Brazilië op de Olympische Zomerspelen 1956
Brazilië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1956 in Melbourne, Australië en Stockholm, Zweden (onderdelen paardensport). Voor de tweede keer op rij werd een gouden medaille gewonnen.
Land | Brazilië | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | BRA | |||||||||||||||||||||
NOC | Comitê Olímpico Brasileiro (pt) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1956 in Melbourne (deels Stockholm) | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Brazilië op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||||||||||
Brazilië op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | ||||||||||||||||||||||
|
Medailles
Goud
- Adhemar da Silva - Atletiek - hink-stap-springen, mannen
Resultaten en deelnemers
Atletiek
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jorge de Barros | 100m (m) | serie 2: 4de in 11,15 | |
João Pires Sobrinho | serie 10: 3de in 11,14 | ||
Jorge de Barros | 200m (m) | serie 6: 2de in 22,30 kwartfinale 4: 5de in 23,88 | |
Jose Telles da Conceicao | serie 1: 1ste in 21,61 kwartfinale 2: 3de in 21,46 halve finale 1: 3de in 21,53 finale: 6de in 21,56 | ||
João Pires Sobrinho | serie 5: 3de in 21,67 | ||
Ulisses dos Santos | 400m horden (m) | serie 6: 4de in 53,8 | |
Ary Facanha de Sa Jorge Machado João Pires Sobrinho José Telles da Conceição | 4x100m (m) | serie 3: 3de in 41,70 halve finale 1: 6de in 43,87 | |
Ary Facanha de Sa | verspringen (m) | kwalificatie: 20ste met 7,00m | |
Adhemar da Silva | hink-stap-springen (m) | kwalificatie: 11de met 15,15m finale: 1ste met 16,35m (OR) | |
José Telles da Conçeicão | hoogspringen (m) | kwalificatie: 18de met 1,92m |
Basketbal
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Amaury Angelim Edson Bispo Fausto Jamil Gedeão Jorge Olivieri Zé Luiz Mayr Facci Nelson Lisboa Wilson Bombarda Wlamir Marques Algodão | mannen | groep D: 1ste W van W van kwartfinale groep B: 4de V van V van V van 5-8ste plek: W van 5-6de plek: V van |
Groep D | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Punten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | V | T | Saldo | ||||
1 | 2 | 2 | 0 | 167 | 125 | +42 | 4 | ||
2 | 2 | 1 | 1 | 137 | 134 | +3 | 3 | ||
3 | 2 | 0 | 2 | 122 | 167 | -45 | 2 |
Ronde | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|
Groepsfase | ||||
Melbourne | 59-78 | |||
Melbourne | 89-66 |
Kwartfinale Groep B | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Punten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | V | T | Saldo | ||||
1 | 3 | 3 | 0 | 283 | 150 | +133 | 6 | ||
2 | 3 | 2 | 1 | 208 | 209 | -1 | 5 | ||
3 | 3 | 1 | 2 | 182 | 224 | -42 | 4 | ||
3 | 3 | 0 | 3 | 192 | 282 | -90 | 3 |
Ronde | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|
Kwartfinale | ||||
Melbourne | 68-87 | |||
Melbourne | 113-51 | |||
Melbourne | 82-73 | |||
5-8ste plek | ||||
Melbourne | 64-89 | |||
5-6de plek | ||||
Melbourne | 52-64 |
Boksen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Eder Jofre | -54kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van kwartfinale: V van | |
Celestino Pinto | -63,5kg (m) | 1ste ronde: V van |
Gewichtheffen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Américo Ferreira | -67,5kg (m) | drukken: 15de met 102,5kg trekken: 17de met 97,5kg stoten: 10de met 135kg totaal: 335kg | |
Bruno Barabani | -90kg (m) | drukken: 15de met 110kg trekken: 10de met 112,5kg stoten: 11de met 145kg totaal: 367,5kg |
Moderne vijfkamp
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Nilo da Silva | mannen | paardensport: 32ste met 17,5 punten | |
Salvio Lemos | paardensport: 21ste met 455 punten schermen: 26ste met 556 punten schietsport: 19de met 760 punten zwemmen: 25ste met 785 punten atletiek: 30ste met 730 punten totaal: 3286 punten | ||
Wenceslau Malta | paardensport: 38ste met 0 punten schermen: 11de met 741 punten schietsport: 19de met 760 punten zwemmen: 29ste met 755 punten atletiek: 26ste met 877 punten totaal: 3133 punten | ||
Nilo da Silva Salvio Lemos Wenceslau Malta | team (m) | paardensport: 10de met 472,5 punten |
Roeien
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
José de Carvalho Filho Sylvio de Souza Nelson Guarda Ruy Kopper André Richer | vier-met (m) | serie 3: 3de in 7.13,9 herkansingen: 2de in 7.25,7 |
Schietsport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Severino Moreira | 50m geweer 3 houdingen (m) | 1102 punten: (395-375-332) | |
Milton Sobocinski | 1115 punten: (394-374-347) | ||
Severino Moreira | 50m geweer liggend (m) | 597 punten: (99-99-100-100-100-99) | |
Milton Sobocinski | 594 punten: (98-99-99-100-99-99) | ||
Adhaury Rocha | 25m snelvuurpistool (m) | 556 punten: (283-273) | |
Pedro Simão | 561 punten: (280-281) |
Schoonspringen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Fernando Ribeiro | 3m plank (m) | voorronde: 23ste met 62,07 punten | |
Mary Proença | 10m toren (v) | voorronde: 16de met 36,71 punten |
Wielersport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Anésio Argenton | sprint (m) | 1ste ronde serie 6: 3de 1ste ronde herkansingen: 1ste in 13,0 | |
tijdrit (m) | 1.12,7 |
Zeilen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Joaquim Roderbourg | finn | 1519 punten: (16-11- | |
Alfredo Jorge Ebling Bercht Rolf Ebling Bercht | 12m² sharpie | 1349 punten: ( |
Zwemmen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Haroldo Lara | 100m vrije slag (m) | serie 4: 4de in 59,9 | |
Silvio dos Santos | 400m vrije slag (m) | serie 1: 5de in 4.48,8 | |
João Gonçalves Filho | 100m rugslag (m) | serie 3: 5de in 1.07,9 | |
Octávio Mobiglia | 200m schoolslag (m) | serie 1: gediskwalificeerd |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Landen op de Olympische Zomerspelen 1956 in Melbourne (Australië) en Stockholm (Zweden) |
---|
Afghanistan · Argentinië · Australië · Bahama's · België · Bermuda · Birma · Brazilië · Brits-Guiana · Bulgarije · Cambodja* · Canada · Ceylon · Chili · Colombia · Cuba · Denemarken · Duits eenheidsteam · Egypte* · Ethiopië · Fiji · Filipijnen · Finland · Frankrijk · Griekenland · Groot-Brittannië · Hongarije · Hongkong · Ierland · IJsland · India · Indonesië · Iran · Israël · Italië · Jamaica · Japan · Joegoslavië · Kenia · Liberia · Luxemburg · Malakka · Mexico · Nederland* · Nieuw-Zeeland · Nigeria · Noord-Borneo · Noorwegen · Oeganda · Oostenrijk · Pakistan · Peru · Polen · Portugal · Puerto Rico · Roemenië · Singapore · Sovjet-Unie · Spanje* · Taiwan · Thailand · Trinidad en Tobago · Tsjecho-Slowakije · Turkije · Uruguay · Venezuela · Verenigde Staten · Vietnam · Zuid-Afrika · Zuid-Korea · Zweden · Zwitserland*
|