België op de Olympische Zomerspelen 1980
België nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou, Sovjet-Unie. Uit protest tegen de Sovjet-Russische inval in Afghanistan voerde België, net als verschillende andere Europese landen, de olympische vlag tijdens de ceremonies in plaats van de eigen vlag. Voor het eerst sinds 1964 werd goud gewonnen, de enige Belgische medaille tijdens deze Spelen.
Land | België | ||||||||||||||||
IOC-landcode | BEL | ||||||||||||||||
NOC | Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité (fr) (nl) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
België op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | |||||||||||||||||
België op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | |||||||||||||||||
|
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Judo | Robert Van de Walle | tot 95 kg |
Deelnemers en resultaten per onderdeel
Atletiek
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jacques Borlée | 400m (m) | serie 5: 4de in 47,77 kwartfinale 3: 8ste in 47,73 | |
Fons Brydenbach | serie 3: 2de in 47,72 kwartfinale 1: 2de in 45,88 halve finale 1: 1ste in 45,46 finale: 5de in 45,10 | ||
Eddy De Leeuw | serie 1: 4de in 47,59 kwartfinale 2: 6de in 46,47 | ||
Alex Hagelsteens | 5000m (m) | serie 1: 5de in 13.44,9 halve finale 2: 10de in 13.46,7 | |
Miel Puttemans | serie 2: 4de in 13.43,0 halve finale 1: 8ste in 13.50,2 | ||
Alex Hagelsteens | 10000m (m) | serie 1: 6de in 29.47,6 halve finale 2: 10de in 13.46,7 | |
Karel Lismont | marathon (m) | 2:13.27 | |
Rik Schoofs | 2:17.28 | ||
Marc Smet | 2:16.00 | ||
Guy Moreau | hoogspringen (m) | kwalificatie groep B: 4de met 2,21m finale: 14de met 2,18m | |
Patrick Desruelles | polsstokhoogspringen (m) | kwalificatie: geen geldige sprong | |
Lea Alaerts | 200m (v) | serie 4: 5de in 24,51 | |
Karin Verguts | serie 2: 3de in 23,89 kwartfinale 1: 7de in 24,00 | ||
Anne-Marie Van Nuffel | 800m (v) | serie 2: 4de in 2.00,1 halve finale 1: 8ste in 2.02,0 | |
Lea Alaerts Regine Berg Anne Michel Rosine Wallez | 4x400m (v) | serie 2: 5de in 3.30,7 finale: 7de in 3.31,6 | |
Chris Soetewey | hoogspringen (v) | kwalificatie groep B: 1ste met 1,88m finale: 12de met 1,85m |
Boogschieten
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Robert Cogniaux | individueel | 1ste ronde: 7de met 1218 punten 2de ronde: 13de met 1196 punten totaal: 2414 punten | |
Willy van den Bossche | 1ste ronde: 11de met 1210 punten 2de ronde: 18de met 1174 punten totaal: 2384 punten |
Gewichtheffen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Giuseppe Chiapparo | -52kg (m) | trekken: 11de met 90kg stoten: 13de met 110kg totaal: 200kg | |
Serge Van Cottom | -82,5kg (m) | trekken: geen geldige poging | |
Hugo De Grauwe | -90kg (m) | trekken: geen geldige poging |
Judo
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Robert Van de Walle | -95kg (m) | ||
open klasse (m) |
Kanovaren
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Theo Claessens | K-1 500m (m) | serie 3: 6de in 1.51,61 herkansingen: 3de in 1.48,13 halve finale 2: 5de in 1.49,72 | |
K-1 1000m (m) | serie 2: 5de in 3.51,56 herkansingen: 4de in 3.57,61 | ||
Jacky Alders Gaëtans Frys | K-2 500m (m) | serie 3: 5de in 1.43,31 herkansingen: 4de in 1.40,43 | |
Jos Broekx Paul Stinckens | K-2 1000m (m) | serie 3: 3de in 3.40,86 halve finale 1: 5de in 3.46,10 | |
Marleen Kuppens | K-1 500m (v) | serie 2: 5de in 2.05,61 herkansingen: 4de in 2.04,86 | |
Marleen Kuppens Brigitte Vernaillen | K-2 500m (v) | serie 1: niet gestart |
Schermen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Stéphane Ganeff | degen (m) | 1ste ronde groep 1: 3de 2de ronde groep 4: 6de | |
Thierry Soumagne | 1ste ronde groep 2: 5de | ||
Stéphane Ganeff | floret (m) | 1ste ronde groep 3: 3de 2de ronde groep 2: 5de | |
Thierry Soumagne | 1ste ronde groep 4: 2de 2de ronde groep 1: 6de | ||
Micheline Borghs | floret (v) | 1ste ronde groep 2: 5de < |
Schietsport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Gilbert Hoef | 50m geweer liggend | 591 punten: (99-100-97-99-97-99) | |
Odette Meuter | 597 punten: (100-100-99-100-99-99) | ||
Christian Raynaud | 25m snelvuurpistool | 576 punten: (290-286) |
Wielersport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Baan | |||
Jan Blomme | tijdrit (m) | 1.09,015 | |
Joseph Smeets | individuele achtervolging (m) | kwalificatie: 10de in 4.49,48 | |
Jan Blomme Diederik Foubert Jozef Simons Joseph Smeets | ploegenachtervolging (m) | kwalificatie: 10de in 4.29,75 | |
Weg | |||
Luc De Smet | wegwedstrijd (m) | 5:09.05,9 | |
Jan Nevens | niet gefinisht | ||
Ronald Van Avermaet | niet gefinisht | ||
Jan Wijnants | niet gefinisht | ||
Patrick du Chau Marc Sergeant Gerrit Van Gestel Leo Wellens | ploegentijdrit (m) | 2:10.27,5 |
Worstelen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vrije stijl | |||
Oscar Segers | -68kg (m) | 1ste ronde: V van 2de ronde: W van 3de ronde: V van | |
Grieks-Romeins | |||
Julien Mewis | -57kg (m) | 1ste ronde: V van 2de ronde: V van | |
Jacques van Lancker | -74kg (m) | 1ste ronde: V van 2de ronde: W van 3de ronde: V van |
Zwemmen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Franky De Groote | 100m rugslag (m) | serie 4: 5de in 1.00,35 | |
200m rugslag (m) | serie 2: 5de in 2.06,97 | ||
400m wisselslag (m) | serie 3: 6de in 4.36,97 | ||
Carine Verbauwen | 100m vrije slag (v) | serie 1: 4de in 59,08 | |
Pascale Verbauwen | 200m vrije slag (v) | serie 4: 4de in 2.05,34 | |
400m vrije slag (v) | serie 1: 3de in 4.18,98 | ||
800m vrije slag (v) | serie 1: 3de in 8.45,12 finale: 6de in 8.44,84 | ||
Yolande van der Straten | 100m rugslag (v) | serie 3: 4de in 1.05,10 | |
Carine Verbauwen | serie 4: 2de in 1.04,37 finale: 5de in 1.03,82 | ||
Yolande van der Straten | 200m rugslag (v) | serie 1: 2de in 2.16,62 finale: 5de in 2.15,58 | |
Carine Verbauwen | serie 1: 4de in 2.16,96 finale: 6de in 2.16,66 | ||
Brigitte Bosmans | 100m schoolslag (v) | serie 1: 4de in 1.16,68 | |
200m schoolslag (v) | serie 1: 4de in 2.42,87 | ||
Marion Michel | 100m vlinderslag (v) | serie 4: 6de in 1.07,81 | |
200m vlinderslag (v) | serie 2: 7de in 2.25,10 | ||
Christel Fechner | 400m wisselslag (v) | serie 2: 4de in 4.56,92 | |
Brigitte Bosmans Yolande van der Straten Carine Verbauwen Pascale Verbauwen | 4x100m wisselslag (v) | serie 2: 6de in 4.26,33 |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Landen op de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou |
---|
Afghanistan · Algerije · Andorra · Angola · Australië · België · Benin · Birma · Botswana · Brazilië · Bulgarije · Colombia · Congo-Brazzaville · Costa Rica · Cuba · Cyprus · Denemarken · Dominicaanse Republiek · Duitse Democratische Republiek · Ecuador · Ethiopië · Finland · Frankrijk · Griekenland · Groot-Brittannië · Guatemala · Guinee · Guyana · Hongarije · Ierland · IJsland · India · Irak · Italië · Jamaica · Joegoslavië · Jordanië · Kameroen · Koeweit · Laos · Lesotho · Libanon · Liberia · Libië · Luxemburg · Madagaskar · Mali · Malta · Mexico · Mongolië · Mozambique · Nederland · Nepal · Nicaragua · Nieuw-Zeeland · Nigeria · Noord-Korea · Oeganda · Oostenrijk · Peru · Polen · Portugal · Puerto Rico · Roemenië · San Marino · Senegal · Seychellen · Sierra Leone · Sovjet-Unie · Spanje · Sri Lanka · Syrië · Tanzania · Trinidad en Tobago · Tsjecho-Slowakije · Venezuela · Vietnam · Zambia · Zimbabwe · Zweden · Zwitserland |