Hongarije op de Olympische Zomerspelen 1912
Hongarije nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1912 in Stockholm, Zweden. Hoewel destijds Oostenrijk en Hongarije samen de unie Oostenrijk-Hongarije vormden, maakt het Internationaal Olympisch Comité een onderscheid tussen deze landen.
Land | Hongarije | ||||||||||||||||
IOC-landcode | HUN | ||||||||||||||||
NOC | Magyar Olimpiai Bizottság (hu) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1912 in Stockholm | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Hongarije op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | |||||||||||||||||
Hongarije op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | |||||||||||||||||
|
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Schermen | Jenő Fuchs | sabel (m) | |
Jenö Fuchs Laszlo Berti Ervin Meszaros Deszö Földes Oskar Gerde Zoltan Schenker Peter Toth Lajos Werkner | sabel team (m) | ||
Schietsport | Sandor Prokopp | 300m militair geweer 3 posities (m) | |
Schermen | Béla Bekessy | sabel (m) | |
Turnen | József Bittenbinder Imre Erdődy Samu Fóti Imre Gellért Győző Haberfeld Ottó Hellmich István Herczeg József Keresztessy Lajos Kmetykó János Krizmanich Elemér Pászti Árpád Pédery Jenő Rittich Ferenc Szűts Ödön Téry Géza Tuli | meerkamp team (m) | |
Atletiek | Mór Kóczán | speerwerpen (m) | |
Schermen | Ervin Meszaros | sabel (m) | |
Worstelen | Béla Varga | -82,5kg (m) |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
István Jankovich | 100m (m) | serie 3: 2de halve finale 4: 4de | |
Vilmos Rácz | serie 6: 2de halve finale 1: 6de | ||
Pál Szalay | serie 2: 2de halve finale 3: 4de | ||
Ervin Szerelemhegyi | serie 16: 4de | ||
Ferenc Szobota | serie 17: 2de halve finale 4: 6de | ||
István Déván | 200m (m) | serie 15: 2de halve finale 6: 4de | |
Ervin Szerelemhegyi | serie 14: 4de | ||
Frigyes Wiesner | serie 9: 2de halve finale 1: 5de | ||
Ödön Bodor | 400m (m) | serie 12: 6de | |
István Déván | serie 5: 3de | ||
Ervin Szerelemhegyi | serie 14: 2de halve finale 4: 3de | ||
Frigyes Wiesner | serie 8: 1ste in 50,8 halve finale 1: 4de | ||
János Antal | 800m (m) | serie 7: niet gefinisht | |
Ödön Bodor | serie 5: 3de | ||
Ferenc Forgács | serie 6: 5-7de | ||
Károly Radóczy | serie 9: niet gefinisht | ||
Ferenc Forgács | 1500m (m) | serie 3: 5de | |
Teofil Savniki | serie 2: 4-5de | ||
Károly Solymár | 110m horden (m) | serie 1: 2de in 15,8 halve finale 2: niet gefinisht | |
István Jankovich Vilmos Rácz Pál Szalay Ferenc Szobota | 4x100m (m) | serie 6: 1ste in 43,7 halve finale 2: 2de in 42,9 | |
Ödön Bodor István Déván Ervin Szerelemhegyi Frigyes Wiesner | 4x100m (m) | serie 3: 3de in 3.29,4 | |
Ödön Kárpáti | marathon (m) | 3:25.21,6 | |
Henrik Ripszám | niet gefinisht | ||
István Drubina | 10km snelwandelen (m) | serie 2: niet gefinisht | |
Henrik Ripszám | serie 2: 8ste in 55.20,6 | ||
Nándor Kovács | verspringen (m) | kwalificatie groep B: 10de met 5,96m | |
Pál Szalay | kwalificatie groep A: 10de met 5,98m | ||
Lajos Ludinszky | hoogspringen (m) | kwalificatie groep A: 11de met 1,60m | |
Iván Wardener | kwalificatie groep B: 1ste met 1,83m finale: 9de met 1,80m | ||
András Baronyi | staand verspringen (m) | kwalificatie groep D: 3de met 3,13m finale: 7de met 3,13m | |
Andor Horvag | staand hoogspringen (m) | kwalificatie groep C: geen geldige poging | |
Imre Mudin | kogelstoten (m) | kwalificatie groep A: 2de met 12,81m | |
Samu Fóti | discuswerpen (m) | kwalificatie groep B: 5de met 36,37m | |
Károly Kobulszky | kwalificatie groep A: 7de met 35,18m | ||
Mór Kóczán | kwalificatie groep C: 6de met 33,30m | ||
György Luntzer | kwalificatie groep E: 3de met 37,88m | ||
Rezsõ Újlaki | kwalificatie groep D: 3de met 39,81m | ||
Mór Kóczán | speerwerpen (m) | kwalificatie groep D: 1ste met 54,99m finale: 3de met 55,50m | |
Károly Kobulszky | discuswerpen beide handen (m) | kwalificatie groep A: 8ste met 59,48m | |
György Luntzer | kwalificatie groep C: geen geldige poging | ||
Rezsõ Újlaki | kwalificatie groep C: 3de met 66,18m | ||
Mór Kóczán | speerwerpen beide handen (m) | kwalificatie groep B: 4de met 86,39m |
Roeien
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Károly Levitzky | skiff (m) | serie 7: 1ste in 8.04,0 kwartfinale 4: 2de in 7.49,1 | |
József Mészáros | serie 5: 1ste in 8.29,0 kwartfinale 1: 2de in 7.57,9 | ||
Artúr Baján Lajos Gráf István Jeney Miltiades Manno Antal Szebeny György Szebeny István Szebeny Miklós Szebeny Kálmán Vaskó | acht (m) | serie 3: 2de |
Schermen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Béla Békessy | degen (m) | 1se ronde groep O: 7de met 5 nederlagen | |
Pál Rosty | 1se ronde groep N: 1ste kwartfinale groep G: 2de met 2 nederlagen halve finale groep B: 4de met 3 nederlagen | ||
Béla Békessy | floret (m) | 1se ronde groep I: 1ste met 1 nederlaag kwartfinale groep D: 1ste met 0 nederlagen halve finale groep B: 2de met 1 nederlaag finale: 7de met 6 nederlagen | |
László Berti | 1se ronde groep O: 1ste met 1 nederlaag kwartfinale groep H: 1ste met 1 nederlaag halve finale groep D: 1ste met 0 nederlagen finale: 4de met 3 nederlagen | ||
Bertalan Dunay | 1se ronde groep C: 4de met 2 nederlagen | ||
Dezső Földes | 1se ronde groep A: 3de met 2 nederlagen kwartfinale groep C: 2de met 1 nederlaag halve finale groep D: niet gefinisht | ||
Pál Pajzs | 1se ronde groep J: 2de met 1 nederlaag kwartfinale groep F: 3de met 2 nederlagen halve finale groep A: 3de met 2 nederlagen | ||
Zoltán Ozoray Schenker | 1se ronde groep D: 2de met 1 nederlaag kwartfinale groep A: 1ste met 0 nederlagen halve finale groep A: 3de met 2 nederlagen | ||
Péter Tóth | 1se ronde groep L: 2de met 1 nederlaag kwartfinale groep E: 1ste met 1 nederlaag halve finale groep C: 3de met 2 nederlagen | ||
Béla Zulawszky | 1se ronde groep H: 2de met 1 nederlaag kwartfinale groep B: 1ste met 0 nederlagen halve finale groep C: 4de met 3 nederlagen | ||
Béla Békessy | sabel (m) | 1se ronde groep G: 1ste met 3 overwinningen kwartfinale groep D: 1ste met 1 nederlaag halve finale groep A: 1ste met 4 overwinningen finale: 2de met 5 overwinningen | |
László Berti | 1se ronde groep P: 1ste met 3 overwinningen kwartfinale groep A: 1ste met 0 nederlagen halve finale groep D: 3de met 3 overwinningen | ||
Bertalan Dunay | 1se ronde groep K: 1ste kwartfinale groep A: 2de met 1 nederlaag halve finale groep A: 4de met 1 overwinning | ||
Dezső Földes | 1se ronde groep O: 1ste kwartfinale groep D: 1ste met 1 nederlaag halve finale groep C: 2de met 4 overwinningen finale: 8ste met 1 overwinning | ||
Jenő Fuchs | 1se ronde groep J: 1ste kwartfinale groep F: 1ste met 0 nederlagen halve finale groep B: 2de met 1 overwinning finale: 1ste met 6 overwinningen | ||
Oszkár Gerde | 1se ronde groep N: 1ste met 3 overwinningen kwartfinale groep B: 2de met 1 nederlaag halve finale groep B: niet gestart | ||
Ervin Mészáros | 1se ronde groep I: 1ste kwartfinale groep C: 1ste met 0 nederlagen halve finale groep C: 1ste met 5 overwinningen finale: 3de met 5 overwinningen | ||
Pál Pajzs | 1se ronde groep M: 2de met 1 overwinning kwartfinale groep G: 1ste met 1 nederlaag halve finale groep C: 3de met 3 overwinningen | ||
Zoltán Ozoray Schenker | 1se ronde groep L: 1ste met 3 overwinningen kwartfinale groep E: 1ste met 1 nederlaag halve finale groep D: 2de met 4 overwinningen finale: 4de met 4 overwinningen | ||
Péter Tóth | 1se ronde groep H: 1ste met 3 overwinningen kwartfinale groep H: 1ste met 0 nederlagen halve finale groep B: 1ste met 2 overwinningen finale: 6de met 2 overwinningen | ||
Lajos Werkner | 1se ronde groep A: 2de met 2 overwinningen kwartfinale groep B: 1ste met 0 nederlagen halve finale groep D: 1ste met 5 overwinningen finale: 7de met 1 overwinning | ||
Béla Zulawszky | 1se ronde groep B: 1ste met 3 overwinningen kwartfinale groep G: 3de met 2 nederlagen halve finale groep A: 3de met 2 overwinningen | ||
László Berti Dezső Földes Jenő Fuchs Oskar Gerde Ervin Mészáros Zoltán Schenker Péter Tóth Lajos Werkner | sabel team (m) | 1se ronde groep A: 1ste halve finale groep B: 1ste met 3 overwinningen finale: 1ste met 3 overwinningen |
Schietsport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
László Hauler | 50m geweer liggend (m) | 178 punten | |
Sándor Török | 174 punten | ||
Emil Bömches István Prihoda Rezső Velez László Hauler Géza Mészöly Aladár Farkas | militair geweer (m) | 1333 punten | |
Emil Bömches | 300m geweer 3 posities (m) | 828 punten | |
László Hauler | 677 punten | ||
Zoltán Jelenffy | 718 punten | ||
Géza Mészöly | niet gefinisht | ||
István Prihoda | niet gefinisht | ||
Rezső Velez | 712 punten | ||
Aladár von Farkas | 653 punten | ||
Emil Bömches | 600m geweer (m) | 51 punten | |
Aladár Farkas | 56 punten | ||
László Hauler | 35 punten | ||
Zoltán Jelenffy | 54 punten | ||
Géza Mészöly | 54 punten | ||
Rezső Velez | 60 punten | ||
Emil Bömches | 300m geweer 3 posities (m) | 69 punten | |
László Hauler | 84 punten | ||
Zoltán Jelenffy | 48 punten | ||
Géza Mészöly | 83 punten | ||
István Prihoda | 49 punten | ||
Rezső Velez | 92 punten | ||
Béla von Darányi | 12 punten | ||
Aladár von Farkas | 85 punten | ||
Sándor Török | 25m geweer (m) | 146 punten | |
Zoltán Jelenffy | 50m vrij pistool (m) | 348 punten | |
Sándor Török | 424 punten | ||
Sándor Török | 30m duelpistool (m) | 275 punten |
Tennis
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Leó Baráth | enkelspel (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van | |
Béla Kehrling | 1ste ronde: vrij 2de ronde: vrij 3de ronde: W van 4de ronde: V van | ||
Aurél Kelemen | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van 3de ronde: V van | ||
Jenő Zsigmondy | 1ste ronde: vrij 2de ronde: vrij 3de ronde: V van | ||
Leó Baráth Aurél Kelemen | dubbelspel (m) | 1ste ronde: V van | |
Béla Kehrling Jenő Zsigmondy | 1ste ronde: W van 2de ronde: V van |
Turnen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Imre Gellért | individuele meerkamp (m) | 117,00 punten | |
János Krizmanich | 115,00 punten | ||
Elemér Pászti | 119,00 punten | ||
József Szalai | 117,25 punten | ||
József Bittenbinder Imre Erdődy Samu Fóti Imre Gellért Győző Haberfeld Ottó Hellmich István Herczeg József Keresztessy Lajos Kmetykó János Krizmanich Elemér Pászti Árpád Pédery Jenő Rittich Ferenc Szűts Ödön Téry Géza Tuli | meerkamp team (m) | 45,45 punten |
Voetbal
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Gáspár Borbás Imre Schlosser Mihály Pataki Sándor Bodnár Béla Sebestyén Antal Vágó Jenő Károly Gyula Bíró Imre Payer Gyula Rumbold László Domonkos Kálmán Szury Zoltán Blum Miklós Fekete | mannen | 1ste ronde: vrij kwartfinale: V van 5-8ste plek: W van 5-6de plek: W van |
Waterpolo
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sándor Ádám László Beleznai Tibor Fazekas Jenő Hégner Károly Rémi János Wenk Imre Zachár | mannen | 1ste ronde: V van zilveren eerste ronde: V van |
Wielersport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Baan | |||
János Henzsel | tijdrit (m) | 12:42.16,3 | |
Gyula Mazur | 12:50.55,8 | ||
István Müller | 12:39.28,0 | ||
Ignác Teiszenberger | 13:38.35,8 | ||
Károly Teppert | 12:42.16,3 | ||
János Henzsel Gyula Mazur István Müller Ignác Teiszenberger | ploegentijdrit (m) | 51:51.15,9 |
Worstelen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Grieks-Romeins | |||
József Pongrácz | -60kg (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: W van 3de ronde: V van 4de ronde: V van | |
András Szoszky | 1ste ronde: V van 2de ronde: V van | ||
Ernő Márkus | -67,5kg (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: V van 3de ronde: V van | |
Dezső Orosz | 1ste ronde: W van 2de ronde: W van 3de ronde: V van 4de ronde: V van | ||
Ödön Radvány | 1ste ronde: W van 2de ronde: W van 3de ronde: V van 4de ronde: W van 5de ronde: W van 6de ronde: W van 7de ronde: V van | ||
József Sándor | 1ste ronde: W van 2de ronde: V van 3de ronde: V van | ||
Árpád Szántó | 1ste ronde: V van | ||
Árpád Miskey | -75kg (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: W van 3de ronde: V van 4de ronde: V van | |
Rezső Somogyi | 1ste ronde: V van 2de ronde: V van | ||
Árpád Miskey | -82,5kg (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: V van 3de ronde: W van 4de ronde: W van 5de ronde: W van 6de ronde: V van 7de ronde: V van |
Zwemmen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
László Beleznai | 100m vrije slag (m) | serie 1: 1ste in 1.08,0 kwartfinale 1: niet gestart | |
Alajos Kenyery | serie 3: 4-6de | ||
László Szentgróthy | serie 8: 3de | ||
Alajos Kenyery | 400m vrije slag (m) | serie 3: 2de in 5.46,0 halve finale 2: niet gestart | |
Béla Las-Torres | serie 4: 1ste in 5.36,2 halve finale 2: 2de in 5.34,8 finale: 5de in 5.42,0 | ||
1500m vrije slag (m) | serie 2: 1ste in 22.58,0 halve finale 2: 1ste in 23.09,8 finale: niet gefinisht | ||
András Baronyi | 100m rugslag (m) | serie 3: 1ste in 1.22,0 halve finale 1: 3de in 1.26,2 finale: 4de in 1.25,2 | |
László Szentgróthy | serie 5: 1ste in 1.26,6 halve finale 1: 4de in 1.26,4 | ||
János Wenk | serie 2: gediskwalificeerd | ||
Oszkár Demján | 200m schoolslag (m) | serie 6: 1ste in 3.07,8 halve finale 2: 4de in 3.11,2 | |
400m schoolslag (m) | serie 1: gediskwalificeerd | ||
László Beleznai Alajos Kenyery Béla Las-Torres Imre Zachár | 4x200m vrije slag (m) | serie 1: 2de in 10.34,6 finale: niet gestart |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Landen op de Olympische Zomerspelen 1912 in Stockholm, Zweden |
---|
Australazië · België · Bohemen · Canada · Chili · Denemarken · Duitsland · Egypte · Finland · Frankrijk · Griekenland · Groot-Brittannië · Hongarije · IJsland · Italië · Japan · Luxemburg · Nederland · Noorwegen · Oostenrijk · Portugal · Rusland · Servië · Turkije · Verenigde Staten · Zuid-Afrika · Zweden · Zwitserland |
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.