Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1960
Zwemmen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1960 in Rome.
Heren
100 m vrije slag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
John Devitt | OR 55.2 | ||
Lance Larson | OR 55.2 | ||
Manuel dos Santos | 55.4 | ||
4 | Bruce Hunter | 55.6 | |
5 | Gyula Dobai | 56.3 | |
6 | Dick Pound | 56.3 | |
7 | Aubrey Burer | 56.3 | |
8 | Per-Ola Lindberg | 57.7 |
400 m vrije slag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
Murray Rose | OR 4:18.3 | ||
Tsuyoshi Yamanaka | 4:21.4 | ||
John Konrads | 4:21.8 | ||
4 | Ian Black | 4:21.8 | |
5 | Alan Somers | 4:22.0 | |
6 | Murray McLachlan | 4:26.3 | |
7 | Eugene Lenz | 4:26.8 | |
8 | Makoto Fukui | 4:29.6 |
1500 m vrije slag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
John Konrads | OR 17:19.6 | ||
Murray Rose | 17:21.7 | ||
George Breen | 17:30.6 | ||
4 | Tsuyoshi Yamanaka | 17:34.7 | |
5 | József Katona | 17:43.7 | |
6 | Murray McLachlan | 17:44.9 | |
7 | Alan Somers | 18:02.8 | |
8 | Richard Campion | 18:22.7 |
100 m rugslag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
David Theile | OR 1:01.9 | ||
Frank McKinney | 1:02.1 | ||
Robert Bennett | 1:02.3 | ||
4 | Robert Christophe | 1:03.2 | |
5 | Leonid Barbier | 1:03.5 | |
6 | Wolfgang Wagner | 1:03.5 | |
7 | John Monckton | 1:04.1 | |
8 | Veiko Siimar | 1:04.6 |
200 m schoolslag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
William Mulliken | 2:37.4 | ||
Yoshihiko Osaki | 2:38.0 | ||
Wieger Mensonides | 2:39.7 | ||
4 | Egon Henninger | 2:40.1 | |
5 | Roberto Lazzari | 2:40.1 | |
6 | Terry Gathercole | 2:40.2 | |
7 | Andrzej Kłopotowski | 2:41.2 | |
8 | Paul Hait | 2:41.4 |
William Mulliken zwom een OR in de halve finales, tijd 2:37.2 min, oude schoolslag records waren niet meer geldig vanwege gewijzigde regels in 1957.
200 m vlinderslag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
Mike Troy | WR 2:12.8 | ||
Neville Hayes | 2:14.6 | ||
David Gillanders | 2:15.3 | ||
4 | Federico Dennerlein | 2:16.0 | |
5 | Haruo Yoshimuta | 2:18.3 | |
6 | Kevin Berry | 2:18.5 | |
7 | Valentin Koezmin | 2:18.9 | |
8 | Kenzo Izutsu | 2:19.4 |
4×200 m vrije slag
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
George Harrison Richard Blick Mike Troy Jeffrey Farrell William Darnton Frank Winters Stephen Clark | WR 8:10.2 | ||
Makoto Fukui Hiroshi Ishii Tsuyoshi Yamanaka Tatsuo Fujimoto | 8:13.2 | ||
David Dickson John Devitt Murray Rose John Konrads John Rigby Allan Wood | 8:13.8 | ||
4 | Hamilton Milton John Martin-Dye Richard Campion Ian Black | 8:28.1 | |
5 | Ilkka Suvanto Karl Haavisto Stig-Olof Grenner Harri Käyhkö | 8:29.7 | |
6 | Sven-Göran Johansson Lars-Erik Bengtsson Bengt Nordvall Per-Ola Lindberg Bengt-Olov Almsted | 8:31.0 | |
7 | Frank Wiegand Gerhard Hetz Hans Zierold Hans-Joachim Klein | 8:31.8 | |
8 | Igor Loezjkovski Gennadi Nikolajev Vitali Sorokin Boris Nikitin Sergej Tovstoplet | 8:32.2 |
4×100 m wisselslag
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
Frank McKinney Paul Hait Lance Larson Jeffrey Farrell Robert Bennett David Gillanders Stephen Clark | WR 4:05.4 | ||
David Theile Terry Gathercole Neville Hayes Geoffrey Shipton Julian Carroll William Burton Kevin Berry | 4:12.0 | ||
Kazuo Tomita Koichi Hirakida Yoshihiko Osaki Keigo Shimizu Kazuo Watanabe Katsuki Ishihara | 4:12.2 | ||
4 | Robert Wheaton Steve Rabinovitch Cameron Grout Dick Pound | 4:16.8 | |
5 | Leonid Barbier Leonid Kolesnikov Grigori Kisseljov Igor Loezjkovski | 4:16.8 | |
6 | Giuseppe Avellone Roberto Lazzari Federico Dennerlein Bruno Bianchi | 4:17.2 | |
7 | Graham Sykes Christopher Walkden Ian Black Stanley Clarke | 4:17.6 | |
8 | Jan Jiskoot Wieger Mensonides Gerrit Korteweg Ron Kroon | 4:18.2 |
Dames
100 m vrije slag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
Dawn Fraser | OR 1:01.2 | ||
Chris von Saltza | 1:02.8 | ||
Natalie Steward | 1:03.1 | ||
4 | Carolyn Wood | 1:03.4 | |
5 | Csilla Madarász | 1:03.6 | |
6 | Erica Terpstra | 1:04.3 | |
7 | Cocky van Engelsdorp-Gastelaars | 1:04.7 | |
8 | Mary Stewart | 1:05.5 |
400 m vrije slag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
Chris von Saltza | OR 4:50.6 | ||
Jane Cederqvist | 4:53.9 | ||
Tineke Lagerberg | 4:56.9 | ||
4 | Ilsa Konrads | 4:57.9 | |
5 | Dawn Fraser | 4:58.5 | |
6 | Nancy Rae | 4:59.7 | |
7 | Corrie Schimmel | 5:02.3 | |
8 | Bibbi Segerström | 5:02.4 |
100 m rugslag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
Lynn Burke | OR 1:09.3 | ||
Natalie Steward | 1:10.8 | ||
Satoko Tanaka | 1:11.4 | ||
4 | Laura Ranwell | 1:11.4 | |
5 | Rosy Piacentini | 1:11.4 | |
6 | Sylvia Lewis | 1:11.8 | |
7 | Ria van Velsen | 1:12.1 | |
8 | Nadine Delache | 1:12.4 |
200 m schoolslag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
Anita Lonsbrough | WR 2:49.5 | ||
Wiltrud Urselmann | 2:50.0 | ||
Barbara Göbel | 2:53.6 | ||
4 | Ada den Haan | 2:54.4 | |
5 | Gretta Kok | 2:54.6 | |
6 | Anne Warner | 2:55.4 | |
7 | Patty Kempner | 2:55.5 | |
8 | Dorrit Kristensen | 2:55.7 |
100 m vlinderslag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
Carolyn Schuler | OR 1:09.5 | ||
Marianne Heemskerk | 1:10.4 | ||
Jan Andrew | 1:12.2 | ||
4 | Sheila Watt | 1:13.3 | |
5 | Atie Voorbij | 1:13.3 | |
6 | Zinaida Belovetskaja | 1:13.3 | |
7 | Kristina Larsson | 1:13.6 | |
— | Carolyn Wood | DNF |
4×100 m vrije slag
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
Joan Spillane Shirley Stobs Carolyn Wood Chris von Saltza Donna De Varona Susan Doerr Sylvia Ruuska Molly Botkin | WR 4:08.9 | ||
Dawn Fraser Ilsa Konrads Lorraine Crapp Alva Colquhoun Sandra Morgan Ruth Everuss | 4:11.3 | ||
Christel Steffin Heidi Pechstein Gisela Weiss Ursula Brunner | 4:19.7 | ||
4 | Anna Temesvári Mária Frank Katalin Boros Csilla Madarász | 4:21.2 | |
5 | Natalie Steward Beryl Noakes Judy Samuel Christine Harris | 4:24.6 | |
6 | Inger Thorngren Karin Larsson Kristina Larsson Bibbi Segerström | 4:25.1 | |
7 | Paola Saini Annamaria Cecchi Rosanna Contardo Maria Cristina Pacifici Daniela Beneck | 4:26.8 | |
8 | Irina Ljakhovskaja Ulvi Voog Galina Sosnova Marina Sjamal | 4:29.0 |
4×100 m wisselslag
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
Lynn Burke Patty Kempner Carolyn Schuler Chris von Saltza Anne Warner Carolyn Wood Joan Spillane | WR 4:41.1 | ||
Marilyn Wilson Rosemary Lassig Jan Andrew Dawn Fraser Gerganyia Beckitt Ilsa Konrads | 4:45.9 | ||
Ingrid Schmidt Ursula Küper Bärbel Fuhrmann Ursula Brunner | 4:47.6 | ||
4 | Maria Martina van Velsen Ada den Haan Marianne Heemskerk Erica Terpstra Tineke Lagerberg | 4:47.6 | |
5 | Sylvia Lewis Anita Lonsbrough Sheila Watt Natalie Steward Jean Oldroyd | 4:47.6 | |
6 | Magda Dávid Klára Bartos-Killermann Márta Egerváry Csilla Madarász | 4:53.7 | |
7 | Satoko Tanaka Yoshiko Takamatsu Shizue Miyabe Yoshiko Sato | 4:56.4 | |
8 | Larissa Viktorova Ljoedmila Korobova Zinaida Belovetskaja Marina Sjamal Valentina Poznjak | 4:58.1 |
Medaillespiegel
rang | land | totaal | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 9 | 3 | 3 | 15 | |
2 | 5 | 5 | 3 | 13 | |
3 | 1 | 1 | 1 | 3 | |
4 | 0 | 3 | 2 | 5 | |
5 | 0 | 1 | 3 | 4 | |
6 | 0 | 1 | 2 | 3 | |
7 | 0 | 1 | 0 | 1 | |
8 | 0 | 0 | 1 | 1 | |
totaal | 15 | 15 | 15 | 45 |
Externe links
Disciplines op de Olympische Zomerspelen van 1960 | |
---|---|
Atletiek · Basketbal · Boksen · Gewichtheffen · Hockey · Kanovaren · Moderne vijfkamp · Paardensport · Roeien · Schermen · Schietsport · Schoonspringen · Turnen · Voetbal · Waterpolo · Wielersport · Worstelen · Zeilen · Zwemmen |
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.