Ethiopië op de Olympische Zomerspelen 1980
Ethiopië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou, Sovjet-Unie. Het Oost-Afrikaanse land had de vorige editie geboycot.
Land | Ethiopië | ||||||||||||||||
IOC-landcode | ETH | ||||||||||||||||
NOC | Ethiopian Olympic Committee | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Ethiopië op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | |||||||||||||||||
Ethiopië op de Winterspelen | |||||||||||||||||
2006 · 2010 · 2014 · 2018 | |||||||||||||||||
|
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Atletiek | Miruts Yifter | 5000m (m) | |
10000m (m) | |||
Mohamed Kedir | 10000m (m) | ||
Eshetu Tura | 3000m steeplechase (m) |
Deelnemers en resultaten per onderdeel
Atletiek
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Besha Tuffa | 100m (m) | serie 4: 8ste in 11,55 | |
200m (m) | serie 8: 6de in 23,18 | ||
Asfaw Deble | 400m (m) | serie 1: 6de in 49,77 | |
Nigusse Bekele | 800m (m) | serie 6: 4de in 1.51,1 | |
Atre Bezabeh | serie 5: 5de in 1.52,7 | ||
Abebe Zerihun | serie 1: 5de in 1.50,3 | ||
Kassa Balcha | 1500m (m) | serie 4: 6de in 3.43,1 | |
Nigusse Bekele | serie 3: 7de in 3.45,8 | ||
Haile Zeru | serie 2: 6de in 3.45,7 | ||
Mohamed Kedir | 5000m (m) | serie 2: 2de in 13.42,7 halve finale 2: 1ste in 13.28,6 finale: 12de in 13.34,2 | |
Yohannes Mohamed | serie 3: 5de in 13.45,8 halve finale 1: 1ste in 13,39,4 finale: 10de in 13.28,4 | ||
Miruts Yifter | serie 1: 1ste in 13.44,4 halve finale 1: 2de in 13.40,0 finale: 1ste in 13.21,0 | ||
Mohamed Kedir | 10000m (m) | serie 1: 1ste in 28.16,38 finale: 3de in 27.44,64 | |
Tolossa Kotu | serie 3: 1ste in 28.55,26 finale: 4de in 27.46,47 | ||
Miruts Yifter | serie 2: 1ste in 28.41,68 finale: 1ste in 27.42,69 | ||
Eshetu Tura | 3000m steeplechase (m) | serie 1: 2de in 8.23,8 halve finale 1: 2de in 8.16,2 finale: 3de in 8.13,6 | |
Girma Wolde-Hana | serie 2: 8ste in 8.54,6 | ||
Hailu Wolde-Tsadik | serie 3: 8ste in 8.41,0 halve finale 2: 8ste in 8.35,0 | ||
Atre Bezabeh Asfaw Deble Kumela Fituma Besha Tuffa | 4x400m (m) | serie 2: 7de in 3.18,2 | |
Moges Alemayehu | marathon (m) | 2:18.40 | |
Kebede Balcha | niet gefinisht | ||
Dereje Nedi | 2:12.44 | ||
Tekeste Mitiku | 20km snelwandelen (m) | 1:45.45,7 | |
Hunde Toure | 1:37.16,6 | ||
Abebe Gessese | verspringen (m) | kwalificatie groep B: 13de met 6,66m | |
Yadessa Kuma | hink-stap-springen (m) | kwalificatie groep B: 12de met 13,60m | |
Milkessa Chalchisa | speerwerpen (m) | kwalificatie: 18de met 51,04m | |
Fantaye Sirak | 800m (v) | serie 1: 7de in 2.08,7 | |
Amsale Woldegibriel | 1500m (v) | serie 1: 10de in 4.25,3 |
Boksen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Beruk Asafaw | -48kg (m) | 1ste ronde: V van | |
Hassan Sherif | -51kg (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: V van | |
Ayele Mohamed | -54kg (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: V van | |
Leoul Neeraio | -57kg (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: V van | |
Tadesse Haile | -60kg (m) | 1ste ronde: V van | |
Ebrahim Saide | -63,5kg (m) | 1ste ronde: V van | |
Kebede Sahilu | -67kg (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: V van | |
Seifu Retta | -71kg (m) | 1ste ronde: V van |
Wielersport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Zeragaber Gebrehiwot | wegwedstrijd (m) | niet gefinisht | |
Jemal Rogora | niet gefinisht | ||
Tilahun Woldesenbet | niet gefinisht | ||
Musse Yohannes | niet gefinisht | ||
Tilahun Alemayehu Ayele Mekonnen Tadesse Mekonnen Haile Micael Kedir | ploegentijdrit (m) | 2:35.47,8 |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Landen op de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou |
---|
Afghanistan · Algerije · Andorra · Angola · Australië · België · Benin · Birma · Botswana · Brazilië · Bulgarije · Colombia · Congo-Brazzaville · Costa Rica · Cuba · Cyprus · Denemarken · Dominicaanse Republiek · Duitse Democratische Republiek · Ecuador · Ethiopië · Finland · Frankrijk · Griekenland · Groot-Brittannië · Guatemala · Guinee · Guyana · Hongarije · Ierland · IJsland · India · Irak · Italië · Jamaica · Joegoslavië · Jordanië · Kameroen · Koeweit · Laos · Lesotho · Libanon · Liberia · Libië · Luxemburg · Madagaskar · Mali · Malta · Mexico · Mongolië · Mozambique · Nederland · Nepal · Nicaragua · Nieuw-Zeeland · Nigeria · Noord-Korea · Oeganda · Oostenrijk · Peru · Polen · Portugal · Puerto Rico · Roemenië · San Marino · Senegal · Seychellen · Sierra Leone · Sovjet-Unie · Spanje · Sri Lanka · Syrië · Tanzania · Trinidad en Tobago · Tsjecho-Slowakije · Venezuela · Vietnam · Zambia · Zimbabwe · Zweden · Zwitserland |