Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2006
De Europese kampioenschappen kortebaan 2006 werden gehouden in Helsinki, Finland, van 7 december tot 10 december 2006. Het evenement vond plaats in het zwemcomplex Mäkelänrinteen uintikeskus, waar ook de EK zwemmen 2000 werden gehouden.
Uitslagen
Mannen
50 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Eduard Lorente Ginesta | 21"53 | ||
Milorad Čavić | 21"60 | ||
Julien Sicot | 21"68 |
100 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Filippo Magnini | 46"81 | ||
Stefan Nystrand | 47"05 | ||
Alain Bernard | 47"24 |
200 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Filippo Magnini | 1'42"54 | ||
Massimiliano Rosolino | 1'44"17 | ||
Paweł Korzeniowski | 1'44"41 |
400 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Joeri Priloekov | 3'39"02 | ||
Przemyslaw Stanczyk | 3'39"92 | ||
Paweł Korzeniowski | 3'40"40 |
1500 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Joeri Priloekov | 14'16"13 (ER) | ||
Mateusz Sawrymowicz | 14'28"43 | ||
Sébastien Rouault | 14'39"06 |
50 meter rugslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Helge Meeuw | 23"70 | ||
Thomas Rupprath | 23"92 | ||
Lubos Krizko | 24"19 |
100 meter rugslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Arkadi Vjatsjanin | 51"11 | ||
Helge Meeuw | 51"16 | ||
Thomas Rupprath | 52"02 |
200 meter rugslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Arkadi Vjatsjanin | 1'49"98 (ER) | ||
Helge Meeuw | 1'53"45 | ||
Răzvan Florea | 1'53"71 |
50 meter schoolslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Oleg Lisogor | 26"50 | ||
Alessandro Terrin | 26"92 | ||
Darren Mew | 27"23 |
100 meter schoolslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Oleg Lisogor | 58"14 | ||
Valeriy Dymo | 58"64 | ||
Alexander Dale Oen | 58"70 |
200 meter schoolslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Dániel Gyurta | 2'06"58 | ||
Slawomir Kuczko | 2'06"61 | ||
Paolo Bossini | 2'07"13 |
50 meter vlinderslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Alexei Puninski | 23"21 | ||
Thomas Rupprath | 23"34 | ||
Örn Arnarson | 23"55 |
100 meter vlinderslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Milorad Čavić | 50"63 | ||
Peter Mankoč | 50"78 | ||
Nikolaj Skvortsov | 51"17 |
200 meter vlinderslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Paweł Korzeniowski | 1'52"33 | ||
László Cseh | 1'53"08 | ||
Nikolaj Skvortsov | 1'53"10 |
100 meter wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Peter Mankoč | 53"05 | ||
Vytautas Janusaitis | 53"66 | ||
Aleksander Hetland | 53"70 |
200 meter wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
László Cseh | 1'54"43 | ||
Vytautas Janusaitis | 1'56"20 | ||
Tamas Kerekjarto | 1'57"12 |
400 meter wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Luca Marin | 4'01"71 | ||
László Cseh | 4'03"39 | ||
Yonnis Drymonakos | 4'05"94 |
4x50 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Stefan Nystrand Petter Stymne Marcus Piehl Jonas Tilly | 1'24"89 (WR) | ||
Frédérick Bousquet Julien Sicot David Maître Alain Bernard | 1'25"16 | ||
Johan Kenkhuis Bas van Velthoven Robin van Aggele Mitja Zastrow | 1'26"03 |
4x50 wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Helge Meeuw Johannes Neumann Thomas Rupprath Jens Schreiber | 1'34"06 (WR) | ||
Tero Räty Jarno Pihlava Jere Hard Matti Rajakylä | 1'34"95 | ||
Cesare Pizzironi Alessandro Terrin Rudy Goldin Filippo Magnini | 1'35"20 |
Vrouwen
50 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Marleen Veldhuis | 23"69 | ||
Therese Alshammar | 23"76 | ||
Hanna-Maria Seppälä | 24"57 |
100 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Marleen Veldhuis | 52"41 | ||
Alena Poptsjanka | 52"91 | ||
Josefin Lillhage | 53"09 |
200 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Alena Poptsjanka | 1'54"25 (ER) | ||
Otylia Jędrzejczak | 1'54"39 | ||
Josefin Lillhage | 1'54"75 |
400 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Laure Manaudou | 3'56"09 (WR) | ||
Federica Pellegrini | 3'59"96 | ||
Joanne Jackson | 4'01"48 |
800 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Laure Manaudou | 8'12"24 | ||
Anastasia Ivanenko | 8'18"09 | ||
Erika Villaecija Garcia | 8'20"09 |
50 meter rugslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Janine Pietsch | 27"32 | ||
Iryna Amsjennikova | 27"44 | ||
Anna Gostomelski | 27"50 |
100 meter rugslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Laure Manaudou | 57"87 | ||
Antje Buschschulte | 58"20 | ||
Iryna Amsjennikova | 59"03 |
200 meter rugslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Esther Baron | 2'04"08 (ER) | ||
Iryna Amsjennikova | 2'04"57 | ||
Elizabeth Simmonds | 2'05"74 |
50 meter schoolslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Janne Schäfer | 30"43 | ||
Kate Haywood | 30"88 | ||
Elena Bogomazova | 30"98 |
100 meter schoolslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Anna Khlistunova | 1'05"73 | ||
Kirsty Balfour | 1'06"57 | ||
Janne Schäfer | 1'07"32 |
200 meter schoolslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Kirsty Balfour | 2'21"82 | ||
Anne Poleska | 2'23"12 | ||
Beata Kamińska | 2'24"87 |
50 meter vlinderslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Therese Alshammar | 25"36 | ||
Inge Dekker | 25"65 | ||
Anna-Karin Kammerling | 25"92 |
100 meter vlinderslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Antje Buschschulte | 56"94 | ||
Inge Dekker | 57"19 | ||
Martina Moravcová | 57"59 |
200 meter vlinderslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Otylia Jędrzejczak | 2'04"94 (ER) | ||
Beatrix Boulsevicz | 2'06"73 | ||
Jessica Dickons | 2'07"36 |
100 meter wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Hanna-Maria Seppälä | 1'00"45 | ||
Ganna Dzekal' | 1'00"50 | ||
Svitlana Khakhlova | 1'00"78 |
200 meter wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Katarzyna Baranowska | 2'09"47 | ||
Camille Muffat | 2'10"83 | ||
Aleksandra Urbanczyk | 2'10"89 |
400 meter wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Alessia Filippi | 4'31"58 | ||
Katarzyna Baranowska | 4'32"78 | ||
Anastasia Ivanenko | 4'33"46 |
4x50 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Magdalena Kuras Therese Alshammar Anna-Karin Kammerling Josefin Lillhage | 1'36"61 | ||
Inge Dekker Saskia de Jonge Chantal Groot Marleen Veldhuis | 1'37"27 | ||
Daniela Samulski Daniela Goetz Meike Freitag Annika Lurz | 1'38"50 |
4x50 wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Janine Pietsch Janne Schäfer Antje Buschschulte Daniela Samulski | 1'47"55 | ||
Therese Alshammar Rebecca Ejdervik Anna-Karin Kammerling Josefin Lillhage | 1'48"14 | ||
Elizabeth Simmonds Kate Haywood Rosalind Brett Francesca Halsall | 1'48"26 |
Medailleklassement
Gastland
Plaats | Land | Totaal | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | 6 | 3 | 15 | |
2 | 5 | 3 | 3 | 10 | |
3 | 4 | 3 | 2 | 9 | |
4 | 4 | 1 | 4 | 9 | |
5 | 3 | 5 | 4 | 12 | |
6 | 3 | 4 | 1 | 8 | |
7 | 3 | 3 | 3 | 9 | |
8 | 2 | 3 | 1 | 6 | |
2 | 3 | 1 | 6 | ||
10 | 1 | 2 | 5 | 8 | |
11 | 1 | 1 | 1 | 3 | |
12 | 1 | 1 | 0 | 2 | |
1 | 1 | 0 | 2 | ||
14 | 1 | 0 | 1 | 2 | |
15 | 1 | 0 | 0 | 1 | |
16 | 0 | 2 | 0 | 2 | |
17 | 0 | 0 | 2 | 2 | |
0 | 0 | 2 | 2 | ||
19 | 0 | 0 | 1 | 1 | |
0 | 0 | 1 | 1 | ||
0 | 0 | 1 | 1 | ||
0 | 0 | 1 | 1 | ||
0 | 0 | 1 | 1 | ||
Totaal | 38 | 38 | 38 | 114 |
Europese kampioenschappen zwemmen |
---|
Langebaan (50 meter): |