Europees kampioenschap voetbal onder 16 - 1998
Het zestiende Europees kampioenschap voetbal onder 16 werd gehouden van 26 april tot en met 8 mei 1998 in Schotland. Het toernooi werd voor de eerste keer gewonnen door Ierland.
De zestien gekwalificeerde teams werden ingedeeld in vier groepen van vier. De nummers één en twee van iedere groep stroomden door naar de kwartfinales.
Kwalificatie België en Nederland
België en Nederland konden zich allebei niet kwalificeren voor het eindtoernooi. Nederland speelde in kwalificatiegroep 12, de Faeröer werden verslagen, maar er werd verloren van Finland. België speelde in groep 14 met Noord-Ierland en de uiteindelijk kampioen Ierland. De Rode Duivels verloren twee keer en zo werden er geen punten gehaald in de kwalificatie.
Nederland: kwalificatiegroep 12
Er werd een minitoernooi gespeeld in Nederland.
Rang | Land | Wed. | W | G | V | Doelpunten | Saldo | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 2 | 2 | 0 | 0 | 9:1 | +8 | 6 | |
2. | 2 | 1 | 0 | 1 | 8:2 | +6 | 3 | |
3. | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:14 | -14 | 0 |
Thuis | Uitslag | Uit | Plaats | Datum |
---|---|---|---|---|
Faeröer | 0-7 | Nederland | Etten-Leur | 14 oktober 1997 |
Finland | 7-0 | Faeröer | Etten-Leur | 16 oktober 1997 |
Nederland | 1-2 | Finland | Beek en Donk | 18 oktober 1997 |
België: kwalificatiegroep 14
Er werd een minitoernooi gespeeld Noord-Ierland.
Rang | Land | Wed. | W | G | V | Doelpunten | Saldo | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 2 | 1 | 1 | 0 | 2:1 | +1 | 4 | |
2. | 2 | 1 | 1 | 0 | 1:0 | +1 | 4 | |
3. | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:3 | -2 | 0 |
Thuis | Uitslag | Uit | Plaats | Datum |
---|---|---|---|---|
Noord-Ierland | 1-0 | België | Portadown | 23 februari 1998 |
België | 1-2 | Ierland | Dungannon | 25 februari 1998 |
Ierland | 0-0 | Noord-Ierland | Lurgan | 27 februari 1998 |
Overige kwalificatiegroepen
De volgende landen kwalificeerden zich naast Finland en Ierland voor het eindtoernooi:
|
|
Groepsfase
Groep A
Rang | Land | Wed. | W | G | V | Doelpunten | Saldo | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 2 | 1 | 0 | 4:0 | +4 | 7 | |
2. | 3 | 1 | 2 | 0 | 2:1 | +1 | 5 | |
3. | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:4 | -2 | 2 | |
4. | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:4 | -3 | 1 |
26 april 1998, Cumbernauld en Paisley | |||
Denemarken | - | Zweden | 1-1 |
Griekenland | - | IJsland | 2-0 |
28 april 1998, Cumbernauld en Paisley | |||
Denemarken | - | Griekenland | 0-0 |
Zweden | - | IJsland | 1-1 |
30 april 1998, Paisley en Cumbernauld | |||
IJsland | - | Denemarken | 0-1 |
Zweden | - | Griekenland | 0-2 |
Groep B
Rang | Land | Wed. | W | G | V | Doelpunten | Saldo | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 2 | 1 | 0 | 7:2 | +5 | 7 | |
2. | 3 | 2 | 1 | 0 | 4:2 | +2 | 7 | |
3. | 3 | 1 | 0 | 2 | 7:6 | +1 | 3 | |
4. | 3 | 0 | 0 | 3 | 0:8 | -8 | 0 |
26 april 1998, Linvingston en Motherwell | |||
Liechtenstein | - | Noorwegen | 0-5 |
Portugal | - | Italië | 1-1 |
28 april 1998, Glasgow en Motherwell | |||
Liechtenstein | - | Portugal | 0-1 |
Noorwegen | - | Italië | 1-4 |
30 april 1998, Glasgow en Motherwell | |||
Italië | - | Liechtenstein | 2-0 |
Noorwegen | - | Portugal | 1-2 |
Groep C
Rang | Land | Wed. | W | G | V | Doelpunten | Saldo | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 2 | 1 | 0 | 3:0 | +3 | 7 | |
2. | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:2 | 0 | 4 | |
3. | 3 | 1 | 0 | 2 | 2:3 | -1 | 3 | |
4. | 3 | 0 | 2 | 1 | 1:3 | -2 | 2 |
26 april 1998, Stirling en Perth | |||
Schotland | - | Ierland | 0-0 |
Spanje | - | Finland | 1-0 |
28 april 1998, Stirling en Perth | |||
Ierland | - | Finland | 2-0 |
Schotland | - | Spanje | 1-1 |
30 april 1998, Perth en Stirling | |||
Finland | - | Schotland | 2-0 |
Ierland | - | Spanje | 1-0 |
Groep D
Rang | Land | Wed. | W | G | V | Doelpunten | Saldo | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:2 | +2 | 5 | |
2. | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:2 | 0 | 4 | |
3. | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:4 | -1 | 4 | |
4. | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:3 | -1 | 2 |
26 april 1998, Inverness en Dingwall | |||
Kroatië | - | Oekraïne | 2-0 |
Rusland | - | Israël | 1-1 |
28 april 1998, Dingwall en Inverness | |||
Israël | - | Oekraïne | 1-1 |
Rusland | - | Kroatië | 0-0 |
30 april 1998, Dingwall en Inverness | |||
Israël | - | Kroatië | 2-0 |
Oekraïne | - | Rusland | 2-1 |
Kwartfinales
De kwartfinales werden gespeeld op 3 mei 1998 in Stirling, Inverness, Paisley en Motherwell.
Team 1 | Res. | Team 2 |
---|---|---|
2-0 | ||
1-4 | ||
1-2 | ||
2-1 |
Halve finales
De halve finales werden gespeeld op 5 mei 1998 in Motherwell en Perth.
Team 1 | Res. | Team 2 |
---|---|---|
2-0 | ||
1-2 |
Verliezersfinale
De verliezersfinale werd gespeeld op 8 mei 1998 in Stirling.
Team 1 | Res. | Team 2 |
---|---|---|
1-2 |
Externe links
- RSSSF, alle uitslagen in de kwalificatie en details over het hoofdtoernooi
- Details van dit toernooi op de site van de UEFA
Europees kampioenschap voetbal mannen onder 17 (t/m 2001 onder 16) |
---|
Italië 1982 · West-Duitsland 1984 · Hongarije 1985 · Griekenland 1986 · Frankrijk 1987 · Spanje 1988 · Denemarken 1989 · DDR 1990 · Zwitserland 1991 · Cyprus 1992 · Turkije 1993 · Ierland 1994 · België 1995 · Oostenrijk 1996 · Duitsland 1997 · Schotland 1998 · Tsjechië 1999 · Israël 2000 · Engeland 2001 · Denemarken 2002 · Portugal 2003 · Frankrijk 2004 · Italië 2005 · Luxemburg 2006 · België 2007 · Turkije 2008 · Duitsland 2009 · Liechtenstein 2010 · Servië 2011 · Slovenië 2012 · Slowakije 2013 · Malta 2014 · Bulgarije 2015 · Azerbeidzjan 2016 · Kroatië 2017 · Engeland 2018 · Ierland 2019 · Estland 2020 Jeugd-EK's: onder 21 · onder 19 · onder 17 Jeugd-WK's: onder 20 · onder 17 |