Argentinië op de Olympische Zomerspelen 1984
Argentinië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles, Verenigde Staten. Het Zuid-Amerikaanse land won geen enkele medaille.
Land | Argentinië | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | ARG | |||||||||||||||||||||
NOC | Comité Olímpico Argentino (es) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Argentinië op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||||||||||
Argentinië op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | ||||||||||||||||||||||
|
Resultaten per onderdeel
Atletiek
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Omar Ortega | 1500m (m) | serie 6: niet gefinisht | |
Julio César Gómez | 5000m (m) | serie 1: 11de in 14.28,48 | |
10000m (m) | serie 3: 12de in 29.58,06 | ||
Pedro Cáceres | 3000m steeplechase (m) | serie 1: 10de in 8.50,02 | |
Rubén Aguiar | marathon (m) | 2:31.18 | |
Liliana Góngora | 1500m (v) | serie 2: 9de in 4.28,02 | |
3000m (v) | serie 2: 9de in 9.41,14 | ||
Beatriz Capotosto | 100m horden (v) | serie 4: 4de in 13,90 | |
Liliana Arigoni | hoogspringen (v) | kwalificatie: 24ste met 1,80m |
Boksen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Rubén Carballo | -51kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van | |
Pedro Ruben Decima | -51kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van 3de ronde: W van kwartfinale: V van | |
Daniel R. Dominguez | -67kg (m) | 1ste ronde: V van | |
Gustavo Ollo | -71kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van 3de ronde: V van | |
Antonio Corti | -75kg (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: V van | |
Roberto Oviedo | -81kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van |
Judo
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jorge di Noco | -60kg (m) | 1ste ronde: W van 2de ronde: V van | |
Alejandro Strático | -86kg (m) | 1ste ronde: V van | |
Fabián Lannutti | -95kg (m) | 1ste ronde: V van | |
Ricardo Andersen | +95kg (m) | 1ste ronde: V van |
Kanovaren
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Atilio Vásquez | K-1 500m (m) | serie 3: 7de in 1.58,18 herkansingen: 3de in 1.53,71 halve finale 3: 5de in 1.56,06 | |
K-1 1000m (m) | serie 3: 5de in 4.03,86 herkansingen: 2de in 4.04,42 halve finale 2: 5de in 4.07,15 |
Paardensport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Justo Albarracín | springconcours individueel | 1ste ronde: 40ste met 26,50 strafpunten | |
Martín Mallo | 1ste ronde: niet gefinisht | ||
Eduardo Zone | 1ste ronde: 46ste met 48,25 strafpunten | ||
Justo Albarracín Martín Mallo Adrián Melosi Eduardo Zone | springconcours team | 1ste ronde: 15de met 89,75 strafpunten |
Roeien
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ricardo Ibarra | skiff (m) | serie 3: 1ste in 7.27,60 halve finale 2: 2de in 7.22,42 finale: 5de in 7.14,59 | |
Rubén D'Andrilli Claudio Guindón | twee-zonder (m) | serie 2: 4de in 7.00,87 herkansingen: 2de halve finale 2: 5de in 7.08,35 | |
Oscar Bonini Gustavo Calderón Omar Ferrari Federico Lungwitz | dubbel-vier (m) | serie 1: 5de in 6.28,80 herkansingen: 4de in 6.29,36 |
Schermen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Csaba Gaspar | degen (m) | 1ste ronde groep 3: 5de met 0 overwinningen | |
Sergio Luchetti | 1ste ronde groep 10: 3de met 2 overwinningen kwartfinale 6: 6de met 0 overwinningen | ||
Marcelo Magnasco | 1ste ronde groep 4: 5de met 1 overwinning | ||
Csaba Gaspar Sergio Luchetti Marcelo Magnasco Sergio Turiace | degen team (m) | 1ste ronde groep 3: 4de met 0 overwinningen | |
Sergio Luchetti | floret (m) | 1ste ronde groep 4: 3de met 3 overwinningen kwartfinale 7: 5de met 1 overwinning | |
Sergio Turiace | 1ste ronde groep 3: 4de met 1 overwinning kwartfinale 8: 5de met 0 overwinningen | ||
Csaba Gaspar Sergio Luchetti Marcelo Magnasco Sergio Turiace | floret team (m) | 1ste ronde groep 3: 3de met 0 overwinningen | |
José María Casanovas | sabel (m) | 1ste ronde groep 4: 6de met 0 overwinningen | |
Atilio Tass | 1ste ronde groep 3: 4de met 2 overwinningen kwartfinale 6: 5de met 1 overwinning | ||
Sandra Giancola | floret (v) | 1ste ronde groep 6: 6de met 1 overwinning | |
Silvana Giancola | 1ste ronde groep 2: 7de met 0 overwinningen | ||
María Alicia Sinigaglia | 1ste ronde groep 3: 5de met 2 overwinningen | ||
Sandra Giancola Silvana Giancola María Alicia Sinigaglia Constanza Oriani | floret team (v) | 1ste ronde groep 3: 4de met 0 overwinningen |
Schietsport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ricardo Rusticucci | 10m luchtgeweer (m) | 577 punten: (93-95-97-98-97-97) | |
50m geweer 3 houdingen (m) | 1126 punten: (394-375-357) | ||
50m geweer liggend (m) | 588 punten: (100-98-97-99-97-97) | ||
Ernesto Alais | 50m pistool (m) | 550 punten: (93-88-94-93-92-90) | |
Walter Bauza | 550 punten: (89-90-87-94-97-93) | ||
Daniel Felizia | 25m snelvuurpistool (m) | 580 punten: (292-288) | |
Leopoldo Fossati | 578 punten: (285-293) |
Schoonspringen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Verónica Ribot | 3m plank (v) | kwalificatie: 9de met 443,25 punten finale: 12de met 422,52 punten | |
10m platform (v) | kwalificatie: 324,21 punten |
Volleybal
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Esteban de Palma Daniel Castellani Esteban Martínez Carlos Wagenpfeil Daniel Colla Alejandro Diz Hugo Conte Waldo Kantor Raúl Quiroga Jon Uriarte Alcides Cuminetti Leonardo Wiernes | zaal (m) | groepsfase: 4de V van V van W van W van 5-8ste plaats: W van 5-6de plaats: V van |
Groep A | |||||||||||
# | Land | Wedstrijden | Sets | Setpunten | Punten | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | V | T | Saldo | V | T | Saldo | |||
1 | 4 | 3 | 1 | 10 | 4 | +6 | 191 | 144 | +47 | 7 | |
2 | 4 | 3 | 1 | 9 | 4 | +5 | 168 | 117 | +51 | 7 | |
3 | 4 | 3 | 1 | 9 | 6 | +3 | 203 | 162 | +41 | 7 | |
4 | 4 | 1 | 3 | 7 | 9 | -2 | 184 | 207 | -23 | 5 | |
5 | 4 | 0 | 4 | 0 | 12 | -12 | 64 | 180 | -116 | 4 |
Ronde | Datum | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
29 juli | Los Angeles | 3-1 | |||
31 juli | Los Angeles | 1-3 | |||
4 augustus | Los Angeles | 0-3 | |||
6 augustus | Los Angeles | 2-3 | |||
5-8ste plaats | |||||
8 augustus | Los Angeles | 1-3 | |||
5-6de plaats | |||||
10 augustus | Los Angeles | 3-1 |
Wielersport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Baan | |||
Marcelo Alexandre | sprint (m) | 1ste ronde: 1ste in 11,87 2de ronde: 1ste in 12,68 3de ronde: 1ste in 12,30 kwartfinale: V van | |
Claudio Iannone | 1ste ronde: 2de herkansingen 1ste ronde: 1ste in 11,51 2de ronde: 1ste in 11,79 3de ronde: 2de herkansing 3de ronde: 2de | ||
Pedro Caino | individuele achtervolging (m) | kwalificatie: gedubbeld | |
Gabriel Curuchet | kwalificatie: 16de in 4.55,07 1ste ronde: V van | ||
Pedro Caino Gabriel Curuchet Juan Curuchet Eduardo Trillini | ploegenachtervolging (m) | kwalificatie: 9de in 4.32,25 | |
Juan Curuchet | puntenkoers (m) | serie 1: 3de op 1 ronde (35 punten) finale: 5de op 1 ronde (20 punten) | |
Juan Carlos Haedo | serie 2: 7de op 1 ronde (19 punten) finale: 20ste op 3 ronden (1 punt) | ||
Marcelo Alexandre | 1000m tijdrit (m) | 1.07,29 | |
Weg | |||
Luis Biera | wegwedstrijd (m) | niet gefinisht |
Worstelen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vrije stijl | |||
Daniel Navarrete | -62kg (m) | 1ste ronde groep B: 8ste V van V van | |
Boris Goldstein | -68kg (m) | 1ste ronde groep B: 10de V van V van | |
Oscar Strático | -74kg (m) | 1ste ronde groep B: 11de V van V van | |
Grieks-Romeins | |||
Daniel Navarrete | -62kg (m) | 1ste ronde groep A: 9de V van V van | |
Boris Goldstein | -68kg (m) | 1ste ronde groep B: 7de V van V van | |
Oscar Strático | -74kg (m) | 1ste ronde groep A: 11de V van V van |
Zeilen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jorge García Velazco | windglijder (m) | 134,4 punten: (17-9-YMP-23-18-15- | |
Carlos A. Irigoyen Gonzalo Heredia | 470 (m) | 90,7 punten: ( | |
Martín Ferrari Sergio Sinistri | tornado (m) | 108 punten: (15-14-12-13-5-14- | |
Pedro Ferrero Alberto Llorens Carlos Sanguinetti | soling (m) | 93,7 punten: (15-15-12-3-14- |
Zwemmen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Fabián Ferrari | 100m vrije slag (m) | serie 8: 5de in 53,69 | |
200m vrije slag (m) | serie 4: 6de in 1.59,39 | ||
Alejandro Lecot | 400m vrije slag (m) | serie 3: 6de in 4.05,74 | |
1500m vrije slag (m) | serie 2: 5de in 15.49,94 | ||
Julio César Falón | 100m schoolslag (m) | serie 1: 6de in 1.07,80 | |
200m schoolslag (m) | serie 7: 5de in 2.30,40 | ||
Luis Juncos | 100m vlinderslag (m) | serie 7: 5de in 56,86 | |
200m wisselslag (m) | serie 1: 5de in 2.12,83 | ||
Virginia Sachero | 100m vrije slag (v) | serie 6: 6de in 1.00,53 | |
200m vrije slag (v) | serie 3: 6de in 2.13,41 | ||
Alicia María Boscatto | 100m schoolslag (v) | serie 3: 5de in 1.14,45 | |
200m schoolslag (v) | serie 1: 3de in 2.36,38 finale B: 5de in 2.36,96 |
Bronnen, noten en/of referenties
|
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.