Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2004
Waterpolo is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2004 te Athene.
Mannen
De 12 deelnemende landen waren verdeeld over 2 groepen:
- Groep A: Hongarije, Kazachstan, Kroatië, Rusland, Servië-Montenegro en Verenigde Staten.
- Groep B: Australië, Duitsland, Egypte, Griekenland, Italië en Spanje.
De beste 3 landen van iedere poule plaatsten zich voor de medaille ronde, de overige landen speelden voor de plaatsen 7 t/m 12.
Voorronde
Groep A
15 augustus | 10:45 | - | 5 - 2 | (0-0,1-0,2-1,2-1) | ||
15 augustus | 16:30 | - | 4 - 6 | (1-0,2-3,1-0,0-3) | ||
15 augustus | 22:15 | - | 6 - 7 | (0-0,0-3,2-1,4-3) | ||
17 augustus | 16:30 | - | 6 - 9 | (1-1,3-4,0-1,2-3) | ||
17 augustus | 17:45 | - | 3 - 4 | (1-1,1-1,0-1,1-1) | ||
17 augustus | 22:15 | - | 10 - 8 | (1-0,4-2,4-4,1-2) | ||
19 augustus | 9:30 | - | 9 - 5 | (3-1,2-1,1-1,3-2) | ||
19 augustus | 10:45 | - | 5 - 7 | (2-2,2-3,0-1,1-1) | ||
19 augustus | 22:15 | - | 8 - 9 | (2-2,2-3,1-1,3-3) | ||
21 augustus | 9:30 | - | 4 - 14 | (1-3,0-4,2-4,1-3) | ||
21 augustus | 21:00 | - | 11 - 8 | (2-1,4-2,3-3,2-2) | ||
21 augustus | 22:15 | - | 9 - 7 | (3-1,3-3,2-0,1-3) | ||
23 augustus | 10:45 | - | 5 - 4 | (2-2,2-0,0-0,1-2) | ||
23 augustus | 18:15 | - | 6 - 7 | (1-2,1-1,1-3,3-1) | ||
23 augustus | 21:00 | - | 4 - 9 | (1-2,1-2,1-3,1-2) |
Eindstand Groep A
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 5 | 0 | 0 | 44 | 27 | 10 | |
2 | 5 | 4 | 0 | 1 | 37 | 26 | 8 | |
3 | 5 | 3 | 0 | 2 | 32 | 28 | 6 | |
4 | 5 | 2 | 0 | 3 | 32 | 37 | 4 | |
5 | 5 | 1 | 0 | 4 | 35 | 41 | 2 | |
6 | 5 | 0 | 0 | 5 | 21 | 42 | 0 |
Groep B
15 augustus | 9:30 | - | 3 - 14 | (1-3,0-5,1-4,1-2) | ||
15 augustus | 17:45 | - | 4 - 5 | (1-2,1-3,0-0,2-0) | ||
15 augustus | 21:00 | - | 5 - 4 | (2-2,0-1,2-1,1-0) | ||
17 augustus | 9:30 | - | 4 - 8 | (1-1,2-2,0-3,1-2) | ||
17 augustus | 10:45 | - | 13 - 3 | (4-0,5-0,2-0,2-3) | ||
17 augustus | 21:00 | - | 8 - 5 | (2-1,4-1,1-2,1-1) | ||
19 augustus | 16:30 | - | 8 - 4 | (2-1,3-1,1-1,2-1) | ||
19 augustus | 17:45 | - | 10 - 5 | (2-0,1-2,3-2,4-1) | ||
19 augustus | 21:00 | - | 4 - 15 | (0-5,0-2,2-3,2-5) | ||
21 augustus | 10:45 | - | 4 - 13 | (1-3,1-0,2-5,0-5) | ||
21 augustus | 16:30 | - | 11 - 5 | (3-2,2-0,4-3,2-0) | ||
21 augustus | 17:45 | - | 10 - 9 | (2-2,3-2,3-2,2-3) | ||
23 augustus | 9:30 | - | 6 - 6 | (1-3,2-1,1-0,2-2) | ||
23 augustus | 17:00 | - | 12 - 4 | (4-1,3-0,2-1,3-2) | ||
23 augustus | 22:15 | - | 4 - 6 | (0-1,2-1,1-2,1-2) |
Eindstand Groep B
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 4 | 0 | 1 | 43 | 27 | 8 | |
2 | 5 | 3 | 1 | 1 | 40 | 28 | 7 | |
3 | 5 | 3 | 0 | 2 | 35 | 31 | 6 | |
4 | 5 | 3 | 0 | 2 | 39 | 24 | 6 | |
5 | 5 | 1 | 1 | 3 | 37 | 35 | 3 | |
6 | 5 | 0 | 0 | 5 | 18 | 67 | 0 |
Kwartfinale ronde
7de/12de plaats
25 augustus | 9:30 | - | 5 - 10 | (2-2,1-4,1-3,1-1) | ||
25 augustus | 10:45 | - | 12 - 1 | (4-0,2-0,4-0,2-1) |
Kwartfinales
25 augustus | 17:00 | - | 12 - 5 | (2-1,2-1,5-0,3-3) | ||
25 augustus | 18:15 | - | 7 - 5 | (3-2,2-0,0-2,2-1) |
Halve finale ronde
7de/10e plaats
27 augustus | 10:45 | - | 6 - 5 | (2-0,1-1,2-2,1-2) | ||
27 augustus | 17:00 | - | 11 - 7 | (2-1,3-4,1-1,5-1) |
Halve finales
27 augustus | 18:15 | - | 7 - 5 | (2-2,3-3,2-0,0-0) | ||
27 augustus | 21:00 | - | 3 - 7 | (1-2,1-3,1-1,0-1) |
Finaleronde
11e en 12e plaats
27 augustus | 9:30 | - | 15 - 7 | (6-0,1-2,5-3,3-2) |
9e en 10e plaats
29 augustus | 9:30 | - | 8 - 7 | (2-0,3-4,1-1,2-2) |
7e en 8e plaats
29 augustus | 10:45 | - | 9 - 8 | (2-2,2-0,2-3,3-3) |
5e en 6e plaats
29 augustus | 12:00 | - | 6 - 4 | (2-2,3-1,0-0,1-1) |
Bronzen finale
29 augustus | 16:00 | - | 6 - 5 | (1-1,3-1,1-2,1-1) |
Finale
29 augustus | 17:30 | - | 8 - 7 | (2-3,3-2,0-2,3-0) |
Eindrangschikking
rang | land |
---|---|
4 | |
5 | |
6 | |
7 | |
8 | |
9 | |
10 | |
11 | |
12 |
Vrouwen
De 8 deelnemende landen waren verdeeld over 2 groepen:
- Groep A: Australië, Griekenland, Italië en Kazachstan.
- Groep B: Canada, Hongarije, Rusland en Verenigde Staten.
De beste 3 landen van iedere poule plaatsten zich voor de medaille ronde, de overige landen speelden voor de plaatsen 7 en 8.
Voorronde
Groep A
16 augustus | 10:45 | - | 6 - 5 | (3-1,1-2,1-1,1-1) | ||
16 augustus | 17:45 | - | 8 - 6 | (2-2,2-1,2-2,2-1) | ||
18 augustus | 9:30 | - | 9 - 4 | (3-2,2-1,2-0,2-1) | ||
18 augustus | 17:45 | - | 2 - 7 | (0-3,2-2,0-1,0-1) | ||
20 augustus | 9:00 | - | 8 - 6 | (2-0,3-1,1-4,2-1) | ||
20 augustus | 18:00 | - | 7 - 7 | (1-2,3-5,2-0,1-0) |
Eindstand Groep A
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 2 | 1 | 0 | 22 | 16 | 5 | |
2 | 3 | 2 | 0 | 1 | 20 | 14 | 4 | |
3 | 3 | 1 | 1 | 1 | 17 | 20 | 3 | |
4 | 3 | 0 | 0 | 3 | 16 | 25 | 0 |
Groep B
16 augustus | 9:30 | - | 7 - 6 | (4-1,0-2,1-2,2-1) | ||
16 augustus | 16:30 | - | 8 - 6 | (1-2,3-0,2-3,2-1) | ||
18 augustus | 10:45 | - | 5 - 6 | (0-0,1-0,3-1,1-5) | ||
18 augustus | 16:30 | - | 9 - 8 | (2-1,3-3,2-3,2-1) | ||
20 augustus | 10:15 | - | 8 - 4 | (1-1,4-1,2-1,1-1) | ||
20 augustus | 16:45 | - | 5 - 4 | (1-2,2-0,2-1,0-1) |
Eindstand Groep B
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 2 | 0 | 1 | 20 | 16 | 4 | |
2 | 3 | 2 | 0 | 1 | 21 | 22 | 4 | |
3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 19 | 20 | 2 | |
4 | 3 | 1 | 0 | 2 | 16 | 18 | 2 |
Kwartfinales
22 augustus | 17:00 | - | 7 - 4 | (2-1,3-0,2-1,0-2) | ||
22 augustus | 18:15 | - | 8 - 5 | (2-1,2-2,2-2,2-0) |
Halve finales
24 augustus | 17:00 | - | 5 - 6 | (2-1,1-1,1-0,1-4) | ||
24 augustus | 18:15 | - | 2 - 6 | (1-4,0-1,1-1,0-0) |
Plaatsingsronde
7e en 8e plaats
22 augustus | 10:45 | - | 4 - 10 | (0-2,1-4,3-3,0-1) |
5e en 6e plaats
24 augustus | 10:45 | - | 12 - 11 | (3-5,1-2,4-0,2-3,1-0,1-1) |
Bronzen finale
26 augustus | 17:00 | - | 5 - 6 | (0-0,0-4,3-1,2-1) |
Finale
26 augustus | 18:15 | - | 9 - 10 | (3-2,3-3,0-1,1-1,2-2,0-1) |
Eindrangschikking
rang | land |
---|---|
4 | |
5 | |
6 | |
7 | |
8 |
Medaillespiegel
rang | land | totaal | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | 0 | 0 | 1 | |
1 | 1 | 0 | 0 | 1 | |
3 | 0 | 1 | 0 | 1 | |
3 | 0 | 1 | 0 | 1 | |
5 | 0 | 0 | 1 | 1 | |
5 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Disciplines op de Olympische Zomerspelen van 2004 | |
---|---|
Atletiek · Badminton · Basketbal · Boksen · Boogschieten · Gewichtheffen · Gymnastiek · Handbal · Hockey · Honkbal · Judo · Kanovaren · Moderne vijfkamp · Paardensport · Roeien · Schermen · Schietsport · Schoonspringen · Softbal · Synchroonzwemmen · Taekwondo · Tafeltennis · Tennis · Triatlon · Voetbal · Volleybal · Waterpolo · Wielersport · Worstelen · Zeilen · Zwemmen |