Argentinië op de Olympische Zomerspelen 1960
Argentinië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1960 in Rome, Italië. Net als vier jaar eerder werd er één zilveren en één bronzen medaille gewonnen.
Land | Argentinië | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | ARG | |||||||||||||||||||||
NOC | Comité Olímpico Argentino (es) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1960 in Rome | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Argentinië op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||||||||||
Argentinië op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | ||||||||||||||||||||||
|
Medailles
Zilver
- Héctor Calegaris, Jorge Del Río Salas en Jorge Salas Chávez — Zeilen, mannen dragon klasse
Brons
- Abel Laudonio — Boksen, mannen lichtgewicht
Resultaten per onderdeel
Atletiek
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Gumersindo Gómez | marathon (m) | 2:23.00,0 | |
Walter Lemos | 2:36.55,0 | ||
Osvaldo Suárez | 2:21.26,6 | ||
Guillermo Weller | 50km snelwandelen (m) | gediskwalificeerd |
Boksen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Miguel Angel Botta | -51kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van 3de ronde: W van kwartfinale: V van | |
Carlos Cañete | -54kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van | |
Carlos Aro | -57kg (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: V van | |
Abel Laudonio | -60kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van 3de ronde: W van kwartfinale: W van halve finale: V van | |
Luis Aranda | -63,5kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van 3de ronde: V van | |
Aurelio González | -67kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van | |
Celedonio Lima | -71kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van kwartfinale: V van | |
Rodolfo Loza | -75kg (m) | 1ste ronde: V van | |
Rafael Gargiulo | -81kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van kwartfinale: V van | |
Eduardo Corletti | +81kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van |
Moderne vijfkamp
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Raúl Bauza | mannen | paardensport: 6de in 8.15,2 (1135 punten) schermen: 24ste met 31 overwinningen (724 punten) schietsport: 55ste met 163 punten (360 punten) zwemmen: 13de in 4.08,08 (970 punten) atletiek: 49ste in 16.37,0 (709 punten) totaal: 3888 punten | |
Luis Ribera | paardensport: 3de in 8.09,0 (1153 punten) schermen: 17de met 33 overwinningen (770 punten) schietsport: 8ste met 189 punten (880 punten) zwemmen: 15de in 4.09,9 (955 punten) atletiek: 38ste in 15.45,0 (865 punten) totaal: 4623 punten | ||
Carlos Stricker | paardensport: 15de in 8.33,0 (1081 punten) schermen: 51ste met 19 overwinningen (448 punten) schietsport: 39ste met 180 punten (700 punten) zwemmen: 7de in 4.05,1 (975 punten) atletiek: 45ste in 16.01,2 (817 punten) totaal: 4021 punten | ||
Raúl Bauza Luis Ribera Carlos Stricker | team (m) | paardensport: 3de met 3369 punten schermen: 10de met 1804 punten schietsport: 14de met 1940 punten zwemmen: 3de met 2890 punten atletiek: 14de met 2391 punten totaal: 12394 punten |
Paardensport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dressuur | |||
Jorge Cavoti | Indiviudieel | 828 punten: (293-247-288) | |
Eventing | |||
César Madelón | Indiviudieel | dressuur: 36ste met 130,50 strafpunten crosscountry: 35ste met 174,80 strafpunten springconcours: 10de met 2 strafpunten totaal: 307,30 strafpunten | |
Carlos Moratorio | dressuur: 55ste met 143,01 strafpunten | ||
Fernando Urdapilleta | dressuur: 22ste met 116,01 strafpunten | ||
Ignacio Verdura | dressuur: 16de met 103,50 strafpunten | ||
César Madelón Carlos Moratorio Fernando Urdapilleta Ignacio Verdura | team | dressuur: 9de met 350,01 strafpunten | |
Springconcours | |||
Naldo Dasso | Indiviudieel | 1ste ronde: 4 strafpunten 2de ronde: 24 strafpunten totaal: 28 strafpunten | |
Carlos D'Elia | 1ste ronde: 16 strafpunten 2de ronde: 20 strafpunten totaal: 36 strafpunten | ||
Ernesto Hartfopf | 1ste ronde: 19,25 strafpunten 2de ronde: 24,25 strafpunten totaal: 43,50 strafpunten | ||
Naldo Dasso Carlos D'Elia Jorge Lucardi | team | - |
Roeien
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Pablo Ferrero Ricardo González | twee-zonder (m) | serie 2: 2de in 7.17,70 herkansingen 2: 2de in 7.28,84 halve finale 2: 6de in 7.48,48 | |
Osvaldo Cavagnaro Mario Maire Jorge Somlay | twee-met (m) | serie 2: 4de in 8.02,36 herkansingen 1: 3de in 7.59,33 | |
Juan Huber Héctor Moni Angel Pontarolo Vicente Vansteenkiste | vier-zonder (m) | serie 3: 5de in 6.52,35 herkansingen 2: 4de in 6.56,35 |
Schermen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Alberto Balestrini | degen (m) | 1ste ronde Groep 9: 1ste W van W van W van W van W van W van 2de ronde Groep 2: 5de V van V van V van V van W van | |
Raúl Martínez | 1ste ronde Groep 3: 4de V van V van V van W van W van W van | ||
Juan Larrea | sabel (m) | 1ste ronde Groep 5: 4de V van V van W van V van W van | |
Daniel Sande | 1ste ronde Groep 6: 3de V van W van W van W van 2de ronde Groep 5: 5de V van V van V van V van W van | ||
Gustavo Vassallo | 1ste ronde Groep 7: 4de V van V van W van V van W van 1ste ronde barrage: 2de V van W van | ||
Juan Larrea Rafael González Daniel Sande Gustavo Vassallo | sabel team (m) | 1ste ronde Groep 3: 2de V van 2de ronde: V van |
Schietsport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jorge di Giandoménico | 50m geweer 3 houdingen (m) | kwalificatie Groep 1: 19de met 543 punten (193-178-172) finale: 1107 punten (386-370-351) | |
Pedro Armella | kwalificatie Groep 2: 13de met 554 punten (198-182-174) finale: 1106 punten (388-380-336) | ||
Jorge di Giandoménico | 300m geweer 3 houdingen (m) | kwalificatie Groep 1: 10de met 548 punten (192-184-174) finale: 1088 punten (375-358-355) | |
Pedro Armella | kwalificatie Groep 2: 10de met 548 punten (191-187-170) finale: 1078 punten (376-357-345) | ||
Melchor López | 50m geweer liggend (m) | kwalificatie Groep 2: 28ste met 379 punten (95-93-94-97) | |
Cirilo Nassiff | kwalificatie Groep 1: 26ste met 380 punten (95-94-95-96) finale: 573 punten (95-96-95-95-95-97) | ||
Oscar Cervo | 25m snelvuurpistool (m) | 567 punten: (279-288) | |
Juan Gindre | trap (m) | - | |
Juan Ángel Martini, Sr. | - |
Schoonspringen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Cristina Hardekopf | 3m plank (v) | voorronde: 18de met 41,87 punten |
Turnen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Juan Caviglia | meerkamp individueel (m) | vloer: 17,35 punten sprong: 16,30 punten paard met bogen: 14,50 punten ringen: 15,40 punten brug: 14,10 punten rekstok: 16,50 punten totaal: 94,15 punten | |
vloer (m) | 17,35 punten | ||
paard met bogen (m) | 16,30 punten | ||
ringen (m) | 15,40 punten | ||
sprong (m) | 16,30 punten | ||
brug (m) | 14,10 punten | ||
rekstok (m) | 16,50 punten |
Voetbal
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Marwell Periotti Carlos Saldías Juan Carlos Stauskas Salvador Ginel Roberto Blanco Pedro de Ciancio José Díaz Carlos Grudiña Julio Mattos Carlos Bilardo Hugo Zarich Alberto Rendo Domingo Lejona Mario Desiderio Juan Carlos Oleniak Raúl Adolfo Pérez Roberto Bonnano Guillermo Lorenzo | mannen | groepsfase: 2de V van W van W van |
Groep C | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | 3 | 3 | 0 | 0 | 8 | 4 | +4 | 6 | |
2 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 4 | |
3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 5 | +2 | 2 | |
4 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 11 | −8 | 1 |
Ronde | Datum | Lokale tijd | MEZT | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
26 augustus | 12:00 | 12:00 | Rome | 3-2 | |||
29 augustus | 12:00 | 12:00 | Rome | 2-1 | |||
1 september | 12:00 | 12:00 | Rome | 2-0 |
Waterpolo
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Diego Wolff Jorge Lucey Alfredo Carnovali Roberto Fischer Pedro Consuegra Ernesto Parga Osvaldo Codaro | mannen | groepsfase: 3de G van V van V van |
Groep 2 | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | 3 | 3 | 0 | 0 | 20 | 10 | +10 | 6 | |
2 | 3 | 2 | 0 | 1 | 15 | 9 | +6 | 4 | |
3 | 3 | 0 | 1 | 2 | 7 | 14 | −7 | 1 | |
4 | 3 | 0 | 1 | 2 | 7 | 16 | −9 | 1 |
Ronde | Datum | Lokale tijd | MEZT | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
25 augustus | 21:30 | 21:30 | Rome | 2-2 | |||
27 augustus | 10:00 | 10:00 | Rome | 7-4 | |||
29 augustus | 23:15 | 23:15 | Rome | 5-1 |
Wielersport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Baan | |||
Héctor Acosta Juan Brotto Ernesto Contreras Alberto Trillo | ploegenachtervolging (m) | 1ste ronde: 4.44,4 kwartfinale: 4.38,17 | |
Weg | |||
Ricardo Senn | wegwedstrijd (m) | 4:21.38 | |
Federico Cortés Gabriel Niell Ricardo Senn Pedro Simionato | ploegentijdrit (m) | 2:24.13,7 |
Worstelen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Grieks-Romeins | |||
Juan Rolón | -73kg (m) | 1ste ronde: V van 2de ronde: V van | |
Julio Graffigna | -87kg (m) | 1ste ronde: V van | |
Vrije stijl | |||
Juan Rolón | -73kg (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: V van 3de ronde: V van | |
Julio Graffigna | -79kg (m) | 1ste ronde: V van 2de ronde: V van |
Zeilen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ricardo Boneo | finn (m) | 2954 punten: (21-15-9-3-22- | |
Victor H. Fragola Roberto Mieres | star (m) | 1747 punten: (17-22-17- | |
Jorge Salas Chavez Héctor Calegaris Jorge del Río Sálas | drakenklasse (m) | 5715 punten: (15-1-2-5-2 | |
Roberto Sieburger Carlos Sieburger Enrique Sieburger, Jr. | 5,5m (m) | 4402 punten: (9-2-6-2-5 |
Zwemmen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Luis Nicolao | 100m vrije slag (m) | serie 2: 6de in 1.00,2 | |
Pedro Diz | 100m rugslag (m) | serie 5: 2de in 1.04,7 halve finale 2: 6de in 1.05,0 | |
Fernando Fanjul | 200m vlinderslag (m) | serie 5: 3de in 2.25,2 | |
Luis Nicolao | serie 3: 2de in 2.23,9 halve finale 1: 7de in 2.26,8 |
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.