Litouwen op de Olympische Zomerspelen 2004
Litouwen nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. Bij de vorige editie werden twee gouden medailles gewonnen en drie bronzen. Dit keer was de oogst minder met één keer goud en twee keer zilver.
Land | Litouwen | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | LTU | |||||||||||||||||||||
NOC | National Olympic Committee of Lithuania (lt) (en) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Litouwen op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||||||||||
Litouwen op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
|
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Atletiek | Virgilijus Alekna | discuswerpen (m) | |
Austra Skujytė | zevenkamp (v) | ||
Moderne vijfkamp | Andrejus Zadneprovskis | mannen |
Deelnemers en resultaten per onderdeel
Atletiek
Vrouwen, 100 meter:
- Agne Eggerth — Eerste ronde, 11.44 s (ging niet verder)
Mannen, 800 meter:
- Mindaugas Norbutas — Eerste ronde, 1:47.4 (ging niet verder)
Vrouwen, zevenkamp:
- Austra Skujytė — 6435 punten (Zilveren medaille)
Mannen, marathon:
- Mindaugas Pukstas — 2:33:02 (74e plaats)
Vrouwen, marathon:
- Živilė Balčiūnaitė — 2:35:01 (14e plaats)
- Inga Juodeskiene — 3:09:18 (63e plaats)
Mannen, 20 km snelwandelen:
- Gintaras Andriuskevicius — 1:27:56 (28e plaats)
Vrouwen, 20 km snelwandelen:
- Kristina Saltanovic — 1:32:22 (19e plaats)
- Sonata Milusauskaite — 1:33:36 (23e plaats)
Mannen, 50 km snelwandelen:
- Daugvinas Zujus — 4:09:41 (30e plaats)
Mannen, discuswerpen:
- Virgilijus Alekna — Finale, 69.89 meter (goud)
Vrouwen, speerwerpen:
- Rita Ramanauskaite — Eerste ronde: 55.17 meter
Mannentoernooi
- Voorronde
- 5 wedstrijden gewonnen, nul verloren
- Kwartfinale
- Versloeg China (95-75)
- Halve finale
- Verloor van Italië (91-100)
- Om de derde plaats
- Verloor van Verenigde Staten (96-104)
- Spelers
- Robertas Javtokas
- Kšyštof Lavrinovič
- Darius Songaila
- Eurelijus Žukauskas
- Dainius Šalenga
- Ramūnas Šiškauskas
- Saulius Štombergas
- Mindaugas Žukauskas
- Vidas Ginevičius
- Šarūnas Jasikevičius
- Arvydas Macijauskas
- Donatas Slanina
- Hoofdcoach: Antanas Sireika
Boksen
Mannen, tot 69 kg
- Rolandas Jasevicius
- Laatste 32 — Verloor van Aliasker Bashirov uit Turkmenistan, 54-21
Mannen, tot 91 kg
- Jaroslav Jaksto
- Laatste 16 — Versloeg Victor Bisbal uit Puerto Rico, 26-17
- Kwartfinale — Verloor van Mohamed Aly uit Egypte, 11-19
Kanovaren
Mannen, k1 1.000 meter:
- Romas Petrukanecas — halve finale, 19e plaats
Mannen, k2 500 meter:
- Alvydas Duonela en Egidijus Balciunas — finale, 7e plaats
Moderne vijfkamp
Mannen
- Andrejus Zadneprovskis — 5428 punten (Zilver)
- Edvinas Krungolcas — 4420 punten (31e plaats)
Roeien
Mannen, dubbel-twee:
- Kestutis Keblys en Einaras Siaudvytis
- Serie — 7:07.13
- Herkansing — 6:24.56 (→ ging niet verder)
Wegwielrennen
Vrouwen, wegwedstrijd:
- Edita Pučinskaitė — 9e plaats, 3:25:10
- Rasa Polikevičiūtė — 29e plaats, 3:25:42
- Jolanta Polikevičiūtė — 31e plaats, 3:25:42
Vrouwen, tijdrit:
- Edita Pučinskaitė — 10e plaats, 32:42.12
- Rasa Polikevičiūtė — 23e plaats, 34:34.48
Baanwielrennen
Mannen, individuele achtervolging:
- Linas Balčiūnas — kwalificatieronde, 9e plaats
Mannen, ploegenachtervolging:
- Linas Balčiūnas, Aivaras Baranauskas, Tomas Vaitkus en Raimondas Vilcinskas — eerste ronde, 8e plaats
Vrouwen, individueel sprint:
- Simona Krupeckaite — klassificatie 5-8, 7e plaats
Vrouwen, tijdrit:
- Simona Krupeckaite — 4e plaats, 34.317 seconden
Mannen, puntenrace:
- Tomas Vaitkus — niet gefinisht
Worstelen
Mannen, Grieks-Romeins tot 55 kg:
- Svajunas Adomaitis — uitgeschakeld in groep C (0 — 2)
Mannen, Grieks-Romeins tot 96 kg:
- Mindaugas Ezerskis — uitgeschakeld in groep D (1 — 1)
Mannen, Grieks-Romeins tot 120 kg:
- Mindaugas Mizgaitis — uitgeschakeld in groep F (1 — 2)
Zwemmen
Mannen, 50 meter vrije slag:
- Rolandas Gimbutis
- Serie — 22.59 (→ ging niet verder)
Mannen, 100 meter vrije slag:
- Rolandas Gimbutis
- Serie — 48.85
- Halve finale — 49.75 (→ ging niet verder)
Mannen, 200 meter vrije slag:
- Saulius Binevicius
- Serie — 1:50.50 (→ ging niet verder)
Mannen, 100 meter rugslag:
- Darius Grigalionis
- Serie — 56.21 (→ ging niet verder)
Mannen, 200 meter rugslag:
- Pavel Suskov
- Serie — 2:03.54 (→ ging niet verder)
Mannen, 100 meter vlinderslag:
- Rimvydas Salcius
- Serie — 54.46 (→ ging niet verder)
Mannen, 200 meter vlinderslag:
- Paulius Andrijauskas
- Serie — 2:04.64 (→ ging niet verder)
Mannen, 100 meter schoolslag:
- Aurimas Valaitis
- Serie — 1:04.11 (→ ging niet verder)
Mannen, 200 meter schoolslag:
- Edvinas Dautartas
- Serie — 2:23.12 (→ ging niet verder)
Mannen, 200 meter wisselslag:
- Vytautas Janusaitis
- Serie — 2:01.32
- Halve finale — 2:00.57
- Finale — 2:01.28 (→ 7e plaats)
Mannen, 400 meter wisselslag:
- Vytautas Janusaitis
- Serie — 4:26.30 (→ ging niet verder)
Mannen, 4x100 meter vrije slag:
- Saulius Binevicius, Rolandas Gimbutis, Vytautas Janusaitis en Paulius Viktoravicius
- Serie — 3:19.28 (→ ging niet verder)
Bronnen, noten en/of referenties
|