Wereldkampioenschap voetbal onder 20 - 1999
Het twaalfde wereldkampioenschap voetbal onder 20 werd gehouden in Nigeria van 3 tot en met 24 april 1999. Het toernooi werd voor de eerste keer gewonnen door Spanje, in de finale werd met 4–0 gewonnen van Japan. Mali werd derde.
Wereldkampioenschap voetbal onder 20 – 1999
| |||||||
FIFA U-20 World Cup Nigeria 1999 | |||||||
Toernooi-informatie | |||||||
Gastland | |||||||
Organisator | FIFA | ||||||
Editie | 12e | ||||||
Datum | 3–24 april 1999 | ||||||
Teams | 24 (van 6 confederaties) | ||||||
Stadions | 8 (in 8 gaststeden) | ||||||
Winnaar | |||||||
Toernooistatistieken | |||||||
Wedstrijden | 52 | ||||||
Doelpunten | 158 (3,04 per wedstrijd) | ||||||
Toeschouwers | 624.400 (12.008 per wedstrijd) | ||||||
Topscorer(s) | |||||||
Beste speler | |||||||
Fair-Playprijs | |||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Deelnemers
Er deden 24 teams uit zes confederaties mee. Teams konden zich kwalificeren via een jeugdtoernooi dat binnen elke confederatie georganiseerd werd.
Confederatie | Kwalificatietoernooi | Gekwalificeerde landen |
---|---|---|
AFC (Azië) | Aziatisch kampioenschap voetbal onder 19 - 1998[1] Thailand, 12–26 november 1998 |
|
CAF (Afrika) | Afrikaans kampioenschap voetbal onder 21 - 1999[2] Ghana, 21 februari – 7 maart 1999 |
|
CONCACAF (Noord, Centraal-Amerika & Caribbean) |
CONCACAF-kampioenschap voetbal onder 21 - 1998[3] Guatemala en Trinidad en Tobago, 5 augustus – 10 oktober 1998 |
|
CONMEBOL (Zuid-Amerika) | Zuid-Amerikaans kampioenschap voetbal onder 20 - 1999[4] Argentinië, 5–25 januari 1999 |
|
OFC (Oceanië) | Oceanisch kampioenschap voetbal onder 20 - 1998[5] Samoa, 15–24 augustus 1998 |
|
UEFA (Europa) | Europees kampioenschap voetbal onder 18 - 1998[6] Cyprus, 19–26 juli 1998 |
|
Gastland |
Stadions
Ibadan | Lagos | Kano | Calabar | ||
---|---|---|---|---|---|
Liberty Stadion Capaciteit: 40.000 |
Nationaal Stadion Capaciteit: 45.000 |
Sani Abacha-stadion Capaciteit: 18.000 |
U. J. Esuenestadion Capaciteit: 16.000 | ||
Enugu | Port Harcourt | ||||
Nnamdi Azikiwestadion Capaciteit: 22.000 |
Liberation Stadion Capaciteit: 25.000 | ||||
Kaduna | Bauchi | ||||
Ahmadu Bellostadion Capaciteit: 16.500 |
Abubarkar Tafawa Balewastadion Capaciteit: 15.000 |
Groepsfase
Groep A
Team | Ptn | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Resultaat |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 6 | –1 | Naar de achtste finale | |
4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 3 | +1 | ||
4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 5 | –1 | ||
3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 4 | +1 |
3 april 1999 16:00 |
Nigeria |
1–1 | Nationaal Stadion, Lagos Toeschouwers: 37.500 Scheidsrechter: Siarhei Shmolik (Wit-Rusland) | |
Aghahowa |
Meléndez |
4 april 1999 16:00 |
Duitsland |
4–0 | Nationaal Stadion, Lagos Toeschouwers: 2.500 Scheidsrechter: Mohamed Guezzaz (MAR) | |
Kern Falk |
7 april 1999 16:00 |
Nigeria |
2–0 | Nationaal Stadion, Lagos Toeschouwers: 20.000 Scheidsrechter: Ángel Sánchez (ARG) | |
Shittu Garba |
7 april 1999 19:00 |
Costa Rica |
1–3 | Nationaal Stadion, Lagos Toeschouwers: 18.000 Scheidsrechter: Jan Wegereef (NED) | |
Garita |
Santa Cruz Vera Cuevas |
10 april 1999 16:00 |
Nigeria |
1–2 | Nationaal Stadion, Lagos Toeschouwers: 25.000 Scheidsrechter: Jan Wegereef (NED) | |
Shittu |
Fernández Maldonado |
10 april 1999 19:00 |
Costa Rica |
2–1 | Nationaal Stadion, Lagos Toeschouwers: 22.000 Scheidsrechter: Ángel Sánchez (ARG) | |
Brenes Santana |
Timm |
Groep B
Team | Ptn | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Resultaat |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 1 | +4 | Naar de achtste finale | |
5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 6 | 2 | +4 | ||
4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | ||
0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 9 | –8 |
4 april 1999 16:00 |
Ghana |
1–1 | Ahmadu Bellostadion, Kaduna Toeschouwers: 16.000 Scheidsrechter: Lu Jun (CHN) | |
Ofori-Quaye |
Deranja |
4 april 1999 19:00 |
Argentinië |
1–0 | Ahmadu Bellostadion, Kaduna Toeschouwers: 16.000 Scheidsrechter: Claus Bo Larsen (DEN) | |
Cambiasso |
7 april 1999 16:00 |
Ghana |
1–0 | Ahmadu Bellostadion, Kaduna Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Claus Bo Larsen (DEN) | |
Ofori-Quaye |
7 april 1999 19:00 |
Kroatië |
5–1 | Ahmadu Bellostadion, Kaduna Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Lu Jun (CHN) | |
Deranja Miladin Sabolčki Banović Bjelanović |
Urazayev |
10 april 1999 16:00 |
Ghana |
3–0 | Ahmadu Bellostadion, Kaduna Toeschouwers: 2.000 Scheidsrechter: Claus Bo Larsen (DEN) | |
Gyan Adu |
10 april 1999 19:00 |
Kroatië |
0–0 | Ahmadu Bellostadion, Kaduna Toeschouwers: 4.000 Scheidsrechter: Lu Jun (CHN) | |
Groep C
Team | Ptn | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Resultaat |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 2 | +3 | Naar de achtste finale | |
6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 1 | +5 | ||
3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 8 | –4 | ||
1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 6 | –4 |
4 april 1999 16:00 |
Australië |
3–1 | Liberty Stadion, Ibadan Toeschouwers: 2.000 Scheidsrechter: Gustavo Méndez (URU) | |
Culina Maisano Al-Garni |
Dabo |
4 april 1999 19:00 |
Mexico |
1–0 | Liberty Stadion, Ibadan Toeschouwers: 3.000 Scheidsrechter: Carlos Eugênio Simon (BRA) | |
Márquez |
7 april 1999 16:00 |
Australië |
1–3 | Liberty Stadion, Ibadan Toeschouwers: 500 Scheidsrechter: Carlos Eugênio Simon (BRA) | |
Sterjovski |
Márquez J. Rodríguez Osorno |
7 april 1999 19:00 |
Saoedi-Arabië |
0–2 | Liberty Stadion, Ibadan Toeschouwers: 1.000 Scheidsrechter: Gustavo Méndez (URU) | |
McPhail Duff |
10 april 1999 16:00 |
Australië |
0–4 | Liberty Stadion, Ibadan Toeschouwers: 800 Scheidsrechter: Gustavo Méndez (URU) | |
Sadlier Duff Healy Crossley |
10 april 1999 19:00 |
Saoedi-Arabië |
1–1 | Liberty Stadion, Ibadan Toeschouwers: 2.000 Scheidsrechter: Siarhei Shmolik (BLR) | |
Al-Saqri |
L. González |
Groep D
Team | Ptn | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Resultaat |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 6 | 0 | Naar de achtste finale | |
4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 3 | +1 | ||
4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | ||
3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 6 | –1 |
5 april 1999 16:00 |
Uruguay |
1–2 | Nnamdi Azikiwestadion, Enugu Toeschouwers: 16.000 Scheidsrechter: Željko Širić (CRO) | |
Chevantón |
Camara Dissa |
5 april 1999 19:00 |
Zuid-Korea |
1–3 | Nnamdi Azikiwestadion, Enugu Toeschouwers: 10.000 Scheidsrechter: Ahmad Nabil Ayad (LIB) | |
Kim K.H. |
R. Sousa Simão |
8 april 1999 16:00 |
Uruguay |
1–0 | Nnamdi Azikiwestadion, Enugu Toeschouwers: 6.000 Scheidsrechter: Željko Širić (CRO) | |
Chevantón |
8 april 1999 19:00 |
Mali |
2–1 | Nnamdi Azikiwestadion, Enugu Toeschouwers: 6.000 Scheidsrechter: Ahmad Nabil Ayad (LIB) | |
Am. Coulibaly Ndiaye |
P. Costa |
11 april 1999 16:00 |
Uruguay |
0–0 | Nnamdi Azikiwestadion, Enugu Toeschouwers: 4.000 Scheidsrechter: Olufunmi Olaniyan (NGR) | |
11 april 1999 19:00 |
Mali |
2–4 | Nnamdi Azikiwestadion, Enugu Toeschouwers: 4.000 Scheidsrechter: Željko Širić (CRO) | |
Dissa Bagayoko |
Seol K.H. Na H.K. Lee D.G. |
Groep E
Team | Ptn | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Resultaat |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 | Naar de achtste finale | |
6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 | ||
6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 4 | 0 | ||
0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 4 | –4 |
5 april 1999 16:00 |
Kameroen |
2–1 | Sani Abacha-stadion, Kano Toeschouwers: 12.000 Scheidsrechter: William Mattus (CRC) | |
Komol |
Takahara |
5 april 1999 19:00 |
Engeland |
0–1 | Sani Abacha-stadion, Kano Toeschouwers: 19.000 Scheidsrechter: Mourad Daami (TUN) | |
Califf |
8 april 1999 16:00 |
Kameroen |
1–0 | Sani Abacha-stadion, Kano Toeschouwers: 12.000 Scheidsrechter: William Mattus (CRC) | |
Cooper |
8 april 1999 19:00 |
Japan |
3–1 | Abubarkar Tafawa Balewastadion, Bauchi Toeschouwers: 9.000 Scheidsrechter: Arturo Dauden Ibáñez (ESP) | |
Downing Takahara Ogasawara |
Futagaki |
11 april 1999 16:00 |
Kameroen |
1–3 | Abubarkar Tafawa Balewastadion, Bauchi Toeschouwers: 9.000 Scheidsrechter: Arturo Dauden Ibáñez (ESP) | |
Kioyo |
Twellman Bocanegra |
11 april 1999 19:00 |
Japan |
2–0 | Abubarkar Tafawa Balewastadion, ŔŔBauchi Toeschouwers: 9.000 Scheidsrechter: Mourad Daami (TUN) | |
Ishikawa Ono |
Groep F
Team | Ptn | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Resultaat |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 1 | +4 | Naar de achtste finale | |
6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 3 | +5 | ||
4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 8 | –3 | ||
0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 4 | 10 | –6 |
5 april 1999 |
Zambia |
4–3 | U. J. Esuenestadion, Calabar Toeschouwers: 12.000 Scheidsrechter: Simon Micallef (AUS) | |
Makayi Makufi Mbambara |
Suazo De León |
5 april 1999 |
Spanje |
2–0 | U. J. Esuenestadion, Calabar Toeschouwers: 12.000 Scheidsrechter: Felipe Ramos (MEX) | |
Gabri |
8 april 1999 |
Zambia |
0–0 | U. J. Esuenestadion, Calabar Toeschouwers: 8.000 Scheidsrechter: Felipe Ramos (MEX) | |
8 april 1999 |
Honduras |
0–3 | Liberation Stadion, Port Harcourt Toeschouwers: 16.000 Scheidsrechter: Olufunmi Olaniyan (NGR) | |
Edu Matuzalém |
11 april 1999 |
Zambia |
1–5 | Liberation Stadion, Port Harcourt Toeschouwers: 16.000 Scheidsrechter: Simon Micallef (AUS) | |
Sinkala |
Ronaldinho Aurélio Baiano Mancini Rodrigo Gral |
11 april 1999 |
Honduras |
1–3 | Liberation Stadion, Port Harcourt Toeschouwers: 16.000 Scheidsrechter: Mohamed Guezzaz (MAR) | |
Oliva |
Pablo Varela Rubén |
Vier beste nummers drie
Team | Ptn | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Resultaat |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 4 | 0 | Naar de achtste finale | |
4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | ||
4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | ||
4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 5 | –1 | ||
4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 8 | –3 | ||
3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 4 | –2 |
Knock-outfase
Achtste finale | Kwartfinale | Halve finale | Finale | |||||||||||
15 april – Port Harcourt | ||||||||||||||
|
3 | |||||||||||||
18 april – Kaduna | ||||||||||||||
|
2 | |||||||||||||
|
1 (8) | |||||||||||||
14 april – Kaduna | ||||||||||||||
|
1 (7) | |||||||||||||
|
0 | |||||||||||||
21 april – Kaduna | ||||||||||||||
|
2 | |||||||||||||
|
3 | |||||||||||||
14 april – Kano | ||||||||||||||
|
1 | |||||||||||||
|
1 (5) | |||||||||||||
18 april – Enugu | ||||||||||||||
|
1 (3) | |||||||||||||
|
1 | |||||||||||||
15 april – Enugu | ||||||||||||||
|
3 | |||||||||||||
|
4 | |||||||||||||
24 april – Lagos | ||||||||||||||
|
5 | |||||||||||||
|
4 | |||||||||||||
14 april – Lagos | ||||||||||||||
|
0 | |||||||||||||
|
2 (10) | |||||||||||||
18 april – Lagos | ||||||||||||||
|
2 (9) | |||||||||||||
|
2 | |||||||||||||
14 april – Calabar | ||||||||||||||
|
1 | |||||||||||||
|
0 | |||||||||||||
21 april – Lagos | ||||||||||||||
|
4 | |||||||||||||
|
1 | |||||||||||||
15 april – Ibadan | ||||||||||||||
|
2 | Derde plaats | ||||||||||||
|
4 | |||||||||||||
18 april – Ibadan | 24 april – Lagos | |||||||||||||
|
1 | |||||||||||||
|
0 | |
1 | |||||||||||
15 april – Bauchi | ||||||||||||||
|
2 | |
0 | |||||||||||
|
1 (4) | |||||||||||||
|
1 (5) | |||||||||||||
Achtste finale
14 april 1999 16:00 |
Ierland |
1–1 (n.v.) | Sani Abacha-stadion, Kano Toeschouwers: 20.000 Scheidsrechter: Lu Jun (CHN) | |
Sadlier |
Ikedia | |||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Crossley Donnolly Heary Quinn |
3–5 |
14 april 1999 16:00 |
Ghana |
2–0 | Ahmadu Bellostadion, Kaduna Toeschouwers: 1.000 Scheidsrechter: Arturo Dauden Ibáñez (ESP) | |
Afriyie Ofori-Quaye |
14 april 1999 19:00 |
Paraguay |
2–2 (n.v.) | Nationaal Stadion, Lagos Toeschouwers: 1.500 Scheidsrechter: Felipe Ramos (MEX) | |
Santa Cruz |
Chevantón Forlán | |||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Santa Cruz Maldonado Escobar Blanco Da Silva Florentín Domínguez Vera Cuevas Giménez Santa Cruz |
9–10 |
14 april 1999 19:00 |
Brazilië |
4–0 | U. J. Esuenestadion, Calabar Toeschouwers: 12.000 Scheidsrechter: Ahmad Nabil Ayad (LIB) | |
Ronaldinho Fernando Baiano Edu |
15 april 1999 16:00 |
Japan |
1–1 (n.v.) | Abubarkar Tafawa Balewastadion, Bauchi Toeschouwers: 8.000 Scheidsrechter: Mohamed Guezzaz (MAR) | |
Endo |
Marco Claúdio | |||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Ono Nakata Motoyama Takahara Sakai |
5–4 |
15 april 1999 16:00 |
Spanje |
3–2 | Liberation Stadion, Port Harcourt Toeschouwers: 15.600 Scheidsrechter: Carlos Eugênio Simon (BRA) | |
Pablo Xavi |
Twellman |
15 april 1999 19:00 |
Mexico |
4–1 | Liberty Stadion, Ibadan Toeschouwers: 16.000 Scheidsrechter: Siarhei Shmolik (Wit-Rusland) | |
Osorno E. Rodríguez J. Rodríguez L. González |
Galletti |
15 april 1999 19:00 |
Mali |
5–4 (n.v.) | Nnamdi Azikiwestadion, Enugu Toeschouwers: 4.000 Scheidsrechter: Ángel Sánchez (ARG) | |
Ndiaye Bagayoko Camara Dissa |
Komol Mbami Kioyo |
Kwartfinale
18 april 1999 16:00 |
Uruguay |
2–1 | Nationaal Stadion, Lagos Toeschouwers: 10.000 Scheidsrechter: Mourad Daami (TUN) | |
Anchen Canobbio |
Fernando Baiano |
18 april 1999 16:00 |
Mali |
3–1 | Nnamdi Azikiwestadion, Enugu Toeschouwers: 22.000 Scheidsrechter: Sergei Shmolik (BLR) | |
Bagayoko Diarra |
Garba |
18 april 1999 19:00 |
Japan |
2–0 | Liberty Stadion, Ibadan Toeschouwers: 17.000 Scheidsrechter: Claus Bo Larsen (DEN) | |
Motoyama Ono |
18 april 1999 19:00 |
Spanje |
1–1 | Ahmadu Bellostadion, Kaduna Toeschouwers: 19.000 Scheidsrechter: William Mattus (CRC) | |
Barkero |
Ofori-Quaye | |||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Xavi Lombardero Yeste García Jusué Bermudo Marchena Orbaiz Varela |
8–7 |
Halve finale
21 april 1999 16:00 |
Mali |
1–3 | Ahmadu Bellostadion, Kaduna Toeschouwers: 6.000 Scheidsrechter: Lu Jun (CHN) | |
Dissa |
Varela Xavi |
21 april 1999 19:00 |
Uruguay |
1–2 | Nationaal Stadion, Lagos Toeschouwers: 8.000 Scheidsrechter: Simon Micallef (AUS) | |
Chevantón |
Takahara Nagai |
Externe links
- FIFA World Youth Championship Nigeria 1999 – fifa.com
- World Youth Cup (U-20) 1999 (Nigeria, April 3-24)
Bronnen, noten en/of referenties
|
Wereldkampioenschap voetbal onder 20 jaar |
---|
Tunesië 1977 · Japan 1979 · Australië 1981 · Mexico 1983 · Sovjet-Unie 1985 · Chili 1987 · Saoedi-Arabië 1989 · Portugal 1991 · Australië 1993 · Qatar 1995 · Maleisië 1997 · Nigeria 1999 · Argentinië 2001 · Verenigde Arabische Emiraten 2003 · Nederland 2005 · Canada 2007 · Egypte 2009 · Colombia 2011 · Turkije 2013 · Nieuw-Zeeland 2015 · Zuid-Korea 2017 · Polen 2019 Jeugd-WK's mannen: Onder 17 |