oleg Kostin | 22,23 | Szebasztián Szabó | 22,35 | Ümit Can Güreş | 22,38 |
100 m | Marius Kusch | 49,06 | Michail Vekovisjtsjev | 49,53 | Marcin Cieślak | 49,75 |
200 m | Andreas Vazaios | 1.50,23 | Ramon Klenz | 1.51,51 | James Guy | 1.51,73 |
Wisselslag | ||||||
100 m | Kliment Kolesnikov | 51,15 | Sergej Fesikov | 51,59 | Andreas Vazaios | 51,62 |
200 m | Andreas Vazaios | 1.50,85 ER |
Tomoe Zenimoto Hvas | 1.51,74 | Philip Heintz | 1.52,55 |
400 m | Max Litchfield | 4.01,36 | Ilja Borodin | 4.03,65 | Danila Pasynkov | 4.04,98 |
Vrije slag estafette | ||||||
4x50 m | Vladislav Grinev Michail Vekovisjtsjev Kliment Kolesnikov Vladimir Morozov Sergej Fesikov Danila Markov Aleksandr Popkov | 1.22,92 | Paweł Juraszek Marcin Cieślak Karol Ostrowski Jakub Kraska | 1.23,74 | Federico Bocchia Marco Orsi Giovanni Izzo Alessandro Miressi Leonardo Deplano Thomas Ceccon | 1.24,50 |
Wisselslagestafette | ||||||
4x50 m | Kliment Kolesnikov Vladimir Morozov Oleg Kostin Vladislav Grinev Sergej Fesikov Aleksandr Popkov Michail Vekovisjtsjev | 1.30,63 | Richárd Bohus Dávid Horváth Szebasztián Szabó Maxim Lobanovszkij | 1.32,10 | Viktar Staselovitsj Ilja Sjymanovitsj Jaoehen Tsoerkin Artsjom Matsjekin | 1.32,29 |
Vrouwen
Onderdeel | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag | ||||||
50 m | Maria Kameneva | 23,56 | Mélanie Henique | 23,66 | Pernille Blume | 23,73 |
100 m | Freya Anderson | 51,49 | Béryl Gastaldello | 51,85 | Femke Heemskerk | 51,88 |
200 m | Freya Anderson | 1.52,77 | Federica Pellegrini | 1.52,88 | Femke Heemskerk | 1.53,35 |
400 m | Simona Quadarella | 3.59,75 | Isabel Marie Gose | 4.00,01 | Ajna Késely | 4.00,04 |
800 m | Simona Quadarella | 8.10,30 | Ajna Késely | 8.11,77 | Martina Caramignoli | 8.12,36 |
Rugslag | ||||||
50 m | Kira Toussaint | 25,84 | Béryl Gastaldello | 26,03 | Alicja Tchórz | 26,16 |
100 m | Kira Toussaint | 55,71 | Maria Kameneva | 56,10 | Georgia Davies | 56,73 |
200 m | Margherita Panziera | 2.01,45 | Daryna Zevina | 2.02,25 | Kira Toussaint | 2.03,04 |
Schoolslag | ||||||
50 m | Benedetta Pilato | 29,32 | Martina Carraro | 29,60 | Mona McSharry | 29,87 |
100 m | Martina Carraro | 1.04,51 | Arianna Castiglioni | 1.05,01 | Jenna Laukkanen | 1.05,12 |
200 m | Maria Temnikova | 2.18,35 | Molly Renshaw | 2.19,66 | Martina Carraro | 2.19,68 |
Vlinderslag | ||||||
50 m | Mélanie Henique | 24,56 | Béryl Gastaldello | 24,78 | Emilie Beckmann | 25,15 |
Jeanette Ottesen | ||||||
100 m | Anastasja Sjkoerdai | 56,21 | Elena Di Liddo | 56,37 | Anna Ntountounaki | 56,44 |
200 m | Katinka Hosszú | 2.03,21 | Ilaria Bianchi | 2.04,20 | Zsuzsanna Jakabos | 2.05,00 |
Wisselslag | ||||||
100 m | Katinka Hosszú | 57,36 | Maria Kameneva | 57,59 | Jenna Laukkanen | 58,62 |
200 m | Katinka Hosszú | 2.04,68 | Maria Ugolkova | 2.06,59 | Siobhan-Marie O'Connor | 2.06,74 |
400 m | Katinka Hosszú | 4.25,10 | Zsuzsanna Jakabos | 4.28,76 | Ilaria Cusinato | 4.29,13 |
Vrije slag estafette | ||||||
4x50 m | Béryl Gastaldello Mélanie Henique Léna Bousquin Anna Santamans Anouchka Martin | 1.35,21 | Niet uitgereikt | Julie Kepp Jensen Jeanette Ottesen Emilie Beckmann Pernille Blume Emily Gantriis | 1.35,24 | |
Tamara van Vliet Kira Toussaint Femke Heemskerk Valerie van Roon | ||||||
Wisselslagestafette | ||||||
4x50 m | Alicja Tchórz Dominika Sztandera Kornelia Fiedkiewicz Katarzyna Wasick | 1.44,85 | Silvia Scalia Benedetta Pilato Elena Di Liddo Silvia di Pietro Arianna Castiglioni Federica Pellegrini | 1.44,92 | Maria Kameneva Nika Godoen Arina Soerkova Darja Oestinova | 1.44,96 |
Gemengd
Onderdeel | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag estafette | ||||||
4x50 m | Vladimir Morozov Vladislav Grinev Arina Soerkova Maria Kameneva Michail Vekovisjtsjev Darja Oestinova Jelizaveta Klevanovitsj | 1.28,31 ER |
Duncan Scott Scott McLay Anna Hopkin Freya Anderson James Guy | 1.28,64 | Maxime Grousset Florent Manaudou Melanie Henique Béryl Gastaldello Clément Mignon Anna Santamans | 1.28,86 |
Wisselslagestafette | ||||||
4x50 m | Kliment Kolesnikov Vladimir Morozov Arina Soerkova Maria Kameneva Sergej Fesikov Oleg Kostin Darja Oestinova | 1.36,22 WR |
Kira Toussaint Arno Kamminga Joeri Verlinden Femke Heemskerk Jesse Puts | 1.37,22 | Mathias Rysgaard Tobias Bjerg Jeanette Ottesen Pernille Blume Emilie Beckmann Emily Gantriis | 1.38,02 |
Medaillespiegel
Plaats | Land | Totaal | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 13 | 5 | 4 | 22 | |
2 | 6 | 7 | 7 | 20 | |
3 | 5 | 1 | 4 | 10 | |
4 | 4 | 4 | 3 | 11 | |
5 | 3 | 4 | 4 | 11 | |
6 | 2 | 5 | 2 | 9 | |
7 | 2 | 1 | 2 | 5 | |
8 | 2 | 0 | 2 | 4 | |
9 | 2 | 0 | 0 | 2 | |
10 | 1 | 5 | 2 | 8 | |
11 | 1 | 1 | 1 | 3 | |
12 | 0 | 2 | 0 | 2 | |
13 | 0 | 1 | 1 | 2 | |
14 | 0 | 1 | 0 | 1 | |
0 | 1 | 0 | 1 | ||
0 | 1 | 0 | 1 | ||
17 | 0 | 0 | 5 | 5 | |
18 | 0 | 0 | 2 | 2 | |
0 | 0 | 2 | 2 | ||
20 | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 41 | 39 | 42 | 122 |
Externe link
- (en) Officiële website
Bronnen, noten en/of referenties
|
Europese kampioenschappen zwemmen |
---|
Langebaan (50 meter): |