Lijst van olympische medaillewinnaars gymnastiek (ritmisch)
De ritmische sportgymnastiek is een van de drie disciplines binnen de olympische sport gymnastiek die op de Olympische Spelen worden beoefend. Deze pagina geeft de lijst van olympische medaillewinnaars in deze discipline.
Vrouwen
Meerkamp
Editie | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
1984 | Lori Fung | Doina Staiculescu | Regina Weber | |||
1988 | Marina Lobatsj | Adriana Doenavska | Alexandra Timosjenko | |||
1992 | Alexandra Timosjenko | Carolina Pascual Gracía | Oksana Skaldina | |||
1996 | Jekaterina Serebrjanskaja | Janina Batyrsjina | Jelena Vitritsjenko | |||
2000 | Joelia Barsoekova | Julia Raskina | Alina Kabajeva | |||
2004 | Alina Kabajeva | Irina Tsjasjtsjina | Anna Bezsonova | |||
2008 | Jevgenia Kanajeva | Inna Zjoekova | Anna Bezsonova | |||
2012 | Jevgenia Kanajeva | Darija Dmitrijeva | Ljoebov Tsjarkasjina | |||
2016 | Margarita Mamun | Yana Koedryavtseva | Ganna Rizatdinova | |||
Land | |||
---|---|---|---|
5 | 5 | 1 | |
1 | 0 | 4 | |
1 | 0 | 1 | |
1 | 0 | 1 | |
1 | 0 | 0 | |
0 | 2 | 1 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 1-0-1 1-0-1 |
0-0-2 |
Meerkamp, team
Editie | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
1996 | Marta Baldó Marín Nuria Cabanillas Provencio Estela Giménez Cid Lorena Guréndez García Tania Lamarca Celada Estíbaliz Martínez Yerro |
Ina Deltsjeva Valentina Kevlian Maria Koleva Maja Tabakova Ivelina Taleva Viara Vatasjka |
Jevgenija Botsjkarjeva Irina Dzjoeba Joelia Ivanova Angelina Joesjkova Jelena Krivosjey Olga Sjtyrenko | |||
2000 | Irina Belova Natalja Lavrova Maria Netejesova Viera Sjimanskaja Jelena Tsjalamova Irina Zilber |
Tatjana Ananko Tatjana Bjelan Anna Glaskova Irina Iljenkova Maria Lazoek Olga Poezjevitsj |
Eirini Aindili Evangelia Christodoulou Maria Georgatou Zacharoula Karyami Charikleia Pantazi Anna Pollatou | |||
2004 | Olesia Beluguina Olga Glatskikh Tiana Kurbakova Natalja Lavrova Jelena Murzina Jelena Posevina |
Elisa Blanchi Fabrizia D'Ottavio Marinella Falca Daniela Masseroni Elisa Santoni Laura Vernizzi |
Zhaneta Ilieva Eleonora Kezhova Zornitsa Marinova Kristina Ranguelova Galina Tancheva Vladislava Tancheva | |||
2008 | Margarita Alijtsjoek Anna Gavrilenko Tatjana Gorboenova Jelena Posevina Daria Sjkoerichina Natalia Zoejeva |
Cai Tongtong Chou Tao Lu Yuanyang Sui Jianshuang Sun Dan Zhang Shuo |
Olesja Baboechkina Anastasija Ivankova Zinaida Loenina GlafirA Martínovitsj Ksenia Sankovitsj Alina Toemilovitsj | |||
2012 | Anastasia Bliznjoek Ksenia Doedkina Oeliana Donskova Alina Makarenko Anastasia Nazarenko Karolina Svastjanova |
Marina Hancharova Anastasija Ivankova Natalia Lechtsjoek Aliaksandra Narkevitsj Ksenia Sankovitsj Alina Toemilovitsj |
Elisa Blanchi Romina Laurito Marta Pagnini Elisa Santoni Anzhelika Savrayuk Andreea Stefanescu | |||
2016 | Vera Birioekova Anastasia Bliznjoek Anastasia Maksimova Anastasiia Tatareva Maria Tolkatsjeva |
Sandra Aguilar Artemi Gavezou Elena López Lourdes Mohedano Alejandra Quereda |
Reneta Kamberova Lyubomira Kazanova Mihaela Maevska-Velichkova Tsvetelina Naydenova Hristiana Todorova | |||
Land | |||
---|---|---|---|
5 | 0 | 1 | |
1 | 1 | 0 | |
0 | 2 | 1 | |
0 | 1 | 2 | |
0 | 1 | 1 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 2-0-0 2-0-0 |
0-1-1 0-1-1 0-1-1 0-1-1 0-1-1 |
Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen | ||
---|---|---|
Athene 1896 ·
Parijs 1900 ·
St. Louis 1904 ·
Londen 1908 ·
Stockholm 1912 ·
Antwerpen 1920 ·
Parijs 1924 ·
Amsterdam 1928 ·
Los Angeles 1932 ·
Berlijn 1936 ·
Londen 1948 ·
Helsinki 1952 ·
Melbourne 1956 ·
Rome 1960 ·
Tokio 1964 ·
Mexico-stad 1968 ·
München 1972 ·
Montréal 1976 ·
Moskou 1980 ·
Los Angeles 1984 ·
Seoel 1988 ·
Barcelona 1992 ·
Atlanta 1996 ·
Sydney 2000 ·
Athene 2004 ·
Peking 2008 ·
Londen 2012 ·
Rio de Janeiro 2016 ·
Tokio 2020 |
Bronnen, noten en/of referenties |