UEFA Champions League 2001/02
De 10e editie van de Champions League werd gewonnen door Real Madrid in de finale tegen het Duitse Bayer Leverkusen.
Voorronde
Eerste voorronde
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1ste wedstr. | 2de wedstr. |
---|---|---|---|---|
Araks Ararat | 0 - 3 | 0 - 1 | 0 - 2 | |
Linfield FC | 0 - 1 | 0 - 0 | 0 - 1 | |
Bohemian FC | 3 - 0 | 3 - 0 | 0 - 0 | |
F91 Dudelange | 2 - 6 | 1 - 6 | 1 - 0 | |
Levski Sofia | 4 - 0 | 4 - 0 | 0 - 0 | |
VB Vágur | 0 - 5 | 0 - 0 | 0 - 5 | |
Valletta FC | 0 - 5 | 0 - 0 | 0 - 5 | |
Sloga Jugomagnat Skopje | 1 - 1 (uitgoals) | 0 - 0 | 1 - 1 | |
KR Reykjavik | 2 - 2 (uitgoals) | 2 - 1 | 0 - 1 | |
Barry Town | 3 - 0 | 2 - 0 | 1 - 0 |
Tweede voorronde
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1ste wedstr. | 2de wedstr. |
---|---|---|---|---|
Haka | 3 - 1 | 0 - 1 | 3 - 0 (n.v.) | |
Sjachtar Donetsk | 4 - 2 | 3 - 0 | 1 - 2 | |
Omonia Nicosia | 2 - 3 | 1 - 1 | 1 - 2 | |
Ferencvaros | 0 - 0 (4-5 n.p.) | 0 - 0 | 0 - 0 | |
Porto | 9 - 3 | 8 - 0 | 1 - 3 | |
Branik Maribor | 1 - 6 | 0 - 3 | 1 - 3 | |
Galatasaray | 6 - 1 | 2 - 0 | 4 - 1 | |
Slavia Mozyr | 0 - 2 | 0 - 1 | 0 - 1 | |
RSC Anderlecht | 6 - 1 | 4 - 0 | 2 - 1 | |
Torpedo Koetaisi | 2 - 4 | 1 - 1 | 1 - 3 | |
Levski Sofia | 1 - 1 (uitgoals) | 0 - 0 | 1 - 1 | |
Skonto Riga | 1 - 3 | 1 - 2 | 0 - 1 | |
Bohemian | 1 - 4 | 1 - 2 | 0 - 2 | |
Steaua Boekarest | 5 - 1 | 3 - 0 | 2 - 1 |
Derde voorronde
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1ste wedstr. | 2de wedstr. |
---|---|---|---|---|
Sjachtar Donetsk | 1 - 5 | 0 - 2 | 1 - 3 | |
Lokomotiv Moskou | 3 - 2 | 3 - 1 | 0 - 1* | |
Steaua Boekarest | 3 - 5 | 2 - 4 | 1 - 1 | |
FC Haka | 1 - 9 | 0 - 5 | 1 - 4 | |
Hajduk Split | 1 - 2 | 1 - 0 | 0 - 2 (n.v.) | |
Rode Ster Belgrado | 0 - 3 | 0 - 0 | 0 - 3 | |
Wisła Kraków | 3 - 5 | 3 - 4 | 0 - 1 | |
FC Kopenhagen | 3 - 5 | 2 - 1 | 1 - 4 | |
Inter Bratislava | 3 - 7 | 3 - 3 | 0 - 4 | |
Halmstads BK | 3 - 4 | 2 - 3 | 1 - 1 | |
Slavia Praag | 1 - 3 | 1 - 2 | 0 - 1 | |
Galatasaray | 3 - 2 | 2 - 1 | 1 - 1 | |
Ajax Amsterdam | 2 - 3 | 1 - 3 | 1 - 0 | |
FC Porto | 5 - 4 | 2 - 2 | 3 - 2 | |
AC Parma | 1 - 2 | 0 - 2 | 1 - 0 | |
Rangers FC | 1 - 2 | 0 - 0 | 1 - 2 |
* Eindstand 1-0 voor Lokomotiv maar herspeeld wegens de niet-uitsluiting van een Lokomotiv speler met 2 gele kaarten.
Eerste groepsfase
16 winnaars van de 3de kwalificatieronde, 10 kampioenen van de 10 competities met het beste coëfficiënt en 6 vicekampioenen van de 6 beste competities werden verdeeld over 8 groepen van 4. De top 2 van elke groep gaat naar de 2de groepsfase, de 3de plaats gaat door naar de 3de ronde van de UEFA Cup, de nummer 4 is uitgeschakeld.
Groep A
Team | Ptn | Wed | W | G | V | DV | DT | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. |
13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 13 | 5 | +8 |
2. |
9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 6 | 5 | +1 |
3. |
7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 9 | 9 | 0 |
4. |
3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 4 | 13 | -9 |
Eerste speeldag | |||
Lokomotiv Moskou | 1–1 | Anderlecht | |
AS Roma | 1–2 | Real Madrid | |
Tweede speeldag | |||
Anderlecht | 0–0 | AS Roma | |
Real Madrid | 4–0 | Lokomotiv Moskou | |
Derde speeldag | |||
Real Madrid | 4–1 | Anderlecht | |
AS Roma | 2–1 | Lokomotiv Moskou | |
Vierde speeldag | |||
Anderlecht | 0–2 | Real Madrid | |
Lokomotiv Moskva | 0–1 | AS Roma | |
Vijfde speeldag | |||
Real Madrid | 1–1 | AS Roma | |
Anderlecht | 1–5 | Lokomotiv Moskou | |
Zesde speeldag | |||
Lokomotiv Moskou | 2–0 | Real Madrid | |
AS Roma | 1–1 | Anderlecht |
Groep B
Team | Ptn | Wed | W | G | V | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. |
12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 7 | 3 | +4 |
2. |
8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 7 | +1 |
3. |
8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 7 | -1 |
4. |
4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 9 | -4 |
Eerste speeldag | |||
Dynamo Kiev | 2–2 | Borussia Dortmund | |
Liverpool | 1–1 | Boavista | |
Tweede speeldag | |||
Borussia Dortmund | 0–0 | Liverpool | |
Boavista | 3–1 | Dynamo Kiev | |
Derde speeldag | |||
Boavista | 2–1 | Borussia Dortmund | |
Liverpool | 1–0 | Dynamo Kiev | |
Vierde speeldag | |||
Borussia Dortmund | 2–1 | Boavista | |
Dynamo Kiev | 1–2 | Liverpool | |
Vijfde speeldag | |||
Boavista | 1–1 | Liverpool | |
Borussia Dortmund | 1–0 | Dynamo Kiev | |
Zesde speeldag | |||
Liverpool | 2–0 | Borussia Dortmund | |
Dynamo Kiev | 1–0 | Boavista |
Groep C
Team | Ptn | Wed | W | G | V | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. |
12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 8 | 3 | +5 |
2. |
9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 9 | 9 | 0 |
3. |
9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 4 | 9 | -5 |
4. |
6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 9 | 9 | 0 |
Eerste speeldag | |||
Schalke | 0–2 | Panathinaikos | |
Mallorca | 1–0 | Arsenal | |
Tweede speeldag | |||
Panathinaikos | 2–0 | Mallorca | |
Arsenal | 3–2 | Schalke | |
Derde speeldag | |||
Panathinaikos | 1–0 | Arsenal | |
Schalke | 0–1 | Mallorca | |
Vierde speeldag | |||
Arsenal | 2–1 | Panathinaikos | |
Mallorca | 0–4 | Schalke | |
Vijfde speeldag | |||
Panathinaikos | 2–0 | Schalke | |
Arsenal | 3–1 | Mallorca | |
Zesde speeldag | |||
Schalke | 3–1 | Arsenal | |
Mallorca | 1–0 | Panathinaikos |
Groep D
Team | Ptn | Wed | W | G | V | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. |
11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 3 | +5 |
2. |
10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 5 | 4 | +1 |
3. |
7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 9 | -3 |
4. |
6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 4 | 7 | -3 |
Eerste speeldag | |||
Nantes | 4–1 | PSV Eindhoven | |
Galatasaray | 1–0 | Lazio | |
Tweede speeldag | |||
Lazio | 1–3 | Nantes | |
PSV Eindhoven | 3–1 | Galatasaray | |
Derde speeldag | |||
PSV Eindhoven | 1–0 | Lazio | |
Nantes | 0–1 | Galatasaray | |
Vierde speeldag | |||
Lazio | 2–1 | PSV Eindhoven | |
Galatasaray | 0–0 | Nantes | |
Vijfde speeldag | |||
PSV Eindhoven | 0–0 | Nantes | |
Lazio | 1–0 | Galatasaray | |
Zesde speeldag | |||
Nantes | 1–0 | Lazio | |
Galatasaray | 2–0 | PSV Eindhoven |
Groep E
Team | Ptn | Wed | W | G | V | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. |
11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 8 | +3 |
2. |
10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 5 | +2 |
3. |
9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 8 | 11 | -3 |
4. |
4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 4 | 6 | -2 |
Eerste speeldag | |||
Rosenborg | 1–2 | Porto | |
Juventus | 3–2 | Celtic | |
Tweede speeldag | |||
Rosenborg | 1–1 | Juventus | |
Celtic | 1–0 | Porto | |
Derde speeldag | |||
Celtic | 1–0 | Rosenborg | |
Porto | 0–0 | Juventus | |
Vierde speeldag | |||
Porto | 3–0 | Celtic | |
Juventus | 1–0 | Rosenborg | |
Vijfde speeldag | |||
Rosenborg | 2–0 | Celtic | |
Juventus | 3–1 | Porto | |
Zesde speeldag | |||
Porto | 1–0 | Rosenborg | |
Celtic | 4–3 | Juventus |
Groep F
Team | Ptn | Wed | W | G | V | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. |
15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 12 | 5 | +7 |
2. |
12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 10 | 9 | +1 |
3. |
9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 10 | 9 | +1 |
4. |
0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 3 | 12 | -9 |
Eerste speeldag | |||
Olympique Lyonnais | 0–1 | Bayer Leverkusen | |
Fenerbahçe | 0–3 | Barcelona | |
Tweede speeldag | |||
Fenerbahçe | 0–1 | Olympique Lyonnais | |
Bayer Leverkusen | 2–1 | Barcelona | |
Derde speeldag | |||
Barcelona | 2–0 | Olympique Lyonnais | |
Bayer Leverkusen | 2–1 | Fenerbahçe | |
Vierde speeldag | |||
Barcelona | 2–1 | Bayer Leverkusen | |
Olympique Lyonnais | 3–1 | Fenerbahçe | |
Vijfde speeldag | |||
Fenerbahçe | 1–2 | Bayer Leverkusen | |
Olympique Lyonnais | 2–3 | Barcelona | |
Zesde speeldag | |||
Barcelona | 1–0 | Fenerbahçe | |
Bayer Leverkusen | 2–4 | Olympique Lyonnais |
Groep G
Team | Ptn | Wed | W | G | V | DV | DT | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. |
10 | 6 | 2 | 4 | 0 | 10 | 8 | +2 |
2. |
10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 6 | +4 |
3. |
6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 7 | 7 | 0 |
4. |
5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 12 | -6 |
Eerste speeldag | |||
Deportivo de La Coruña | 2–2 | Olympiakos | |
Manchester United | 1–0 | Lille OSC | |
Tweede speeldag | |||
Deportivo de La Coruña | 2–1 | Manchester United | |
Lille OSC | 3–1 | Olympiakos | |
Derde speeldag | |||
Olympiakos | 0–2 | Manchester United | |
Lille OSC | 1–1 | Deportivo de La Coruña | |
Vierde speeldag | |||
Olympiakos | 2–1 | Lille OSC | |
Manchester United | 2–3 | Deportivo de La Coruña | |
Vijfde speeldag | |||
Deportivo de La Coruña | 1–1 | Lille OSC | |
Manchester United | 3–0 | Olympiakos | |
Zesde speeldag | |||
Olympiakos | 1–1 | Deportivo de La Coruña | |
Lille OSC | 1–1 | Manchester United |
Groep H
Team | Ptn | Wed | W | G | V | DV | DT | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. |
14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 14 | 5 | +9 |
2. |
11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 10 | 3 | +7 |
3. |
5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 7 | 14 | -7 |
4. |
2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 7 | 16 | -9 |
Eerste speeldag | |||
Spartak Moskou | 2–2 | Feyenoord | |
Bayern München | 0–0 | Sparta Praag | |
Tweede speeldag | |||
Spartak Moskou | 1–3 | Bayern München | |
Sparta Praag | 4–0 | Feyenoord | |
Derde speeldag | |||
Feyenoord | 2–2 | Bayern München | |
Sparta Praag | 2–0 | Spartak Moskou | |
Vierde speeldag | |||
Bayern München | 5–1 | Spartak Moskou | |
Feyenoord | 0–2 | Sparta Praag | |
Vijfde speeldag | |||
Bayern München | 3–1 | Feyenoord | |
Spartak Moskou | 2–2 | Sparta Praag | |
Zesde speeldag | |||
Feyenoord | 2–1 | Spartak Moskou | |
Sparta Praag | 0–1 | Bayern München |
Tweede groepsfase
De 8 groepswinnaars en 8 2de plaatsen van de eerste groepsfase werden over 4 groepen van 4 verdeeld met telkens twee groepswinnaars en twee 2de plaatsen. Teams van hetzelfde land of die in de vorige groepsfase samen zaten kunnen nu niet bij elkaar zitten. De top 2 gaat door naar de kwartfinale.
Groep A
Team | Ptn | Wed | W | G | V | DV | DT | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. |
12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 13 | 3 | +10 |
2. |
12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 5 | 2 | +3 |
3. |
5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 2 | 8 | -6 |
4. |
2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 4 | 11 | -7 |
Eerste speeldag | |||
Bayern München | 1–1 | Manchester United | |
Boavista | 1–0 | Nantes Atlantique | |
Tweede speeldag | |||
Manchester United | 3–0 | Boavista | |
Nantes Atlantique | 0–1 | Bayern München | |
Derde speeldag | |||
Boavista | 0–0 | Bayern München | |
Nantes Atlantique | 1–1 | Manchester United | |
Vierde speeldag | |||
Bayern München | 1–0 | Boavista | |
Manchester United | 5–1 | Nantes Atlantique | |
Vijfde speeldag | |||
Manchester United | 0–0 | Bayern München | |
Nantes Atlantique | 1–1 | Boavista | |
Zesde speeldag | |||
Boavista | 0–3 | Manchester United | |
Bayern München | 2–1 | Nantes Atlantique |
Groep B
Team | Ptn | Wed | W | G | V | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. |
9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 7 | 7 | 0 |
2. |
7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 4 | 4 | 0 |
3. |
7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 6 | 5 | +1 |
4. |
5 | 6 | 0 | 5 | 1 | 5 | 6 | -1 |
Eerste speeldag | |||
Galatasaray | 1–1 | AS Roma | |
Liverpool | 1–3 | Barcelona | |
Tweede speeldag | |||
AS Roma | 0–0 | Liverpool | |
Barcelona | 2–2 | Galatasaray | |
Derde speeldag | |||
Liverpool | 0–0 | Galatasaray | |
Barcelona | 1–1 | AS Roma | |
Vierde speeldag | |||
Galatasaray | 1–1 | Liverpool | |
AS Roma | 3–0 | Barcelona | |
Vijfde speeldag | |||
AS Roma | 1–1 | Galatasaray | |
Barcelona | 0–0 | Liverpool | |
Zesde speeldag | |||
Liverpool | 2–0 | AS Roma | |
Galatasaray | 0–1 | Barcelona |
Groep C
Team | Ptn | Wed | W | G | V | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. |
16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 14 | 5 | +9 |
2. |
8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 8 | -1 |
3. |
6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 6 | 10 | -4 |
4. |
4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 3 | 7 | -4 |
Eerste speeldag | |||
Panathinaikos | 0–0 | Porto | |
Sparta Praag | 2–3 | Real Madrid | |
Tweede speeldag | |||
Porto | 0–1 | Sparta Praag | |
Real Madrid | 3–0 | Panathinaikos | |
Derde speeldag | |||
Sparta Praag | 0–2 | Panathinaikos | |
Real Madrid | 1–0 | Porto | |
Vierde speeldag | |||
Panathinaikos | 2–1 | Sparta Praag | |
Porto | 1–2 | Real Madrid | |
Vijfde speeldag | |||
Porto | 2–1 | Panathinaikos | |
Real Madrid | 3–0 | Sparta Praag | |
Zesde speeldag | |||
Sparta Praag | 2–0 | Porto | |
Panathinaikos | 2–2 | Real Madrid |
Groep D
Team | Ptn | Wed | W | G | V | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. |
10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 11 | 11 | 0 |
2. |
10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 6 | +1 |
3. |
7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 8 | 0 |
4. |
7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 8 | -1 |
Eerste speeldag | |||
Deportivo de La Coruña | 2–0 | Arsenal | |
Juventus | 4–0 | Bayer Leverkusen | |
Tweede speeldag | |||
Arsenal | 3–1 | Juventus | |
Bayer Leverkusen | 3–0 | Deportivo de La Coruña | |
Derde speeldag | |||
Juventus | 0–0 | Deportivo de La Coruña | |
Bayer Leverkusen | 1–1 | Arsenal | |
Vierde speeldag | |||
Deportivo de La Coruña | 2–0 | Juventus | |
Arsenal | 4–1 | Bayer Leverkusen | |
Vijfde speeldag | |||
Arsenal | 0–2 | Deportivo de La Coruña | |
Bayer Leverkusen | 3–1 | Juventus | |
Zesde speeldag | |||
Juventus | 1–0 | Arsenal | |
Deportivo de La Coruña | 1–3 | Bayer Leverkusen |
Kwartfinale
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1ste wedstr. | 2de wedstr. |
---|---|---|---|---|
Panathinaikos | 2-3 | 1-0 | 1-3 | |
Bayern München | 2-3 | 2-1 | 0-2 | |
Deportivo La Coruña | 2-5 | 0-2 | 2-3 | |
Liverpool FC | 3-4 | 1-0 | 2-4 |
Halve finale
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1ste wedstr. | 2de wedstr. |
---|---|---|---|---|
FC Barcelona | 1-3 | 0-2 | 1-1 | |
Manchester United | 3-3 (uitgoals) | 2-2 | 1-1 |
Finale
15 mei 2002 | |||
Bayer Leverkusen |
1 - 2 | Hampden Park, Glasgow Opkomst: 51 456 Scheidsrechter: Urs Meier (Zwitserland) | |
Lúcio 14' | Raúl González 8' Zinédine Zidane 45' |
Kampioen
UEFA Champions League 2001/2002 |
---|
Real Madrid 9de titel |
Externe links
Seizoenen van de Europacup I en UEFA Champions League | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
|