Verenigde Staten op de Olympische Zomerspelen 1960
De Verenigde Staten nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1960 in Rome, Italië. Met 71 medailles moeten de Amerikanen de Sovjet-Unie ruim voor laten gaan. De Sovjet-Russen haalden meer dan 100 medailles.
Land | Verenigde Staten | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | USA | |||||||||||||||||||||
NOC | United States Olympic Committee externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1960 in Rome | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Verenigde Staten op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||||||||||
Verenigde Staten op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | ||||||||||||||||||||||
|
Medailles
Goud
- Wilma Rudolph - Atletiek, 100m, vrouwen
- Lee Calhoun - Atletiek, 110m horden, mannen
- Wilma Rudolph - Atletiek, 200m, vrouwen
- Glenn Davis - Atletiek, 400m horden, mannen
- Otis Crandall Davis - Atletiek, 400m, mannen
- Martha B. Hudson, Lucinda Williams, Barbara Pearl Jones, Wilma Rudolph - Atletiek, 4x100m estafette, vrouwen
- John Lloyd Yerman, Earl Verdelle Young, Glenn Davis, Otis Crandall Davis - Atletiek, 4x400m estafette, mannen
- Alfred Oerter - Atletiek, discuswerpen, mannen
- William Henry Nieder - Atletiek, kogelstoten, mannen
- Donald George Bragg - Atletiek, polsstokhoogspringen, mannen
- Rafer Lewis Johnson - Atletiek, tienkamp, mannen
- Ralph Harold Boston - Atletiek, verspringen, mannen
- Jay Hoyland Arnette, Walter Jones Jr. Bellamy, Robert Lewis Boozer, Terence Gilbert Dischinger, Burdette Eliele Haldorsson, Darrall Tucker Imhoff, Allen Earl Kelley, Lester E. Lane, Jeremy Ray Lucas, Oscar Palmer Robertson, Adrian Howard Smith, Jeremy Alan West - Basketbal, mannen
- Wilbert James Mcclure - Boksen, halfmiddengewicht (67-71 kg), mannen
- Cassius Marcellus Clay - Boksen, halfzwaargewicht (75-81 kg), mannen
- Edward Jr. Crook - Boksen, middengewicht (71-75 kg), mannen
- Charles Thomas Jr. Vinci - Gewichtheffen, bantamgewicht (tot 56 kg), mannen
- Arthur Delancey Jr. Ayrault, Theodore Allison Nash, John Anthony Sayre, Richard Donald Wailes - Roeien, vier-zonder-stuurman, mannen
- William Willard Mcmillan - Schietsport, 25m snelvuurpistool (60 schoten), mannen
- Robert David Webster - Schoonspringen, 10m platform, mannen
- Gary Milburn Tobian - Schoonspringen, 3m plank, mannen
- Terence John Mccann - Worstelen, vrije stijl, bantamgewicht (52-57 kg), mannen
- Shelby Autrie Wilson - Worstelen, vrije stijl, lichtgewicht (63-67 kg), mannen
- Douglas Morton Blubaugh - Worstelen, vrije stijl, weltergewicht (67-73 kg), mannen
- George O’Day, Jim Hunt, Dave Smith - Zeilen, 5,5 m klasse
- Lynn Edythe Burke - Zwemmen, 100m rugslag, vrouwen
- Carolyn Jane Schuler - Zwemmen, 100m vlinderslag, vrouwen
- William Danforth Mulliken - Zwemmen, 200m schoolslag, mannen
- Michael Francis Troy - Zwemmen, 200m vlinderslag, mannen
- Susan Christina Von Saltza - Zwemmen, 400m vrije slag, vrouwen
- Joan Arlene Spillane, Shirley Anne Stobs, Carolyn Virginia Wood, Susan Christina Von Saltza - Zwemmen, 4x100m vrije slag estafette, vrouwen
- Frank Edward Jr. Mckinney, Paul William Hait, Lance Melvin Larson, Felix Geoffrey Farrell - Zwemmen, 4x100m wisselslag-estafette, mannen
- Lynn Edythe Burke, Patricia Kempner, Carolyn Jane Schuler, Susan Christina Von Saltza - Zwemmen, 4x100m wisselslag-estafette, vrouwen
- George Prifold Harrison, Richard Adolph Blick, Michael Francis Troy, Felix Geoffrey Farrell - Zwemmen, 4x200m vrije slag-estafette, mannen
Zilver
- David Sime - Atletiek, 100m, mannen
- William Lee May - Atletiek, 110m horden, mannen
- Lester Nelson Carney - Atletiek, 200m, mannen
- Clifton Emmett Cushman - Atletiek, 400m horden, mannen
- Richard Aldrich Babka - Atletiek, discuswerpen, mannen
- William Patrick Jr. O - Atletiek, kogelstoten, mannen
- Ronald Hugh Morris - Atletiek, polsstokhoogspringen, mannen
- Irvin Roberson - Atletiek, verspringen, mannen
- James D. George - Gewichtheffen, halfzwaargewicht (75-82 kg), mannen
- Thomas Tamio Kono - Gewichtheffen, middelgewicht (67,5-75 kg), mannen
- Isaac Berger - Gewichtheffen, vedergewicht (56-60 kg), mannen
- James Edward Bradford - Gewichtheffen, zwaargewicht (+90 kg), mannen
- Frank Davis Chapot (Trail Guide), William Clark Steinkraus (Ksar d'Esprit), George Hayes Morris (Sinjon) - Paardensport, jumping, team
- James Enoch Hill - Schietsport, 50m liggend geweer, 60 schoten, mannen
- Gary Milburn Tobian - Schoonspringen, 10m platform, mannen
- Paula Jean Myers-Pope - Schoonspringen, 10m platform, vrouwen
- Samuel Nesley Hall - Schoonspringen, 3m plank, mannen
- Paula Jean Myers-Pope - Schoonspringen, 3m plank, vrouwen
- Frank Edward Jr. Mckinney - Zwemmen, 100m rugslag, mannen
- Lance Melvin Larson - Zwemmen, 100m vrije slag, mannen
- Susan Christina Von Saltza - Zwemmen, 100m vrije slag, vrouwen
Brons
- Hayes Jones - Atletiek, 110m horden, mannen
- Richard Wayne Howard - Atletiek, 400m horden, mannen
- Richard Lee Cochran - Atletiek, discuswerpen, mannen
- John Curtis Thomas - Atletiek, hoogspringen, mannen
- Dallas Crutcher III Long - Atletiek, kogelstoten, mannen
- Earlene Dennis Brown - Atletiek, kogelstoten, vrouwen
- Quincey Daniels - Boksen, halfweltergewicht (60-63,5 kg), mannen
- Norbert Schemansky - Gewichtheffen, zwaargewicht (+90 kg), mannen
- Robert Lee Beck - Moderne vijfkamp, heren team
- Jack Tupper Daniels - Moderne vijfkamp, heren team
- George Howard Jr. Lambert - Moderne vijfkamp, heren team
- Robert Lee Beck - Moderne vijfkamp, individueel, mannen
- Richard Arthur Draeger, Conrad Francis Findlay, Henry Kent II Mitchell - Roeien, twee-met-stuurman
- Albert Axelrod - Schermen, floret, individueel, mannen
- William Wilson Parks, Robert Sherman Halperin - Zeilen, Star klasse
- Robert Earl Bennett - Zwemmen, 100m rugslag, mannen
- George Thomas Breen - Zwemmen, 1500m vrije slag, mannen
- John David Gillanders - Zwemmen, 200m vlinderslag, mannen
Bronnen, noten en/of referenties
|
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.