Spanje op de Olympische Zomerspelen 2008
Spanje nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2008 in Peking, China. Spanje debuteerde op de tweede Zomerspelen in 1900 en deed in 2008 voor de 21e keer mee. Het won onder meer vijf gouden medailles, een evenaring van het aantal van Atlanta (1996). Alleen in 1992 in eigen land werd er meer goud gewonnen.
Land | Spanje | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | ESP | |||||||||||||||||||||
NOC | Comité Olímpico Español (es) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2008 in Peking | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Spanje op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||||||||||
Spanje op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | ||||||||||||||||||||||
|
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Kanovaren | Saúl Craviotto Carlos Pérez | K2 500 m (m) | |
Tennis | Rafael Nadal | enkelspel (m) | |
Wielersport | Juan Llaneras | puntenkoers (m) | |
Samuel Sánchez | wegwedstrijd (m) | ||
Zeilen | Fernando Echavarri Anton Paz | tornado klasse (o) | |
Basketbal | Olympisch team | mannen | |
Gymnastiek | Gervasio Deferr | vloer (m) | |
Hockey | Olympisch team | mannen | |
Kanovaren | David Cal | C1 500 m (m) | |
C1 1000 m (m) | |||
Synchroonzwemmen | Andrea Fuentes Gemma Mengual | duet (v) | |
Andrea Fuentes Gemma Mengual Alba Maria Cabello Raquel Corral Thais Henriquez Laura Lopez Irina Rodriguez Paola Tirados Gisela Moron | vrouwen team | ||
Tennis | Anabel Medina Garrigues Virginia Ruano Pascual | dubbelspel (v) | |
Wielersport | Juan Llaneras Antonio Tauler | koppelkoers (m) | |
Zeilen | Iker Martínez Xabier Fernández | 49er-klasse (o) | |
Handbal | Olympisch team | mannen | |
Schermen | José Luis Abajo | degen (m) | |
Wielersport | Leire Olaberria | puntenkoers (v) |
Deelnemers en resultaten
Boogschieten
Atleet | Discipline | Eerste ronde | Tweede ronde | Achtste finales | Kwartfinales | Halve finales | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Score | Tegenstander Score |
Tegenstander Score |
Tegenstander Score |
Tegenstander Score |
Tegenstander Score | ||||
Daniel Morillo | Mannen | 657 | 33 | Won 115-107 |
Verloor 112-111 |
Niet gehaald |
Atletiek
Mannen
Baan- en wegdisciplines
Discipline | Atleten | Ronde 1 | Ronde 2 | Halve finale | Finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Resultaat | Ranking | Resultaat | Ranking | Resultaat | Ranking | Resultaat | Ranking | ||
100 m | Ángel David Rodríguez | 10.34 | 34 q | 10.35 | 33e | Niet gehaald | |||
200 m | Ángel David Rodríguez | 20.87 | Niet gehaald | ||||||
800 m | Manuel Olmedo | ||||||||
Antonio Manuel Reina | |||||||||
Miguel Quesada | |||||||||
1500 m | Juan Carlos Higuero | 3:41.70 | Kwal. | 3:37.31 | Kwal. | ||||
Arturo Casado | 3:36.42 | Kwal. | 3:41.57 | Niet gehaald | |||||
Reyes Estévez | 3:39.62 | Niet gehaald | |||||||
5000 m | Jesús España | ||||||||
Alemayehu Bezabeh | |||||||||
Alberto García | |||||||||
10000 m | Juan Carlos de la Ossa | 27:54.20 | 17th | ||||||
Carlos Castillejo | 28:13.68 | 23th | |||||||
Ayad Lamdassem | 28:13.73 | 24th | |||||||
110 m horden | Jackson Quiñonez | 13.41 | 5 Kwal. | ||||||
3000 m steeplechase | Rubén Palomeque | 8:58.50 | Niet gehaald | ||||||
José Luis Blanco | 8:37.37 | Niet gehaald | |||||||
Eliseo Martín | 8:23.19 | Niet gehaald | |||||||
Marathon | Julio Rey | ||||||||
Chema Martínez | |||||||||
José Ríos | |||||||||
20 km snelwandelen | Francisco Javier Fernández | 1:20:32 | 7e | ||||||
Juan Manuel Molina | 1:21:25 | 12e | |||||||
Benjamín Sánchez | 1:21:38 | 13e | |||||||
50 km snelwandelen | Jesús Ángel García | ||||||||
Mikel Odriozola | |||||||||
Santiago Pérez |
Velddisciplines
Discipline | Atleten | Kwalificatie | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Resultaat | Ranking | Resultaat | Ranking | ||
Verspringen | Luis Felipe Meliz | 7.95 | 10 Kwal. | 8.07 | 7e |
Hoogspringen | Javier Bermejo | 2.20 | Niet gehaald | ||
Kogelstoten | Javier Bermejo | 19,81 | 19e | Niet gehaald | |
Discuswerpen | Mario Pestano | 64.42 | 7e Kwal. | ||
Frank Casañas | 64.99 | 4e Kwal. |
Gecombineerd
David Gómez
Decatlon | Discipline | |||
---|---|---|---|---|
Resultaten | Punten | Ranking | ||
100 m | ||||
Verspringen | ||||
Kogelstoten | ||||
Hoogspringen | ||||
400 m | ||||
110 m horden | ||||
Discuswerpen | ||||
Polsstokspringen | ||||
Speerwerpen | ||||
1500 m | ||||
Finale |
Vrouwen
Baan- en wegdisciplines
Discipline | Atleten | Ronde 1 | Ronde 2 | Halve finale | Finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Resultaat | Ranking | Resultaat | Ranking | Resultaat | Ranking | Resultaat | Ranking | ||
1500 m | Iris Fuentes-Pila | ||||||||
Natalia Rodríguez | |||||||||
5000 m | Dolores Checa | ||||||||
10000 m | Isabel Checa | 33:17.88 | 29e | ||||||
100 m horden | Josephine Onyia | 12.68 | Kwal. | 12.86 | Niet gehaald | ||||
400 m horden | Laia Forcadell | 58.64 | 26e | Niet gehaald | |||||
3000 m steeplechase | Marta Domínguez | 9:22.11 | Kwal. | Niet gefinisht | |||||
Rosa Morató | 9:45.33 | Niet gehaald | |||||||
Zulema Fuentes-Pila | 9:29.40 | Kwal. | 9:35.16 | 12e | |||||
Marathon | Alessandra Aguilar | 2:39:29 | 54e | ||||||
Yesenia Centeno | 2:36:25 | 45e | |||||||
María José Pueyo | 2:48:01 | 64e | |||||||
20 km snelwandelen | María Vasco | ||||||||
Beatriz Pascual | |||||||||
María José Poves |
Discipline | Atleten | Kwalificatie | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Resultaat | Ranking | Resultaat | Ranking | ||
Verspringen | Concepción Montaner | 6,53 | Niet gehaald | ||
Hink-stap-springen | Carlota Castrejana | 14.02 | Niet gehaald | ||
Hoogspringen | Ruth Beitia | ||||
Polsstokhoogspringen | Naroa Agirre | 4.40 | Niet gehaald | ||
Kogelstoten | Irache Quintanal | Niet gehaald | |||
Speerwerpen | Mercedes Chilla | 61.81 | Kwal. | ||
Hamerslingeren | Berta Castells | 62.44 | Niet gehaald |
Basketbal
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jose Calderón Rudy Fernández Jorge Garbajosa Marc Gasol Pau Gasol Carlos Jiménez Raúl López Juan Navarro Álex Numbrú Filpe Reyes Berni Rodrígues Ricky Rubio | mannen | groepsfase: 81- 66 85- 75 nv 72- 59 82-119 98- 50 kwartfinale: 72- 59 halve finale: 91- 86 finale: 107-118 |
Handbal
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
David Barrufet Jon Belaustegui David Davis Alberto Entrerrios Raul Entrerrios Juan Garcia Ruben Garabaya Jose Javier Hombrados Demetrio Lozano Cristian Malmagro Albert Rocas Iker Romero Carlos Prieto Victor Thomas | mannen | groepsfase: 29-31 30-29 36-22 21-28 36-35 kwartfinale: 29-24 halve finale: 30-36 bronzen finale: 35-29 |
Hockey
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
David Alegre Ramón Alegre Pablo Amat Eduard Arbos Francisco Cortes Sergi Enrique Alexandre Fábregas Francisco Fábregas Juan Fernandez Santi Freixa Rodrigo Garza Roc Oliva Xavier Ribas Albert Sala Víctor Sojo Eduardo Tubau | mannen | groepsfase: 4-2 1-0 2-1 0-1 2-1 halve finale: 3-2 finale: 0-1 |
Schietsport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Juan José Aramburu Amorena | ? (m) | ||
Alberto Fernández Muñoz | ? (m) | ||
María del Pilar Fernández | 25 m pistool (m) | ||
Luis Jesús Martínez Encabo | ? (m) | ||
Mario Núñez García | ? (m) | ||
Jesús Serrano Lara | ? (m) | ||
Sonia Franquet Calvente | ? (v) |
Taekwondo
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Juan Antonio Ramos Sánchez | tot 58 kg (m) | ||
Jon García Aguado | boven 80 kg (m) | ||
Rosana Simón Álamo | boven 67 kg (v) |
Tafeltennis
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Alfredo Carneros Beamud | enkelspel (m) | ||
Zhiwen He Cheng | |||
Yanfei Shen Zhang | enkelspel (v) | ||
Fang Zhu Jin | |||
? Galyna Dvorak Khasanova | dubbelspel (v) |
Tennis
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Nicolás Almagro Sánchez | enkelspel (m) | 1e ronde | |
David Ferrer Ern | 1e ronde | ||
Rafael Nadal Parera | Winnaar | ||
Tommy Robredo Garcés | 1e ronde | ||
Nicolás Almagro Sánchez David Ferrer Ern | dubbelspel (m) | ||
Nicolás Almagro Sánchez David Ferrer Ern | |||
Nuria Llagostera Vives | enkelspel (v) | ||
María José Martínez Sánchez | |||
Ana Isabel Medina Garrigues | |||
Carla Suárez Navarro | |||
Nuria Llagostera Vives María José Martínez Sánchez | dubbelspel (v) | ||
Ana Isabel Medina Garrigues Virginia Ruano Pascual |
Triatlon
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Francisco Javier Gómez Noya | mannen | ||
Ainhoa Murúa Zubizarreta | mannen | ||
Iván Raña Fuentes | mannen | ||
Ana Burgos Acuña | vrouwen |
Volleybal
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Pablo Herrera Allepuz Raúl Mesa Lite | beachvolleybal (m) |
Waterpolo
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Iñaki Aguilar Vicente Ángel Luis Andreo Gabán Iván Gallego Vela Javier García Gadea Mario José García Rodríguez Svilen Ivanov David Martín Lozano Marc Minguell Alférez Guillermo Molina Ríos Ibán Pérez Manzanares Felipe Perrone Rocha Ricardo Perrone Rocha Xavier Vallès Trias | mannen |
Wielersport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Alberto Contador | wegrit mannen | - | - |
Óscar Freire | - | - | |
Samuel Sánchez | 6h 23' 49 | ||
Carlos Sastre | 49 | 6h 31' 06 | |
Alejandro Valverde | 13 | 6h 24' 11 | |
María Isabel Moreno | wegrit vrouwen | ||
Anna Sanchis | |||
Marta Vilajosana | |||
Alberto Contador | individuele tijdrit mannen | ||
Samuel Sánchez | |||
Iñaki Lejarreta | mountainbike mannen | 8 | 02:00:21 |
José Antonio Hermida | 10 | 02:01:01 | |
Carlos Coloma | 28 | 02:09:05 | |
Margarita Fullana | mountainbike vrouwen | – | niet gefinisht |
Zeilen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Iván Pastor Lafuente | plankzeilen (m) | ||
Javier Hernández Cebrián | laser klasse (m) | ||
Onán Barreiros Rodríguez Aarón Sarmiento Padilla | 470 klasse (m) | ||
Marina Alabau | plankzeilen (v) | ||
Susana Romero Steensma | laser radial klasse (v) | ||
Laia Tutzo Moreno Natalia Vía-Dufresne | 470 klasse (v) | ||
Mónica Azón Canalda Sandra Azón Canalda Graciela Pisonero Castro | yngling klasse (v) | ||
Rafael Trujillo Villar | finn klasse (o) | ||
Xabier Fernández Iker Martínez | 49er-klasse (o) | ||
Fernando Echavarri Antón Paz Blanco | tornado klasse (o) |
Bronnen, noten en/of referenties
|
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.