Afrikaans kampioenschap voetbal 2000
De African Cup of Nations 2000 was de 22e editie van de strijd om de Afrika Cup, het kampioenschap voor nationale voetbalelftallen. Het vond van 22 januari tot en met 13 februari plaats en werd voor het eerst in twee landen georganiseerd. Ghana en Nigeria kregen de organisatie toegewezen nadat Zimbabwe de organisatie door de CAF werd ontnomen. Er werd gespeeld in Accra en Kumasi (Ghana) en Kano en Lagos (Nigeria). Ghana en Nigeria (gastlanden) en Egypte (titelverdediger) waren automatisch geplaatst voor de eindronde waar zestien landen aan deelnamen. Kameroen was het derde land, na Ghana en Egypte, die de Afrika Cup voor de derde keer won.
African Cup of Nations 2000
| ||||
Toernooi-informatie | ||||
Gastlanden | ||||
Datum | 22 januari – 13 februari 2000 | |||
Teams | 16 (van 1 confederatie) | |||
Stadions | 4 (in 4 gaststeden) | |||
Winnaar | ||||
Toernooistatistieken | ||||
Wedstrijden | 32 | |||
Doelpunten | 73 (2,28 per wedstrijd) | |||
Toeschouwers | 677.500 (21.172 per wedstrijd) | |||
Topscorer(s) | ||||
|
Kwalificatie
Gekwalificeerde landen
Land | Aantal deelnames |
Deelnames op rij |
Vorige deelname |
---|---|---|---|
11e | 3 | 1998 | |
4e[1] | 3 | 1998 | |
6e | 1 | 1992 | |
12e[2] | 5 | 1998 | |
17e | 9 | 1998 | |
3e | 1 | 1996 | |
13e | 5 | 1998 | |
14e | 9 | 1998 | |
11e | 3 | 1998 | |
9e | 2 | 1998 | |
11e | 1 | 1994 | |
7e | 1 | 1994 | |
3e | 2 | 1998 | |
9e | 4 | 1998 | |
10e | 6 | 1998 | |
3e | 3 | 1998 |
Scheidsrechters
Naam | Geboren | Duels | |||
---|---|---|---|---|---|
12/06/1957 | 3 | 10 | - | - | |
09/09/1959 | 3 | 13 | - | - | |
09/12/1967 | 3 | 10 | - | - | |
15/08/1962 | 3 | 10 | 1 | - | |
18/07/1963 | 2 | 5 | 1 | 1 | |
04/03/1960 | 2 | 10 | - | - | |
27/09/1955 | 2 | 5 | - | - | |
06/04/1959 | 2 | 4 | - | - | |
30/04/1961 | 2 | 12 | - | - | |
12/06/1961 | 2 | 11 | - | 1 | |
23/03/1958 | 2 | 9 | - | 1 | |
20/05/1960 | 2 | 1 | - | - | |
28/08/1959 | 1 | 5 | - | 1 | |
10/01/1960 | 1 | 3 | - | - | |
08/02/1960 | 1 | 3 | - | - | |
1 | 3 | - | - | ||
Totaal | 32 | 114 | 2 | 4 |
Speelsteden
Accra Sportsstadion (capaciteit: 40.000) | ||||
Kumasi Sports Stadion (capaciteit: 51.500) |
||||
Nationaal Stadion (capaciteit: 55.000) | ||||
Sani Abacha Stadion (capaciteit: 25.000) |
Groepsfase
Groep A
Land | Wed | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/− | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 2 | +2 | 4 | |
3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 4 | |
3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 | –1 | 4 | |
3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | –1 | 4 |
| ||||
22 januari 2000 «onderlinge duels» 16:00 |
Ghana |
1 – 1 | Accra Sports Stadium, Accra Toeschouwers: 45.000 Scheidsrechter: Ali Bujsaim ( | |
Ayew |
Foé |
| ||||
24 januari 2000 «onderlinge duels» 16:00 |
Ivoorkust |
1 – 1 | Accra Sports Stadium, Accra Toeschouwers: 13.000 Scheidsrechter: Tessema Hailemalak ( | |
Guel |
Ouadja |
| ||||
27 januari 2000 «onderlinge duels» 16:00 |
Ghana |
2 – 0 | Accra Sports Stadium, Accra Toeschouwers: 30.000 Scheidsrechter: Abderrahim Al-Arjoune ( | |
Ayew Addo |
| ||||
28 januari 2000 «onderlinge duels» 19:45 |
Kameroen |
3 – 0 | Accra Sports Stadium, Accra Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Mourad Daami ( | |
Kalla Eto'o M'Boma |
| ||||
31 januari 2000 «onderlinge duels» 16:00 |
Ghana |
0 – 2 | Accra Sports Stadium, Accra Toeschouwers: 40.000 Scheidsrechter: Gamal Al-Ghandour ( | |
Kalou Sie |
| ||||
31 januari 2000 «onderlinge duels» 16:00 |
Kameroen |
0 – 1 | Kumasi Sports Stadium, Kumasi Toeschouwers: 2.000 Scheidsrechter: Olufunmi Olaniyan ( | |
Tchangai |
Groep B
Land | Wed | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/− | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 2 | +3 | 7 | |
3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 2 | +2 | 5 | |
3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | –1 | 2 | |
3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 6 | –4 | 1 |
| ||||
23 januari 2000 «onderlinge duels» 19:45 |
Zuid-Afrika |
3 – 1 | Kumasi Sports Stadium, Kumasi Toeschouwers: 20.000 Scheidsrechter: Gamal Al-Ghandour ( | |
Ngobe Bartlett |
Nzigou |
| ||||
24 januari 2000 «onderlinge duels» 19:45 |
Congo-Kinshasa |
0 – 0 | Kumasi Sports Stadium, Kumasi Toeschouwers: 7.000 Scheidsrechter: Manuel Duarte ( | |
| ||||
27 januari 2000 «onderlinge duels» 19:45 |
Zuid-Afrika |
1 – 0 | Kumasi Sports Stadium, Kumasi Toeschouwers: 3.500 Scheidsrechter: Olufunmi Olaniyan ( | |
Bartlett |
| ||||
29 januari 2000 «onderlinge duels» 19:45 |
Algerije |
3 – 1 | Kumasi Sports Stadium, Kumasi Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Isaak Abdulkadir ( | |
Ghazi Tasfaout Dziri |
Mbanangoyé |
| ||||
2 februari 2000 «onderlinge duels» 16:00 |
Zuid-Afrika |
1 – 1 | Kumasi Sports Stadium, Kumasi Toeschouwers: 2.000 Scheidsrechter: Tessema Hailemalak ( | |
Bartlett |
Moussouni |
| ||||
2 februari 2000 «onderlinge duels» 16:00 |
Congo-Kinshasa |
0 – 0 | Accra Sports Stadium, Accra Toeschouwers: 2.000 Scheidsrechter: Abderrahim Al-Arjoune ( | |
Groep C
Land | Wed | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/− | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 2 | +5 | 9 | |
3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 4 | +1 | 4 | |
3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 5 | –2 | 2 | |
3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 8 | –4 | 1 |
| ||||
23 januari 2000 «onderlinge duels» 18:30 |
Egypte |
2 – 0 | Sani Abacha Stadium, Kano Toeschouwers: 18.000 Scheidsrechter: Coffi Codjia ( | |
Radwan H. Hassan |
| ||||
25 januari 2000 «onderlinge duels» 17:00 |
Burkina Faso |
1 – 3 | Sani Abacha Stadium, Kano Toeschouwers: 12.000 Scheidsrechter: Abdel Hakim Shelmani ( | |
Sanou |
Camara Sarr Keita |
| ||||
28 januari 2000 «onderlinge duels» 18:30 |
Egypte |
1 – 0 | Sani Abacha Stadium, Kano Toeschouwers: 30.000 Scheidsrechter: Petros Mathabela ( | |
H. Hassan |
| ||||
29 januari 2000 «onderlinge duels» 18:30 |
Zambia |
1 – 1 | Sani Abacha Stadium, Kano Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Abdel Hakim Shelmani ( | |
Lota |
Ouédraogo |
| ||||
2 februari 2000 «onderlinge duels» 17:00 |
Egypte |
4 – 2 | Sani Abacha Stadium, Kano Toeschouwers: 17.000 Scheidsrechter: Pierre Mounguegui ( | |
Salah Hosny H. Hassan Ramzy Ali |
Koudou Sanou |
| ||||
2 februari 2000 «onderlinge duels» 17:00 |
Zambia |
2 – 2 | National Stadium, Lagos Toeschouwers: 2.000 Scheidsrechter: Alex Quartey ( | |
Chilembi Bwalya |
Camara Mbaye |
Groep D
Land | Wed | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/− | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 2 | +4 | 7 | |
3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 | –1 | 4 | |
3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | –1 | 4 | |
3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | –2 | 1 |
| ||||
23 januari 2000 «onderlinge duels» 16:00 |
Nigeria |
4 – 2 | National Stadium, Lagos Toeschouwers: 80.000 Scheidsrechter: Alain Sars ( | |
Okocha Ikpeba |
Azaiez Sellimi |
| ||||
25 januari 2000 «onderlinge duels» 19:30 |
Marokko |
1 – 0 | National Stadium, Lagos Toeschouwers: 8.000 Scheidsrechter: Alex Quartey ( | |
Bassir |
| ||||
28 januari 2000 «onderlinge duels» 16:00 |
Nigeria |
0 – 0 | National Stadium, Lagos Toeschouwers: 60.000 Scheidsrechter: Felix Tangawarima ( | |
| ||||
29 januari 2000 «onderlinge duels» 16:00 |
Tunesië |
0 – 0 | National Stadium, Lagos Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Falla Ndoye ( | |
| ||||
3 februari 2000 «onderlinge duels» 17:00 |
Nigeria |
2 – 0 | National Stadium, Lagos Toeschouwers: 60.000 Scheidsrechter: Coffi Codjia ( | |
George Aghahowa |
| ||||
3 februari 2000 «onderlinge duels» 17:00 |
Tunesië |
1 – 0 | Sani Abacha Stadium, Kano Toeschouwers: 12.000 Scheidsrechter: Ali Bujsaim ( | |
Jaïdi |
Knock-outfase
kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
6 februari – Accra | ||||||||||
|
2 | |||||||||
10 februari – Accra | ||||||||||
|
1 | |||||||||
|
3 | |||||||||
7 februari – Kano | ||||||||||
|
0 | |||||||||
|
0 | |||||||||
13 februari – Lagos | ||||||||||
|
1 | |||||||||
|
2 (4) | |||||||||
6 februari – Kumasi | ||||||||||
|
2 (3) | |||||||||
|
1 | |||||||||
10 februari – Lagos | ||||||||||
|
0 | |||||||||
|
0 | derde plaats | ||||||||
7 februari – Lagos | ||||||||||
|
2 | 12 februari – Accra | ||||||||
|
2 | |||||||||
|
2 (3) | |||||||||
|
1 | |||||||||
|
2 (4) | |||||||||
Kwartfinale
| ||||
6 februari 2000 «onderlinge duels» 16:00 |
Kameroen |
2 – 1 | Accra Sports Stadium, Accra Toeschouwers: 15.000 Scheidsrechter: Falla Ndoye ( | |
Eto'o Foé |
Tasfaout |
| ||||
6 februari 2000 «onderlinge duels» 19:30 |
Zuid-Afrika |
1 – 0 | Kumasi Sports Stadium, Kumasi Toeschouwers: 40.000 Scheidsrechter: Mourad Daami ( | |
Nomvethe |
| ||||
7 februari 2000 «onderlinge duels» 16:00 |
Egypte |
0 – 1 | Sani Abacha Stadium, Kano Toeschouwers: 12.000 Scheidsrechter: Alain Sars ( | |
Badra |
| ||||
7 februari 2000 «onderlinge duels» 19:00 |
Nigeria |
2 – 1 (nv) |
National Stadium, Lagos Toeschouwers: 60.000 Scheidsrechter: Felix Tangawarima ( | |
Aghahowa |
Fadiga |
Halve finale
| ||||
10 februari 2000 «onderlinge duels» 16:30 |
Nigeria |
2 – 0 | National Stadium, Lagos Toeschouwers: 60.000 Scheidsrechter: Gamal Al-Ghandour ( | |
Babangida |
| ||||
10 februari 2000 «onderlinge duels» 18:30 |
Kameroen |
3 – 0 | Accra Sports Stadium, Accra Toeschouwers: 6.000 Scheidsrechter: Ali Bujsaim ( | |
Mboma Eto'o |
Troostfinale
| ||||
12 februari 2000 «onderlinge duels» 16:00 |
Zuid-Afrika |
2 – 2 (nv) |
Tunesië |
Accra Sports Stadium, Accra Toeschouwers: 1.000 Scheidsrechter: Coffi Codjia ( |
Bartlett Nomvethe |
Zitouni | |||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Nomvethe Mkhalele Tinkler Bartlett Moshoeu Bapela |
4 – 3 |
Finale
| ||||
13 februari 2000 «onderlinge duels» 15:00 |
Nigeria |
2 – 2 (nv) |
Nationaal Stadion, Lagos Toeschouwers: 60.000 Scheidsrechter: Mourad Daami ( | |
Chukwu Okocha |
Eto'o Mboma | |||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Okocha Okpara Kanu Ikpeba Oliseh |
3 – 4 |
Afrika Cup Winnaar 2002 |
---|
KAMEROEN 3de titel |
Doelpuntenmakers
- 5 doelpunten
- 4 doelpunten
- 3 doelpunten
- 2 doelpunten
- 1 doelpunt
Bronnen, noten en/of referenties
|
Afrikaans kampioenschap voetbal | ||||
---|---|---|---|---|
|
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.