Denemarken op de Olympische Zomerspelen 1980
Denemarken nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou, Sovjet-Unie.
Land | Denemarken | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | DEN | |||||||||||||||||||||
NOC | Danmarks Idrætsforbund (da) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Denemarken op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||||||||||
Denemarken op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | ||||||||||||||||||||||
|
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Schietsport | Hans Kjeld Rasmussen | skeet | |
Zeilen | Valdemar Bandolowski Erik Hansen Poul Jensen | soling | |
Zeilen | Peter Due Per Kjærgaard | tornado | |
Wielersport | Hans-Henrik Ørsted | individuele achtervolging | |
Zwemmen | Susanne Nielsson | 100m schoolslag (v) |
Deelnemers en resultaten per onderdeel
Atletiek
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jens Smedegaard Hansen | 400m (m) | serie 3: 4de in 47,01 kwartfinale 1: 3de in 45,89 halve finale 2: 7de in 47,00 | |
Jørn Lauenborg | marathon (m) | niet gefinisht |
Boksen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jesper Garnell | -60kg (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: V van | |
Ole Svendsen | -67kg (m) | 1ste ronde: V van | |
Michael Madsen | -81kg (m) | 1ste ronde: W van kwartfinale: V van |
Gewichtheffen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Erling Johansen | -82,5kg (m) | trekken: 9de met 147,5kg stoten: 13de met 170kg totaal: 317,5kg |
Handbal
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Michael Berg Morten Stig Christensen Anders Dahl-Nielsen Iver Grunnet Poul Kjær Poulsen Per Skaarup Hans Henrik Hattesen Carsten Haurum Ole Nørskov Sørensen Thomas Pazyj Erik Bue Pedersen Palle Jensen Bjarne Jeppesen Mogens Jeppesen | mannen | groep A: 5de W van V van V van V van V van 9-10de plek: W van |
Groep A | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | 5 | 4 | 0 | 1 | 108 | 92 | +16 | 9 | |
2 | 5 | 3 | 2 | 0 | 96 | 88 | +8 | 8 | |
3 | 5 | 2 | 1 | 2 | 102 | 106 | -4 | 5 | |
4 | 5 | 2 | 1 | 2 | 123 | 97 | +24 | 5 | |
5 | 5 | 1 | 0 | 4 | 96 | 104 | -8 | 2 | |
6 | 5 | 0 | 1 | 4 | 103 | 141 | -38 | 1 |
Ronde | Datum | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
20 juli | Moskou | 30-18 | |||
22 juli | Moskou | 19-20 | |||
24 juli | Moskou | 12-26 | |||
26 juli | Moskou | 15-16 | |||
28 juli | Moskou | 24-20 | |||
9-10de plek | |||||
26 juli | Moskou | 28-20 |
Kanovaren
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Hans Christian Lassen | C-1000m (m) | serie 1: gediskwalificeerd |
Roeien
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Erik Christiansen Michael Jessen | twee-zonder (m) | serie 1: 4de in 7.43,04 herkansingen: 1ste in 7.08,21 halve finale 2: 4de in 6.56,90 finale B: niet gestart | |
Morten Espersen Ole Bloch Jensen Reiner Modest Per Rasmussen | dubbel-vier (m) | serie 1: 3de in 6.19,28 herkansingen: 3de in 6.02,60 finale B: 3de in 6.05,38 | |
Lise Justesen | skiff (v) | serie 2: 3de in 4.11,94 herkansingen: 4de in 4.00,40 finale C: 1ste |
Schermen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Max Madsen | floret (v) |
Schoonspringen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Claus Thomsen | 10m toren (m) | voorronde: 10de met 467,76 punten |
Schietsport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Henning Clausen | 50m geweer 3 houdingen | 1156 punten: (400-390-366) | |
Finn Danielsen | 1147 punten: (393-389-365) | ||
Henning Clausen | 50m geweer liggend | 592 punten | |
Ole Justesen | skeet | 194 punten: (25-23-23-25-24-25-24-25) | |
Kjeld Rasmussen | 196 punten: (25-25-25-25-23-25-23) |
Wielersport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Baan | |||
Henrik Salée | sprint (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: W van 3de ronde: V van herkansingen: 2de kwartfinale: V van | |
Bjarne Sørensen | tijdrit (m) | 1.07,422 | |
Hans-Henrik Ørsted | individuele achtervolging (m) | kwalificatie: 2de in 4.39,38 kwartfinale: W van halve finale: V van bronzen finale: W van | |
Weg | |||
Verner Blaudzun | wegwedstrijd (m) | 5:05.47,9 | |
Allan Jacobsen | niet gefinisht | ||
Henning Jørgensen | 5:04.07,9 | ||
Per Sandahl Jørgensen | niet gefinisht | ||
Per Kærsgaard Laursen Michael Markussen Jørgen Pedersen Jesper Worre | ploegentijdrit (m) | 2:07.42,3 |
Worstelen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Grieks-Romeins | |||
Kaj Jægergaard Hansen | -74kg (m) | 1ste ronde: V van 2de ronde: V van | |
Svend Erik Studsgaard | -100kg (m) | 1ste ronde: V van 2de ronde: V van |
Zeilen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lasse Hjortnæs | finn | 99 punten: ( | |
Jacob Bojsen-Møller Jørgen Bojsen-Møller | flying dutchman | 54,5 punten: ( | |
Peter Due Per Kjærgaard Nielsen | tornado | 30,4 punten: ( | |
Jens Christensen Morten Nielsen | star | 45,7 punten: (4-7- | |
Valdemar Bandolowski Erik Hansen Poul Richard Høj Jensen | soling | 23,0 punten: (1-5- |
Zwemmen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Susanne Nielsson | 100m schoolslag (v) | serie 4: 2de in 1.11,58 finale: 3de in 1.11,16 | |
200m schoolslag (v) | serie 4: 2de in 2.34,42 finale: 4de in 2.32,75 (NR) | ||
400m wisselslag (v) | serie 2: niet gestart |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Landen op de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou |
---|
Afghanistan · Algerije · Andorra · Angola · Australië · België · Benin · Birma · Botswana · Brazilië · Bulgarije · Colombia · Congo-Brazzaville · Costa Rica · Cuba · Cyprus · Denemarken · Dominicaanse Republiek · Duitse Democratische Republiek · Ecuador · Ethiopië · Finland · Frankrijk · Griekenland · Groot-Brittannië · Guatemala · Guinee · Guyana · Hongarije · Ierland · IJsland · India · Irak · Italië · Jamaica · Joegoslavië · Jordanië · Kameroen · Koeweit · Laos · Lesotho · Libanon · Liberia · Libië · Luxemburg · Madagaskar · Mali · Malta · Mexico · Mongolië · Mozambique · Nederland · Nepal · Nicaragua · Nieuw-Zeeland · Nigeria · Noord-Korea · Oeganda · Oostenrijk · Peru · Polen · Portugal · Puerto Rico · Roemenië · San Marino · Senegal · Seychellen · Sierra Leone · Sovjet-Unie · Spanje · Sri Lanka · Syrië · Tanzania · Trinidad en Tobago · Tsjecho-Slowakije · Venezuela · Vietnam · Zambia · Zimbabwe · Zweden · Zwitserland |