Joegoslavië op de Olympische Zomerspelen 1980
Joegoslavië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou, Sovjet-Unie. De ploeg, bestaande uit 136 mannen en 28 vrouwen, eindigde op de veertiende plaats in het medailleklassement, dankzij twee gouden, drie zilveren en vier bronzen medailles.
Land | Joegoslavië | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | YUG | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Joegoslavië op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 | ||||||||||||||||||||||
Joegoslavië op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 | ||||||||||||||||||||||
|
Medailles
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Boksen | Slobodan Kačar | halfzwaargewicht (m) | |
Basketbal | Olympisch team | mannen | |
Handbal | Olympisch team | vrouwen | |
Roeien | Zoran Pančić Milorad Stanulov | dubbel-twee (m) | |
Waterpolo | Olympisch team | mannen | |
Basketbal | Olympisch team | vrouwen | |
Judo | Radomir Kovačević | zwaargewicht (m) | |
Roeien | Zlatko Celent Duško Mrduljaš Josip Reić | twee-met-stuurman (m) | |
Worstelen | Šaban Seidi | lichtgewicht vrije stijl (m) |
Deelnemers en resultaten per onderdeel
Atletiek
Heren
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Aleksandar Popović | 200 m | Uitgeschakeld in kwartfinale | Serie 21,65 Kwartfinale 21,66 |
Josip Alebić | 400 m | Uitgeschakeld in kwartfinale | Serie 47,61 Kwartfinale 46,60 |
Milovan Savić | 800 m | Uitgeschakeld in halve finale | Serie 1:49,2 Halve finale 1:47,6 |
Dragan Zdravković | 1500 m | 9e plaats | Serie 3:44,0 Halve finale 3:43,4 Finale 3:43,1 |
Borislav Pisić | 110 m horden | Uitgeschakeld in halve finale | Serie 14,13 Halve finale 14,16 |
Petar Vukičević | Uitgeschakeld in halve finale | Serie 14,19 Halve finale 14,12 | |
Rok Kopitar | 400 m horden | 5e plaats | Serie 50,34 Halve finale 50,55 Finale49,67 |
Zeijko Knapić Milovan Savić Rok Kopitar Josip Alebić | 4x400 m estafette | Uitgeschakeld in serie | Serie 3:05,3 |
Vaso Komnenić | Hoogspringen | 6e plaats | Kwalificatie 2,21 m Finale 2,24 m |
Nenad Stekić | Verspringen | Uitgeschakeld in kwalificatie | Kwalificatie 5,75 m |
Milan Spasojević | Hink-stap-springen | 10e plaats | Kwalificatie 16,48 m Finale 16,09 m |
Vladimir Milic | Kogelstoten | 8e plaats | Kwalificatie 20,56 m Finale 20,07 m |
Dames
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lidija Benedetič | 1500 m | Uitgeschakeld in serie | Serie 4:13,2 |
Breda Pergar | Hoogspringen | Uitgeschakeld in kwalificatie | Kwalificatie 1,80 m |
Basketbal
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Andro Knego Branko Skroce Dragan Kićanović Dražen Dalipagić Duje Krstulović Krešimir Ćosić Mihovil Nakić Mirza Delibašić Rajko Žižić Ratko Radovanović Željko Jerkov Zoran Slavnić | team (m) | voorronde 104-67 129-91 95-91 finaleronde 102-81 112-84 101-91 96-95 resultaat tegen Finale 86-77 | |
Mirsada Becirspahić Mira Bjedov Vesna Despotović, Vera Đurašković Zorica Durković Jelica Komnenović Biljana Majstorović Vukica Mitić Sanja Ozegović Sofija Pekić Jasmina Perasić Marija Tonković | team (v) | voorronde 62-97 85-81 61-48 69-57 79-81 om brons 68-65 |
Boksen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Fazlija Sacirović | Bantamgewicht (tot 54 kg) | Uitgeschakeld in eerste ronde | Eerste ronde (RSC) Verloor van |
Dejan Marović | Vedergewicht (tot 57 kg) | Uitgeschakeld in tweede ronde | Eerste ronde (5:0) Versloeg Tweede ronde (1:4) Verloor van |
Geza Tumbas | Lichtgewicht (tot 60 kg) | Uitgeschakeld in tweede ronde | Eerste ronde (4:1) Versloeg Tweede ronde (0:5) Verloor van |
Ace Rusevski | Halfweltergewicht (tot 63,5 kg) | Uitgeschakeld in kwartfinale | Eerste ronde (4:1) Versloeg Tweede ronde (5:0) Versloeg Derde ronde (2:3) Verloor van |
Aziz Salihu | Weltergewicht (tot 67 kg) | Uitgeschakeld in kwartfinale | Eerste ronde (5:0) Versloeg Tweede ronde (KO) Versloeg Derde ronde (KO) Verloor van |
Miodrag Perunović | Halfmiddengewicht (tot 71 kg) | Uitgeschakeld in tweede ronde | Tweede ronde (2:3) Verloor van |
Damir Škaro | Middengewicht (tot 75 kg) | Uitgeschakeld in eerste ronde | Eerste ronde (RSC) Verloor van |
Slobodan Kačar | Halfzwaargewicht (tot 81 kg) | Eerste ronde (RET) Versloeg Kwartfinale (4:1) Versloeg Halve finale (RSC) Versloeg Finale (4:1) Versloeg | |
Azis Salihu | Zwaargewicht (boven 81 kg) | Uitgeschakeld in eerste ronde | Eerste ronde (5:0) Verloor van |
Boogschieten
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Zoran Matković | Mannen | 11e plaats | 2410 punten |
Gewichtheffen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dušan Mirković | middengewicht (tot 75 kg) | 12e plaats | 290 kg |
Vladimir Zrnić | lichtzwaargewicht (tot 82.5 kg) | 9e plaats | 330 kg |
Handbal
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Zlatan Arnautović Jovica Cvetković Adnan Dizdar Jovica Elezović Mile Isaković Drago Jovović Pavle Jurina Enver Koso Peter Mahne Jasmin Mrkonja Velibor Nenadić Goran Nerić Stjepan Obran Momir Rnić | team (m) | 6e | voorronde 22-18 26-21 23-21 44-10 17-22 om plaats vijf 23-24 |
Radmila Drljača Katica Iles Slavica Jeremić, Vesna Milošević Vesna Radović Rada Savić Ana Titlić Zorica Vojinović Mirjana Ognjenović Biserka Višnjić Svetlana Anastasowski Svetlana Dasić-Kitić Mirjana Durica Jasna Kolar-Merdan | team (v) | finalegroep 19-10 15-15 25-15 9-18 19-10 39-9 |
Judo
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Franc Očko | halflichtgewicht (tot 65 kg) | Uitgeschakeld in eerste ronde | Eerste ronde Verloor van |
Vojo Vujević | lichtgewicht (tot 71 kg) | Uitgeschakeld in eerste ronde | Eerste ronde Verloor van |
Slavko Sikirić | halfmiddengewicht (tot 78 kg) | Uitgeschakeld in herkansing halve finale | Eerste ronde Bye Tweede ronde Verloor van Herkansing kwartfinale Versloeg Herkansing halve finale Verloor van |
Slavko Obadov | middengewicht (tot 86 kg) | Uitgeschakeld in kwartfinale | Eerste ronde Bye Tweede ronde Versloeg Kwartfinale Verloor van |
Rajko Kušić | halfzwaargewicht (tot 95 kg) | Uitgeschakeld in tweede ronde | Eerste ronde Versloeg Tweede ronde Verloor van |
Radomir Kovačević | zwaargewicht (boven 95 kg) | Eerste ronde Versloeg Tweede ronde Versloeg Kwartfinale Versloeg Herkansing finale Versloeg |
Kanovaren
Heren
- Mirko Nišović
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Milan Janić | K1 500 m | 4e plaats | Serie 1:46,52 Halve finale 1:46,92 Finale 1:46,92 |
K1 1000 m | 7e plaats | Serie 3:47,77 Halve finale 3:53,34 Finale 3:53,50 | |
Matija Ljubek | C1 500 m | 9e plaats | Serie 2:01,20 Herkansing 1:58,25 Finale 2:03,43 |
C1 1000 m | 8e plaats | Serie 4:05,21 Herkansing 4:20,51 Finale 4:22,40 | |
Matija Ljubek Mirko Nišović | C2 1000m | 4e plaats | Serie 3:47,85 Herkansing 3:55,52 Finale 3:51,30 |
Roeien
Heren
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Zoran Pančić Milorad Stanulov | dubbel-twee | Serie 7:04,57 Finale 6:26,34 | |
Duško Mrduljaš Zlatko Celent Josip Reić | twee-zonder-stuurman | Serie 7:39,39 Herkansing 7:19,22 Finale 7:04,92 | |
Milan Arežina Darko Zibar Dragan Obradović Nikola Stefanović | dubbel-vier | 6e plaats | Serie 6:13,96 Finale 6:10,76 |
Milan Ćulibrk Vladimir Krstić Božidar Ðorđević Dušan Kovačević Saša Mimić | vier-met-stuurman | 10e plaats | Serie 7:00,58 Herkansing 6:43,94 Troostfinale 6:37,15 |
Schietsport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Srećko Pejović | kleinkalibergeweer 50 m drie houdingen | 17e plaats | 1.147 |
Zdravko Milutinović | 21e plaats | 1,143 | |
kleinkalibergeweer 50 m liggend | 15e plaats | 595 | |
Srećko Pejović | 47e plaats | 587e plaats | |
Franc Peternel | snelvuurpistool 25 m | 23e plaats | 585 punten |
- Srećko Pejović
- Zdravko Milutinović
Voetbal
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ante Miročević Boro Primorac Dragan Pantelić Dušan Pešić Dževad Šećerbegović Ivan Gudelj Milan Jovin Miloš Hrstić Miloš Šestić Mišo Krstičević Nikica Klinčarski Srebrenko Repčić Tomislav Ivković Vladimir Matijević Zlatko Vujović Zoran Vujović Nikica Cukrov | team (m) | 4e | voorronde 2-0 3-2 1-1 KF 3-0 HF 0-2 om brons 0-2 |
Volleybal
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vladimir Bogoevski Ivica Jelić Boro Jović Mladen Kašić Zdravko Kuljić Slobodan Lozančić Radovan Malević Miodrag Mitić Goran Srbrinovski Aleksandar Tasevski Ljubomir Travica Vladimir Trifuno | team (m) | 6e | voorronde 1-3 3-2 1-3 3-0 om plaats 5 t/m 8 3-2 om plaats vijf 2-3 |
Waterpolo
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Zoran Roje Milorad Krivokapić Zoran Gopcevic Boško Lozica Predrag Manojlović Zoran Mustur Milivoj Bebić Damir Polić Ratko Rudić Slobodan Trifunović Luka Vezilić | team (m) | voorronde 6-6 9-2 9-2 finalegroep 7-7 8-7 5-4 7-6 7-8 |
Wielersport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Bruno Bulić | Individuele wegrace | 50e plaats | 5:00:35,9 |
Vinko Polončič | |||
Bojan Ropret | |||
Bojan Udovič | |||
Bruno Bulić Vinko Polončič Bojan Ropret Bojan Udovič | Team tijdrit | 8e plaats | 2:07:12,0 |
Worstelen
Grieks-Romeins
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ivica Frgić | vedergewicht (tot 62 kg) | 4e plaats | Eerste ronde (1:19) Verloor van Tweede ronde (DQ) Versloeg Derde ronde Bye Vierde ronde (DQ) Versloeg Vijfde ronde (4:8) Verloor van |
Ferenc Čaba | lichtgewicht (tot 68 kg) | Uitgeschakeld in derde ronde | Eerste ronde (DQ) Versloeg Tweede ronde (2:7) Verloor van Derde ronde (TF) |
Karlo Kasap | weltergewicht (tot 74 kg) | Uitgeschakeld in tweede ronde | Eerste ronde (DQ) Verloor van Tweede ronde (DQ) Verloor van |
Darko Nišavić | halfzwaargewicht (tot 90 kg) | Uitgeschakeld in tweede ronde | Eerste ronde (D1) Verloor van Tweede ronde (D1) Verloor van |
Refik Memišević | zwaargewicht (tot 100 kg) | 4e plaats | Eerste ronde (DQ) Verloor van Tweede ronde (DQ) Versloeg Derde ronde (DQ) Versloeg Vierde ronde (2:5) Verloor van |
Prvoslav Ilić | superzwaargewicht (boven 100 kg) | 5e plaats | Eerste ronde (DQ) Verloor van Tweede ronde (DQ) Versloeg Derde ronde (D1) Verloor van |
Vrije stijl
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Koce Efremov | vlieggewicht (tot 52 kg) | 7e plaats | Eerste ronde (TF) Versloeg Tweede ronde (TF) Versloeg Derde ronde (TF) Verloor van Vierde ronde (TF) Verloor van |
Šaban Sejdi | lichtgewicht (tot 68 kg) | Eerste ronde (DQ) Versloeg Tweede ronde (10:3) Versloeg Derde ronde (TF) Versloeg Vierde ronde (TF) Versloeg Vijfe ronde (6:2) Versloeg Finale (TF) Verloor van (2:6) Verloor van | |
Kiro Ristov | weltergewicht (tot 74 kg) | Uitgeschakeld in tweede ronde | Eerste ronde (2:9) Verloor van Tweede ronde (9:8) Verloor van |
Abdulah Memedi | middengewicht (tot 82 kg) | 5e plaats | Eerste ronde (TF) Versloeg Tweede ronde Bye Derde ronde (3:4) Verloor van Vierde ronde (TF) Verloor van |
Zeilen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Minski Fabris | Finn-klasse | 11e plaats | 91,7 punten |
Danko Mandić Zoran Kalebić | Flying Dutchman | 9e plaats | 74,0 punten |
Zwemmen
Heren
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Borut Petrič | 200 m vrije slag | Uitgeschakeld in serie | Serie 1:56,51 |
400 m vrije slag | Uitgeschakeld in serie | Serie 3:59,63 | |
1500 m vrije slag | 5e plaats | Serie 15:31,53 Finale 15:21,78 | |
Darjan Petrič | Uitgeschakeld in serie | Serie 15:47,49 | |
400 m vrije slag | Uitgeschakeld in serie | Serie 4:03,54 | |
Nenad Miloš | 100 m rugslag | Uitgeschakeld in serie | Serie 1:00,41 |
200 m rugslag | Uitgeschakeld in serie | Serie 2:07,51 |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Landen op de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou |
---|
Afghanistan · Algerije · Andorra · Angola · Australië · België · Benin · Birma · Botswana · Brazilië · Bulgarije · Colombia · Congo-Brazzaville · Costa Rica · Cuba · Cyprus · Denemarken · Dominicaanse Republiek · Duitse Democratische Republiek · Ecuador · Ethiopië · Finland · Frankrijk · Griekenland · Groot-Brittannië · Guatemala · Guinee · Guyana · Hongarije · Ierland · IJsland · India · Irak · Italië · Jamaica · Joegoslavië · Jordanië · Kameroen · Koeweit · Laos · Lesotho · Libanon · Liberia · Libië · Luxemburg · Madagaskar · Mali · Malta · Mexico · Mongolië · Mozambique · Nederland · Nepal · Nicaragua · Nieuw-Zeeland · Nigeria · Noord-Korea · Oeganda · Oostenrijk · Peru · Polen · Portugal · Puerto Rico · Roemenië · San Marino · Senegal · Seychellen · Sierra Leone · Sovjet-Unie · Spanje · Sri Lanka · Syrië · Tanzania · Trinidad en Tobago · Tsjecho-Slowakije · Venezuela · Vietnam · Zambia · Zimbabwe · Zweden · Zwitserland |