Portugal op de Olympische Zomerspelen 2004
Portugal nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. Voor het eerst sinds 1976 werd een zilveren medaille gewonnen. De laatste gouden plak dateert van 1996.
Land | Portugal | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | POR | |||||||||||||||||||||
NOC | Comité Olímpico de Portugal (pt) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Portugal op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||||||||||
Portugal op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1952 · 1956-1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | ||||||||||||||||||||||
|
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Atletiek | Francis Obikwelu | 100 m (m) | |
Wielrennen | Sérgio Paulinho | wegwedstrijd (m) | |
Atletiek | Rui Silva | 1500 m (m) |
Resultaten en deelnemers per onderdeel
Atletiek
- Mannen, 100 meter
- Francis Obikwelu
- Eerste ronde (serie 5) → 10.09 (1e, 5e overall)
- Tweede ronde (serie 1) → 9.93 NR (1e, 2e overall)
- Halve finale 1 → 9.97 (2e, 2e overall)
- Finale → 9.86 NR (
)
- Mannen, 200 meter
- Francis Obikwelu
- Eerste ronde (serie 1) → 20.40 (2e, 3e overall)
- Tweede ronde (serie 4) → 20.33 (1e, 6e overall)
- Halve finale 2 → 20.36 (2e, 4e overall)
- Finale → 20.14 (5e)
- Mannen, 800 meter
- João Pires
- Eerste ronde (serie 3) → 1:46.7 (6e, 29e overall)
- Vrouwen 800 meter
- Nédia Semedo
- Eerste ronde (serie 1) → 2:02.61 (5e, 19e overall)
- Mannen, 1500 meter
- Rui Silva
- Eerste ronde (serie 1) → 3:37.98 (2e, 7e overall)
- Halve finale 2 → 3:40.99 (2e, 11e overall)
- Finale → 3:34.68 (
)
- Manuel Damião
- Eerste ronde (serie 3) → 3:39.94 (8e, 19e overall)
- Halve finale 1 → 3:37.16 (8e, 8e overall)
- Vrouwen, 1500 meter
- Carla Sacramento
- Eerste ronde (serie 1) → 4:07.73 (8e, 24e overall)
- Halve finale 2 → 4:10.85 (10e, 22e overall)
- Vrouwen, 5.000 meter
- Inês Monteiro
- Eerste ronde (serie 2) → 16:03.75 (18e, 34e overall)
- Mannen, 10.000 meter
- Eduardo Henriques → nam niet deel
- Vrouwen 10.000 meter
- Fernanda Ribeiro → niet gefinisht
- Mannen, marathon
- Alberto Chaíça
- Finale → 2:14:17 (8e)
- Luís Jesus → nam niet deel
- Vrouwen, marathon
- Helena Sampaio → 2:49:18 (47e)
- Ana Dias → 3:08:11 (62e)
- Adelia Elias → nam niet deel
- Fátima Silva → nam niet deel
- Mannen, 110m horden
- Luis Sá
- Eerste ronde (serie 3) → 14.01 (8e, 45e overall)
- Mannen, 400m horden
- Edivaldo Monteiro
- Eerste ronde (serie 5) → 49.53 (4e, 25e overall)
- Halve finale 1 → 49.26 (7e, 18e overall)
- Mannen, 3000 meter steeplechase
- Manuel Silva
- Eerste ronde (serie 3) → 8:38.31 (11e, 33e overall)
- Vrouwen, polsstokhoogspringen
- Elisabete Tavares → nam niet deel
- Mannen, verspringen
- Gaspar Araújo
- Kwalificatie group B) → 7.49 (17e, 33e overall)
- Mannen, hink-stap-springen
- Nelson Évora
- Kwalificatie group B → 15.72 (23e, 40e overall)
- Vrouwen, discuswerpen
- Teresa Machado
- Kwalificatie group B → 58.47 (12e, 23e overall)
- Mannen, kogelslingeren
- Vitor Costa
- Kwalificatie group A → 72.47 (12e, 27e overall)
- Vrouwen, kogelslingeren
- Vânia Silva
- Kwalificatie group A → 63.81 (18e, 34e overall)
- Vrouwen, zevenkamp
- Naide Gomes → 6151 pts (13e)
- 100 meter horden (serie 3) → 13.58 PB (4e, 1039 pts)
- Hoogspringen (groep A) → 1.85 SB (2e, 1041 pts)
- Kogelstoten (groep B) → 14.71 PB (2e, 841 pts)
- 200 meter (serie 5) → 25.46 SB (3e, 845 pts)
- Verspringen (groep A) → 6.10 (8e, 880 pts)
- Speerwerpen (groep B) → 40.75 PB (13e, 682 pts)
- 800 meter (serie 3) → 2:20.05 PB (7e, 823 pts)
- Mannen, 20 km snelwandelen
- João Vieira → 1:22:19 (10e)
- Vrouwen 20 km snelwandelen
- Susana Feitor → 1:32:47 (20e)
- Inês Henriques → 1:33:53 (25e)
- Maribel Goncalves → 1:33:59 (26e)
- Mannen, 50 km snelwandelen
- Jorge Costa → 4:12:24 (34e)
- Pedro Martins → niet gefinisht
Badminton
- Mannen, enkelspel
- Marco Vasconcelos
- Laatste 32 → verslagen door
GBR Richard Vaughn met (15-5, 15-5)
- Laatste 32 → verslagen door
Beachvolleybal
Mannen:
- Miguel Maia en João Brenha
- Voorronde: 1-2
- Laatste 16 — Patrick Heuscher en Stefan Kobel (
SUI) (→ verloor met 2-0)
Gymnastiek
Turnen
- Mannen, individuele meerkamp
- Filipe Bezugo - plaatste zich voor geen enkel onderdeel
Trampoline
- Mannen, individueel
- Nuno Merino
- Kwalificatie → 66.90 (8e)
- Finale → 40.10 (6e)
Judo
Mannen, tot 66 kg:
- Joao Pina — verslagen in de kwartfinale; herkansing halve finale
Mannen, tot 73 kg:
- Joao Neto — verslagen in de kwartfinale; herkansing kwartfinale
Mannen, tot 81 kg:
- Nuno Delgado — verslagen in de 1/16e finale
Vrouwen, tot 52 kg:
- Telma Monteiro — verslagen in de kwartfinale; herkansing laatste 16
Kanovaren
Vlakwater
- Mannen, k1 500 meter
- Emanuel Silva
- Serie 3 → 1:40.067 (4e)
- Halve finale 2 → 1:43.051 (7e)
- Mannen, k1 1.000 meter
- Emanuel Silva
- Serie 3 → 3:29.854 (3e)
- Halve finale 2 → 3:29.942 (3e)
- Finale → 3:33.862 (7e)
Paardensport
- Carlos Grave (Laughton Hills) → 96.60 (46e)
- Dressuur → 72.80 (totaal: 72.80, 70e overall)
- Crosscountry → 12.80 (totaal: 85.60, 49e overall)
- Springconcours → 11.00 (totaal: 96.60, 46e overall)
Schermen
- Mannen, individueel floret
- João Gomes
- Laatste 64 → bye
- Laatste 32 → verslagen door
EGY Tamer Mohamed Tahoun met 15-4
Voetbal
- Mannentoernooi
No. | Speler | Pos | Geboortedatum | Club |
---|---|---|---|---|
1 | José Moreira | Doelman | 10 maart 1982 | |
2 | Mário Sérgio | Verdediger | 18 juli 1981 | |
3 | Raul Meireles | Middenvelder | 17 maart 1983 | |
4 | Bruno Alves | Verdediger | 27 november 1981 | |
5 | Ricardo Costa | Verdediger | 16 mei 1981 | |
6 | Fernando Meira[1] | Verdediger | 5 juni 1978 | |
7 | Cristiano Ronaldo | Aanvaller | 5 februari 1985 | |
8 | Hugo Viana | Middenvelder | 15 januari 1983 | |
9 | Hugo Almeida | Aanvaller | 23 mei 1984 | |
10 | Carlos Martins | Middenvelder | 29 april 1982 | |
11 | Jorge Ribeiro | Verdediger | 9 november 1981 | |
12 | Nuno Frechaut[1] | Verdediger | 24 september 1977 | |
13 | Luís Boa Morte[1] | Aanvaller | 4 augustus 1977 | |
14 | José Bosingwa | Middenvelder | 24 augustus 1982 | |
15 | Lourenço | Aanvaller | 5 juni 1983 | |
16 | João Paulo | Verdediger | 6 juni 1981 | |
17 | Danny | Aanvaller | 7 augustus 1983 | |
18 | Bruno Vale | GK | 8 april 1983 | |
Reserves | ||||
20 | Custódio | Middenvelder | 24 mei 1983 | |
22 | Beto | Doelman | 1 mei 1982 | |
Coach |
voorronde — Groep D
Team | W | W | G | V | DV | DT | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 4 | 6 | |
3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 4 | |
3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 4 | |
3 | 1 | 0 | 2 | 6 | 9 | 3 |
| ||||
12 augustus 2004 20:30 |
4 – 2 | Pankritio Stadion, Heraklion Toeschouwers: 5.689 Scheidsrechter: Evehe (CMR) | ||
Emad Mohammed Hawar Mulla Younis Mahmoud Saleh Sader |
Rapport | Haidar Jabar Bosingwa |
| ||||
15 augustus 2004 20:30 |
1 – 2 | Pankritio Stadion, Heraklion Toeschouwers: 7.581 Scheidsrechter: Batres (GUA) | ||
Bouabid |
Rapport | Ronaldo R. Costa |
| ||||
18 augustus 2004 20:30 |
4 – 2 | Pankritio Stadion, Heraklion Toeschouwers: 11.218 Scheidsrechter: Torres (PAR) | ||
Villalobos Meira Saborio Brenes |
Rapport | Almeida Ribeiro |
Wielersport
Weg
- Mannen, wegwedstrijd
- Sérgio Paulinho → 5:41:45 (
) - Nuno Ribeiro → 5:41:56 (27e)
- Cândido Barbosa → niet gefinisht
- Gonçalo Amorim → niet gefinisht
- Mannen, individuele tijdrit
- Sérgio Paulinho → 1:01:25.63 (25e)
Bronnen, noten en/of referenties
|
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.