Hongarije op de Olympische Zomerspelen 2004
Hongarije nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. Het won, net als vier jaar eerder, acht keer goud, zes keer zilver en drie keer brons.
Land | Hongarije | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | HUN | |||||||||||||||||||||
NOC | Magyar Olimpiai Bizottság (hu) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Hongarije op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||||||||||
Hongarije op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | ||||||||||||||||||||||
|
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Kanovaren | Gábor Horváth Zoltán Kammerer Botond Storcz Ákos Vereckei | K4 1000 m (m) | |
Natasa Janics | K1 500 m (v) | ||
Natasa Janics Katalin Kovács | K2 500 m (v) | ||
Moderne vijfkamp | Zsuzsanna Vörös | vrouwen | |
Schermen | Tímea Nagy | degen (v) | |
Schietsport | Diána Igaly | skeet (v) | |
Waterpolo | Olympisch team | mannen | |
Worstelen | István Majoros | grieks-romeins, tot 55 kg (m) | |
Atletiek | Zoltán Kővágó | discuswerpen (m) | |
Gewichtheffen | Eszter Krutzler | tot 69 kg (v) | |
Kanovaren | Katalin Kovács Kinga Bóta Szilvia Szabó Erzsébet Viski | K4 500 m (v) | |
Schermen | Zsolt Nemcsik | sabel (m) | |
Gabor Boczkó Krisztián Kulcsár Iván Kovács | degen team (m) | ||
Zwemmen | Dániel Gyurta | 200 m school (m) | |
Kanovaren | Attila Vajda | C1 1000 m (m) | |
György Kozmann György Kolonics | C2 1000 m (m) | ||
Zwemmen | László Cseh | 400 m wissel (m) |
Deelnemers en resultaten per onderdeel
Atletiek
Mannen, 100 meter:
- Roland Németh — Eerste ronde: 10.28 s, tweede ronde: 10.38 s
- Gábor Dobos — Eerste ronde: 10.68 s
Mannen, 110 meter horden:
- Levente Csillag — Eerste ronde: 13.74 s
Mannen, 200 meter:
- Géza Pauer — Eerste ronde: 21.02 s, tweede ronde: 20.90 s
Mannen, 400 meter:
- Zsolt Szeglet — Eerste ronde: 46.15 s
Vrouwen, 1500 meter:
- Judit Varga — Eerste ronde: 4:09.36
Vrouwen, 5.000 meter:
- Krisztina Papp — Eerste ronde: 15:58.44
Vrouwen, 10.000 meter:
- Aniko Kálovics — 32:21.47 (20e plaats)
Mannen, tienkamp:
- Attila Zsivóczky — 8287 punten (6e plaats)
Vrouwen, marathon:
- Simona Staicu — 2:48:57 (45e plaats)
- Beáta Rakonczai — 2:49:41 (48e plaats)
- Ida Kovács — 3:03:21 (60e plaats)
Mannen, 20 km snelwandelen:
- Gyula Dudás — 1:28:18 (30e plaats)
Vrouwen, 20 km snelwandelen:
- Edina Füsti — 1:39:45 (44e plaats)
Mannen, 50 km snelwandelen:
- Zoltán Czukor — 4:03:51 (24e plaats)
- János Tóth — 4:29:33 (41e plaats)
Mannen, verspringen:
- Tamás Margl — Eerste ronde, 7.38 meter (ging niet verder)
Vrouwen, verspringen:
- Tünde Vaszi — Eerste ronde: 6.55 meter, finale: 6.73 meter (8e plaats)
- Zita Ajkler — Eerste ronde: 6.39 meter
Mannen, hink-stap-springen:
- Péter Tölgyesi — Eerste ronde, 16.36 meter (ging niet verder)
Mannen, hoogspringen:
- László Boros — Eerste ronde, 2.15 meter (ging niet verder)
Vrouwen, polsstokhoogspringen:
- Krisztina Molnár — Eerste ronde: 4.30 meter
Mannen, kogelstoten:
- Zsolt Biber — Eerste ronde, 19.31 meter (ging niet verder)
Vrouwen, kogelstoten:
- Éva Kürti — Eerste ronde: 14.60 meter
Mannen, discuswerpen:
- Zoltán Kővágó — Finale, 67.04 (zilver)
- Gábor Máté — Finale, 57.84 (11e plaats)
- Róbert Fazekas — Finale, DQ
Vrouwen, discuswerpen:
- Éva Kürti — Eerste ronde: 52.52 meter
Mannen, speerwerpen:
- Gergely Horváth — Eerste ronde, 73.95 meter (ging niet verder)
Vrouwen, speerwerpen:
- Nikolett Szabó — Eerste ronde: 60.20 meter
Mannen, kogelslingeren:
- Krisztián Pars — Finale, 78.73 meter (5e plaats)
- Adrián Annus — Finale, DQ
Vrouwen, kogelslingeren:
- Katalin Divós — Eerste ronde: 67.64 meter
- Julianna Tudja — Eerste ronde: 66.85 meter
- Éva Orbán — Eerste ronde: 65.76 meter
Boksen
Mannen, tot 48 kg
- Pál Bedák
- Laatste 32 — Verloor van Jeyhun Abiyev uit Azerbeidzjan, 23-8
Mannen, tot 54 kg
- Zsolt Bedák
Mannen, tot 60 kg
- Gyula Káté
- Laatste 32 — Verloor van Jong Sub Baik uit Korea, 30-23
Mannen, tot 69 kg
Mannen, tot 75 kg
Gymnastiek
Mannen, turnen:
- Róbert Gál — plaatste zich voor één onderdeel
- Paardsprong — 6e plaats
Vrouwen, turnen
- Krisztina Szarka — plaatste zich voor geen enkel onderdeel
Handbal
Mannen: 4e plaats
- Voorronde: 4-0-1
- Kwartfinale: versloeg Korea, 30-25
- Halve finale: verslagen door Kroatië, 33-31
- Om de derde plaats: verslagen door Rusland, 28-26
Vrouwen: 5e plaats
- Voorronde: 3-0-1
- Kwartfinale: verslagen door Frankrijk, 25-23
- Klassificatie (5-8): versloeg Brazilië, 36-31
- Klassificatie (5/6): versloeg Spanje, 38-29
Judo
Mannen, tot 66 kg:
- Miklós Ungvári — verslagen in de achtste finale
Mannen, tot 100 kg:
- Antal Kovács — verslagen in de 1/16e finale
Kanovaren
Mannen, c1 500 meter:
- Márton Joób — finale, 7e plaats
Mannen, c1 1.000 meter:
- Attila Vajda — finale, brons
Mannen, c2 500 meter:
- György Kozmann en György Kolonics — finale, 7e plaats
Mannen, c2 1.000 meter:
- György Kozmann en György Kolonics — finale, brons
Mannen, k1 500 meter:
- Ákos Vereckei — finale, 5e plaats
Vrouwen, k1 500 meter:
- Natasa Janics — finale, goud
Mannen, k1 1.000 meter:
- Roland Kökény — finale, 6e plaats
Mannen, k2 500 meter:
- Zoltán Kammerer en Botond Storcz — finale, 5e plaats
Vrouwen, k2 500 meter:
- Katalin Kovács en Natasa Janics — finale, goud
Mannen, k2 1.000 meter:
- Zoltán Benkő en István Beé — finale, 9e plaats
Vrouwen, k4 500 meter:
- Katalin Kovács, Szilvia Szabó, Erzsébet Viski en Kinga Bóta — finale, zilver
Mannen, k4 1.000 meter:
- Zoltán Kammerer, Botond Storcz, Ákos Vereckei, Gábor Horváth — finale, goud
Moderne vijfkamp
Mannen
- Gábor Balogh — 5296 punten, 8e plaats
- Ákos Kállai — 5132 punten, 18e plaats
Vrouwen:
- Zsuzsanna Vörös — 5448 punten, goud
- Csilla Füri — 5144 punten, 12e plaats
Schermen
Mannen, degen individueel:
- Iván Kovács — verslagen in de achtste finale
- Géza Imre — verslagen in de 1/16e finale
- Gábor Boczkó — verslagen in de 1/16e finale
Vrouwen, degen individueel:
- Tímea Nagy — goud
- Ildikó Mincza-Nebald — 4e plaats
- Adrien Hormay — verslagen in de 1/16e finale
Vrouwen, floret individueel:
- Aida Mohamed — 4e plaats
- Gabriella Varga — verslagen in de kwartfinale
Mannen, sabel individueel:
- Zsolt Nemcsik — zilver
- Domonkos Ferjancsik — verslagen in de achtste finale
- Balázs Lengyel — verslagen in de 1/16e finale
Vrouwen, sabel individueel:
- Orsolya Nagy — verslagen in de 1/16e finale
Mannen, degen team:
- Gabor Boczkó, Krisztián Kulcsár en Iván Kovács — zilver
Vrouwen, degen team:
- Ildikó Mincza-Nebald, Adrienn Hormay en Hajnalka Tóth — 5e plaats
Mannen, sabel team:
- Zsolt Nemcsik, Kende Fodor en Domonkos Ferjancsik — 5e plaats
Schoonspringen
Vrouwen, 3 meter plank:
- Nóra Barta — Kwalificatie: 279.24, Halve finale: 212.28 (14e plaats)
- Villő Kormos — Kwalificatie: 193.68 (32e plaats)
Mannen, 10 meter platform:
- András Hajnal — voorronde, 33e plaats
Waterpolo
Mannentoernooi
- Voorronde (Groep A)
- Versloeg Servië en Montenegro (6:4)
- Versloeg Kroatië (10:8)
- Versloeg Verenigde Staten (7:5)
- Versloeg Kazachstan (14:4)
- Versloeg Rusland (7:6)
- Halve finale
- Versloeg Rusland (7:5)
- Finale
- Versloeg Servië en Montenegro (8:7) →
Goud
- Versloeg Servië en Montenegro (8:7) →
- Spelers
- Tibor Benedek
- Péter Biros
- Rajmund Fodor
- István Gergely
- Tamás Kásás
- Gergely Kiss
- Norbert Madaras
- Tamás Molnár
- Ádám Steinmetz
- Barnabás Steinmetz
- Zoltán Szécsi
- Tamás Varga
- Attila Vári
- Hoofdcoach: Dénes Kemény
Vrouwentoernooi
- Voorronde (Groep B)
- Verloor van Verenigde Staten (6:7)
- Verloor van Rusland (8:9)
- Versloeg Canada (5:4)
- Kwartfinale
- Verloor van Italië (5:8)
- Klassificatiewedstrijd
- 5e/6e plaats: Verloor van Rusland (11:12)
- Spelers
- Rita Dravucz
- Anett Gyore
- Dora Kisteleki
- Anikó Pelle
- Ágnes Primász
- Mercedes Stieber
- Krisztina Szremko
- Zsuzsanna Tiba
- Andrea Toth
- Agnes Valkay
- Erzsebet Valkay
- Krisztina Zantleitner
- Ildiko Zirighne Sos
- Hoofdcoach: Tamás Faragó
Wielersport
Wegwielrennen
Mannen, wegwedstrijd:
- László Bodrogi — 74e plaats, 5:56:45
Mannen, tijdrit:
- László Bodrogi — 21e plaats, 1:00:38.05
Mountainbiken
Mannen, cross country:
- Zsolt Vinczeffy — 43e plaats, -2 rondes
Zeilen
Mannen, 470 klasse
- Péter Czégai, Csaba Cserép — 27e plaats
Mannen, finn klasse
- Balázs Hajdú — 23e plaats
Mannen, mistral (windsurfen)
- Áron Gádorfalvi — 22e plaats
Vrouwen, 470 klasse
- Márta Weöres, Anna Payr — 19e plaats
Vrouwen, mistral (windsurfen)
- Lívia Győrbíró — 24e plaats
Bronnen, noten en/of referenties
|