Europese kampioenschappen atletiek 1958
De zesde Europese kampioenschappen atletiek werden van 19 tot 24 augustus 1958 gehouden in het Olympisch Stadion van Stockholm. In totaal waren er 36 titels te vergeven, waarvan 24 voor mannen en 12 voor vrouwen. De 400 m voor vrouwen was een nieuw onderdeel, en de 10 km snelwandelen voor mannen werd op dit evenement vervangen door de 20 km.
Europese kampioenschappen atletiek 1958
| |||||||
Het Olympisch Stadion van Stockholm. | |||||||
Gehouden in | Stockholm | ||||||
Jaar | 1958 | ||||||
Data | 19 augustus t/m 24 augustus | ||||||
Sport | Atletiek | ||||||
Organisator | EAA | ||||||
Deelnemers | 626 atleten uit 26 landen | ||||||
Evenementen | 36 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Bij deze editie werden geen wereldrecords verbeterd, wel werden er twee Europese records gevestigd: De Duitser Martin Lauer evenaarde het record van de 110 m horden (13,7 s) en Dana Zátopková, die haar titel in het speerwerpen verlengde, verbeterde het Europese record met een worp van 56,02 m.
De Sovjet-Unie was opnieuw het meest succesvolle land met elf titels, gevolgd door Polen met acht en Groot-Brittannië met zeven. De atleten uit Oost- en West-Duitsland vormden een gezamenlijk Duits team, dat zesmaal goud veroverde. Nederland noch België won een medaille.
Uitslagen
100 m
200 m
400 m
800 m
10.000 m
Rang | Land | Atleet | Tijd |
---|---|---|---|
1 | Zdzisław Krzyszkowiak | 28,56,0 (CR) (NR) | |
2 | Yevgeniy Zhukov | 28.58,6 | |
3 | Nikolay Pudov | 29.02,2 | |
4 | Stanely Eldon | 29.02,8 (NR) | |
5 | Stanislaw Ozog | 29.03,2 | |
6 | John Merriman | 29.03,8 | |
7 | Alain Mimoun | 29.30,6 | |
8 | Antonio Amorós | 29.31,4 (NR) |
110 m horden / 80 m horden
4 x 100 m estafette
Rang | Land | Atleet | Tijd |
---|---|---|---|
1 | Walter Mahlendorf Armin Hary Heinz Fütterer Manfred Germar |
40,2 (CR) | |
2 | Peter Radford Roy Sandstrom David Segal Adrian Breacker |
40,2 (CR) (NR) | |
3 | Boris Tokarew Edvin Ozolin Yuriy Konovalov Leonid Bartenew |
40,4 | |
4 | Vaclav Janecek Frantisek Mikluscak Vilem Mandlik Vaclav Kynos |
40,7 | |
5 | Bernard Cahen Joel Caprice Constantin Lissenko Jocelyn Delecour |
41,0 | |
- | Piergiorgio Cazzola Sergio D'Asnasch Livio Berruti Giorgio Mazza |
DSQ |
Rang | Land | Atleet | Tijd |
---|---|---|---|
1 | Vera Krepkina Linda Kepp Nonna Polyakova Valentina Maslovskaya |
45,3 (CR) | |
2 | Madeleine Weston Dorothy Hyman Claire Dew Carole Quinton |
46,0 | |
3 | Maria Chojnacka Barbara Janiszewska Celina Jesionowska Maria Bibro |
46,0 | |
4 | Hannie Bloemhof Ine Spijk Ria van Kuik Joke Bijleveld |
46,2 | |
5 | Sandra Valenti Letizia Bertoni Maria Musso Giuseppina Leone |
46,3 | |
6 | Brigitte Weinmeister Hannelore Sadau Gisela Birkemeyer Bärbel Mayer |
46,4 |
4 x 400 m estafette
Rang | Land | Atleet | Tijd |
---|---|---|---|
1 | Ted Sampson John MacIsaac John Wrighton John Salisbury |
3.07,9 (CR) | |
2 | Carl Kaufmann Manfred Poerschke Johannes Kaiser Karl-Friedrich Haas |
3.08,2 | |
3 | Nils Holmberg Hans Lindgren Lennart Jonsson Alf Petersson |
3.10,7 (NR) | |
4 | Nereo Fossati Mario Fraschini Giovanni Scavo Renato Panciera |
3.11,1 | |
5 | Konstantin Grachov Abram Krivosheyev Mikhail Nikolskiy Valentin Rakhmanov |
3.11,4 | |
6 | Stanislaw Swatoswski Jacek Jakubowski Tadeusz Kazmierski Zbigniew Makomaski |
3.13,8 |
Hoogspringen
Verspringen
Kogelstoten
Rang | Land | Atleet | Afstand |
---|---|---|---|
1 | Arthur Rowe | 17,78 (CR) (NR) | |
2 | Viktor Lipsnis | 17,47 | |
3 | Jiri Skobla | 17,12 | |
4 | Hermann Lingnau | 17,07 | |
5 | Silvano Meconi | 16,98 | |
6 | Vladimir Loshchilov | 16,96 | |
7 | Vilmos Varjú | 16,77 | |
8 | Alfred Sosgornik | 16,65 |
Rang | Land | Atleet | Afstand |
---|---|---|---|
1 | Marianne Werner | 15,74 (CR) | |
2 | Tamara Tysjkevitsj | 15,54 | |
3 | Tamara Press | 15,53 | |
4 | Johanna Lüttge | 15,19 | |
5 | Suzanne Allday | 14,66 | |
6 | Ana Salagean | 14,55 | |
7 | Lore Klute | 14,48 | |
8 | Milena Usenik | 14,20 |
Discuswerpen
Kogelslingeren
Rang | Land | Atleet | Afstand |
---|---|---|---|
1 | Tadeusz Rut | 64,78 (CR) (NR) | |
2 | Mikhail Krivonosov | 63,78 | |
3 | Gyula Zsivótzky | 63,68 (NR) | |
4 | Olgierd Cieply | 63,37 | |
5 | Zvonko Bezjak | 62,39 | |
6 | Birger Asplund | 62,18 (NR) | |
7 | John Lawlor | 61,49 | |
8 | József Csermák | 61,00 |
Speerwerpen
Tienkamp / Vijfkamp
Rang | Land | Atleet | Punten |
---|---|---|---|
1 | Vasiliy Kuznetsov | 7865 (CR) | |
2 | Uno Palu | 7329 | |
3 | Walter Meier | 7249 | |
4 | Markus Kahma | 7137 (NR) | |
5 | Walter Tschudi | 6858 | |
6 | Eef Kamerbeek | 6784 (NR) | |
7 | Hans-Dieter Möhring | 6774 | |
8 | Vaclav Becvarovsky | 6644 (NR) |
Rang | Land | Atleet | Punten |
---|---|---|---|
1 | Galina Bystrova | 4733 | |
2 | Nina Vinogradova | 4627 | |
3 | Edeltraud Eiberle | 4545 | |
4 | Dini Hobers | 4494 | |
5 | Olga Modrachová | 4484 | |
6 | Maria Bibro | 4477 | |
7 | Mary Bignal | 4466 | |
8 | Lidiya Shmakova | 4448 |
Marathon
Rang | Land | Atleet | Tijd |
---|---|---|---|
1 | Sergej Popov | 2:15.17,0 (CR) | |
2 | Ivan Filin | 2:20.50,6 | |
3 | Fred Norris | 2:21.15,0 | |
4 | Peter Wilkinson | 2:21.40,0 | |
5 | Lothar Beckert | 2:22.11,2 | |
6 | Veikko Karvonen | 2:22.45,8 | |
7 | Arnold Vaide | 2:25.54,2 | |
8 | Edoardo Righi | 2:26.52,0 |
Legenda
- ER = Europees record
- CR = Kampioenschapsrecord (Championship Record)
- NR = Nationaal record (National Record)
- WR = Wereldrecord (World Record)
- DNF = wedstrijd niet beëindigd (did not finish)
- DSQ = diskwalificatie
Medaillespiegel
Plaats | Land | Totaal | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 11 | 15 | 9 | 35 | |
2 | 8 | 2 | 2 | 12 | |
3 | 7 | 5 | 5 | 17 | |
4 | 6 | 3 | 6 | 15 | |
5 | 1 | 2 | 3 | 6 | |
6 | 1 | 2 | 1 | 4 | |
7= | 1 | 0 | 0 | 1 | |
7= | 1 | 0 | 0 | 1 | |
9 | 0 | 2 | 4 | 6 | |
10 | 0 | 2 | 0 | 2 | |
11= | 0 | 1 | 0 | 1 | |
11= | 0 | 1 | 0 | 1 | |
11= | 0 | 1 | 0 | 1 | |
14 | 0 | 0 | 2 | 2 | |
15= | 0 | 0 | 1 | 1 | |
15= | 0 | 0 | 1 | 1 | |
15= | 0 | 0 | 1 | 1 | |
15= | 0 | 0 | 1 | 1 |
Belgische prestaties
Atleet | Onderdeel | Prestatie | Resultaat |
---|---|---|---|
Jacques Vercruysse | 100 meter | 10,9 s | uitgeschakeld in de eerste ronde |
200 meter | 22,0 s | uitgeschakeld in de eerste ronde | |
Louis De Clerck | 400 meter | 48,9 s | uitgeschakeld in de eerste ronde |
Alfred Langenus | 1500 meter | 3.52,5 | uitgeschakeld in reeksen |
Roger Verheuen | 1500 meter | 3.43,0 | uitgeschakeld in reeksen |
Eugene Allonsius | 5000 meter | 14.24,2 | uitgeschakeld in reeksen |
Marcel Vandewattyne | 5000 meter | 14.18,2 | uitgeschakeld in reeksen |
10.000 meter | 30.45,4 | 19e in de rechtstreekse finale | |
Aureel Vandendriessche | marathon | 2:30.26,0 | 11e |
Hedwig Leenaert | 3000 meter steeple | 9.09,6 | uitgeschakeld in reeksen |
Georges Salmon | 110 meter horden | 15,6 s | uitgeschakeld in de eerste ronde |
verspringen | 7,07 m | uitgeschakeld in de kwalificatieronde | |
Raymond Van Dijck | polsstokhoogspringen | 3,80 m | uitgeschakeld in de kwalificatieronde |
Paul Coppejans | polsstokhoogspringen | 4,00 m | 21e in de finale |
Guy Van Zeune | speerwerpen | 59,43 m | uitgeschakeld in de kwalificatieronde |
Maria Kessels-Brouckmeersch | 800 meter | 2.38,5 | uitgeschakeld in de reeksen |
Simone Saenen | kogelstoten | 12,05 m | 10e in de rechtstreekse finale |
discuswerpen | 39,82 m | 14e in finale |
Nederlandse prestaties
Atleet | Onderdeel | Prestatie | Resultaat |
---|---|---|---|
Hendrik Haus | 800 meter | 1.59,0 | halve finale |
Henk Heida | 800 meter | 1.52,3 | uitgeschakeld in de eerste ronde |
Mijndert Blankenstein | 1500 meter | 3.50,2 | uitgeschakeld in reeksen |
Hein Cuje | 5000 meter | 14.12,8 | uitgeschakeld in reeksen |
idem | 10.000 meter | 30.09,0 | 17e in de rechtstreekse finale |
Joep Delnoye | 5000 meter | 14.18,4 | uitgeschakeld in reeksen |
Piet Bleeker | marathon | 2:38.45,6 | 21e |
Eef Kamerbeek | 110 meter horden | 15,1 | 6e in halve finale |
Peter Nederhand | 110 meter horden | 14,9 | uitgeschakeld in de eerste ronde |
Albert Hofstede | verspringen | 7.02 | uitgeschakeld in de kwalificatieronde |
idem | hink-stap-springen | 14.49 | 15e in finale |
Cees Koch | discuswerpen | 50,97 | 10e in finale |
Eef Kamerbeek | tienkamp | 6784 | nationaal record; 6e in finale |
Herman Timme | tienkamp | opgave | DNF in 110 meter horden |
Hannie Bloemhof | 100 meter | 12,2 | 3e in halve finale |
idem | 200 meter | 24,7 | 3e in halve finale |
Joke Bijleveld | 100 meter | 12,3 | 6e in halve finale |
Ine Spijk | 100 meter | 12,5 | uitgeschakeld in de eerste ronde |
Ria van Kuik | 200 meter | 25,1 | 5e in halve finale |
Nannie Haase | 200 meter | 24,9 | 5e in halve finale |
Wil Bakker | 80 m horden | 11,5 | 6e in finale |
Dini Hobers | vijfkamp | 4494 punten | 4e |
Corrie van den Bosch | vijfkamp | 4281 punten | 11e |
Hannie Bloemhof, Ine Spijk, Ria van Kuik, Joke Bijleveld | 4x100 meter aflossing | 46,2 | 4e in finale (46,1 in de reeksen was een nationaal record) |
Externe links
- (en) Officiële site EAA
- (en) Officiële site IAAF
- (en) European Athletics Championships Zürich 2014 - STATISTICS HANDBOOK, European Athletics Association (met de uitslagen van alle Europese kampioenschappen)