Lijst van voorzitters van de Nationale Raad (Zwitserland)
Dit artikel bevat een lijst van voorzitters van de Nationale Raad van Zwitserland.
Lijst
Periode | Naam | Kanton | Partij |
---|---|---|---|
1848 | Ulrich Ochsenbein | linkse radicalen | |
1848-1849 | Jakob Robert Steiger | linkse radicalen | |
1849-1850 | Alfred Escher | linkse radicalen | |
1850-1851 | Johann Konrad Kern | linkse radicalen | |
1851 | Jakob Stämpfli | linkse radicalen | |
1851-1852 | Johann Trog | linkse radicalen | |
1852-1853 | Johann Matthias Hungerbühler | linkse radicalen | |
1853-1854 | Giovanni Battista Pioda | linkse radicalen | |
1854 | Jakob Dubs | linkse radicalen | |
1854-1855 | Casimir Pfyffer | linkse radicalen | |
1855-1856 | Eduard Eugen Blösch | evangelisch/rechts | |
1856 | Friedrich Siegfried | linkse radicalen | |
1856 | Jules Martin | linkse radicalen | |
1856-1857 | Alfred Escher | linkse radicalen | |
1857 | Paul Migy | linkse radicalen | |
1857-1858 | Augustin Keller | linkse radicalen | |
1858-1859 | Johann Jakob Stehlin | gematigde liberalen | |
1859-1860 | Friedrich Peyer im Hof | gematigde liberalen | |
1860 | Johann Baptist Weder | linkse radicalen | |
1860-1861 | Eduard Dapples | gematigde liberalen | |
1861-1862 | Karl Karrer | gematigde liberalen | |
1862-1863 | Alfred Escher | linkse radicalen | |
1863 | Joachim Heer | gematigde liberalen | |
1863-1864 | Victor Ruffy | linkse radicalen | |
1864-1865 | Gottlieb Jäger | gematigde liberalen | |
1865-1866 | Andreas Rudolf Planta | gematigde liberalen | |
1866 | Niklaus Niggler | linkse radicalen | |
1866-1867 | Jules Philippin | linkse radicalen | |
1867-1868 | Johann Jakob Stehlin | gematigde liberalen | |
1868-1869 | Simon Kaiser | linkse radicalen | |
1869 | Louis Ruchonnet | linkse radicalen | |
1869-1870 | Joachim Heer | gematigde liberalen | |
1870-1871 | Fridolin Anderwert | linkse radicalen | |
1871-1872 | Rudolf Brunner | linkse radicalen | |
1872 | Charles Friderich | gematigde liberalen | |
1872-1873 | Daniel Wirth-Sand | gematigde liberalen | |
1873-1874 | Gottlieb Ziegler | linkse radicalen | |
1874 | Karl Feer-Herzog | gematigde liberalen | |
1874-1875 | Louis Ruchonnet | linkse radicalen | |
1875 | Jakob Stämpfli | linkse radicalen | |
1875-1876 | Emil Frey | linkse radicalen | |
1876-1877 | Arnold Otto Aepli | gematigde liberalen | |
1877-1878 | Eduard Marti | linkse radicalen | |
1878 | Jules Philippin | linkse radicalen | |
1878-1879 | Melchior Römer | gematigde liberalen | |
1879-1880 | Arnold Künzli | linkse radicalen | |
1880-1881 | Karl Burckhardt | linkse radicalen | |
1881 | Antoine Vessaz | linkse radicalen | |
1881-1882 | Karl Zyro | linkse radicalen | |
1882-1883 | Adolf Deucher | linkse radicalen | |
1883-1884 | Simon Kaiser | linkse radicalen | |
1884 | Georges Favon | linkse radicalen | |
1884-1885 | Johannes Stössel | linkse radicalen | |
1885-1886 | Andreas Bezzola | linkse radicalen | |
1886-1887 | Henri Morel | evangelisch/rechts | |
1887 | Josef Zemp | gematigde liberalen | |
1887-1888 | Erwin Kurz | linkse radicalen | |
1888-1889 | Eugène Ruffy | linkse radicalen | |
1889-1890 | Heinrich Häberlin | linkse radicalen | |
1890 | August Suter | FDP/PRD | |
1890-1891 | Eduard Müller | FDP/PRD | |
1891-1892 | Adrien Lachenal | FDP/PRD | |
1892-1893 | Albert Brosi | FDP/PRD | |
1893 | Ludwig Forrer | FDP/PRD | |
1893-1894 | Robert Comtesse | FDP/PRD | |
1894-1895 | Ernst Brenner | FDP/PRD | |
1895-1896 | Johann Jakob Bachmann | FDP/PRD | |
1896 | Josef Stockmar | FDP/PRD | |
1896 | Rudolf Gallati | FDP/PRD | |
1896-1897 | Johann Josef Keel | PCC | |
1897-1898 | Robert Grieshaber | FDP/PRD | |
1898-1899 | Adrien Thélin | FDP/PRD | |
1899 | Hermann Heller | FDP/PRD | |
1899-1900 | Rudolf Geilinnger | FDP/PRD | |
1900-1901 | Fritz Bühlmann | FDP/PRD | |
1901-1902 | Gustave Ador | LP/PL | |
1902 | Ulrich Meister | FDP/PRD | |
1902 | Clements Iten | FDP/PRD | |
1902-1903 | Konrad Zschokke | FDP/PRD | |
1903-1904 | Louis Martin | FDP/PRD | |
1904-1905 | Josef Anton Schobinger | PCC | |
1905-1906 | Johann Hirter | FDP/PRD | |
1906-1907 | Camille Decoppet | FDP/PRD | |
1907-1908 | Paul Speiser | FDP/PRD | |
1908-1909 | Adolf Germann | FDP/PRD | |
1909-1910 | Virgile Rossel | FDP/PRD | |
1910-1911 | Josef Kuntschen | PCC | |
1911-1912 | Emil Karl Wild | FDP/PRD | |
1912-1913 | Carl Spahn | FDP/PRD | |
1913-1914 | Alfred Planta | FDP/PRD | |
1914-1915 | Felix Bonjour | FDP/PRD | |
1915-1916 | Arthur Eugster | AR | |
1916-1917 | Anton Büeler | PC | |
1917-1918 | Henri Calame | FDP/PRD | |
1918-1919 | Heinrich Häberlin | FDP/PRD | |
1919-1920 | Eduard Blumer | onafhankelijk | |
1920-1921 | Evaristo Garbani-Nerini | SP/PS | |
1921-1922 | Emil Klöti | FDP/PRD | |
1922-1923 | Johann Jenny | BP | |
1923-1924 | Raymond Evéquoz | PC | |
1924-1925 | Albert Mächler | FDP/PRD | |
1925-1926 | Emil Hofmann | SP/PS | |
1926-1927 | Paul Maillefer | FDP/PRD | |
1927-1928 | Rudolf Minger | BP | |
1928-1929 | Heinrich Walther | PC | |
1929-1930 | Ernest-Paul Graber | SP/PS | |
1930-1931 | Hans Sträuli | FDP/PRD | |
1931-1932 | Heinrich Roman Abt | BP | |
1932-1933 | Ruggero Dollfus | PC | |
1933-1934 | Johannes Huber | SP/PS | |
1934-1935 | Hermann Schüpbach | FDP/PRD | |
1935-1936 | Rudolf Reichling | BP/BGB | |
1936-1937 | Maurice Troillet | PC | |
1937-1938 | Fritz Hauser | SP/PS | |
1938-1939 | Henry Vallotton | FDP/PRD | |
1939-1940 | Hans Stähli | BGB/PAB | |
1940-1941 | Emil Nietlispach | PC | |
1941-1942 | Charles Rosselet | SP/PS | |
1942-1943 | Emil Keller | FDP/PRD | |
1943-1944 | Paul Gysler | BGB/PAB | |
1944-1945 | Pierre Aeby | PC | |
1945-1946 | Robert Grimm | SP/PS | |
1946-1947 | Max Wey | FDP/PRD | |
1947-1948 | Albert Picot | FDP/PRD | |
1948-1949 | Josef Escher | KV/PCP | |
1949-1950 | Jacques Schmid | SP/PS | |
1950-1951 | Aleardo Pini | FDP/PRD | |
1951-1952 | Karl Renold | BGB/PAB | |
1952-1953 | Thomas Holenstein | KV/PCP | |
1953-1954 | Henri Perret | SP/PS | |
1954-1955 | Hermann Häberlin | FDP/PRD | |
1955-1956 | Paul Burgdorfer | BGB/PAB | |
1956-1957 | Joseph Condrau | KCVP/PCCS | |
1957-1958 | Robert Bratschi | SP/PS | |
1958-1959 | Eugen Dietschi | FDP/PRD | |
1959-1960 | Gaston Clottu | LP/PL | |
1960-1961 | Emil Duft | KCVP/PCCS | |
1961-1962 | Walther Bringolf | SP/PS | |
1962-1963 | André Guinand | FDP/PRD | |
1963-1964 | Otto Hess | BGB/PAB | |
1964-1965 | Franz-Josef Kurmann | KCVP/PCCS | |
1965-1966 | Pierre Graber | SP/PS | |
1966-1967 | Alfred Schaller | FDP/PRD | |
1967-1968 | Hans Conzett | BGB/PAB | |
1968-1969 | Max Aebischer | KCVP/PCCS | |
1969-1970 | Mathias Eggenberger | SP/PS | |
1970-1971 | Alfred Weber | FDP/PRD | |
1971-1972 | William Vontobel | LdU/AdI | |
1972-1973 | Enrico Franzoni | CVP/PDC | |
1973-1974 | Anton Muheim | SP/PS | |
1974-1975 | Simon Kohler | FDP/PRD | |
1975-1976 | Rudolf Etter | SVP/UDC | |
1976-1977 | Hans Wyer | CVP/PDC | |
1977 | Elisabeth Blunschy | CVP/PDC | |
1977-1978 | Alfred Bussey | SP/PS | |
1978-1979 | Luigi Generali | FDP/PRD | |
1979-1980 | Hanspeter Fischer | SVP/UDC | |
1980-1981 | Laurent Butty | CVP/PDC | |
1981-1982 | Hedi Lang | SP/PS | |
1982-1983 | Franz Eng | FDP/PRD | |
1983-1984 | André Gautier | LPS/PLS | |
1984-1985 | Arnold Koller | SVP/UDC | |
1985-1986 | Martin Bundi | SP/PS | |
1986-1987 | Jean-Jacques Cevey | FDP/PRD | |
1987-1988 | Rudolf Reichling | SVP/UDC | |
1988-1989 | Josef Iten | SVP/UDC | |
1989-1990 | Victor Ruffy | SP/PS | |
1990-1991 | Ulrich Bremi | FDP/PRD | |
1991-1992 | Hans-Rudolf Nebiker | SVP/UDC | |
1992-1993 | Paul Schmidhalter | CVP/PDC | |
1993-1994 | Gret Haller | SP/PS | |
1994-1995 | Claude Frey | FDP/PRD | |
1995-1996 | Jean-François Leuba | LPS/PLS | |
1996-1997 | Judith Stamm | SVP/UDC | |
1997-1998 | Ernst Leuenberger | SP/PS | |
1998-1999 | Trix Heberlein | FDP/PRD | |
1999-2000 | Hanspeter Seiler | SVP/UDC | |
2000-2001 | Peter Hess | CVP/PDC | |
2001-2002 | Liliane Maury-Pasquier | SP/PS | |
2002-2003 | Yves Christen | FDP/PRD | |
2003-2004 | Max Binder | SVP/UDC | |
2004-2005 | Jean-Philippe Maitre | CVP/PDC | |
2005 | Thérèse Meyer | CVP/PDC | |
2005-2006 | Claude Janiak | SP/PS | |
2006-2007 | Christine Egerszegi-Obrist | FDP/PRD | |
2007-2008 | André Bugnon | SVP/UDC | |
2008-2009 | Chiara Simoneschi-Cortesi | CVP/PDC | |
2009-2010 | Pascale Bruderer | SP/PS | |
2010-2011 | Jean-René Germanier | FDP/PLR | |
2011-2012 | Hansjörg Walter | SVP/UDC | |
2012-2013 | Maya Graf | GPS/PES | |
2013-2014 | Ruedi Lustenberger | CVP/PDC | |
2014-2015 | Stéphane Rossini | SP/PS | |
2015-2016 | Christa Markwalder | FDP/PLR | |
2016-2017 | Jürg Stahl | SVP/UDC | |
2017-2018 | Dominique de Buman | CVP/PDC | |
2018-2019 | Marina Carobbio Guscetti | SP/PS | |
2019-2020 | Isabelle Moret | FDP/PLR |
Externe links
Lijsten van leden van de Bondsraad en de Bondsvergadering van Zwitserland | ||
---|---|---|
Lijst van leden van de Zwitserse Bondsraad · Lijst van bondspresidenten van Zwitserland Aargau ·
Appenzell Ausserrhoden ·
Appenzell Innerrhoden ·
Basel-Landschaft ·
Basel-Stadt ·
Bern ·
Fribourg ·
Genève ·
Glarus ·
Graubünden ·
Jura
2003–2007 · 2007–2011 · 2011–2015 · 2015–2019 · 2019–2023 Aargau ·
Appenzell Ausserrhoden ·
Appenzell Innerrhoden ·
Basel-Landschaft ·
Basel-Stadt ·
Bern ·
Fribourg ·
Genève ·
Glarus ·
Graubünden ·
Jura
|