Sierra Leone op de Olympische Zomerspelen 1980
Sierra Leone nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou, Sovjet-Unie. Het was de tweede deelname van het land aan de Olympische Zomerspelen.
Land | Sierra Leone | ||||||||||||||||
IOC-landcode | SLE | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Sierra Leone op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 | |||||||||||||||||
|
De veertien deelnemers, twaalf mannen en twee vrouwen en allen debutant, kwamen in actie op zestien onderdelen in twee olympische sporten; atletiek en boksen.
Deelnemers & resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Atletiek
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
John Carew | 100 m (m) | serie 1: 11,11 (6e) | |
Sheku Boima | 100 m (m) | serie 5: 11,08 (6e) | |
200 m (m) | serie 9: 22,93 (6e) | ||
Rudolph George | 100 m (m) | serie 3: 11,37 (7e) | |
200 m (m) | serie 6: 23,20 (6e) | ||
Walter During | 200 m (m) | serie 5: 23,12 (7e) | |
William Akabi-Davis | 400 m (m) | serie 6: 50,80 (6e) | |
Sahr Kendor | 400 m (m) | serie 5: 52,98 (6e) | |
800 m (m) | serie 6: 2.06,5 (7e) | ||
Jimmy Massallay | 400 m (m) | serie 3: 49,68 (5e) | |
800 m (m) | serie 4: 2.04,4 (7e) | ||
George Branche | 800 m (m) | serie 2: 1.54,6 (7e) | |
1500 m (m) | serie 2: 4.03,9 (10e) | ||
William Akabi-Davis Sheku Boima Walter During Rudolph George | 4x 100 m (m) | serie 2: 42,53 (8e) | |
William Akabi-Davis George Branche Sahr Kendor Jimmy Massallay | 4x 400 m (m) | serie 1: 3.25,0 (8e) | |
Baba Ibrahim Suma-Keita | marathon (m) | 2:41.20 | |
Columba Blango | tienkamp (m) | 5080 punten 710 100 m (16e); serie 2: 11,40 (6e) 693 verspringen (20e); 6,40 m 460 kogelstoten (20e); 10,00 m 725 hoogspringen (17e); 1,85 m 659 400 m (19e); serie 1: 53,48 (7e) 802 110 m horden (16e); serie 1: 15,45 (5e) 306 discuswerpen; 23,08 m 0 polsstokhoogspringen; geen score 432 speerwerpen (17e); 36,20 m 293 1500 m (16e); serie 1: 5.22,9 (4e) | |
Estelle Meheux | 100 m (v) | serie 4: 13,22 (7e) | |
200 m (v) | serie 3: 26,77 (6e) | ||
100 m horden (v) | serie 3: 15,61 (7e) | ||
Eugenia Osho-Williams | 100 m (v) | serie 3: 12,95 (8e) | |
200 m (v) | serie 1: 25,87 (5e) | ||
400 m (v) | serie 1: 1.00,44 (8e) | ||
800 m (v) | serie 4: 2.33,4 (8e) | ||
Boksen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Mohamed Bangura | lichtgewicht (-60 kg) (m) | 1e ronde: verloor van Viktor Demyanenko, | |
Ben Sisay | weltergewicht (-67 kg) (m) | 1e ronde: verloor van Kebede Sahilu, | |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Landen op de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou |
---|
Afghanistan · Algerije · Andorra · Angola · Australië · België · Benin · Birma · Botswana · Brazilië · Bulgarije · Colombia · Congo-Brazzaville · Costa Rica · Cuba · Cyprus · Denemarken · Dominicaanse Republiek · Duitse Democratische Republiek · Ecuador · Ethiopië · Finland · Frankrijk · Griekenland · Groot-Brittannië · Guatemala · Guinee · Guyana · Hongarije · Ierland · IJsland · India · Irak · Italië · Jamaica · Joegoslavië · Jordanië · Kameroen · Koeweit · Laos · Lesotho · Libanon · Liberia · Libië · Luxemburg · Madagaskar · Mali · Malta · Mexico · Mongolië · Mozambique · Nederland · Nepal · Nicaragua · Nieuw-Zeeland · Nigeria · Noord-Korea · Oeganda · Oostenrijk · Peru · Polen · Portugal · Puerto Rico · Roemenië · San Marino · Senegal · Seychellen · Sierra Leone · Sovjet-Unie · Spanje · Sri Lanka · Syrië · Tanzania · Trinidad en Tobago · Tsjecho-Slowakije · Venezuela · Vietnam · Zambia · Zimbabwe · Zweden · Zwitserland |