Italië op de Olympische Zomerspelen 1980
Italië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou, Sovjet-Unie, maar deed dat onder de olympische vlag.
Land | Italië | ||||||||||||||||
IOC-landcode | ITA | ||||||||||||||||
NOC | Comitato Olimpico Nazionale Italiano (it) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Italië op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | |||||||||||||||||
Italië op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | |||||||||||||||||
|
Medaillewinnaars
Goud
Zilver
Brons
Deelnemers en resultaten per onderdeel
Atletiek
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Pietro Mennea | 100 m (m) | ||
200 m (m) | |||
Stefano Malinverni | 400 m (m) | ||
Roberto Tozzi | |||
Mauro Zuliani | |||
Carlo Grippo | 800 m (m) | ||
Vittorio Fontanella | 1500 m (m) | ||
Massimo Magnani | marathon (m) | ||
Marco Marchei | |||
Giuseppe Gerbi | 3000 m steeplechase (m) | ||
Roberto Volpi | |||
Stefano Malinverni Pietro Mennea Roberto Tozzi Mauro Zuliani | 4x400 m (m) | ||
Giorgio Damilano | 20 km snelwandelen (m) | ||
Maurizio Damilano | |||
Paolo Borghi | hoogspringen (m) | ||
Oscar Raise | |||
Marco Tamberi | |||
Gian Paolo Urlando | kogelslingeren (m) | ||
Sandro Brogini | tienkamp (m) | ||
- Sandro Brogini
- Marisa Masullo
- Erica Rossi
- Gabriella Dorio
- Daniela Porcelli
- Agnese Possamai
- Rossana Lombardo
- Sara Simeoni
- Cinzia Petrucci
- Fausta Quintavalla
Boksen
- Carlo Russolillo
- Benedetto Gravina
- Francesco Damiani
- Patrizio Oliva
Boogschieten
- Sante Spigarelli
- Franca Capetta
- Giancarlo Ferrari
Basketbal
Mannentoernooi
- Renato Villalta
- Renzo Vecchiato
- Mike Sylvester
- Marco Solfrini
- Romeo Sacchetti
- Dino Meneghin
- Pierluigi Marzorati
- Enrico Gilardi
- Pietro Generali
- Fabrizio Della Fiori
- Roberto Brunamonti
- Marco Bonamico
Vrouwentoernooi
- Rosanna Vergnano
- Emanuela Silimbani
- Nunziata Serradimigni
- Wanda Sandon
- Bianca Rossi
- Mariangela Piancastelli
- Chiara Guzzonato
- Orietta Grossi
- Lidia Gorlin
- Roberta Faccin
- Marinella Draghetti
- Antonietta Baistrocchi
Gewichtheffen
- Gaetano Tosto
- Vincenzo Pedicone
- Norberto Oberburger
Judo
Kanovaren
- Luisa Ponchio
- Oreste Perri
- Danio Merli
- Antonio Mastrandea
- Elisabetta Introini
Moderne vijfkamp
- Pierpaolo Cristofori
Paardensport
- Marina Sciocchetti
- Mauro Roman
- Anna Casagrande
- Federico Roman
Roeien
- Franco Valtorta
- Giuseppe Di Capua
- Antonio Dell'Aquila
- Antonio Baldacci
- Giuseppe Abbagnale
Schermen
- Dorina Vaccaroni
- Anna Rita Sparaciari
- Clara Mochi
- Angelo Mazzoni
- Carola Mangiarotti
- Marco Falcone
- Federico Cervi
- Stefano Bellone
- Susanna Batazzi
- Giovanni Scalzo
- Marco Romano
- Mario Aldo Montano
- Ferdinando Meglio
- Michele Maffei
Schietsport
- Enrico Rabbachin
- Giovanni Mezzani
- Italo Mari
- Gianfranco Mantelli
- Celso Giardini
- Romano Garagnani
- Walter Frescura
- Roberto Ferraris
- Silvano Basagni
- Luciano Giovannetti
Schoonspringen
- Franco Cagnotto
Volleybal
Mannentoernooi
- Stefano Sibani
- Fabrizio Nassi
- Giovanni Lanfranco
- Fabio Innocenti
- Sebastiano Greco
- Claudio Di Coste
- Mauro Di Bernardo
- Giancarlo Dametto
- Francesco Dall'Olio
- Antonio Bonini
- Franco Bertoli
- Giulio Belletti
Waterpolo
Mannentoernooi
- Antonello Steardo
- Roldano Simeoni
- Paolo Ragosa
- Umberto Panerai
- Alfio Misaggi
- Sante Marsili
- Massimo Fondelli
- Gianni De Magistris
- Enzo D'Angelo
- Romeo Collina
- Alberto Alberani Samaritani
Wielersport
- Giuseppe Petito
- Alberto Minetti
- Silvestro Milani
- Ivano Maffei
- Gianni Giacomini
- Mauro De Pellegrini
- Ottavio Dazzan
- Marco Cattaneo
- Guido Bontempi
- Pierangelo Bincoletto
Worstelen
- Riccardo Niccolini
- Vincenzo Maenza
- Antonio La Penna
- Antonio La Bruna
- Antonino Caltabiano
- Claudio Pollio
Zeilen
- Ernesto Treves
- Marco Savelli
- Silvio Necchi
- Roberto Gazzei
- Alfio Peraboni
- Giorgio Gorla
Zwemmen
- Monica Vallarin
- Federico Silvestri
- Sabrina Seminatore
- Cinzia Savi Scarponi
- Paolo Revelli
- Fabrizio Rampazzo
- Raffaele Franceschi
- Giovanni Franceschi
- Laura Foralosso
- Roberta Felotti
- Andrea Ceccarini
- Manuela Carosi
- Monica Bonon
Bronnen, noten en/of referenties
|
Landen op de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou |
---|
Afghanistan · Algerije · Andorra · Angola · Australië · België · Benin · Birma · Botswana · Brazilië · Bulgarije · Colombia · Congo-Brazzaville · Costa Rica · Cuba · Cyprus · Denemarken · Dominicaanse Republiek · Duitse Democratische Republiek · Ecuador · Ethiopië · Finland · Frankrijk · Griekenland · Groot-Brittannië · Guatemala · Guinee · Guyana · Hongarije · Ierland · IJsland · India · Irak · Italië · Jamaica · Joegoslavië · Jordanië · Kameroen · Koeweit · Laos · Lesotho · Libanon · Liberia · Libië · Luxemburg · Madagaskar · Mali · Malta · Mexico · Mongolië · Mozambique · Nederland · Nepal · Nicaragua · Nieuw-Zeeland · Nigeria · Noord-Korea · Oeganda · Oostenrijk · Peru · Polen · Portugal · Puerto Rico · Roemenië · San Marino · Senegal · Seychellen · Sierra Leone · Sovjet-Unie · Spanje · Sri Lanka · Syrië · Tanzania · Trinidad en Tobago · Tsjecho-Slowakije · Venezuela · Vietnam · Zambia · Zimbabwe · Zweden · Zwitserland |