Wereldkampioenschappen atletiek 2015 – marathon
Het onderdeel marathon op de in de Chinese hoofdstad Peking gehouden IAAF wereldkampioenschappen van 2015 vond bij de mannen plaats op zaterdag 22 augustus en bij de vrouwen op zondag 30 augustus. De inzet was het winnen van de wereldtitel op de marathon.
In totaal finishten er 42 mannen deel en 52 vrouwen. De eerste man en de eerste vrouw ontvingen beiden $ 60.000 aan prijzengeld.
Uitslagen
Mannen
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Ghirmay Ghebreslassie | 2:12.28 | ||
Yemane Tsegay | 2:13.08 | ||
Munyo Solomon Mutai | 2:13.30 | ||
4 | Ruggero Pertile | 2:14.23 | |
5 | Bilisuma Shume | 2:14.36 | |
6 | Stephen Kiprotich | 2:14.43 | |
7 | Lelisa Desisa | 2:14.54 | |
8 | Daniele Meucci | 2:14.54 | |
9 | Amanuel Mesel | 2:15.07 | |
10 | Jackson Kiprop | 2:15.16 | |
11 | Chol-Gwang Pak | 2:15.44 | |
12 | Alphonce Felix | 2:16.58 | |
13 | Javier Guerra | 2:17.00 | |
14 | Tsepho Ramonene | 2:17.17 | |
15 | Lemi Berhanu Hayle | 2:17.37 | |
16 | Abdelhadi El Hachimi | 2:17.41 | |
17 | Aleksey Reunkov | 2:18.12 | |
18 | Solonei Rocha | 2:19.20 | |
19 | Tadesse Abraham | 2:19.25 | |
20 | Roman Fosti | 2:20.35 | |
21 | Masakazu Fujiwara | 2:21.06 | |
22 | Mark Korir | 2:21.20 | |
23 | Cuthbert Nyasango | 2:22.15 | |
24 | Wang Xu | 2:23.08 | |
25 | Ian Burrell | 2:23.17 | |
26 | Celestin Nihorimbere | 2:23.29 | |
27 | Ezekiel Ngimba | 2:23.43 | |
28 | Scott Smith | 2:24.53 | |
29 | Anuradha Cooray | 2:25.04 | |
30 | Cephas Pasipamiri | 2:25.05 | |
31 | Roman Prodius | 2:26.46 | |
32 | Edwin Kipchirchir | 2:28.06 | |
33 | Chin-Ping Ho | 2:28.14 | |
34 | Si-Yang Guan | 2:30.17 | |
35 | Henri Manninen | 2:30.22 | |
36 | David Nilsson | 2:31.24 | |
37 | Gilbert Mutandiro | 2:31.35 | |
38 | Ser-Od Bat-Ochir | 2:32.09 | |
39 | Si-Hwan Noh | 2:32.35 | |
40 | Kazuhiro Maeda | 2:32.49 | |
41 | Desmond Mokgobu | 2:34.11 | |
42 | Fabiano Joseph | 2:35.27 | |
DNF | Wissam Hosni | DNF | |
DNF | Bekir Karayel | DNF | |
DNF | Abraham Kiplimo | DNF | |
DNF | Ednilson Dosreis | DNF | |
DNF | Ivan Babarika | DNF | |
DNF | Aleksandr Babaryka | DNF | |
DNF | Jeffrey Eggleston | DNF | |
DNF | Sibusiso Nzima | DNF | |
DNF | Gilberto Silvestre | DNF | |
DNF | Richer Perez | DNF | |
DNF | Beraki Beyene | DNF | |
DNF | Carles Castillejo | DNF | |
DNF | Mikhail Krasilov | DNF | |
DNF | Seung-Yeop Yu | DNF | |
DNF | Dennis Kimetto | DNF | |
DNF | Wilson Kipsang | DNF | |
DNF | Mohammad Moradi | DNF | |
DNF | Aadam-Ismaeel Khamis | DNF | |
DNF | Hassan-Ali Mahboub | DNF | |
DNF | Adil Annani | DNF | |
DNF | Rachid Kishri | DNF | |
DNF | Abel Villaneuva | DNF | |
DNF | Marius-Viorel Ionescu | DNF | |
DNF | Benedict-Thabiso Moeng | DNF |
Uitslagen
Vrouwen
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
Mare Dibaba | 2:27.35 | ||
Helah Kiprop | 2:27.36 | ||
Eunice Kirwa | 2:27.39 | ||
4 | Jemima Sumgong | 2:27.42 | |
5 | Edna Kiplagat | 2:28.18 | |
6 | Tigist Tufa | 2:29.12 | |
7 | Mai Ito | 2:29.48 | |
8 | Tirfi Tsegaye | 2:30.54 | |
9 | Hye-Song Kim | 2:30.59 | |
10 | Serena Burla | 2:31.06 | |
11 | Rasa Drazdauskaite | 2:31.23 | |
12 | Filomena Costa | 2:31.40 | |
13 | Sairi Maeda | 2:31.46 | |
14 | Risa Shigetomo | 2:32.37 | |
15 | Alina Prokopyeva | 2:32.44 | |
16 | Chang-Qin Ding | 2:33.04 | |
17 | Alessandra Aguilar | 2:33.42 | |
18 | Orchatteri-Puthiya Jaisha | 2:34.43 | |
19 | Sudha Singh | 2:35.35 | |
20 | Visiline Chepkesho | 2:36.17 | |
21 | Sinead Diver | 2:36.38 | |
22 | Katarina Beresova | 2:37.24 | |
23 | Sarah Klein | 2:37.58 | |
24 | Esther Atkins | 2:38.15 | |
25 | Lishan Dula | 2:38.18 | |
26 | Clara Canchanya | 2:39.24 | |
27 | Liina Luik | 2:39.42 | |
28 | Xue-Qin Wang | 2:41.42 | |
29 | Anne-Mari Hyryläinen | 2:41.59 | |
30 | Seong-Eun Kim | 2:42.14 | |
31 | Kateryna Karmanenko | 2:43.12 | |
32 | Kit-Yee Chan | 2:43.28 | |
33 | Annelie Johansson | 2:43.42 | |
34 | Nebiat Habtemariam | 2:44.42 | |
35 | Munkhzaya Bayartsogt | 2:45.01 | |
36 | Yuliya Andreyeva | 2:45.04 | |
37 | Yin-Lin He | 2:45.05 | |
38 | Lily Luik | 2:45.22 | |
39 | Anita Kazemaka | 2:45.54 | |
40 | Gulzhanat Zhanatbek | 2:45.54 | |
41 | Go-Eun Yeum | 2:46.46 | |
42 | Aster Tilahun | 2:46.54 | |
43 | Sultan Haydar | 2:47.11 | |
44 | Charlotte Karlsson | 2:47.40 | |
45 | Yu-Fang Hsu | 2:48.01 | |
46 | Julia Degan | 2:49.26 | |
47 | Roselaine Desouza | 2:49.28 | |
48 | Louise Wiker | 2:49.57 | |
49 | Niluka Geethani | 2:50.40 | |
50 | Mayada Al Sayad | 2:53.39 | |
51 | Dailin Belmonte | 2:56.18 | |
52 | Chien-Ho Hsieh | 2:58.25 | |
DNF | Paula-Claudia Todoran | DNF | |
DNF | Tanith Maxwell | DNF | |
DNF | Beata Naigambo | DNF | |
DNF | Hortensia Arzapalo | DNF | |
DNF | Hye-Gyong Kim | DNF | |
DNF | Heather Lieberg | DNF | |
DNF | Sitora Khamidova | DNF | |
DNF | Michele-Cristina Daschagas | DNF | |
DNF | Souad Ait-Salem | DNF | |
DNF | Barkahoum Drici | DNF | |
DNF | Irina Smolnikova | DNF | |
DNF | Soumiya El Abani | DNF | |
DNF | Luvsanikhundeg Otgonbayar | DNF |
Bronnen, noten en/of referenties |
Wereldkampioenschappen atletiek – marathon |
---|
Helsinki 1983 · Rome 1987 · Tokio 1991 · Stuttgart 1993 · Göteborg 1995 · Athene 1997 · Sevilla 1999 · Edmonton 2001 · Parijs 2003 · Helsinki 2005 · Osaka 2007 · Berlijn 2009 · Daegu 2011 · Moskou 2013 · Peking 2015 · Londen 2017 · Doha 2019 |
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.