Pakistan op de Olympische Zomerspelen 1960
Pakistan nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1960 in Rome, Italië. De eerste Pakistaanse gouden medaille ooit werd gewonnen door het hockeyteam. Dit team schreef historie door in de finale India met 1-0 te verslaan. India had tot dan toe drie keer op rij het hockeytoernooi gewonnen.
Land | Pakistan | ||||||
IOC-landcode | PAK | ||||||
NOC | Pakistan Olympic Association | ||||||
Olympische Zomerspelen 1960 in Rome | |||||||
| |||||||
Pakistan op de Zomerspelen | |||||||
1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | |||||||
Pakistan op de Winterspelen | |||||||
2010 · 2014 · 2018 | |||||||
|
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Mannen, 100 meter
- Abdul Khaliq
- Serie 2; 11.2 (→ ging niet verder)
- Iftikhar Shah
- Serie 7; Trok zich terug
Mannen 200 meter
- Iftikhar Shah
- Serie 1; Niet gestart
- Abdul Khaliq
- Serie 4; 23.1 (→ ging niet verder)
Mannen 5.000 meter
- Mubarak Shah
- Serie 4; 15:43.0 (→ ging niet verder)
Mannen 4x100 meter estafette
- Abdul Malik, Ramzan Ali, Ghulam Raziq en Abdul Khaliq
- Serie 3; 42.5 (→ ging door naar de halve finale)
- 2e halve finale; 42.8 (→ ging niet verder)
Mannen 110 meter horden
- Ghulam Raziq
- Serie 4; 14.6 (→ ging door naar de kwartfinale)
- 2e kwartfinale; 14.4 (→ ging door naar de halve finale)
- 2e halve finale; 14.3 (→ ging niet verder)
- Abdul Malik
- Serie 5; 15.4 (→ ging niet verder)
Mannen, 400 meter horden
- Mohammad Yaqoob
- Serie 3; 52.8 (→ ging niet verder)
Mannen 3.000 meter steeplechase
- Mubarak Shah
- Serie 2; 9:20.0 (→ ging niet verder)
Mannen verspringen
- Ramzan Ali
- Kwalificatie 3e series; geen geldige sprong
Mannen hink-stap-springen
- Mohammad Khan
- Kwalificatie 3e series; 14.43m (→ ging niet verder)
Mannen polsstokhoogspringen
- Allah Ditta
- Kwalificatie; 4.00m (→ ging niet verder)
Mannen kogelstoten
- Haider Khan
- Kwalificatie; 16.47m (→ ging niet verder)
Mannen kogelslingeren
- Mohammad Iqbal
- Kwalificatie; 60.86m (→ qualified for finale)
- Finale; 61.79m eindigde als 12e van 15
Mannen discuswerpen
- Haider Khan
- Kwalificatie; 46.57m (→ ging niet verder)
Mannen speerwerpen
- Mohammad Nawaz
- Kwalificatie 2e series; 70.05m (→ ging niet verder)
Boksen
Mannen bantamgewicht (tot 54kg)
- Mohammad Nasir
- Eerste ronde thirtyseconds of finale; bye
- Ronde 2 sixteenths of finale; versloeg S Akbarzadeh (IRN) op punten
- Ronde 3 eighths of finale; verloor van M Thein (BUR) op punten
Mannen lichtgewicht (tot 60kg)
- Ghulam Sarwar
- Eerste ronde thirtyseconds of finale; bye
- Ronde 2 sixteenths of finale; verloor van A Hernandez (MEX) op punten
Mannen middengewicht (tot 75kg)
- Sultan Mahmood
- Eerste ronde sixteenths of finale; verloor van T Walasek (POL) op punten
Mannen halfzwaargewicht (tot 81kg)
- Mohammad Safdar
- Eerste ronde sixteenths of finale; bye
- Ronde 2 eighths of finale; verloor van G Saraudi (ITA) op punten
Wielersport
Mannen individueel scratch sprint
- Mohammad Ashiq
- Serie 7; (→ sent tot herkansing)
- Herkansing 5e; 12.8 Verloor van L Mucino (MEX)
- Abdul Raziq Baloch
- Serie 8; (→ sent tot herkansing)
- Herkansing 4e; 12.1 Verloor van H Francis (USA)
Mannen tandem sprint
- Mohammad Ashiq en Abdul Raziq Baloch
- Serie 2; Not aanwezig
Mannen 1.000 meter staand start tijdrit
- Mohammad Ashiq
- 1:20.17 eindigde als 25e van 25
Mannentoernooi
Kwalificatieronde B
Kwartfinale
- Versloeg
Duitsland (2-1)
Halve finale
- Versloeg
Spanje (1-0)
Finale
- Versloeg
India (1-0)
Pakistan won goud
Spelers
- Abdul Hamid (I) (aanvoerder)
- Ghulam Rasul (vice-aanvoerder)
- Lala Abdul Rashid (doelman)
- Noor Alam
- Ahmed Naseer Bunda
- Manzoor Hussain Atif
- Anwar Ahmed Khan
- Habib Ali Kiddie
- Motiullah
- Bashir Ahmed
- Mushtaq Ahmad
- Khurshid Aslam
- Abdul Waheed Khan
Schieten
Mannen vrij geweer
- Aziz Wains
- Kwalificatieronde groep 1; 153/180/154 = 487 19e van 20
Mannen vrij pistool
- M Zafar Ahmed
- Kwalificatieronde groep 1; 59/77/74/79 = 289 eindigde als 31e van 33
Mannen kleinkalibergeweer liggend
- Saifi Chaudhry
- Kwalificatieronde groep 1; 95/89/96/93 = 373 eindigde als 39e van 43
Mannen kleinkalibergeweer drie posities
- Saifi Chaudhry
- Kwalificatieronde groep 2; 185/160/161 = 506 eindigde als 34e van 38
- Aziz Wains
- Kwalificatieronde groep 2; Geen deelname
Mannen snelvuurpistool
- Mohammad Iqbal
- 253/248 = 501 eindigde als 55e van 57
Gewichtheffen
Mannen bantamgewicht (57kg)
- Mohammad Azam Mian
- Drukken niet geteld
- Trekken 82,5 kg
- Stoten 100kg
- Totaal 182,5 kg - niet geklasseerd
Mannen lichtgewicht
- Abdul Ghani Butt
- Drukken not counted
- Trekken 92.5 kg
- Stoten 125.0kg
- Totaal 217.5 kg - niet geklasseerd
Worstelen vrije stijl
Mannen vlieggewicht (52kg)
- Nawab Din
- 1e ronde; versloeg S O'Connor (IRL) door val
- 2e ronde; versloeg V Dimitrov (BUL) op punten
- 3e ronde; verloor van M Matsubara (JPN) door val
- 4e ronde; verloor van A Bilek (TUR) door val
Nawab Din eindigde als 9e van 17 Mannen bantamgewicht (57kg)
- Siraj Din
- 1e ronde; versloeg W Pilling (GBR) door val
- 2e ronde; verloor van T Jaskari (FIN) op punten
- 3e ronde; verloor van M Shakhov (Sovjet-Unie) op punten
Siraj Din eindigde gedeeld 10e van 19 Mannen vedergewicht (62kg)
- Mohammad Akhtar
- 1e ronde; versloeg M Kederi (AFG) door val
- 2e ronde; verloor van T Sato (JPN) op punten
- 3e ronde; versloeg J Zurawski (POL) op punten
- 4e ronde; versloeg V Rubashvili (Sovjet-Unie) op punten
- 5e ronde; verloor van M Dagistanli (TUR) door val
Mohammad Akhtar eindigde 6e van 25 Mannen lichtgewicht (67kg)
- Mohammad Din
- 1e ronde; verloor van M Tajiki (IRN) door val
- 2e ronde; versloeg N Stamulis (AUS) op punten
- 3e ronde; versloeg R Bielle (FRA) op punten
Mohammad Din eindigde joint 12e van 24 Mannen weltergewicht (73kg)
- Mohammad Bashir
- 1e ronde; versloeg P Amey (GRB) door val
- 2e ronde; versloeg I Rolon (ARG) op punten
- 3e ronde; verloor van G Habibi (IRN) op punten
- 4e ronde; versloeg K Bruggmann (SWI) door val
- 5e ronde; versloeg G De Vescovi (ITA) op punten
- Finaleronde bout 1; verloor van I Ogan (TUR) op punten
- Finaleronde bout 3; verloor van D Blubaugh (USA) door val
Mohammad Bashir won brons Mannen middengewicht (79kg)
- Faiz Mohammad
- 1e ronde; bye
- 2e ronde; verloor van T Nagai (JPN) op punten
- 3e ronde; versloeg M A Khokan (AFG) op punten
Faiz Mohammad eindigde 11e van 19 Mannen zwaargewicht (over 87kg)
- Mohammad Nazir
- 1e ronde; verloor van L Djiber (BUL) door val
- 2e ronde; versloeg N Subhani (AFG) op punten
- 3e ronde; verloor van H Kaplan (TUR) door val
Mohammad Nazir eindigde 12e van 17
Bronnen, noten en/of referenties
|