Lijst van olympische medaillewinnaars gymnastiek (turnen)
Turnen is een van de drie disciplines binnen de olympische sport gymnastiek die op de Olympische Spelen worden beoefend. Deze pagina geeft de lijst van olympische medaillewinnaars in deze discipline.
Mannen
Brug
Land | |||
---|---|---|---|
4 | 5 | 6 | |
4 | 5 | 1 | |
3 | 2 | 4 | |
3 | 1 | 2 | |
3 | 0 | 0 | |
2 | 3 | 2 | |
2 | 1 | 1 | |
1 | 1 | 2 | |
1 | 1 | 0 | |
1 | 0 | 1 | |
0 | 2 | 0 | |
0 | 1 | 1 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 0 | 2 | |
0 | 0 | 2 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-1 2-0-0 1-1-0 1-1-0 1-0-1 |
0-0-2 0-0-2 |
Paard voltige
Land | |||
---|---|---|---|
5 | 3 | 4 | |
5 | 0 | 0 | |
4 | 3 | 2 | |
4 | 1 | 1 | |
3 | 0 | 0 | |
2 | 1 | 4 | |
2 | 0 | 0 | |
1 | 2 | 2 | |
1 | 2 | 0 | |
1 | 1 | 1 | |
1 | 0 | 0 | |
1 | 0 | 0 | |
1 | 0 | 0 | |
0 | 4 | 3 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 0 | 2 | |
0 | 0 | 2 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 2-0-0 2-0-0 1-0-1 1-0-1 1-0-1 |
0-2-1 0-2-0 0-1-1 0-1-1 0-0-2 0-0-2 |
Rekstok
Land | |||
---|---|---|---|
6 | 3 | 5 | |
4 | 3 | 2 | |
4 | 3 | 1 | |
3 | 5 | 2 | |
3 | 2 | 2 | |
1 | 1 | 2 | |
1 | 1 | 2 | |
1 | 1 | 0 | |
1 | 1 | 0 | |
1 | 0 | 1 | |
1 | 0 | 1 | |
1 | 0 | 0 | |
0 | 1 | 2 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 2-0-0 1-1-1 1-1-0 1-0-1 1-0-1 1-0-1 |
0-2-0 0-1-1 0-1-1 0-1-1 |
Ringen
Land | |||
---|---|---|---|
6 | 7 | 2 | |
4 | 0 | 5 | |
3 | 2 | 2 | |
3 | 1 | 1 | |
2 | 3 | 1 | |
1 | 2 | 4 | |
1 | 1 | 3 | |
1 | 1 | 1 | |
1 | 1 | 0 | |
1 | 1 | 0 | |
1 | 1 | 0 | |
1 | 0 | 1 | |
1 | 0 | 0 | |
0 | 1 | 2 | |
0 | 1 | 2 | |
0 | 1 | 1 | |
0 | 1 | 1 | |
0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 2-0-0 1-1-0 1-1-0 1-1-0 1-1-0 1-1-0 1-1-0 1-0-1 |
0-2-0 0-1-1 0-1-1 |
Sprong
Land | |||
---|---|---|---|
6 | 3 | 4 | |
3 | 2 | 2 | |
2 | 4 | 4 | |
2 | 1 | 0 | |
2 | 0 | 2 | |
2 | 0 | 0 | |
1 | 3 | 1 | |
1 | 1 | 2 | |
1 | 1 | 1 | |
1 | 1 | 1 | |
1 | 2 | 0 | |
1 | 1 | 0 | |
1 | 0 | 1 | |
1 | 0 | 0 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 2 | 2 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 0 | 2 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-1 2-0-0 2-0-0 1-1-0 1-0-1 1-0-1 |
0-2-0 |
Vloer
Land | |||
---|---|---|---|
4 | 2 | 1 | |
3 | 6 | 1 | |
2 | 7 | 4 | |
2 | 1 | 0 | |
1 | 2 | 1 | |
1 | 1 | 0 | |
1 | 0 | 2 | |
1 | 0 | 0 | |
1 | 0 | 0 | |
1 | 0 | 0 | |
1 | 0 | 0 | |
1 | 0 | 0 | |
0 | 1 | 3 | |
0 | 1 | 1 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 0 | 2 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-1-0 2-0-0 1-1-0 1-1-0 1-1-0 1-0-1 |
0-2-0 0-1-1 0-1-1 0-0-2 |
Meerkamp
- 1920: Europees systeem
Land | |||
---|---|---|---|
6 | 6 | 3 | |
6 | 6 | 3 | |
4 | 0 | 1 | |
2 | 1 | 1 | |
2 | 1 | 1 | |
1 | 3 | 4 | |
1 | 3 | 2 | |
1 | 2 | 1 | |
1 | 1 | 1 | |
1 | 1 | 0 | |
1 | 0 | 2 | |
1 | 0 | 1 | |
0 | 1 | 1 | |
0 | 1 | 1 | |
0 | 1 | 1 | |
0 | 1 | 1 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-1-0 2-1-0 2-0-0 2-0-0 1-1-0 1-1-0 1-1-0 1-1-0 1-0-1 1-0-1 |
0-2-0 0-1-1 0-0-2 0-0-2 |
Meerkamp, team
- 1920: Europees systeem
Editie | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
1904 | John Grieb Max Hess Anton Heida Philip Kassell Julius Lenhart Ernst Reckeweg |
Emil Beyer John Bissinger Arthur Rosenkampf Julian Schmitz Otto Steffen Max Wolf |
John Duha Charles Krause Robert Maysack George Mayer Philip Schuster Edward Siegler | |||
1908 | Gösta Åsbrink Carl Bertilsson Hjalmar Cedercrona Andreas Cervin Rudolf Degermark Carl Folcker Sven Forssman Erik Granfelt Carl Hårleman Nils Hellsten Gunnar Höjer Arvid Holmberg Carl Holmberg Oswald Holmberg Hugo Jahnke John Jarlén Gustaf Johnsson Rolf Johnsson Nils von Kantzow Sven Landberg Olle Lanner Axel Ljung Osvald Moberg Carl Martin Norberg Erik Norberg Tor Norberg Axel Norling Daniel Norling Gösta Olson Leonard Peterson Sven Rosén Gustaf Rosenquist Axel Sjöblom Birger Sörvik Haakon Sörvik Karl Johan Svensson Karl-Gustaf Vingqvist Nils Widforss |
Carl Albert Andersen Hermann Bolme Trygve Bøyesen Oscar Bye Conrad Carlsrud Sverre Grøner Harald Halvorsen Harald Hansen Peter Hol Eugen Ingebretsen Ole Iversen Mathias Jespersen Sigge Johannessen Nicolai Kiær Karl Klæth Thor Larsen Rolf Lefdahl Hans Lem Anders Moen Frithjof Olsen Carl Alfred Pedersen Paul Pedersen Sigvard Sivertsen Johannes Skrataas Harald Smedvik Andreas Strand Olaf Syvertsen Thomas Thorstensen |
Eino Forsström Otto Granström Johan Kemp Iivari Kyykoski Heikki Lehmusto John Lindroth Yrjö Linko Edvard Linna Matti Markkanen Kaarlo Mikkolainen Veli Nieminen Kaarlo Kustaa Paasia Arvi Pohjanpää Aarne Pohjonen Eino Railio Heikki Riipinen Arno Saarinen Einar Werner Sahlstein Aarne Salovaara Karl Sandelin Elis Sipilä Viktor Smeds Kaarlo Soinio Kurt Enoch Stenberg Väinö Tiiri Karl Magnus Wegelius | |||
1912 | Pietro Bianchi Guido Boni Alberto Braglia Giuseppe Domenichelli Carlo Fregosi Alfredo Gollini Francesco Loi Luigi Maiocco Giovanni Mangiante Lorenzo Mangiante Serafino Mazzarocchi Guido Romano Paolo Salvi Luciano Savorini Adolfo Tunesi Giorgio Zampori Umberto Zanolini Angelo Zorzi |
Lajos Aradi-Kmetykó József Berkes-Bittenbinder Imre Erdődy Samu Fóti Imre Gellért Győző Halmos-Haberfeld Ottó Hellmich István Herczeg József Keresztessy János Korponai-Krizmanich Elemér Pászti Árpád Pédery Jenő Rittich Ferenc Szűts Ödön Téry Géza Tuli |
Albert Betts William Cowhig Sidney Cross Harry Dickason Herbert Drury Bernard Franklin Leonard Hanson Samuel Hodgetts Charles Luck William MacKune Ronald McLean Alfred Messenger Henry Oberholzer Edward Pepper Edward Potts Reginald Potts George Ross Charles Simmons Arthur Southern William Titt Charles Vigurs John Whitaker Samuel Walker | |||
1920 | Arnaldo Andreoli Ettore Bellotto Pietro Bianchi Fernando Bonatti Luigi Cambiaso Luigi Contessi Carlo Costigliolo Luigi Costigliolo Giuseppe Domenichelli Roberto Ferrari Carlo Fregosi Romualdo Ghiglione Ambrogio Levati Francesco Loi Vittorio Lucchetti Luigi Maiocco Ferdinando Mandrini Lorenzo Mangiante Antonio Marovelli Michele Mastromarino Giuseppe Paris Manlio Pastorini Ezio Roselli Paolo Salvi Giovanni Tubino Giorgio Zampori Angelo Zorzi |
Eugène Auwerkerken Théophile Bauer François Claessens Auguste Cootmans Frans Gibens Albert Haepers Domien Jacob Félicien Kempeneers Jules Labéeu Hubert Lafortune Auguste Landrieu Charles Lannie Constant Loriot Ferdinand Minnaert Nicolaas Moerloos Louis Stoop Jean Van Guysse Alphonse Van Mele François Verboven Jean Verboven Julien Verdonck Joseph Verstraeten Georges Vivex Julianus Wagemans |
Georges Berger Emile Bouchès René Boulanger Alfred Buyenne Eugène Cordonnier Léon Delsarte Lucien Démanet Paul Durin Georges Duvant Fernand Fauconnier Arthur Hermann Albert Hersoy André Higelin Auguste Hoel Louis Kempe Georges Lagouge Paulin Lemaire Ernest Lespinasse Emile Martel Jules Pirard Eugène Pollet Georges Thurnherr Marco Torrès François Walker Julien Wartelle Paul Wartelle | |||
1924 | Luigi Cambiaso Mario Lertora Vittorio Lucchetti Luigi Maiocco Ferdinando Mandrini Francesco Martino Giuseppe Paris Giorgio Zampori |
Eugène Cordonnier Léon Delsarte François Gangloff Jean Gounot Arthur Hermann André Higelin Joseph Huber Albert Séguin |
Hans Grieder August Güttinger Jean Gutweninger Georges Miez Otto Pfister Antoine Rebetez Karl Widmer Josef Wilhelm | |||
1928 | Hans Grieder August Güttinger Hermann Hänggi Eugen Mack Georges Miez Otto Pfister Eduard Steinemann Melchior Wezel |
Josef Effenberger Jan Gajdoš Jan Koutný Emanuel Löffler Bedřich Šupcík Ladislav Tíkal Ladislav Vácha Václav Veselý |
Edvard Antosiewicz Dragutin Ciotti Stane Derganc Boris Gregorka Anton Malej Janez Porenta Josip Primožič Leon Štukelj | |||
1932 | Oreste Capuzzo Savino Guglielmetti Mario Lertora Romeo Neri Franco Tognini |
Frank Cumiskey Frank Haubold Alfred Jochim Frederick Meyer Michael Schuler |
Mauri Nyberg-Noroma Veikko Pakarinen Heikki Savolainen Einari Teräsvirta Martti Uosikkinen | |||
1936 | Franz Beckert Konrad Frey Alfred Schwarzmann Willi Stadel Innozenz Stangl Walter Steffens Matthias Volz Ernst Winter |
Walter Bach Albert Bachmann Walter Beck Eugen Mack Georges Miez Michael Reusch Eduard Steinemann Josef Walter |
Mauri Nyberg-Noroma Veikko Pakarinen Aleksanteri Saarvala Heikki Savolainen Esa Seeste Einari Teräsvirta Eino Tukiainen Martti Uosikkinen | |||
1948 | Paavo Aaltonen Veikko Huhtanen Kalevi Laitinen Olavi Rove Aleksanteri Saarvala Sulo Salmi Heikki Savolainen Einari Teräsvirta |
Karl Frei Christian Kipfer Walter Lehmann Robert Lucy Michael Reusch Josef Stalder Emil Studer Melchior Thalmann |
László Baranyai József Fekete Győző Mogyoróssy János Mogyorósy Klencs Ferenc Pataki Lajos Sántha Lajos Tóth Ferenc Várkõi | |||
1952 | Vladimir Beljakov Josif Berdijev Jevgeni Korolkov Dmitri Leonkin Valentin Moeratov Mikhail Perelman Grant Sjaginjan Viktor Tsjoekarin |
Hans Eugster Ernst Fivian Ernst Gebendinger Jack Günthard Hans Schwarzentruber Josef Stalder Melchior Thalmann Jean Tschabold |
Paavo Aaltonen Kalevi Laitinen Onni Lappalainen Kaino Lempinen Berndt Lindfors Olavi Rove Heikki Savolainen Kalevi Viskari | |||
1956 | Albert Azarjan Valentin Moeratov Boris Sjachlin Pavel Stolbov Joeri Titov Viktor Tsjoekarin |
Nobuyuki Aihara Akira Kono Masumi Kubota Takashi Ono Masao Takemoto Shinsaku Tsukawaki |
Raimo Heinonen Onni Lappalainen Olavi Leimuvirta Berndt Lindfors Martti Mansikka Kalevi Suoniemi | |||
1960 | Nobuyuki Aihara Yukio Endo Takashi Mitsukuri Takashi Ono Masao Takemoto Shuji Tsurumi |
Albert Azarjan Valeri Kerdemilidi Nikolai Miligoelo Vladimir Portnoi Boris Sjachlin Joeri Titov |
Giovanni Carminucci Pasquale Carminucci Gianfranco Marzolla Franco Menichelli Orlando Polmonari Angelo Vicardi | |||
1964 | Yukio Endo Takuji Hayata Takashi Mitsukuri Takashi Ono Shuji Tsurumi Haruhiro Yamashita |
Sergej Diomidov Viktor Leontjev Viktor Lisitsky Boris Sjachlin Joeri Titov Joeri Tsapenko |
Siegfried Fülle Philipp Fürst Erwin Koppe Klaus Köste Günter Lyhs Peter Weber | |||
1968 | Yukio Endo Sawao Kato Takeshi Kato Eizo Kenmotsu Akinori Nakayama Mitsuo Tsukahara |
Sergej Diomidov Valeri Iljinykh Valeri Karasjov Viktor Klimenko Viktor Lisitsky Mikhail Voronin |
Günter Beier Matthias Brehme Gerhard Dietrich Siegfried Fülle Klaus Köste Peter Weber | |||
1972 | Shigeru Kasamatsu Sawao Kato Eizo Kenmotsu Akinori Nakayama Teruichi Okamura Mitsuo Tsukahara |
Nikolaj Andrianov Viktor Klimenko Aleksandr Malejev Edvard Mikhaeljan Vladimir Sjtsjoekin Mikhail Voronin |
Matthias Brehme Wolfgang Klotz Klaus Köste Jürgen Paeke Reinhard Rychly Wolfgang Thüne | |||
1976 | Shun Fujimoto Hisato Igarashi Hiroshi Kajiyama Sawao Kato Eizo Kenmotsu Mitsuo Tsukahara |
Nikolaj Andrianov Aleksandr Ditjatin Gennadi Kryssin Vladimir Markelov Vladimir Martsjenko Vladimir Tikhonov |
Roland Brückner Rainer Hanschke Bernd Jäger Wolfgang Klotz Lutz Mack Michael Nikolay | |||
1980 | Nikolaj Andrianov Eduard Azarjan Aleksandr Ditjatin Bogdan Makoets Vladimir Markelov Aleksandr Tkatsjov |
Andreas Bronst Roland Brückner Ralf-Peter Hemmann Lutz Hoffmann Lutz Mack Michael Nikolay |
Ferenc Donáth György Guczoghy Zoltán Kelemen Péter Kovács Zoltán Magyar István Vámos | |||
1984 | Bart Conner Tim Daggett Mitch Gaylord James Hartung Scott Johnson Peter Vidmar |
Li Ning Li Xiaoping Li Yuejiu Lou Yun Tong Fei Xu Zhiqiang |
Koji Gushiken Noritoshi Hirata Nobuyuki Kajitani Shinji Morisue Koji Sotomura Kyoji Yamawaki | |||
1988 | Vladimir Artemov Dmitri Bilozertsjev Vladimir Gogoladze Sergei Charkow Valery Ljoekin Vladimir Novikov |
Holger Behrendt Ralf Büchner Ulf Hoffmann Sylvio Kroll Sven Tippelt Andreas Wecker |
Yukio Iketani Hiroyuki Konishi Koichi Mizushima Daisuke Nishikawa Toshiharu Sato Takahiro Yamada | |||
1992 | Valeri Belenki Igor Korobtsjinski Grigori Misjoetin Roestam Sjaripov Vitali Tsjerbo Aleksej Voropajev |
Guo Linyao Li Chunyang Li Dashuang Li Ge Li Jing Li Xiaoshuang |
Yutaka Aihara Takashi Chinen Yoshiaki Hatakeda Yukio Iketani Masayuki Matsunaga Daisuke Nishikawa | |||
1996 | Sergei Charkow Nikolai Krjoekov Aleksej Nemov Jevgeni Podgorny Dmitri Troesj Dmitri Vasilenko Aleksej Voropajev |
Fan Bin Fan Hongbin Huang Huadong Huang Liping Li Xiaoshuang Shen Jian Zhang Jingin |
Joeri Jermakov Igor Korobtsjinski Oleg Kosjak Grigori Misjoetin Vladimir Sjamenko Roestam Sjaripov Aleksandr Svetlitsjny | |||
2000 | Huang Xu Li Xiaopeng Xiao Junfeng Xing Aowei Yang Wei Zheng Lihui |
Aleksandr Beresj Valeri Gontsjarov Roeslan Mjezjentsev Valeri Peresjkoera Aleksandr Svetlitsjny Roman Zozoelja |
Maksim Alesjin Aleksej Bondarenko Dmitri Drevin Nikolai Krjoekov Aleksej Nemov Jevgeni Podgorny | |||
2004 | Takehiro Kashima Hisashi Mizutori Daisuke Nakano Hiroyuki Tomita Naoya Tsukahara Isao Yoneda |
Jason Gatson Morgan Hamm Paul Hamm Brett McClure Blaine Wilson Guard Young |
Marian Drăgulescu Ilie Daniel Popescu Dan Nicolae Potra Răzvan Dorin Şelariu Ioan Silviu Suciu Marius Urzică | |||
2008 | Chen Yibing Huang Xu Li Xiaopeng Xiao Qin Yang Wei Zou Kai |
Takehiro Kashima Takuya Nakse Makoto Okiguchi Koki Sakamoto Hiroyuki Tomita Kohei Uchimura |
Alexander Artemev Raj Bhavsar Joey Hagerty Jonathan Horton Justin Spring Kai Wen Tan | |||
2012 | Chen Yibing Feng Zhe Guo Weiyang Zhang Chenglong Zou Kai |
Ryohei Kato Kazuhito Tanaka Yusuke Tanaka Kohei Uchimura Koji Yamamuro |
Sam Oldham Daniel Purvis Louis Smith Kristian Thomas Max Whitlock | |||
2016 | Ryohei Kato Kenzo Shirai Yusuke Tanaka Kohei Uchimura Koji Yamamuro |
Denis Abljazin David Beljavskij Nikolaj Koeksenkov Nikita Nagornjy Ivan Stretovitsj |
Deng Shudi Lin Chaopan Liu Yang You Hao Zhang Chenglong | |||
Land | |||
---|---|---|---|
7 | 3 | 3 | |
4 | 5 | 0 | |
4 | 0 | 1 | |
3 | 3 | 1 | |
2 | 3 | 2 | |
1 | 3 | 1 | |
1 | 1 | 1 | |
1 | 0 | 5 | |
1 | 0 | 0 | |
1 | 0 | 0 | |
1 | 0 | 0 | |
0 | 2 | 3 | |
0 | 1 | 2 | |
0 | 1 | 1 | |
0 | 1 | 1 | |
0 | 1 | 0 | |
1 | 0 | ||
0 | 1 | 0 | |
0 | 0 | 2 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige | |
---|---|---|
3-0-0 3-0-0 3-0-0 3-0-0 3-0-0 3-0-0 2-1-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 |
1-2-0 1-2-0 1-2-0 1-2-0 1-1-1 1-1-0 1-1-0 1-1-0 1-1-0 1-1-0 1-1-0 1-1-0 1-1-0 1-1-0 1-1-0 1-1-0 1-1-0 1-0-3 1-0-2 1-0-1 1-0-1 1-0-1 1-0-1 1-0-1 1-0-1 1-0-1 1-0-1 1-0-1 1-0-1 1-0-1 1-0-1 1-0-1 1-0-1 |
0-2-0 0-2-0 0-2-0 0-2-0 0-2-0 0-2-0 0-2-0 0-2-0 0-1-1 0-1-1 0-1-1 0-1-1 0-1-1 0-1-1 0-1-1 0-1-1 0-0-3 0-0-2 0-0-2 0-0-2 0-0-2 0-0-2 0-0-2 0-0-2 0-0-2 0-0-2 0-0-2 0-0-2 |
Vrouwen
Balk
Land | |||
---|---|---|---|
6 | 0 | 4 | |
3 | 8 | 4 | |
2 | 4 | 4 | |
2 | 2 | 1 | |
2 | 2 | 0 | |
1 | 0 | 1 | |
1 | 0 | 0 | |
1 | 0 | 0 | |
0 | 1 | 1 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 1-1-0 1-1-0 1-1-0 1-1-0 |
0-2-0 0-1-1 |
Brug ongelijk
Land | |||
---|---|---|---|
4 | 0 | 0 | |
3 | 3 | 2 | |
2 | 4 | 6 | |
2 | 3 | 1 | |
2 | 2 | 1 | |
2 | 1 | 2 | |
1 | 4 | 3 | |
1 | 0 | 0 | |
1 | 0 | 0 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 2-0-0 2-0-0 1-1-0 1-1-0 1-0-1 |
0-2-1 |
Sprong
Land | |||
---|---|---|---|
6 | 5 | 4 | |
5 | 2 | 4 | |
2 | 0 | 0 | |
1 | 4 | 0 | |
1 | 3 | 0 | |
1 | 1 | 3 | |
1 | 0 | 1 | |
1 | 0 | 0 | |
0 | 1 | 1 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 1-1-1 |
0-2-0 0-1-1 0-1-1 |
Vloer
Land | |||
---|---|---|---|
7 | 6 | 4 | |
6 | 3 | 4 | |
2 | 1 | 2 | |
2 | 3 | 4 | |
1 | 1 | 1 | |
1 | 0 | 0 | |
1 | 0 | 0 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-0-0 2-0-0 2-0-0 1-1-0 1-1-0 1-0-1 |
0-2-0 0-2-0 0-1-1 |
Meerkamp
Land | |||
---|---|---|---|
6 | 5 | 7 | |
5 | 3 | 0 | |
2 | 5 | 4 | |
2 | 0 | 0 | |
1 | 0 | 0 | |
1 | 0 | 0 | |
0 | 2 | 2 | |
0 | 2 | 0 | |
0 | 1 | 1 | |
0 | 0 | 3 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-1-0 2-0-0 1-1-0 1-0-1 1-0-1 |
0-1-1 0-0-2 0-0-2 0-0-2 |
Meerkamp, team
Editie | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
1928 | Stella Agsteribbe Mien van den Berg Alie van den Bos Petronella Burgerhof Elka de Levie Lea Nordheim Ans Polak Petronella van Randwijk Riek van Rumt Judikje Simons Co Stelma Annie van der Vegt |
Bianca Ambrosetti Lavinia Gianoni Luigina Giavotti Virginia Giorgi Germana Malabarba Clara Marangoni Luigina Perversi Diana Pizzavini Luisa Tanzini Carolina Tronconi Ines Vercesi Rita Vittadini |
Annie Broadbent Lucy Desmond Margaret Hartley Amy Jagger Isobel Judd Jessie Kite Marjorie Moreman Edith Pickles Ethel Seymour Ada Smith Hilda Smith Doris Woods | |||
1936 | Anita Bärwirth Erna Bürger Isolde Frölian Friedl Iby Trudi Meyer Paula Pöhlsen Julie Schmitt Käthe Sohnemann |
Marie Bajerová Vlasta Děkanová Božena Dobešová Vlasta Foltová Anna Hřebřinová Matylda Palfyová Zdeňka Veřmiřovská Marie Větrovská |
Margit Csillik Margit Kalocsai Ilona Madary Gabriella Mészáros Margit Nagy Olga Tőrös Judit Tóth Eszter Voit | |||
1948 | Zdeňka Honsová Marie Kovářová Miloslava Misáková Milena Müllerová Věra Růžičková Olga Šilhánová Božena Srncová Zdeňka Veřmiřovská |
Erzsébet Balázs Anna Fehér Irén Kárpáti-Karcsics Erzsébet Gulyás-Köteles Margit Sándorné Nagy Olga Tass Edit Vásárhelyi-Weckinger Mária Zalainé Kövi |
Ladislava Bakanic Marian Barone Dorothy Dalton Meta Elste Consetta Lenz Helen Schifano Clara Schroth Anita Simonis | |||
1952 | Nina Botsjarova Pelageja Danilova Medeja Dzjoegeli Marija Gorochovskaja Jekaterina Kalintsjoek Galina Minaitsjeva Galina Oerbanovitsj Galina Sjamrai |
Andrea Bodó Irén Daruháziné-Karcsics Erzsébet Gulyás-Köteles Ágnes Keleti Margit Korondi Edit Perényiné-Vásárhelyi Olga Tass Mária Zalainé Kövi |
Hana Bobková Alena Chadimová Jana Rabasová Alena Reichová Matylda Šínová Božena Srncová Věra Vančurová Eva Věchtová | |||
1956 | Polina Astachova Ljoedmila Jegorova Lidia Kalinina Larissa Latynina Tamara Manina Sofia Moeratova |
Andrea Bodó Erzsébet Gulyás Ágnes Keleti Alíz Kertész Margit Korondi Olga Tass |
Georgeta Hurmuzachi Sonia Inovan Elena Leuştean Elena Mărgărit Elena Săcălici Emilia Vătăşoiu | |||
1960 | Polina Astachova Lidia Ivanova Larissa Latynina Tamara Ljoechina Sofia Moeratova Margarita Nikolajeva |
Věra Čáslavská Eva Bosáková Matylda Matoušková Hana Růžičková Ludmila Švédová Adolfina Tačová |
Sonia Inovan Atanasia Ionescu Elena Leuştean Emilia Liţă Elena Niculescu Uta Poreceanu | |||
1964 | Polina Astachova Ljoedmila Gromova Larissa Latynina Tamara Manina Jelena Voltsjetskaja Tamara Zamotailova |
Věra Čáslavská Mária Krajčírová Jana Posnerová Hana Růžičková Jaroslava Sedláčková Adolfína Tkačíková |
Toshiko Aihara Ginko Chiba Keiko Ikeda Taniko Nakamura Kiyoko Ono Hiroko Tsuji | |||
1968 | Ljoebov Boerda Olga Karasjova Natalja Koetsjinskaja Larisa Petrik Ljoedmila Toerisjtsjeva Zinaida Voronina |
Věra Čáslavská Mária Krajčírová Jana Kubičková Hana Lišková Bohumila Řimnáčová Miroslava Skleničková |
Maritta Bauerschmidt Karin Janz Marianne Noack Magdalena Schmidt Ute Starke Erika Zuchold | |||
1972 | Ljoebov Boerda Tamara Lazakovitsj Olga Korboet Antonina Kosjel Elvira Saadi Ljoedmila Toerisjtsjeva |
Irene Abel Karin Janz Angelika Hellmann Richarda Schmeißer Christine Schmitt Erika Zuchold |
Ilona Békési Mónika Császár Márta Kelemen Anikó Kéry Krisztina Medveczky Zsuzsanna Nagy | |||
1976 | Maria Filatova Svetlana Grozdova Nelli Kim Olga Korboet Elvira Saadi Ljoedmila Toerisjtsjeva |
Mariana Constantin Nadia Comăneci Georgeta Gabor Anca Grigoraş Gabriela Truşca Teodora Ungureanu |
Carola Dombeck Gitta Escher Kerstin Gerschau Angelika Hellmann Marion Kische Steffi Kräker | |||
1980 | Jelena Davydova Maria Filatova Nelli Kim Jelena Naimoesjina Natalja Sjaposjnikova Stella Zacharova |
Nadia Comăneci Rodica Dunka Emilia Eberle Cristina Grigoraş Melita Rühn Dumitriţa Turner |
Maxi Gnauck Silvia Hindorff Steffi Kräker Katharina Rensch Karola Sube Birgit Süß | |||
1984 | Lavinia Agache Laura Cutina Cristina Grigoraş Simona Păucă Mihaela Stănuleţ Ecaterina Szabo |
Pamela Bileck Michelle Dusserre Kathy Johnson Julianne McNamara Mary Lou Retton Tracee Talavera |
Chen Yongyan Huang Qun Ma Yanhong Wu Jiani Zhou Ping Zhou Qiurui | |||
1988 | Svetlana Baitova Svetlana Boginskaja Natalja Lasjtsjenova Jelena Sjevtsjenko Jelena Sjoesjoenova Olga Strazheva |
Aurelia Dobre Eugenia Golea Celestina Popa Gabriela Potorac Daniela Silivaş Camelia Voinea |
Gabriele Fähnrich Martina Jentsch Dagmar Kersten Ulrike Klotz Bettina Schieferdecker Dörte Thümmler | |||
1992 | Svetlana Boginskaja Rozalija Galijeva Tatjana Goetsoe Jelena Groedneva Tetjana Lysenko Oksana Tsjoesovitina |
Cristina Bontaş Gina Gogean Vanda Hădărean Lavinia Miloşovici Maria Neculiţă Mirela Paşca |
Wendy Bruce Dominique Dawes Shannon Miller Betty Okino Kerri Strug Kim Zmeskal | |||
1996 | Amanda Borden Amy Chow Dominique Dawes Shannon Miller Dominique Moceanu Jaycie Phelps Kerri Strug |
Svetlana Chorkina Jelena Dolgopolova Rozalija Galijeva Jelena Grosjeva Jevgenija Koeznetsova Dina Kotsjetkova Oksana Ljapina |
Simona Amânar Gina Gogean Ionela Loaieş Alexandra Marinescu Lavinia Miloşovici Mirela Ţugurlan | |||
2000 | Simona Amânar Loredana Boboc Andreea Isărescu Maria Olaru Claudia Presăcan Andreea Răducan |
Svetlana Chorkina Anastassia Kolesnikova Jekaterina Lobaznjoek Jelena Prodoenova Anna Tsjepeleva Jelena Zamolodtsjikova |
Dong Fangxiao Huang Mandan Kui Yuanyuan Ling Jie Liu Xuan Yang Yun | |||
2004 | Oana Ban Alexandra Eremia Cătălina Ponor Monica Roșu Nicoleta Daniela Şofronie Silvia Stroescu |
Mohini Bhardwaj Annia Hatch Terin Humphrey Courtney Kupets Courtney McCool Carly Patterson |
Svetlana Chorkina Liudmila Ezhova Maria Krioutchkova Anna Pavlova Jelena Zamolodtsjikova Natalia Ziganchina | |||
2008 | Cheng Fei Deng Linlin He Kexin Jiang Yuyuan Li Shanshan Yang Yilin |
Shawn Johnson Nastia Liukin Chellsie Memmel Samantha Peszek Alicia Sacramone Bridget Sloan |
Andreea Acatrinei Gabriela Dragoi Andreea Grigore Sandra Izbasa Steliana Nistor Anamaria Tamirjan | |||
2012 | Gabrielle Douglas McKayla Maroney Alexandra Raisman Kyla Ross Jordyn Wieber |
Ksenia Afanasyeva Anastasia Grishina Viktoria Komova Alia Moestafina Maria Paseka |
Diana Bulimar Diana Maria Chelaru Larisa Iordache Sandra Izbasa Cătălina Ponor | |||
2016 | Simone Biles Gabrielle Douglas Lauren Hernandez Madison Kocian Alexandra Raisman |
Angelina Melnikova Alia Moestafina Maria Paseka Daria Spiridonova Seda Toetchalian |
Fan Yilin Mao Yi Shang Chunsong Tan Jiaxin Wang Yan | |||
Land | |||
---|---|---|---|
9 | 0 | 0 | |
3 | 3 | 2 | |
3 | 4 | 5 | |
1 | 4 | 1 | |
1 | 0 | 3 | |
1 | 0 | 0 | |
1 | 0 | 0 | |
1 | 0 | 0 | |
0 | 4 | 1 | |
0 | 3 | 2 | |
0 | 1 | 4 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-0-0 3-0-0 3-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 1-1-0 1-1-0 1-0-1 1-0-1 1-0-1 1-0-1 1-0-1 1-0-1 1-0-1 |
0-3-0 0-3-0 0-3-0 0-2-1 0-2-0 0-2-0 0-2-0 0-2-0 0-2-0 0-2-0 0-2-0 0-2-0 0-2-0 0-1-1 0-1-1 0-1-1 0-1-1 0-1-1 0-1-1 0-0-2 0-0-2 0-0-2 0-0-2 |
Afgevoerde onderdelen
1896-1956
Editie | Onderdeel | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | |||||||
1896 | Brug, team | Conrad Böcker Alfred Flatow Gustav Flatow Georg Hillmar Fritz Hofmann Fritz Manteuffel Karl Neukirch Richard Röstel Gustav Schuft Carl Schuhmann Hermann Weingärtner |
Nikolaos Andriakopoulos Spyros Athanasopoulos Petros Persakis Thomas Xenakis |
Ioannis Chrysafis Filippos Karvelas Dimitrios Loundras Ioannis Mitropoulos | |||
Rekstok, team | Conrad Böcker Alfred Flatow Gustav Flatow Georg Hillmar Fritz Hofmann Fritz Manteuffel Karl Neukirch Richard Röstel Gustav Schuft Carl Schuhmann Hermann Weingärtner | niet uitgereikt (er nam alleen een Duits team deel) | |||||
Touwklimmen | Nikolaos Andriakopoulos | Thomas Xenakis | Fritz Hofmann | ||||
1904 | Touwklimmen | George Eyser | Charles Krause | Emil Voigt | |||
Driekamp | Adolf Spinnler | Julius Lenhart | Wilhelm Weber | ||||
Knotszwaaien | Edward Hennig | Emil Voigt | Ralph Wilson | ||||
Toestellen meerkamp | Anton Heida | George Eyser | William Merz | ||||
1912 | Vrij systeem, team |
Isak Abrahamsen Hans Beyer Hartmann Bjørnsen Alfred Engelsen Bjarne Johnsen Sigurd Jørgensen Knud Knudsen Alf Lie Rolf Lie Tor Lund Per Mathiesen Petter Martinsen Jacob Opdahl Nils Opdahl Bjarne Pettersen Frithjof Sælen Øistein Schirmer Georg Selenius Sigvard Sivertsen Robert Sjursen Einar Strøm Gabriel Thorstensen Thomas Thorstensen Nils Voss |
Kaarlo Ekholm Eino Forsström Eero Hyvärinen Mikko Hyvärinen Tauno Ilmoniemi Ilmari Keinänen Hjalmari Kivenheimo Karl Fredrik Lund Aarne Pelkonen Ilmari Pernaja Arvid Rydman Eino Saastamoinen Aarne Salovaara Heikki Sammallathi Hannes Sirola Klaus Suomela Lauri Tanner Väinö Tiiri Kaarlo Vähämäki Kaarlo Vasama |
Aksel Andersen Hjalmar Andersen Halvor Birch Hermann Grimmelmann Aage Hansen Arvor Hansen Christian Hansen Charles Jensen Hjalmar Johansen Poul Jørgensen Carl Juul-Pedersen Carl Krebs Vigo Meulengracht Madsen Lukas Nielsen Rikard Nordstrøm Steen Olsen Oluf Olsson Kristian Pedersen Niels Petersen Christian Svendsen | |||
Zweeds systeem, team |
Per Bertilsson Carl-Ehrenfried Carlberg Nils Granfelt Curt Hartzell Oswald Holmberg Anders Hylander Axel Janse Anders Kullberg Sven Landberg Per Nilsson Benkt Norelius Axel Norling Daniel Norling Sven Rosén Nils Silfverskiöld Carl Silfverstrand John Sörenson Yngve Stiernspetz Carl-Erik Svensson Karl Johan Svensson Knut Torell Edvard Wennerholm Claës-Axel Wersäll David Wiman |
Søren Christensen Ingvald Eriksen Georg Falcke Torkild Garp Hans Hansen Johannes Hansen Rasmus Hansen Jens Jensen Søren Jensen Valdemar Jensen Bøggild Karl Kirk Jens Kirkegaard Olaf Kjems Carl Larsen Jens Laursen Marius Lefevre Povl Mark Einar Olsen Hans Pedersen Hans E. Pedersen Olaf Pedersen Peder Pedersen Jørgen Ravn Aksel Sørensen Søren Thorborg Kristen Vadgaard Peder Villemoes Andersen Johannes Vinther |
Arthur Amundsen Jørgen Andersen Trygve Bøyesen Georg Brustad Conrad Christensen Oscar Engelstad Marius Eriksen Aksel Hansen Peter Hol Eugene Ingebretsen Olaf Ingebretsen Olof Jacobsen Erling Jensen Thor Jensen Fritjof Olsen Oscar Olstad Edvin Paulsen Carl Pedersen Paul Pedersen Rolf Roback Sigurd Smebye Thorleif Thorkildsen | ||||
1920 | Vrij systeem, team |
Georg Albertsen Rudolf Andersen Viggo Dibbern Aage Frandsen Hugo Helsten Harry Holm Herold Jansson Robert Johnsen Christian Juhl Vilhelm Lange Svend Madsen Peder Marcussen Peder Møller Niels Turin Nielsen Steen Olsen Møller Pedersen Hans Rønne Harry Sørensen Christian Thomas Knud Vermehren |
Alf Aaning Karl Aas Jørgen Andersen Gustav Bayer Jørgen Bjørnstad Asbjørn Bodahl Eilert Bøhm Trygve Boyesen Ingolf Davidsen Håkon Endreson Jacob Erstad Harald Færstad Hermann Helgesen Peter Hol Otto Johannesen John Johansen Torbjørn Kristofferson Henrik Nielsen Jacob Opdahl Arthur Rydstrøm Frithjof Sælen Bjørn Skjærpe Wilhelm Steffensen Olav Sundal Reidar Tønsberg Lauritz Wigand-Larsen |
niet uitgereikt (er namen twee teams deel) | |||
Zweeds systeem, team |
Fausto Acke Albert Andersson Arvid Andersson-Holtman Helge Bäckander Bengt Bengtsson Fabian Biörck Erik Charpentier Sture Ericsson Konrad Granström Helge Gustafsson Åke Häger Ture Hedman Sven Johnson Sven-Olof Jonsson Karl Lindahl Edmund Lindmark Bengt Morberg Frans Persson Klas Särner Curt Sjöberg Gunnar Söderlindh John Sörenson Alf Svensén Gösta Törner |
Johannes Birk Frede Hansen Frederik Hansen Kristian Hansen Hans Hovgaard Aage Jørgensen Alfred Jørgensen Alfred E. Jørgensen Arne Jørgensen Knud Kirkeløkke Jens Lambaek Kristian Larsen Kristian Madsen Niels Christian Nielsen Niels Erik Nielsen Hans Pedersen Johannes Pedersen Peter Pedersen Rasmus Rasmussen Dynes Sneftrup Hans Drigstrup Sørensen Hans Laurids Sørensen Larsen Sørensen Aage Walther Georg West |
Paul Arets Léon Bronckaert Léopold Clabots Jean Claessens Léon Darrien Lucien Dehoux Ernest Deleu Emil Duboisson Ernest Dureuil Joseph Fiems Marcel Hansen Louis Henin Omer Hoffman Félix Logiest Charles Marschalcke René Paenhuysen Arnold Pierrot René Pinchart Gaspar Pirotte Augusten Pluyes Léopold Son Edouard Taeymans Pierre Thitiar Henri Verhavert | ||||
1924 | Touwklimmen | Bedřich Šupčík | Albert Séguin | August Güttinger Ladislav Vácha | |||
Zijwaartse sprong | Albert Séguin | François Gangloff Jean Gounot |
|||||
1932 | Touwklimmen | Raymond Bass | William Galbraith | Thomas Connelly | |||
Indiaanse knotsen | George Roth | Philip Erenberg | William Kuhlemeier | ||||
Salto's | Rowland Wolfe | Edward Gross | William Herrmann | ||||
Vrouwen | |||||||
1952 | Draagbaar gereedschap, team |
Evy Berggren Vanja Blomberg Ann-Sofi Colling Karin Lindberg Hjördis Nordin Göta Pettersson Gun Röring Ingrid Sandahl |
Nina Botsjarova Pelageja Danilova Medeja Dzjoegeli Marija Gorochovskaja Jekaterina Kalintsjoek Galina Minaitsjeva Galina Oerbanovitsj Galina Sjamrai |
Andrea Bodó Irén Daruháziné-Karcsics Ágnes Keleti Margit Korondi Erzsébet Gulyás-Köteles Edit Perényiné-Vásárhelyi Olga Tass Mária Zalainé Kövi | |||
1956 | Draagbaar gereedschap, team |
Andrea Bodó Erzsébet Gulyás Ágnes Keleti Alíz Kertész Margit Korondi Olga Tass |
Evy Berggren Ann-Sofi Colling Doris Hedberg Maude Karlén Karin Lindberg Eva Rönström |
Polina Astachova Ljoedmila Jegorova Lidia Kalinina Larissa Latynina Tamara Manina Sofia Moeratova | |||
Dorota Jokiel Natalia Kot Danuta Nowak-Stachow Helena Rakoczy Barbara Ślizowska Lidia Szczerbińska | |||||||
Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen | ||
---|---|---|
Athene 1896 ·
Parijs 1900 ·
St. Louis 1904 ·
Londen 1908 ·
Stockholm 1912 ·
Antwerpen 1920 ·
Parijs 1924 ·
Amsterdam 1928 ·
Los Angeles 1932 ·
Berlijn 1936 ·
Londen 1948 ·
Helsinki 1952 ·
Melbourne 1956 ·
Rome 1960 ·
Tokio 1964 ·
Mexico-stad 1968 ·
München 1972 ·
Montréal 1976 ·
Moskou 1980 ·
Los Angeles 1984 ·
Seoel 1988 ·
Barcelona 1992 ·
Atlanta 1996 ·
Sydney 2000 ·
Athene 2004 ·
Peking 2008 ·
Londen 2012 ·
Rio de Janeiro 2016 ·
Tokio 2020 |
Bronnen, noten en/of referenties |
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.