Roland Garros 2012
De 111e editie van het Franse grandslamtoernooi, Roland Garros 2012, werd gehouden van 27 mei tot en met 11 juni 2012. Voor de vrouwen was het de 105e editie. Het toernooi werd gespeeld in het Roland-Garrosstadion in het 16e arrondissement van Parijs. Wegens voortdurende regen kon het toernooi niet op zondag 10 juni worden afgerond.
Roland Garros 2012
| |||||||
Centre court "Philippe Chatrier" | |||||||
Editie | 2012 (111e editie) | ||||||
Stad, land | Parijs, Frankrijk | ||||||
Locatie | Stade Roland-Garros | ||||||
Datum | 27 mei - 11 juni | ||||||
Auspiciën | ITF | ||||||
Categorie | Grandslamtoernooi | ||||||
Prijzengeld | US$ 11.315.740 | ||||||
Deelnemers | 128 enkel / 64 dubbel | ||||||
Ondergrond | gravel, buiten | ||||||
Winnaars | |||||||
Mannen enkel | |||||||
Vrouwen enkel | |||||||
Mannen dubbel | |||||||
Vrouwen dubbel | |||||||
Gemengd dubbel | |||||||
Grandslamtoernooien | |||||||
| |||||||
|
Het toernooi van 2012 trok 430.093 toeschouwers.[1]
Enkelspel
Mannen
De finale van het mannenenkelspel werd op 10 en 11 juni gespeeld tussen titelverdediger Rafael Nadal (Spanje) en Novak Đoković (Servië), die voor het eerst in zijn carrière op Roland Garros in de finale stond. Rafael Nadal won de finale op 11 juni met 6-4, 6-3, 2-6 en 7-5, en veroverde daarmee voor de zevende keer de enkelspeltitel op Roland Garros. Hij werd tevens recordhouder – hij onttroonde Björn Borg, die sinds 1981 het record van zes titels hield en dit record 31 jaar lang heeft behouden.
Vrouwen
Tijdens de finale van het vrouwenenkelspel, gespeeld op zaterdag 9 juni, won Maria Sjarapova (Rusland) van Sara Errani (Italië) met 6-3 en 6-2.
Dubbelspel
Mannen
Finale: Maks Mirni (Wit-Rusland) en Daniel Nestor (Canada) wonnen van de Amerikaanse tweelingbroers Bob en Mike Bryan met 6-4 en 6-4.
Vrouwen
Finale: Sara Errani (Italië) en Roberta Vinci (Italië) wonnen van Maria Kirilenko (Rusland) en Nadja Petrova (Rusland) met 4-6, 6-4 en 6-2.
Gemengd
Finale: Sania Mirza (India) en Mahesh Bhupathi (India) wonnen van Klaudia Jans (Polen) en Santiago González (Mexico) met 7-63 en 6-1.
Junioren
Meisjesenkelspel
Finale: Annika Beck (Duitsland) won van Anna Karolína Schmiedlová (Slowakije) met 3-6, 7-5, 6-3
Meisjesdubbelspel
Finale: Darja Gavrilova (Rusland) en Irina Chromatsjova (Rusland) wonnen van Montserrat González (Paraguay) en Beatriz Haddad Maia (Brazilië) met 4-6, 6-4, [10-8]
Jongensenkelspel
Finale: Kimmer Coppejans (België) won van Filip Peliwo (Canada) met 6-1, 6-4
Jongensdubbelspel
Finale: Andrew Harris (Australië) en Nick Kyrgios (Australië) wonnen van Adam Pavlásek (Tsjechië) en Václav Šafránek (Tsjechië) met 6-4, 2-6, [10-7]
Nederlandse deelnemers
Kwalificatietoernooi (enkelspel)
Mannen
Drie Nederlandse spelers deden mee aan het kwalificatietoernooi: Jesse Huta Galung (uitgeschakeld in de eerste ronde), Thomas Schoorel (uitgeschakeld in de eerste ronde) en Igor Sijsling (gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi).
Vrouwen
Bij de vrouwen deden mee: Bibiane Schoofs (uitgeschakeld in de eerste ronde) en Kiki Bertens (gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi).
Hoofdtoernooi enkelspel
Mannen
Bij de mannen plaatste Igor Sijsling zich via het kwalificatietoernooi en was Robin Haase rechtstreeks geplaatst.
- Igor Sijsling
- 1e ronde: verslagen door Gilles Müller (Luxemburg) met 6-2, 5-7, 6-3, 4-6 en 6-8
- Robin Haase
- 1e ronde: won van Ivan Dodig (Kroatië) met 6-2, 6-2 en 6-1
- 2e ronde: verslagen door Michail Joezjny (Rusland) (27) met 3-6, 6-7 en 4-6
Vrouwen
Bij de vrouwen plaatste Kiki Bertens zich via het kwalificatietoernooi en waren Michaëlla Krajicek en Arantxa Rus rechtstreeks geplaatst.
- Kiki Bertens
- 1e ronde: verslagen door Christina McHale (VS) met 6-2, 4-6 en 4-6
- Michaëlla Krajicek
- 1e ronde: verslagen door Petra Martić (Kroatië) met 2-6 en 5-7
- Arantxa Rus
- 1e ronde: won van Jamie Hampton (VS) met 6-4, 4-3 en opgave Hampton
- 2e ronde: won van Virginie Razzano (Frankrijk) met 6-3 en 7-6
- 3e ronde: won van Julia Görges (Duitsland) (25) met 7-6, 2-6 en 6-2
- 4e ronde: verslagen door Kaia Kanepi (Estland) (23) met 1-6, 6-4 en 0-6
Hoofdtoernooi dubbelspel
Mannen
- Jean-Julien Rojer met zijn Pakistaanse partner Aisam-ul-Haq Qureshi (als tiende geplaatst)
- 1e ronde: wonnen van Jonathan Dasnières de Veigy (Frankrijk) en Nicolas Renavand (Frankrijk) met 6-3 en 6-2
- 2e ronde: wonnen van Björn Phau (Duitsland) en Adil Shamasdin (Canada) met 6-3, 3-6 en 7-6
- 3e ronde: wonnen van Treat Conrad Huey (Filipijnen) en Dominic Inglot (VK) met 6-1 en 6-4
- kwartfinale: wonnen van Michaël Llodra (Frankrijk) en Nenad Zimonjić (Servië) (3) met 6-4, 2-1 en opgave Llodra/Zimonjić
- halve finale: verslagen door de Amerikaanse tweelingbroers Bob en Mike Bryan (2) met 3-6 en 6-7
- Robin Haase met zijn Finse partner Jarkko Nieminen
- 1e ronde: verslagen door Daniel Nestor (Canada) en Maks Mirni (Wit-Rusland) (1) met 3-6 en 4-6
Vrouwen
- Kiki Bertens met haar Hongaarse partner Katalin Marosi (als Alternate aan het hoofdtoernooi toegevoegd)
- 1e ronde: verslagen door de Taiwanese zussen Chan Hao-ching en Chan Yung-jan met 3-6 en 2-6
Gemengd
Er speelden geen Nederlanders mee in het gemengd dubbelspel.
Belgische deelnemers
Kwalificatietoernooi (enkelspel)
Mannen
Bij de mannen deden vier Belgen mee: Maxime Authom (uitgeschakeld in de tweede ronde), Ruben Bemelmans (uitgeschakeld in de tweede ronde), Yannick Mertens (uitgeschakeld in de tweede ronde) en David Goffin (uitgeschakeld in de derde ronde maar als lucky loser alsnog toegelaten tot het hoofdtoernooi).
Vrouwen
Bij de vrouwen speelde alleen Tamaryn Hendler (uitgeschakeld in de tweede ronde).
Hoofdtoernooi enkelspel
Mannen
Bij de mannen plaatsten Steve Darcis, Xavier Malisse en Olivier Rochus zich rechtstreeks voor het hoofdtoernooi. David Goffin werd, nadat hij eerder in de derde en laatste kwalificatieronde werd verslagen, alsnog als lucky loser toegelaten tot het hoofdtoernooi als plaatsvervanger van de geblesseerde Fransman Gaël Monfils.
- Steve Darcis
- 1e ronde: verslagen door Fernando Verdasco (Spanje) (14) met 3-6, 2-6 en 6-7
- Xavier Malisse
- 1e ronde: verslagen door Brian Baker (VS) met 3-6, 6-7 en 6-7
- Olivier Rochus
- 1e ronde: verslagen door Leonardo Mayer (Argentinië) met 3-6, 4-6, 6-2 en 4-6
- David Goffin
- 1e ronde: won van Radek Štěpánek (23) (Tsjechië) met 6-2, 4-6, 2-6, 6-4 en 6-2
- 2e ronde: won van Arnaud Clément (Frankrijk) met 3-6, 7-6, 0-6, 6-2 en 6-1
- 3e ronde: won van Łukasz Kubot (Polen) met 7-6, 7-5 en 6-1
- 4e ronde: verslagen door Roger Federer (Zwitserland) (3) met 7-5, 5-7, 2-6 en 4-6
Vrouwen
Bij de vrouwen plaatste Yanina Wickmayer zich rechtstreeks voor het hoofdtoernooi. Geen Belgische speelster plaatste zich via het kwalificatietoernooi.
- Yanina Wickmayer
- 1e ronde: verslagen door Tsvetana Pironkova (Bulgarije) met 6-3, 0-6 en 3-6
Hoofdtoernooi dubbelspel
Mannen
- Xavier Malisse met zijn partner Mark Knowles (Bahama's)
- 1e ronde: wonnen van Michal Mertiňák (Slowakije) en André Sá (Brazilië) met 6-3, 6-6 en opgave van Mertiňák/Sá
- 2e ronde: wonnen van Jonathan Erlich (Israël) en Andy Ram (Israël) met 7-64 en 6-3
- 3e ronde: verslagen door de Amerikaanse tweelingbroers Bob en Mike Bryan (2) met 3-6 en 2-6
- Steve Darcis en Olivier Rochus
- 1e ronde: verslagen door Michail Jelgin (Rusland) en Denis Istomin (Oezbekistan) met 6-3, 3-6 en 60-7
- Dick Norman met zijn Russische partner Alex Bogomolov jr.
- 1e ronde: verslagen door Robert Lindstedt (Zweden) en Horia Tecău (Roemenië) met 4-6 en 2-6
Vrouwen
- Yanina Wickmayer met haar Amerikaanse partner Sloane Stephens
- 1e ronde: verslagen door Līga Dekmeijere (Letland) en Tamarine Tanasugarn (Thailand) met 7-5, 5-7 en 4-6
Gemengd
Er speelden geen Belgen mee in het gemengd dubbelspel.
Externe link
- (fr) (en) (es) Officiële website
Bronnen
|