Denemarken op de Olympische Zomerspelen 2004
Denemarken nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. Net als vier jaar eerder werden onder andere twee gouden medailles gewonnen.
Land | Denemarken | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | DEN | |||||||||||||||||||||
NOC | Danmarks Idrætsforbund (da) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Denemarken op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||||||||||
Denemarken op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | ||||||||||||||||||||||
|
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Handbal | Kristine Andersen Karin Mortensen Karen Brødsgaard Louise Nørgaard Line Daugaard Rikke Schmidt Katrine Fruelund Rikke Skov Trine Jensen Camilla Thomsen Rikke Jørgensen Josephine Touray Lotte Kiærskou Mette Vestergaard Henriette Mikkelsen | vrouwen | |
Roeien | Eskild Ebbesen Thomas Ebert Thor Kristensen Stephan Mølvig | lichte vier-zonder (m) | |
Atletiek | Joachim Olsen | kogelstoten (m) | |
Atletiek | Wilson Kipketer | 800m (m) | |
Badminton | Jens Eriksen Mette Schjoldager | dubbelspel (g) | |
Tafeltennis | Michael Maze Finn Tugwell | dubbelspel (m) | |
Zeilen | Signe Livbjerg | europe (v) | |
Dorte Jensen Helle Jespersen Christina Otzen | yngling (v) |
Deelnemers en resultaten per onderdeel
Atletiek
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Wilson Kipketer | 800m (m) | serie 3: 1ste in 1.44,69 halve finale 3: 1ste in 1.44,63 finale: 3de in 1.44,65 | |
Piotr Buciarski | polsstokhoogspringen (m) | kwalificatie groep B: 13de met 5,50m | |
Joachim Olsen | kogelstoten (m) | kwalificatie groep B: 1ste met 20,78m finale: 2de met 21,07m | |
Annemette Jensen | marathon (v) | 2:50.01 | |
Christina Scherwin | speerwerpen (v) | kwalificatie groep B: 13de met 56,86m |
Badminton
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Peter Gade | enkelspel (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: W van kwartfinale: V van | |
Kenneth Jonassen | 1ste ronde: V van | ||
Jens Eriksen Martin Lundgaard Hansen | dubbelspel (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van kwartfinale: W van halve finale: V van bronzen finale: V van | |
Jens Eriksen Martin Lundgaard Hansen | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van | ||
Camilla Martin | enkelspel (v) | 1ste ronde: W van 2de ronde: V van | |
Tine Rasmussen | 1ste ronde: V van | ||
Pernille Harder Mette Schjoldager | dubbelspel (v) | 1ste ronde: W van 2de ronde: V van | |
Pernille Harder Mette Schjoldager | 1ste ronde: W van kwartfinale: V van | ||
Jens Eriksen Mette Schjoldager | dubbelspel (g) | 1ste ronde: W van 2de ronde: W van kwartfinale: W van halve finale: V van bronzen finale: W van | |
Rikke Olsen Jonas Rasmussen | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van kwartfinale: W van halve finale: V van bronzen finale: V van |
Boogschieten
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Hasse Pavia Lind | individueel (m) | plaatsingsronde: 8ste met 666 punten 1ste ronde: W van 2de ronde: V van |
Handbal
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Kristine Andersen Karin Mortensen Karen Brødsgaard Louise Nørgaard Line Daugaard Rikke Schmidt Katrine Fruelund Rikke Skov Trine Jensen Camilla Thomsen Rikke Jørgensen Josephine Touray Lotte Kiærskou Mette Vestergaard Henriette Mikkelsen | vrouwen | groep B: 2de W van G van W van W van kwartfinale: W van halve finale: W van finale: W van |
Groep B | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | 4 | 3 | 1 | 0 | 135 | 103 | +32 | 7 | |
2 | 4 | 3 | 1 | 0 | 125 | 98 | +27 | 7 | |
3 | 4 | 2 | 2 | 0 | 105 | 106 | -1 | 4 | |
4 | 4 | 0 | 1 | 3 | 86 | 110 | -24 | 1 | |
5 | 4 | 0 | 1 | 3 | 97 | 131 | -34 | 1 |
Ronde | Datum | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
15 augustus | Athene | 35-26 | |||
17 augustus | Athene | 29-29 | |||
19 augustus | Athene | 21-23 | |||
23 augustus | Athene | 38-22 | |||
Kwartfinale | |||||
26 augustus | Athene | 28-32 | |||
Halve finale | |||||
27 augustus | Athene | 20-29 | |||
Finale | |||||
29 augustus | Athene | 38-36 |
Kanovaren
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lasse Nielsen Mads Kongsgaard Madsen | K-2 500m (m) | serie 1: 5de in 1.33,938 halve finale 2: 5de in 1.33,482 | |
K-2 1000m (m) | serie 2: 5de in 3.19,171 halve finale 1: 6de in 3.15,417 |
Paardensport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dressuur | |||
Andreas Helgstrand | individueel | Grand Prix: 22ste met 68,333% Grand Prix Special: 10de met 73,960% Grand Prix freestyle: 9de met 76,300% totaal: 72,864 | |
Lone Jørgensen | Grand Prix: 38ste met 65,750% | ||
Jon Pedersen | Grand Prix: 17de met 69,000% Grand Prix Special: 19de met 69,160% | ||
Per Sandgaard | Grand Prix: 12de met 70,667% Grand Prix Special: 11de met 71,560% Grand Prix freestyle: 11de met 75,050% totaal: 72,426 | ||
Andreas Helgstrand Lone Jørgensen Jon Pedersen Per Sandgaard | team | 69,333 | |
Springconcours | |||
Thomas Velin | individueel | kwalificatie: 10de 1ste ronde: 1ste met 0 strafpunten 2de ronde: 13de met 4 strafpunten 3de ronde: 20ste met 6 strafpunten totaal: 10 strafpunten finale: 11de 1ste ronde: 4de met 4 strafpunten 2de ronde: 11de met 9 strafpunten totaal: 13 strafpunten |
Gymnastiek
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Peter Jensen | trampoline (m) | kwalificatie: 16de met 32,70 punten |
Roeien
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Mads Rasmussen Rasmus Quist | lichte dubbel-twee (m) | serie 3: 1ste in 6.17,68 halve finale 1: 3de in 6.17,85 finale: 4de in 6.23,92 | |
Thor Kristensen Thomas Ebert Stephan Mølvig Eskild Ebbesen | lichte vier-zonder (m) | serie 2: 1ste in 5.50,72 halve finale 1: 1ste in 5.55,85 finale: 1ste in 5.56,85 | |
Juliane Rasmussen Johanne Thomsen | lichte dubbel-twee (v) | serie 3: 3de in 6.56,62 herkansingen: 3de in 6.57,84 halve finale 1: 5de in 7.01,98 finale B: 4de in 7.32,58 | |
Dorthe Pedersen Sarah Lauritzen Christina Rindom Majbrit Nielsen | dubbel-vier (v) | serie 2: 4de in 6.28,16 herkansingen: 5de in 6.25,41 finale B: 1ste in 6.50,13 |
Schietsport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Peter Thuesen | 10m luchtgeweer (m) | kwalificatie: 29ste met 589 punten | |
Torben Grimmel | 50m geweer liggend (m) | kwalificatie: 9de met 594 punten | |
Michael Nielsen | skeet (m) | kwalificatie: 7de met 122 punten | |
Ann Spejlsgaard | 10m luchtgeweer (v) | kwalificatie: 33ste met 388 punten | |
Susanne Meyerhoff | 10m luchtpistool (v) | kwalificatie: 21ste met 329 punten |
Taekwondo
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jesper Roesen | -68kg (m) | 1ste ronde: W van kwartfinale: V van | |
Zakaria Asidah | +80kg (m) | 1ste ronde: V van |
Tafeltennis
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Michael Maze | enkelspel (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: vrij 3de ronde: V van | |
Michael Maze Finn Tugwell | dubbelspel (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van 3de ronde: W van kwartfinale: W van halve finale: V van bronzen finale: W van |
Triatlon
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Rasmus Henning | mannen | 1:52.37,32 |
Wielersport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Mountainbike | |||
Peter Riis Andersen | mannen | 2:24.03 | |
Christian Poulsen | op 1 ronde | ||
Peter Riis Andersen | vrouwen | niet gefinisht | |
Weg | |||
Frank Høj | tijdrit (m) | 1:00.35,73 | |
Bo Hamburger | wegwedstrijd (m) | 5:41.56 | |
Frank Høj | 5:41.56 | ||
Lars Michaelsen | 5:50.35 | ||
Michael Rasmussen | niet gefinisht | ||
Nicki Sørensen | 5:50.35 |
Worstelen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Grieks-Romeins | |||
Håkan Nyblom | -55kg (m) | groep 7: 2de V van W van W van |
Zeilen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jonas Høgh-Christensen | finn (m) | 105 punten: (16-4-23- | |
Kristian Kjærgaard Mads Møller | 470 (m) | 191 punten: (23-9-22-13- | |
Nicklas Holm Claus Olesen | star (m) | 83 punten: (14-12-2-2-11-7-5- | |
Signe Livbjerg | europe (v) | 74 punten: (4-6-7-15-8-6-10-3-11-4- | |
Michaela Meehan Susanne Ward | 470 (v) | 89 punten: (11-1-4-3-13-8-5-16-12- | |
Dorte Jensen Helle Jespersen Christina Otzen | yngling (v) | 54 punten: (1-14-5-5-5-6-3-4-6-5- | |
Anders Nyholm | laser | 203 punten: (16- | |
Dennis Dengsø Andersen Michael Hestbæk | 49er | 138 punten: (16- |
Zwemmen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Peter Thuesen | 200m vrije slag (m) | serie 5: 1ste in 1.50,15 | |
400m vrije slag (m) | serie 5: 5de in 3.51,09 | ||
200m wisselslag (m) | serie 3: 1ste in 2.04,80 | ||
Jeanette Ottesen | 50m vrije slag (v) | serie 7: 1ste in 25,95 | |
100m vrije slag (v) | serie 4: 2de in 56,17 | ||
Louise Mai Jansen | 200m vrije slag (v) | serie 2: 3de in 2.06,06 | |
Louise Ørnstedt | 100m rugslag (v) | serie 5: 4de in 1.02,16 halve finale 2: 3de in 1.01,12 finale: 7de in 1.01,51 | |
200m rugslag (v) | serie 5: 3de in 2.13,05 halve finale 2: 4de in 2.11,77 finale: 6de in 2.11,15 | ||
Majken Thorup | 100m schoolslag (v) | serie 4: 6de in 1.10,97 | |
200m schoolslag (v) | serie 2: 3de in 2.35,39 | ||
Mette Jacobsen | 100m vlinderslag (v) | serie 2: 1ste in 59,81 halve finale 1: 7de in 59,72 | |
200m vlinderslag (v) | serie 4: 6de in 2.11,99 halve finale 2: 5de in 2.10,47 finale: 6de in 2.01,01 | ||
Louise Mai Jansen | 200m wisselslag (v) | serie 1: 6de in 2.27,08 | |
Mette Jacobsen Louise Ørnstedt Jeanette Ottesen Majken Thorup | 4x100m wisselslag (v) | serie 1: 4de in 4.08,89 |
Bronnen, noten en/of referenties
|
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.