Europees kampioenschap voetbal onder 16 - 1997
Het vijftiende Europees kampioenschap voetbal onder 16 werd gehouden van 28 april tot en met 10 mei 1997 in Duitsland. Het toernooi werd voor de vierde keer gewonnen door Spanje.
De zestien gekwalificeerde teams werden ingedeeld in vier groepen van vier. De nummers één en twee van iedere groep stroomden door naar de kwartfinales.
Teams hadden voor dit toernooi ook de kans om zich te kwalificeren voor het Wereldkampioenschap onder 17 in 1997 in Egypte, dat al enkele maanden na dit toernooi zou beginnen. De beste drie teams van dit toernooi konden zich voor het WK-17 kwalificeren.
Kwalificatie België en Nederland
Alleen België wist zich voor het eindtoernooi te kwalificeren, in kwalificatiegroep 15 werd zowel van Zweden als van Finland gewonnen. Nederland kwalificeerde zich net niet, voor de laatste wedstrijd was directe concurrent Slovenië de tegenstander in groep 6. Een gelijkspel zou genoeg zijn voor kwalificatie, maar omdat Oranje verloor ging Slovenië naar het eindtoernooi. Onder Nederland eindigden verder Denemarken en Macedonië.
Nederland: kwalificatiegroep 6
Er werd een minitoernooi gespeeld in Slovenië.
Rang | Land | Wed. | W | G | V | Doelpunten | Saldo | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 2 | 1 | 0 | 8:2 | +6 | 7 | |
2. | 3 | 2 | 0 | 1 | 2:1 | +1 | 6 | |
3. | 3 | 1 | 1 | 1 | 6:1 | +5 | 4 | |
4. | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:14 | -12 | 0 |
Thuis | Uitslag | Uit | Plaats | Datum |
---|---|---|---|---|
Macedonië | 0-1 | Nederland | Velje | 22 oktober 1996 |
Slovenië | 0-0 | Denemarken | Velje | 22 oktober 1996 |
Macedonië | 2-7 | Slovenië | Velje | 24 oktober 1996 |
Nederland | 1-0 | Denemarken | Velje | 24 oktober 1996 |
Denemarken | 6-0 | Macedonië | Velje | 26 oktober 1996 |
Nederland | 0-1 | Slovenië | Velje | 26 oktober 1996 |
België: kwalificatiegroep 15
Er werd een minitoernooi gespeeld in Zweden.
Rang | Land | Wed. | W | G | V | Doelpunten | Saldo | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 2 | 2 | 0 | 0 | 6:2 | +4 | 6 | |
2. | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:1 | +1 | 3 | |
3. | 2 | 0 | 0 | 2 | 2:7 | -5 | 0 |
Thuis | Uitslag | Uit | Plaats | Datum |
---|---|---|---|---|
Finland | 2-5 | België | Nastola | 23 september 1996 |
België | 1-0 | Zweden | Mäntsälä | 25 september 1996 |
Zweden | 2-0 | Finland | Orimattila | 27 september 1996 |
Overige kwalificatiegroepen
De volgende landen kwalificeerden zich naast Slovenië en België voor het eindtoernooi:
|
|
Groepsfase
Groep A
Rang | Land | Wed. | W | G | V | Doelpunten | Saldo | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 3 | 0 | 0 | 6:0 | +6 | 9 | |
2. | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:5 | 0 | 6 | |
3. | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:4 | -1 | 3 | |
4. | 3 | 0 | 0 | 3 | 3:8 | -5 | 0 |
28 april 1997, Hannover en Einbeck | |||
Duitsland | - | Israël | 3-0 |
Zwitserland | - | Noord-Ierland | 2-1 |
30 april 1997, Hamelen en Vöhrum | |||
Duitsland | - | Zwitserland | 2-0 |
Israël | - | Noord-Ierland | 1-2 |
2 mei 1997, Bremen en Barsinghausen | |||
Noord-Ierland | - | Duitsland | 0-1 |
Israël | - | Zwitserland | 2-3 |
Groep B
Rang | Land | Wed. | W | G | V | Doelpunten | Saldo | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 3 | 0 | 0 | 10:2 | +8 | 9 | |
2. | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:4 | 0 | 3 | |
3. | 3 | 1 | 0 | 2 | 5:9 | -4 | 3 | |
4. | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:8 | -4 | 3 |
28 april 1997, Hettstedt en Nordhausen | |||
Spanje | - | Oekraïne | 6-1 |
Polen | - | Oostenrijk | 0-4 |
30 april 1997, Blankenburg en Goslar | |||
Polen | - | Spanje | 1-2 |
Oostenrijk | - | Oekraïne | 0-2 |
2 mei 1997, Thale en Wernigerode | |||
Oekraïne | - | Polen | 2-3 |
Oostenrijk | - | Spanje | 0-2 |
Groep C
Rang | Land | Wed. | W | G | V | Doelpunten | Saldo | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 3 | 0 | 0 | 7:1 | +6 | 9 | |
2. | 3 | 2 | 0 | 1 | 8:5 | +3 | 6 | |
3. | 3 | 1 | 0 | 2 | 6:6 | 0 | 3 | |
4. | 3 | 0 | 0 | 3 | 7:16 | -9 | 0 |
28 april 1997, Polz en Schönberg | |||
Hongarije | - | Georgië | 6-3 |
België | - | Italië | 1-0 |
30 april 1997, Schwerin en Lübtheen | |||
Hongarije | - | België | 0-1 |
Georgië | - | Italië | 3-5 |
2 mei 1997, Neustadt-Glewe en Neukloster | |||
Italië | - | Hongarije | 1-2 |
Georgië | - | België | 1-5 |
Groep D
Rang | Land | Wed. | W | G | V | Doelpunten | Saldo | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 3 | 0 | 0 | 7:0 | +7 | 9 | |
2. | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | 4 | |
3. | 3 | 1 | 0 | 2 | 2:5 | -3 | 3 | |
4. | 3 | 0 | 1 | 2 | 2:6 | -4 | 1 |
28 april 1997, Kiel en Norderstedt | |||
Turkije | - | Slovenië | 2-0 |
Slowakije | - | IJsland | 1-0 |
30 april 1997, St.Pauli en Lübeck | |||
Turkije | - | Slowakije | 1-0 |
Slovenië | - | IJsland | 0-2 |
2 mei 1997, Lurup en Rendsburg | |||
IJsland | - | Turkije | 0-4 |
Slovenië | - | Slowakije | 2-2 |
Kwartfinales
De kwartfinales werden gespeeld op 5 mei 1997 in Hildesheim, Bückeburg, Nienburg en Lehrte.
Team 1 | Res. | Team 2 |
---|---|---|
3-1 | ||
3-1 | ||
0-0, 4-5 n.p. | ||
0-3 |
Halve finales
De halve finales werden gespeeld op 7 mei 1997 in Braunschweig en Minden.
Team 1 | Res. | Team 2 |
---|---|---|
1-2 | ||
0-0, 5-6 n.p. |
Verliezersfinale
De verliezersfinale werd gespeeld op 9 mei 1997 in Barsinghausen.
Team 1 | Res. | Team 2 |
---|---|---|
3-1 |
Finale
De finale werd gespeeld op 10 mei 1995 in Celle.
Team 1 | Res. | Team 2 |
---|---|---|
0-0, 5-4 n.p. |
Kwalificatie WK-17 1997
Land | Manier van kwalificatie | Resultaat op WK-17 |
---|---|---|
finalist | ||
finalist | 4e in groep | |
winnaar verliezersfinale | vierde |
Externe links
- RSSSF, alle uitslagen in de kwalificatie en details over het hoofdtoernooi
- Details van dit toernooi op de site van de UEFA
Europees kampioenschap voetbal mannen onder 17 (t/m 2001 onder 16) |
---|
Italië 1982 · West-Duitsland 1984 · Hongarije 1985 · Griekenland 1986 · Frankrijk 1987 · Spanje 1988 · Denemarken 1989 · DDR 1990 · Zwitserland 1991 · Cyprus 1992 · Turkije 1993 · Ierland 1994 · België 1995 · Oostenrijk 1996 · Duitsland 1997 · Schotland 1998 · Tsjechië 1999 · Israël 2000 · Engeland 2001 · Denemarken 2002 · Portugal 2003 · Frankrijk 2004 · Italië 2005 · Luxemburg 2006 · België 2007 · Turkije 2008 · Duitsland 2009 · Liechtenstein 2010 · Servië 2011 · Slovenië 2012 · Slowakije 2013 · Malta 2014 · Bulgarije 2015 · Azerbeidzjan 2016 · Kroatië 2017 · Engeland 2018 · Ierland 2019 · Estland 2020 Jeugd-EK's: onder 21 · onder 19 · onder 17 Jeugd-WK's: onder 20 · onder 17 |