Europese kampioenschappen atletiek 2012
De Europese kampioenschappen atletiek 2012 werden van 27 juni tot en met 1 juli 2012 gehouden in het Olympiastadion in Helsinki.
Europese kampioenschappen atletiek 2012
| |||||||
Olympiastadion | |||||||
Gehouden in | Helsinki | ||||||
Jaar | 2012 | ||||||
Data | 27 juni t/m 1 juli | ||||||
Sport | Atletiek | ||||||
Organisator | EAA | ||||||
Evenementen | 42 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Het was de eerste maal dat de Europese kampioenschappen om de twee jaar werden gehouden in plaats van om de vier jaar. Dat betekende dat ze in een Olympisch jaar, kort voor de Olympische Spelen van Londen plaatsvonden. Daarom stonden er ook geen marathon- of snelwandelwedstrijden op het programma.
Programma
S | Series | Q | Kwalificaties | ½ | Halve finales | F | Finale |
|
|
Prestaties Belgische en Nederlandse selectie
België
Vrouwen
Atleet | Ronde | Prestatie | Plaats |
---|---|---|---|
Olivia Borlée (200 m) | 1e ronde halve finale finale | 23,77 23,66 - | 4 7 - |
Hanne Claes (200 m) | 1e ronde halve finale finale | 23,26 23,68 - | 3 5 - |
Almensh Belete (5000 m) | finale | 15.22,15 | 8 |
Barbara Maveau (5000 m) | finale | 15.33,68 | 13 |
Eline Berings (100 m horden) | 1e ronde halve finale finale | 13,09 13,17 - | 2 4 - |
Anne Zagré (100 m horden) | 1e ronde halve finale finale | 13,14 13,08 13,02 | 4 3 5 |
Axelle Dauwens (400 m horden) | 1e ronde halve finale finale | 57,19 - - | 5 - - |
Élodie Ouédraogo (400 m horden) | 1e ronde halve finale finale | 55,39 55,77 55,95 | 2 3 6 |
Svetlana Bolshakova (hink-stap-springen) | kwalificatie finale | 14,09 14,07 | 7 9 |
Sara Aerts (zevenkamp) | 100 mH hoog kogel 200 m ver speer 800 m totaal | 14,25 DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNF | 7 - - - - - - - |
Mannen
Atleet | Ronde | Prestatie | Plaats |
---|---|---|---|
Jonathan Borlée (200 m) | 1e ronde halve finale finale | 20,61 20,74 20,99 | 1 2 4 |
Antoine Gillet (400 m) | 1e ronde halve finale finale | 46,62 47,15 - | 3 7 - |
Jente Bouckaert (400 m) | 1e ronde halve finale finale | 46,37 DSQ - | 4 - - |
Jan Van Den Broeck (800 m) | 1e ronde halve finale finale | 1.48,35 1.50,63 - | 26 7 - |
Bashir Abdi (5000 m) | finale | 13.39,01 | 8 |
Mats Lunders (5000 m) | finale | 14.06,55 | 21 |
Bashir Abdi (10.000 m) | finale | 28.23,72 | 4 |
Mats Lunders (10.000 m) | finale | 29.16,46 | 16 |
Koen Naert (10.000 m) | finale | 29.02,08 | 11 |
Adrien Deghelt (110 m horden) | 1e ronde halve finale finale | 13,66 DNF - | 5 - - |
Dario Seghers (110 m horden) | 1e ronde halve finale finale | 13,95 13,81 - | 3 8 - |
Michaël Bultheel (400 m horden) | 1e ronde halve finale finale | 49,65 49,98 - | 1 3 - |
Cedric Nolf (tienkamp) | 100 m ver kogel hoog 400 m 110 mH discus polshoog speer 1500 m totaal | 10,93 7,13 13,07 1,88 49,74 14,79 37,90 4,60 DNS DNS DNF | 5 14 21 19 13 16 20 14 - - - |
Antoine Gillet, Jonathan Borlée, Jente Bouckaert, Kevin Borlée (1e ronde Nils Duerinck voor J. Borlée) (4 × 400 m estafette) | 1e ronde finale | 3.05,29 3.01,09 | 1 |
Nederland
Vrouwen
Atleet | Ronde | Prestatie | Plaats |
---|---|---|---|
Jamile Samuel (200 m) | 1e ronde halve finale finale | 23,35 23,13 23,55 | 2 3 6 |
Dafne Schippers (200 m) | 1e ronde halve finale finale | 23,11 22,70 23,53 | 1 1 5 |
Sharona Bakker (100 m horden) | 1e ronde halve finale finale | 13,59 - - | 6 - - |
Monique Jansen (discuswerpen) | kwalificatie finale | 57,12 57,03 | 7 11 |
Remona Fransen (zevenkamp) | 100 mH hoog kogel 200 m ver speer 800 m totaal | 13,88 1,80 13,16 24,59 6,03 34,78 2.14,37 5964 | 2 1 3 3 6 9 3 12 |
Kadene Vassell, Dafne Schippers, Eva Lubbers, Jamile Samuel (1e ronde: Esther Akihary voor D. Schippers, Marit Dopheide voor J. Samuel; reserve: Janice Babel) (4 × 100 m estafette) | 1e ronde finale | 43,80 42,80 | 3 |
Mannen
Atleet | Ronde | Prestatie | Plaats |
---|---|---|---|
Jerrel Feller (200 m) | 1e ronde halve finale finale | 21,32 - - | 6 - - |
Patrick van Luijk (200 m) | 1e ronde halve finale finale | 20,78 20,68 20,87 | 1 1 |
Churandy Martina (200 m) | 1e ronde halve finale finale | 20,74 20,63 20,42 | 1 1 |
Thijmen Kupers (800 m) | 1e ronde halve finale finale | 1.47,96 1.50,37 - | 6 8 - |
Robert Lathouwers (800 m) | 1e ronde halve finale finale | 1.48,00 1.48,49 1.49,22 | 1 2 6 |
Dennis Licht (5000 m) | finale | 13.37,99 | 7 |
Jesper van der Wielen (5000 m) | finale | DNF | - |
Khalid Choukoud (10.000 m) | finale | 28.26,82 | 7 |
Abdi Nageeye (10.000 m) | finale | 29.05,12 | 11 |
Ronald Schröer (10.000) | finale | 29.31.06 | 18 |
Gregory Sedoc (110 m horden) | 1e ronde halve finale finale | 13,59 13,48 13,45 | 2 4 6 |
Fabian Florant (hink-stap-springen) | kwalificatie finale | 16,35 - | 8 - |
Robbert Jan Jansen (polsstokhoogspringen) | kwalificatie finale | 5,30 - | 9 - |
Rutger Smith (kogelstoten) | kwalificatie finale | 20,55 20,55 | 1 |
Erik Cadée (discuswerpen) | kwalificatie finale | 65,09 60,58 | 3 11 |
Rutger Smith (discuswerpen) | kwalificatie finale | 63,75 64,02 | 5 4 |
Pelle Rietveld (tienkamp) | 100 m ver kogel hoog 400 m 110 mH discus polshoog speer 1500 m totaal | 10,85 7,02 DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNF | 4 19 - - - - - - - - - |
Brian Mariano, Churandy Martina, Giovanni Codrington, Patrick van Luijk (1e ronde: Jerrel Feller voor P. van Luijk) (reserves: Wouter Brus, Guus Hoogmoed) (4 × 100 m estafette) | 1e ronde finale | 39,34 38,34 | 3 |
Joeri Moerman, Bram Peters, Dennis Spillekom, Youssef el Rhalfioui (reserves: Robert Lathouwers, Jurgen Wielart) (4 × 400 m estafette) | 1e ronde finale | 3.06,15 3.05,68 | 3 8 |
Medailles
Mannen
Onderdeel | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Christophe Lemaitre | 10,09 | Jimmy Vicaut | 10,12 | Jaysuma Saidy Ndure | 10,17 |
200 m | Churandy Martina | 20,42 | Patrick van Luijk | 20,87 | Daniel Talbot | 20,95 |
400 m | Pavel Maslák | 45,24 | Marcell Deák-Nagy | 45,52 | Yannick Fonsat | 45,82 |
800 m | Joeri Borzakovski | 1.48,61 | Andreas Bube | 1.48,69 | Pierre-Ambroise Bosse | 1.48,83 |
1500 m | Henrik Ingebrigtsen | 3.46,20 | Florian Carvalho | 3.46,33 | David Bustos | 3.46,45 |
5000 m | Mo Farah | 13.29,91 | Arne Gabius | 13.31,83 | Polat Kemboi Arıkan | 13.32,63 |
10.000 m | Polat Kemboi Arıkan | 28.22,27 | Daniele Meucci | 28.22,73 | Jevgeni Rybakov | 28.22,95 |
110 m horden | Sergej Sjoebenkov | 13,16 | Garfield Darien | 13,20 | Artur Noga | 13,27 |
400 m horden | Rhys Williams | 49,33 | Emir Bekrić | 49,49 | Stanislav Melnykov | 49,69 |
3000 m steeple | Mahiedine Mekhissi-Benabbad | 8.33,29 | Tarık Langat Akdağ | 8.35,24 | Víctor García | 8.35,87 |
4×100 m | Brian Mariano Churandy Martina Giovanni Codrington Patrick van Luijk | 38,34 | Julian Reus Tobias Unger Alexander Kosenkow Lucas Jakubczyk | 38,44 | Ronald Pognon Christophe Lemaitre Pierre-Alexis Pessonneaux Emmanuel Biron | 38,46 |
4×400 m | Antoine Gillet Jonathan Borlée Jente Bouckaert Kevin Borlée | 3.01,09 | Nigel Levine Conrad Williams Robert Tobin Richard Buck | 3.01,56 | Jonas Plass Kamghe Gaba Eric Krüger Thomas Schneider | 3.01,77 |
Hoogspringen | Robert Grabarz | 2,31 m | Raivydas Stanys | 2,31 m | Mickaël Hanany | 2,28 m |
Polsstokhoogspringen | Renaud Lavillenie | 5,97 m | Björn Otto | 5,92 m | Raphael Holzdeppe | 5,77 m |
Verspringen | Sebastian Bayer | 8,34 m | Luis Méliz | 8,21 m | Michel Tornéus | 8,17 m |
Hink-stap-springen | Fabrizio Donato | 17,63 m | Sheryf El-Sheryf | 17,28 m | Aleksej Tsapik | 16,97 m |
Kogelstoten | David Storl | 21,58 m | Rutger Smith | 20,55 m | Asmir Kolasinac | 20,36 m |
Discuswerpen | Robert Harting | 68,30 m | Gerd Kanter | 66,53 | Rutger Smith | 64,02 m[1] |
Kogelslingeren | Krisztián Pars | 79,72 m | Aleksej Zagornyj | 77,40 m | Szymon Ziółkowski | 76,67 m |
Speerwerpen | Vítězslav Veselý | 83,72 m | Valeri Jordan | 83,32 m | Ari Mannio | 82,63 m |
Tienkamp | Pascal Behrenbruch | 8558 | Oleksij Kasjanov | 8321 | Ilja Sjkoerenkov | 8219 |
Vrouwen
Onderdeel | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Ivet Lalova | 11,28 | Olesja Povch | 11,32 | Lina Grinčikaitė | 11,32 |
200 m | Marija Rjemjen | 23,05 | Hrystyna Stuy | 23,17 | Myriam Soumaré | 23,21 |
400 m | Moa Hjelmer | 51,13 | Ksenia Zadorina | 51,26 | Ilona Voesovitsj | 51,94 |
800 m | Linsey Sharp | 2.00,52[2] | Marina Arzamasova | 2.01,02[3] | Liliya Lobanova | 2.01,29 |
1500 m | Nuria Fernández | 4.08,80[4] | Diana Sujew | 4.09,28[5] | Tereza Čapková | 4.10,17[6] |
5000 m | Olga Golovkina | 15.11,70 | Ljoedmila Kovalenko | 15.12,03 | Sara Moreira | 15.12,05 |
10.000 m | Ana Dulce Félix | 31.44,75 | Joanne Pavey | 31.49,03 | Olga Skrypak | 31.51,32 |
100 m horden | Alina Talay | 12,91 | Katsiaryna Poplavskaja | 12,97 | Beate Schrott | 12,98 |
400 m horden | Irina Davydova | 53,77 | Denisa Rosolová | 54,24 | Anna Jarosjtsjoek | 54,35 |
3000 m steeple | Gülcan Mıngır | 9.32,96 | Antje Möldner-Schmidt | 9.36,37[7] | Gesa Felicitas Krause | 9.38,20 |
4×100 m | Leena Günther Anne Cibis Tatjana Pinto Verena Sailer | 42,51 | Kadene Vassell Dafne Schippers Eva Lubbers Jamile Samuel | 42,80 | Marika Popowicz Daria Korczyńska Marta Jeschke Ewelina Ptak | 43,06 |
4×400 m | Yuilya Olishevska Olha Zemlyak Natalja Pyhyda Alina Lohvynenko | 3.25,07 | Phara Anacharsis Lenora Guion Firmin Marie Gayot Floria Guei | 3.25,49 | Zuzana Hejnová Zuzana Bergrová Jitka Bartoničková Denisa Rosolová | 3.26,02 |
Hoogspringen | Ruth Beitia | 1,97 m | Tonje Angelsen | 1,97 m | Irina Gordejeva | 1,92 m |
Emma Green Tregaro | ||||||
Olena Holosha | ||||||
Polsstokhoogspringen | Jiřina Ptáčníková | 4,60 m | Martina Strutz | 4,60 m | Nikoleta Kyriakopoulou | 4,60 m |
Verspringen | Éloyse Lesueur | 6,81 m | Volha Sudarava | 6,74 m | Margrethe Renstrøm | 6,67 m |
Hink-stap-springen | Olha Saladoecha | 14,99 m | Patrícia Mamona | 14,52 m | Jana Borodina | 14,36 m |
Kogelstoten | Nadine Kleinert | 19,18 m | Irina Tarasova | 18,91 m | Chiara Rosa | 18,47 m |
Discuswerpen | Sandra Perković | 67,62 m | Nadine Müller | 65,41 m | Natalja Semenova | 62,91 m |
Kogelslingeren | Anita Włodarczyk | 74,29 m | Martina Hrašnová | 73,34 m | Anna Boelgakova | 71,47 m |
Speerwerpen | Vira Rebryk | 66,86 m | Christina Obergföll | 65,12 m | Linda Stahl | 63,69 m |
Zevenkamp | Antoinette Nana Djimou | 6544 | Laura Ikauniece | 6335 | Aiga Grabuste | 6325 |
Medailleklassement
Plaats | Land | Totaal | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | 7 | 4 | 17 | |
2 | 5 | 4 | 5 | 14 | |
3 | 4 | 5 | 7 | 16 | |
4 | 4 | 4 | 5 | 13 | |
5 | 4 | 2 | 1 | 7 | |
6 | 3 | 1 | 1 | 5 | |
7 | 2 | 3 | 1 | 6 | |
8 | 2 | 1 | 1 | 4 | |
9 | 1 | 1 | 2 | 4 | |
1 | 1 | 2 | 4 | ||
11 | 1 | 1 | 1 | 3 | |
1 | 1 | 1 | 3 | ||
13 | 1 | 1 | 0 | 2 | |
14 | 1 | 0 | 3 | 4 | |
15 | 1 | 0 | 2 | 3 | |
16 | 1 | 0 | 0 | 1 | |
1 | 0 | 0 | 1 | ||
1 | 0 | 0 | 1 | ||
19 | 0 | 3 | 3 | 6 | |
20 | 0 | 1 | 1 | 2 | |
0 | 1 | 1 | 2 | ||
0 | 1 | 1 | 2 | ||
22 | 0 | 1 | 0 | 1 | |
0 | 1 | 0 | 1 | ||
0 | 1 | 0 | 1 | ||
25 | 0 | 0 | 1 | 1 | |
0 | 0 | 1 | 1 | ||
Totaal | 42 | 42 | 44 | 128 |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Zie de categorie 2012 European Championships in Athletics van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp. |
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.