Brazilië op de Olympische Zomerspelen 1980
Brazilië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou, Rusland. Er werden vier medailles gewonnen, twee maal goud en twee maal brons.
Land | Brazilië | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | BRA | |||||||||||||||||||||
NOC | Comitê Olímpico Brasileiro (pt) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Brazilië op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||||||||||
Brazilië op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | ||||||||||||||||||||||
|
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Zeilen | Lars Sigurd Bjorkström Alexandre Welter | tornado (m) | |
Eduardo Penido Marcos Soares | 470 (m) | ||
Atletiek | João Carlos de Oliveira | hink-stap-springen (m) | |
Zwemmen | Cyro Delgado Jorge Fernandes Djan Madruga Marcus Mattioli | 4x200m vrije slag (m) |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Milton de Castro | 100m (m) | serie 6: 5de in 10,74 | |
Nelson dos Santos | serie 3: 3de in 10,51 kwartfinale 1: 7de in 10,45 | ||
Katsuhiko Nakaya | serie 2: 3de in 10,72 kwartfinale 3: 8ste in 10,70 | ||
Paulo Roberto Correia | 200m (m) | serie 9: 3de in 21,27 kwartfinale 4: 6de in 21,01 | |
Altevir de Araújo | serie 3: 4de in 21,49 kwartfinale 2: 7de in 21,22 | ||
Geraldo José Pegado | 400m (m) | serie 7: 6de in 48,71 | |
Agberto Guimarães | 800m (m) | serie 3: 3de in 1.48,2 halve finale 1: 3de in 1.46,9 finale: 4de in 1.46,2 | |
Antônio Dias Ferreira | 400m horden (m) | serie 1: 2de in 50,14 halve finale 1: 7de in 52,31 | |
Altevir de Araújo Milton de Castro Nelson dos Santos Katsuhiko Nakaya | 4x100m (m) | serie 2: 4de in 39,48 finale: 8ste in 39,54 | |
Paulo Correia Antônio Dias Ferreira Agberto Guimarães Geraldo Pegado | 4x400m (m) | serie 1: 2de in 3.04,9 finale: 5de in 3.05,9 | |
João Carlos de Oliveira | verspringen (m) | kwalificatie groep A: 10de met 7,78m finale: niet gestart | |
hink-stap-springen (m) | kwalificatie groep B: 3de met 16,62m finale: 3de met 17,22m | ||
Claudio da Matta Freire | hoogspringen (m) | kwalificatie groep B: 14de met 2,05m | |
Conceição Geremias | vijfkamp (v) | 4263 punten |
Basketbal
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
JAndré Ernesto Stoffel Luiz Gustavo de Lage José Carlos Santos Saiani Milton Setrini Wagner Machado da Silva Marcos Abdalla Leite Gilson Trindade de Jesus Marcel Ramon de Souza Adilson de Nascimento Marcelo Vido Oscar Schmidt Ricardo Cardoso Guimarães | mannen | groep A: 2de W van V van W van finale: 5de W van V van W van V van |
Groep A | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Punten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | V | T | Saldo | ||||
1 | 3 | 3 | 0 | 321 | 235 | +86 | 6 | ||
2 | 3 | 2 | 1 | 297 | 235 | +62 | 5 | ||
3 | 3 | 1 | 2 | 285 | 236 | +49 | 4 | ||
4 | 3 | 0 | 3 | 194 | 391 | -197 | 3 |
Ronde | Datum | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
20 juli | Moskou | 72-70 | |||
21 juli | Moskou | 88-101 | |||
23 juli | Moskou | 137-64 |
Finale | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Punten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | V | T | Saldo | ||||
1 | 5 | 5 | 0 | 506 | 442 | +64 | 10 | ||
2 | 5 | 3 | 2 | 419 | 438 | -19 | 8 | ||
3 | 5 | 3 | 2 | 505 | 468 | +37 | 8 | ||
4 | 5 | 2 | 3 | 488 | 485 | +3 | 7 | ||
3 | 5 | 2 | 2 | 448 | 477 | -29 | 7 | ||
4 | 5 | 0 | 5 | 434 | 490 | 56 | 5 |
Ronde | Datum | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Finale | |||||
25 juli | Moskou | 94-93 | |||
26 juli | Moskou | 110-81 | |||
27 juli | Moskou | 77-90 | |||
29 juli | Moskou | 95-96 |
Boksen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sidnei dal Rovere | -57kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van 3de ronde: W van kwartfinale: V van | |
Jaime Soares França | -63,5kg (m) | 1ste ronde: V van | |
Francisco de Jesus | -71kg (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: W van kwartfinale: V van | |
Carlos Fonseca | -75kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van |
Boogschieten
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Renato Emilio | individueel (m) | 1ste ronde: 28ste met 1139 punten 2de ronde: 27ste met 1125 punten totaal: 2264 punten | |
Arci Kempner | individueel (v) | 1ste ronde: 25ste met 1084 punten 2de ronde: 24ste met 1102 punten totaal: 2186 punten |
Gewichtheffen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Durval de Moraes | -52kg (m) | trekken: 18de met 80kg stoten: 14de met 107,5kg totaal: 187,5kg | |
Paulo Batista de Sene | -60kg (m) | trekken: 14de met 100kg stoten: geen geldige poging |
Judo
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Luiz Juniti Shinohara | -60kg (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: V van | |
Luiz Onmura | -65kg (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: V van | |
Anelson Vieira | -71kg (m) | 1ste ronde: V van | |
Carlos Alberto Cunha | -78kg (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: W van kwartfinale: V van | |
Walter Carmona | -86kg (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: W van kwartfinale: W van halve finale: V van bronzen finale: V van | |
Luiz Moura | -95kg (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: V van | |
Oswaldo Simões Filho | +95kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van | |
Walter Carmona | open klasse (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: V van |
Roeien
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Paulo Cesar Dvorawski | skiff (m) | serie 1: 3de in 8.01,38 halve finale 1: 6de in 7.39,28 finale B: 6de in 7.32,00 | |
Ricardo de Carvalho Ronaldo de Carvalho José Cláudio Lazzarotto Waldemar Trombetta | dubbel-vier (m) | serie 1: 5de in 6.25,84 herkansingen: 4de in 6.11,96 finale B: 5de in 6.06,58 | |
Henrique Johann Wandir Kuntze Laildo Machado Manuel Mandel Walter Soares | vier-met (m) | serie 1: 5de in 6.59,98 herkansingen: 3de in 6.37,07 finale B: 2de in 6.33,29 |
Schietsport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Waldemar Capucci | 50m geweer liggend | 591 punten: (98-98-98-99-99-99) | |
Durval Guimarães | 592 punten: (97-99-99-100-98-99) | ||
Sylvio Carvalho | 50m pistool | 558 punten: (91-94-89-95-93-96) | |
Fernando Gomes | 25m snelvuurpistool | 588 punten: (293-295) | |
Marcos José Olsen | trap | 187 punten: (25-23-23-25-21-24-23-23) |
Schoonspringen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Milton Machado | 3m plank (m) | voorronde: 22ste met 451,17 punten | |
10m toren (m) | voorronde: 20ste met 373,06 punten |
Turnen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Claudia Costa | meerkamp individueel (v) | sprong: 28ste met 8,800 punten brug: 35ste met 8,200 punten balk: 26ste met 8,850 punten vloer: 29ste met 8,650 punten totaal: 34,500 punten |
Volleybal
Mannen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
João Alves Granjeiro Mario Xandó Oliveira Neto Antonio Gueiros Badalhoca José Montanaro Antonio Carlos Moreno Renan Dal Zotto William Carvalho Silva Amauri Ribeiro Bernardo Rezende Jean Luc Rosat Deraldo Wanderley Bernard Rajzman | mannen | groep B: 3de V van V van W van 5-8ste plek: W van 5-6de plek: W van |
Groep B | ||||||||||||
# | Land | Wedstrijden | Punten | Punten | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | SW | SV | SR | SPW | SPL | Saldo | ||||
1 | 4 | 3 | 1 | 11 | 5 | +6 | 221 | 172 | +49 | 6 | ||
2 | 4 | 3 | 1 | 10 | 5 | +5 | 215 | 138 | +77 | 5 | ||
3 | 4 | 2 | 2 | 9 | 8 | +1 | 215 | 196 | +19 | 4 | ||
4 | 4 | 2 | 2 | 8 | 8 | 0 | 189 | 177 | +12 | 3 | ||
5 | 4 | 0 | 4 | 0 | 12 | -12 | 23 | 180 | -157 | 3 |
Ronde | Datum | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
22 juli | Moskou | 3-2 | |||
24 juli | Moskou | 3-1 | |||
26 juli | Moskou | 3-0 | |||
28 juli | Moskou | 3-2 | |||
5-8ste plek | |||||
30 juli | Moskou | 0-3 | |||
5-6de plek | |||||
1 augustus | Moskou | 2-3 |
Vrouwen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Denise Porto Mattioli Ivonette Das Neves Lenice Peluso Oliveira Regina Vilela Santos Fernanda Emerick Silva Paula Rodrigues Mello Isabel Salgado Eliana Maria Aleixo Maria Castanheira Jackie Silva Vera Mossa Rita Cassia Teixeira | vrouwen | groep B: 4de V van V van V van 5-8ste plek: V van 5-6de plek: W van |
Groep B | ||||||||||||
# | Land | Wedstrijden | Punten | Punten | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | SW | SV | SR | SPW | SPL | Saldo | ||||
1 | 3 | 2 | 1 | 7 | 4 | +3 | 138 | 114 | +24 | 5 | ||
2 | 3 | 2 | 1 | 8 | 6 | +2 | 161 | 170 | -9 | 5 | ||
3 | 3 | 2 | 1 | 7 | 7 | 0 | 157 | 153 | +4 | 5 | ||
4 | 3 | 0 | 3 | 4 | 9 | -5 | 152 | 171 | -19 | 3 |
Ronde | Datum | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
21 juli | Moskou | 3-2 | |||
23 juli | Moskou | 3-0 | |||
25 juli | Moskou | 2-3 | |||
5-8ste plek | |||||
27 juli | Moskou | 3-0 | |||
7-8ste plek | |||||
29 juli | Moskou | 0-3 |
Wielersport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Hans Fischer | sprint (m) | 1ste ronde serie 8: V van | |
Antônio Silvestre | individuele achtervolging (m) | kwalificatie: 13de in 4.54,52 | |
Hans Fischer | tijdrit (m) | 1.10,801 | |
José Carlos de Lima Hans Fischer Fernando Louro Antônio Silvestre | ploegenachtervolging (m) | kwalificatie: 11de in 4.32,34 | |
Gilson Alvaristo | wegwedstrijd (m) | niet gefinisht | |
José Carlos de Lima | niet gefinisht | ||
Fernando Louro | niet gefinisht | ||
Davis Pereira | niet gefinisht |
Zeilen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Claudio Biekarck | finn | 53 punten: (9-5-1- | |
Eduardo Penido Marcos Soares | 470 | 36,4 punten: (2-1-6-1-5- | |
Reinaldo Conrad Manfred Kaufmann | flying dutchman | 63,4 punten: (3-5- | |
Lars Sigurd Bjorkstrom Alexandre Welter | tornado | 21,4 punten: (3-1-3- | |
Eduardo de Souza Ramos Peter Erzberger | star | 85,0 punten: (9- | |
Vicente D'Avila M. Brun Gastao D'Melo Brun Roberto Luiz Souza | soling | 47,1 punten: (4- |
Zwemmen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Cyro Delgado | 100m vrije slag (m) | serie 4: 6de in 53,00 | |
Jorge Fernandes | serie 4: 4de in 52,51 halve finale 1: 8ste in 52,91 | ||
Cyro Delgado | 200m vrije slag (m) | serie 4: 5de in 1.54,59 | |
Jorge Fernandes | serie 3: 3de in 1.54,32 | ||
Marcus Mattioli | serie 5: 3de in 1.54,39 | ||
Marcelo Jucá | 400m vrije slag (m) | serie 4: 4de in 4.03,92 | |
Djan Madruga | serie 4: 1ste in 3.55,69 finale: 4de in 3.54,15 | ||
Marcelo Jucá | 1500m vrije slag (m) | serie 1: 5de in 16.01,11 | |
Djan Madruga | serie 3: 6de in 15.56,20 | ||
Rômulo Arantes | 100m rugslag (m) | serie 3: 2de in 57,90 halve finale 2: 5de in 58,21 | |
Ricardo Prado | serie 2: 6de in 1.01,03 | ||
Sérgio Ribeiro | 100m schoolslag (m) | serie 3: 5de in 1.06,71 | |
Cláudio Kestener | 100m vlinderslag (m) | serie 3: 4de in 57,65 | |
Marcus Mattioli | serie 5: 5de in 57,96 | ||
Cláudio Kestener | 200m vlinderslag (m) | serie 3: 6de in 2.08,65 | |
Marcus Mattioli | serie 1: 3de in 2.06,87 | ||
Djan Madruga | 200m wisselslag (m) | serie 2: 1ste in 4.28,77 finale: 5de in 4.26,81 | |
Ricardo Prado | serie 1: 3de in 4.31,69 | ||
Cyro Delgado Jorge Fernandes Marcus Mattioli Sérgio Ribeiro | 4x200m vrije slag (m) | serie 2: 2de in 7.32,81 finale: 3de in 7.29,30 | |
Romulo Arantes Cyro Delgado Cláudio Kestener Sérgio Ribeiro | 4x100m wisselslag (m) | serie 2: 6de in 3.53,32 finale: 8ste in 3.53,24 |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Landen op de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou |
---|
Afghanistan · Algerije · Andorra · Angola · Australië · België · Benin · Birma · Botswana · Brazilië · Bulgarije · Colombia · Congo-Brazzaville · Costa Rica · Cuba · Cyprus · Denemarken · Dominicaanse Republiek · Duitse Democratische Republiek · Ecuador · Ethiopië · Finland · Frankrijk · Griekenland · Groot-Brittannië · Guatemala · Guinee · Guyana · Hongarije · Ierland · IJsland · India · Irak · Italië · Jamaica · Joegoslavië · Jordanië · Kameroen · Koeweit · Laos · Lesotho · Libanon · Liberia · Libië · Luxemburg · Madagaskar · Mali · Malta · Mexico · Mongolië · Mozambique · Nederland · Nepal · Nicaragua · Nieuw-Zeeland · Nigeria · Noord-Korea · Oeganda · Oostenrijk · Peru · Polen · Portugal · Puerto Rico · Roemenië · San Marino · Senegal · Seychellen · Sierra Leone · Sovjet-Unie · Spanje · Sri Lanka · Syrië · Tanzania · Trinidad en Tobago · Tsjecho-Slowakije · Venezuela · Vietnam · Zambia · Zimbabwe · Zweden · Zwitserland |