DFB-Pokal 2009/10
Het seizoen 2009/10 van de DFB-Pokal (mannen) begon op 31 juli en eindigde op 15 mei met de finale in het Olympiastadion.
De titelverdediger was Werder Bremen. Recordbekerwinnaar Bayern München veroverde voor de vijftiende keer de beker door Werder Bremen met 4-0 te verslaan. Zowel de bekerwinnaar als de finalist plaatsten zich via de competitie voor de Champions League, de plaats in de UEFA Europa League 2010/11 die via de DFB-Pokal kon worden ingevuld wordt ingenomen door de nummer zes van de competitie.
Deelname
In totaal 64 clubs waren gerechtigd deel te nemen aan deze 67e editie van dit voetbalbekertoernooi (inclusief de Tschammer-beker). Dit waren de 18 Bundesliga-clubs, de 18 clubs van de 2. Bundesliga, De eerste vier clubs van de 3. Liga, de 21 bekerwinnaars van de Landesverbände en de drie bekerfinalisten van Beieren, Neder-Saksen en Westfalen van het seizoen 2008/09.
Eerste ronde
De Loting vond plaats op 27 juni.[1] De wedstrijden werden gespeeld van 31 juli tot en met 3 augustus.
| ||||
31 juli 20:30 UTC+2 |
SV Babelsberg 03 | 0 – 1 | Bayer 04 Leverkusen | Stadion: Karl-Liebknecht-Stadion, Potsdam Toeschouwers: 6.100 Scheidsrechter: Robert Hartmann (Ingolstadt) |
Verslag | Derdiyok | |||
| ||||
31 juli 20:30 UTC+2 |
Eintracht Braunschweig | 0 – 1 | 1. FC Kaiserslautern | Stadion: Eintracht-Stadion, Braunschweig Toeschouwers: 20.000 Scheidsrechter: Peter Gagelmann (Bremen) |
Verslag | Nemec Iličević | |||
| ||||
31 juli 20:30 UTC+2 |
FC Ingolstadt 04 | 1 – 2 | FC Augsburg | Stadion: Tuja-Stadion, Ingolstadt Toeschouwers: 6.000 Scheidsrechter: Tobias Welz (Wiesbaden) |
Braber |
Verslag | Ndjeng Thurk | ||
| ||||
{{{date}}} 20:30 UTC+2 |
VfB Lübeck | 2 – 1 (na verlening) | 1. FSV Mainz 05 | Stadion: Lohmühle, Lübeck Toeschouwers: 7.800 Scheidsrechter: Thorsten Schriever (Dorum) |
Schrum Sachs |
Verslag | Bungert | ||
| ||||
{{{date}}} 20:30 UTC+2 |
VfL Osnabrück | 2 – 1 | Hansa Rostock | Stadion: Osnatel-Arena, Osnabrück Toeschouwers: 10.550 Scheidsrechter: Norbert Grudzinski (Hamburg) |
Reichenberger Schmidt |
Verslag | Schied | ||
| ||||
{{{date}}} 20:30 UTC+2 |
SV Wehen Wiesbaden | 1 – 4 | VfL Wolfsburg | Stadion: BRITA-Arena, Wiesbaden Toeschouwers: 7.433 Scheidsrechter: Deniz Aytekin (Oberasbach) |
Bohl |
Verslag | Grafite Misimović Džeko | ||
| ||||
{{{date}}} 15:30 UTC+2 |
Dynamo Dresden | 0 – 3 | 1. FC Nürnberg | Stadion: Rudolf-Harbig-Stadion, Dresden Toeschouwers: 15.460 Scheidsrechter: Lutz Wagner (Kriftel) |
Verslag | Kluge Mintál Gündogan | |||
| ||||
{{{date}}} 15:30 UTC+2 |
Kickers Emden | 0 – 3 | 1. FC Köln | Stadion: Embdena-Stadion, Emden Toeschouwers: 7.200 Scheidsrechter: Christian Fischer (Hemer) |
Menzel |
Verslag | Mohamad Sanou Podolski | ||
| ||||
{{{date}}} 15:30 UTC+2 |
SV Elversberg | 0 – 2 | SC Freiburg | Stadion: Waldstadion an der Kaiserlinde, Spiesen-Elversberg Toeschouwers: 3.500 Scheidsrechter: Florian Steuer (Menden) |
Verslag | Butscher Reisinger | |||
| ||||
{{{date}}} 15:30 UTC+2 |
FSV Frankfurt | 1 – 2 | Borussia Mönchengladbach | Stadion: Frankfurter Volksbank Stadion, Frankfurt am Main Toeschouwers: 9.742 Scheidsrechter: Thorsten Kinhöfer (Herne) |
Ross Simac |
Verslag | Arango Colautti | ||
| ||||
{{{date}}} 15:30 UTC+2 |
SC Paderborn 07 | 0 – 1 | TSV 1860 München | Stadion: Energieteam-Arena, Paderborn Toeschouwers: 8.116 Scheidsrechter: Guido Winkmann (Kerken) |
Verslag | Felhi | |||
| ||||
{{{date}}} 15:30 UTC+2 |
SG Sonnenhof Großaspach | 1 – 4 | VfB Stuttgart | Stadion: Frankenstadion, Heilbronn Toeschouwers: 15.000 Scheidsrechter: Michael Kempter (Sauldorf) |
Ismaili Aupperle |
Hitzlsperger Cacau Simak | |||
| ||||
{{{date}}} 15:30 UTC+2 |
SpVgg Unterhaching | 0 – 3 | Arminia Bielefeld | Stadion: Generali Sportpark, Unterhaching Toeschouwers: 2.250 Scheidsrechter: Christian Dingert (Thallichtenberg) |
Verslag | Halfar Katongo Federico | |||
| ||||
{{{date}}} 15:30 UTC+2 |
SpVgg Weiden | 1 – 3 | Borussia Dortmund | Stadion: Stadion am Wasserwerk, Weiden Toeschouwers: 10.000 Scheidsrechter: Tobias Stieler (Obertshausen) |
Mendez Schrepel |
Verslag | Barrios Şahin Zidan | ||
| ||||
{{{date}}} 19:30 UTC+2 |
Tennis Borussia Berlin | 0 – 2 | Karlsruher SC | Stadion: Friedrich Ludwig Jahn Sportpark, Berlijn Toeschouwers: 2.643 Scheidsrechter: Sascha Thielert (Buchholz in der Nordheide) |
Verslag | Buck Neubert | |||
| ||||
{{{date}}} 19:30 UTC+2 |
Wacker Burghausen | 1 – 1 (na verlening) (4 – 5 pen) |
Rot Weiss Ahlen | Stadion: Wacker Arena, Burghausen Toeschouwers: 3.500 Scheidsrechter: Marco Fritz (Korb) |
El Haj Ali |
Verslag | Döring | ||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
| ||||
{{{date}}} 19:30 UTC+2 |
1. FC Magdeburg | 1 – 3 | Energie Cottbus | Stadion: MDCC-Arena, Maagdenburg Toeschouwers: 14.852 Scheidsrechter: Bibiana Steinhaus (Hannover) |
Tüting |
Verslag | Jula Shao Radu | ||
| ||||
{{{date}}} 19:30 UTC+2 |
Preußen Münster | 1 – 3 (na verlening) | Hertha BSC | Stadion: Preußenstadion, Münster Toeschouwers: 18.000 Scheidsrechter: Frank Willenborg (Osnabrück) |
Lorenz |
Verslag | Raffael Domovchiyski | ||
| ||||
{{{date}}} 19:30 UTC+2 |
Germania Windeck | 0 – 4 | FC Schalke 04 | Stadion: RheinEnergieStadion, Keulen Toeschouwers: 20.000 Scheidsrechter: Jochen Drees (Münster-Sarmsheim) |
Verslag | Zambrano Kurányi Kenia Höwedes | |||
| ||||
{{{date}}} 14:30 UTC+2 |
1. FC Union Berlin | 0 – 5 | Werder Bremen | Stadion: Alte Försterei, Berlijn Toeschouwers: 18.955 Scheidsrechter: Felix Brych (München) |
Verslag | Sanogo Naldo Moreno | |||
| ||||
{{{date}}} 14:30 UTC+2 |
Concordia Hamburg | 0 - 4 | TuS Koblenz | Stadion: Stadion Hoheluft, Hamburg Toeschouwers: 1.103 Scheidsrechter: Daniel Siebert (Berlijn) |
Verslag | S. Kuqi Geißler B. Lense | |||
| ||||
{{{date}}} 14:30 UTC +2 |
FC Oberneuland | 0 - 2 | 1899 Hoffenheim | Stadion: Sportpark Vinnenweg, Bremen Toeschouwers: 2.743 Scheidsrechter: Tobias Christ (Kaiserslautern) |
Verslag | Edu Maicosuel | |||
| ||||
{{{date}}} 14:30 UTC +2 |
VfB Speldorf | 0 - 3 | Rot-Weiß Oberhausen | Stadion: Ruhrstadion, Mülheim Toeschouwers: 7.742 Scheidsrechter: Thomas Metzen (Mechernich) |
Verslag | König Terranova Embers | |||
| ||||
{{{date}}} 14:30 UTC+2 |
FC 08 Villingen | 0 - 2 (na verlening) | FC St. Pauli | Stadion: Friedengrund, Villingen-Schwenningen Toeschouwers: 8.300 Scheidsrechter: Christian Leicher (Weihmichl) |
Verslag | Naki | |||
| ||||
{{{date}}} 16:00 UTC+2 |
Rot-Weiß Erfurt | 1 - 2 | MSV Duisburg | Stadion: Steigerwaldstadion, Erfurt Toeschouwers: 7.074 Scheidsrechter: Günter Perl (Pullach) |
Semmer |
Verslag | Tararache | ||
| ||||
{{{date}}} 16:00 UTC+2 |
Torgelower SV Greif | 1 - 4 | Alemannia Aachen | Stadion: Spartakusstadion, Torgelow Toeschouwers: 3.700 Scheidsrechter: Felix Zwayer (Berlijn) |
Pankau |
Verslag | Szukala Auer Nemeth Oussalé | ||
| ||||
{{{date}}} 16:00 UTC+2 |
Wormatia Worms | 0 - 1 (na verlenging) | SpVgg Greuther Fürth | Stadion: Wormatia-Stadion, Worms Toeschouwers: 4.828 Scheidsrechter: Robert Kempter (Sauldorf) |
Verslag | Allagui | |||
| ||||
{{{date}}} 17:30 UTC+2 |
Sportfreunde Lotte | 0 - 1 | VfL Bochum | Stadion: PGW Arena, Lotte Toeschouwers: 4.408 Scheidsrechter: Christian Bandurski (Essen) |
Verslag | Klimowicz | |||
| ||||
{{{date}}} 17:30 UTC+2 |
SpVgg Neckarelz | 1 - 3 | Bayern München | Stadion: Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim Toeschouwers: 30.017 Scheidsrechter: Markus Wingenbach (Diez) |
H. Throm Fickert |
Verslag | Gómez Altintop | ||
| ||||
{{{date}}} 17:30 UTC+2 |
Kickers Offenbach | 0 - 3 | Eintracht Frankfurt | Stadion: Bieberer Berg, Offenbach am Main Toeschouwers: 24.000 Scheidsrechter: Wolfgang Stark (Ergolding) |
Verslag | Schwegler Caio Meier | |||
| ||||
{{{date}}} 17:30 |
Eintracht Trier | 3 - 1 | Hannover 96 | Stadion: Moselstadion, Trier Toeschouwers: 6.000 Scheidsrechter: Markus Schmidt (Stuttgart) |
Wagner Cinar Senesie |
Verslag | Rosenthal | ||
| ||||
{{{date}}} 20:30 |
Fortuna Düsseldorf | 3 - 3 (na verlenging) (1 - 4 pen) |
Hamburger SV | Stadion: ESPRIT Arena, Düsseldorf Toeschouwers: 35.600 Scheidsrechter: Babak Rafati (Hannover) |
O. Fink J. Boateng Lambertz |
Verslag | Petrić Trochowski | ||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Tweede ronde
De loting vond plaats op 8 augustus 2009. De wedstrijden worden gespeeld op 22 en 23 september 2009[2]
| ||||
22 september 19:00 UTC+2 |
Eintracht Trier | 4 – 2 na verlening | Arminia Bielefeld | Stadion: Moselstadion, Trier Toeschouwers: 6.630 Scheidsrechter: Christian Bandurski (Essen) |
Senesie Risser |
Report | Janjić | ||
| ||||
22 september 19:00 UTC+2 |
1. FC Nürnberg | 0 – 1 | 1899 Hoffenheim | Stadion: easyCredit-Stadion, Neurenberg Toeschouwers: 26.041 Scheidsrechter: Manuel Gräfe (Berlijn) |
Report | Nilsson | |||
| ||||
22 september 19:00 UTC+2 |
Bayern München | 5 – 0 | Rot-Weiß Oberhausen | Stadion: Allianz Arena, München Toeschouwers: 42.000 Scheidsrechter: Felix Zwayer (Berlijn) |
Lahm Gómez Van Buyten Müller |
Report | |||
| ||||
22 september 19:00 UTC+2 |
Borussia Mönchengladbach | 0 – 1 | MSV Duisburg | Stadion: Borussia-Park, Mönchengladbach Toeschouwers: 45.000 Scheidsrechter: Marco Fritz (Korb) |
(de) Report | Andersen | |||
| ||||
22 september 19:30 UTC+2 |
Rot-Weiß Ahlen | 2 – 3 na verlening | SpVgg Greuther Fürth | Stadion: Wersestadion, Ahlen Toeschouwers: 1.896 Scheidsrechter: Christian Dingert (Thallichtenberg) |
Tankulić |
Report | Nöthe Mokhtari Müller | ||
| ||||
22 september 20:30 UTC+2 |
Karlsruher SC | 0 – 3 | Borussia Dortmund | Stadion: Wildparkstadion, Karlsruhe Toeschouwers: 24.864 Scheidsrechter: Robert Hartmann (Ingolstadt) |
Report | Zidan Barrios | |||
| ||||
22 september 20:30 UTC+2 |
VfL Bochum | 0 – 3 | FC Schalke 04 | Stadion: rewirpowerSTADION, Bochum Toeschouwers: 29.592 Scheidsrechter: Florian Meyer (Burgdorf) |
Report | Westermann Altıntop Fuchs | |||
| ||||
22 september 20:30 UTC+2 |
TuS Koblenz | 4 – 2 na verlening | Energie Cottbus | Stadion: Stadion Oberwerth, Koblenz Toeschouwers: 5.046 Scheidsrechter: Christian Fischer (Hemer) |
Stieber Everson Geißler |
Report | Jula Sørensen | ||
| ||||
23 september 19:00 UTC+2 |
1860 München | 2 – 2 na verlening (4 – 1 pen) |
Hertha BSC | Stadion: Allianz Arena, München Toeschouwers: 17.000 Scheidsrechter: Knut Kircher (Rottenburg) |
Bengtsson Cooper |
(de) Report | Ramos Domovchiyski | ||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Hoffmann Ludwig Mlapa Fehli |
| ||||
23 september 19:00 UTC+2 |
FC Augsburg | 1 – 0 | SC Freiburg | Stadion: Impuls Arena, Augsburg Scheidsrechter: Markus Schmidt (Stuttgart) |
Brinkmann |
Report | |||
| ||||
23 september 19:00 UTC+2 |
Werder Bremen | 2 – 1 | FC St. Pauli | Stadion: Weserstadion, Bremen Scheidsrechter: Guido Winkmann (Kerken) |
Hunt Naldo |
Report | Takyi | ||
| ||||
23 september 19:00 UTC+2 |
Eintracht Frankfurt | 6 – 4 | Alemannia Aachen | Stadion: Commerzbank-Arena, Frankfurt am Main Toeschouwers: 27.450 Scheidsrechter: Jochen Drees (Münster-Sarmsheim) |
Caio Liberopoulos Szukała Meier Teber |
Report | Gueye Auer | ||
| ||||
23 september 20:30 UTC+2 |
VfL Osnabrück | 3 – 3 (4 – 2 pen) |
Hamburger SV | Stadion: Osnatel-Arena, Osnabrück Toeschouwers: 16.100 Scheidsrechter: Markus Wingenbach (Diez) |
Hansen Siegert Grieneisen |
Report | Petrić Trochowski Demel | ||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Schmidt Lindemann Nickenig Heidrich |
| ||||
23 september 20:30 UTC+2 |
VfB Lübeck | 1 – 3 na verlening | VfB Stuttgart | Stadion: Lohmühle, Lübeck Toeschouwers: 16.900 Scheidsrechter: Peter Gagelmann (Bremen) |
Henning |
Report | Schieber Khedira Cacau | ||
| ||||
23 september 20:30 UTC+2 |
1. FC Kaiserslautern | 2 – 1 | Bayer Leverkusen | Stadion: Fritz-Walter-Stadion, Kaiserslautern Toeschouwers: 33.712 Scheidsrechter: Lutz Wagner (Kriftel) |
Sam Jendrišek |
Report | Gekas | ||
| ||||
23 september 20:30 UTC+2 |
1. FC Köln | 3 – 2 | VfL Wolfsburg | Stadion: RheinEnergieStadion, Keulen Toeschouwers: 31.500 Scheidsrechter: Wolfgang Stark (Ergolding) |
Ishiaku Freis |
Verslag | Džeko Riether | ||
Derde ronde
| ||||
27 oktober 19:00 UTC+1 |
SpVgg Greuther Fürth | 1 – 0 | VfB Stuttgart | Stadion: Playmobil-Stadion, Fürth Toeschouwers: 10.800 Scheidsrechter: Babak Rafati (Hannover) |
Bernd Nehrig |
Report | |||
| ||||
27 oktober 19:00 UTC+1 |
Eintracht Trier | 0 – 3 | 1. FC Köln | Stadion: Moselstadion, Trier Toeschouwers: 10.800 Scheidsrechter: Marco Fritz (Korb) |
Report | ||||
| ||||
27 oktober 20:30 UTC+1 |
VfL Osnabrück | 3 – 2 | Borussia Dortmund | Stadion: Osnatel-Arena, Osnabrück Toeschouwers: 16.250 Scheidsrechter: Guido Winkmann (Kerken) |
Angelo Barletta Benjamin Siegert |
Report | |||
| ||||
27 oktober 20:30 UTC+1 |
FC Augsburg | 5 – 0 | MSV Duisburg | Stadion: Impuls Arena, Augsburg Toeschouwers: 12.203 Scheidsrechter: Knut Kircher (Rottenburg) |
Søren Larsen Michael Thurk Uwe Möhrle Sandor Torghelle Marcel Ndjeng |
Report | |||
| ||||
28 oktober 19:00 UTC+1 |
1860 München | 0 – 3 | FC Schalke 04 | Stadion: Allianz Arena, München Toeschouwers: 28.500 Scheidsrechter: Markus Schmidt (Stuttgart) |
Report | ||||
| ||||
28 oktober 19:00 UTC+1 |
Werder Bremen | 3 – 0 | 1. FC Kaiserslautern | Stadion: Weserstadion, Bremen Toeschouwers: 26.094 Scheidsrechter: Deniz Aytekin (Oberasbach) |
Petri Pasanen Tim Borowski Torsten Oehrl |
Report | |||
| ||||
28 oktober 20:30 UTC+1 |
TSG 1899 Hoffenheim | 4 – 0 | TuS Koblenz | Stadion: Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim Toeschouwers: 18.050 Scheidsrechter: Günter Perl (Pullach) |
Sejad Salihović Vedad Ibišević Maicosuel Marvin Compper |
Report | |||
| ||||
28 oktober 20:30 UTC+1 |
Eintracht Frankfurt | 0 – 4 | Bayern München | Stadion: Commerzbank-Arena, Frankfurt am Main Toeschouwers: 51.500 Scheidsrechter: Thorsten Kinhöfer (Herne) |
Verslag | ||||
Kwartfinale
De loting vond plaats op 1 november 2009. De wedstrijden worden gespeeld op 9 en 10 februari 2010[3]
| ||||
9 februari 20:30 uur |
Werder Bremen | 2 – 1 | 1899 Hoffenheim | Weserstadion, Bremen Toeschouwers: 25.000 Scheidsrechter: Peter Sippel |
Naldo Hugo Almeida |
| ||||
10 februari 19:00 uur |
Bayern München | 6 – 2 | SpVgg Greuther Fürth | Allianz Arena, München Toeschouwers: 53.500 Scheidsrechter: Michael Weiner |
Thomas Müller Arjen Robben Franck Ribéry Philipp Lahm Thomas Müller Sami Allagui |
| ||||
10 februari 20:30 uur |
VfL Osnabrück | 0 – 1 | FC Schalke 04 | Osnatel-Arena, Osnabrück Toeschouwers: 16.130 Scheidsrechter: Manuel Gräfe |
| ||||
10 februari 19:00 uur |
FC Augsburg | 2 – 0 | 1. FC Köln | Impuls Arena, Augsburg Toeschouwers: 30.660 Scheidsrechter: Thorsten Kinhöfer |
Michael Thurk Nando Rafael |
Halve finale
| ||||
23 maart 20:30 uur |
Werder Bremen | 2 – 0 | FC Augsburg | Weserstadion, Bremen Toeschouwers: 30.000 Scheidsrechter: Manuel Gräfe |
Marko Marin Claudio Pizarro |
| ||||
24 maart 20:30 uur |
FC Schalke 04 | 0 – 1 (nv) | Bayern München | Veltins Arena, Gelsenkirchen Toeschouwers: 61.673 Scheidsrechter: Knut Kircher |
Finale
| ||||
15 mei 20:00 uur |
Werder Bremen | 0 – 4 | Bayern München | Olympiastadion, Berlijn Toeschouwers: 75.420 Scheidsrechter: Thorsten Kinhöfer |
Zie ook
Seizoenen DFB-Pokal | ||
---|---|---|
Tschammerpokal:
1935 ·
1936 ·
1937 ·
1938 ·
1939 ·
1940 ·
1941 ·
1942 ·
1943 |
Bronnen, noten en/of referenties
|