Pakistan op de Olympische Zomerspelen 1956
Pakistan nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1956 in Melbourne, Australië. Voor het eerst in de geschiedenis werd een medaille gehaald. De eer viel te beurt aan de Pakistaanse hockeyploeg die zilver won.
Land | Pakistan | ||||||
IOC-landcode | PAK | ||||||
NOC | Pakistan Olympic Association | ||||||
Olympische Zomerspelen 1956 in Melbourne (deels Stockholm) | |||||||
| |||||||
Pakistan op de Zomerspelen | |||||||
1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | |||||||
Pakistan op de Winterspelen | |||||||
2010 · 2014 · 2018 | |||||||
|
Medailles
Zilver
- Hockey - Mannenploeg
Resultaten en deelnemers per onderdeel
Atletiek
Mannen, 100 meter
- Abdul Khaliq
- Serie 3 1e ronde; 10.8 (→ ging door naar de 2e ronde)
- Serie 2 2e ronde; 10.5 (→ ging door naar de halve finale)
- Halve finale 1; 10.6 (→ ging niet verder)
- Ghulam Raziq
- Serie 10 1e ronde; 11.2 (→ ging niet verder)
- Mohammad Sharif Butt
- Serie 11 1e ronde; 11.1 (→ ging niet verder)
Mannen 200 meter
- Mohammad Sharif Butt
- Serie 4 1e ronde; 22.2 (→ ging niet verder)
- Abdul Khaliq
- Serie 5 1e ronde; 21.1 (→ ging door naar de 2e ronde)
- Serie 1 2e ronde; 21.1 (→ ging door naar de halve finale)
- Halve finale 1; 21.5 (→ ging niet verder)
- Abdul Aziz
- Serie 9 1e ronde; 22.9 (→ ging niet verder)
Mannen, 400 meter
- Abdullah Khan
- Serie 1 1e ronde; 49.0 (→ ging niet verder)
Mannen 800 meter
- Abdullah Khan
- Serie 4 1e ronde; 1:52.6 (→ ging niet verder)
- Mahmood Jan
- Serie 5 1e ronde; 1:59.5 (→ ging niet verder)
Mannen 1500 meter
- Mahmood Jan
- Serie 2 1e ronde; 4:15.0 (→ ging niet verder)
Mannen marathon
- Havildar Mohammad Aslam
- 2:44.33 eindigde als 22e van 33
- Abdul Rashid
- 2:57.47 eindigde als 30e van 33
Mannen 110 meter horden
- Ghulam Raziq
- Serie 1 1e ronde; 14.5 (→ ging door naar de halve finale)
- Halve finale 2; 14.6 (→ ging niet verder)
- Khawaja Kalim Ghani
- Serie 2 1e ronde; 16.1 (→ ging niet verder)
Mannen, 400 meter horden
- Khawaja Kalim Ghani
- Serie 2 1e ronde; 55.1 (→ ging niet verder)
- Mohammad Yaqoob
- Serie 3 1e ronde; 53.1 (→ ging niet verder)
Mannen 4x100 meter estafette
- Abdul Aziz, Mohammad Sharif Butt, Abdul Khaliq en Ghulam Raziq
- Serie 1 1e ronde; 41.3 (→ ging door naar de halve finale)
- Halve finale 2; 40.8 (→ ging niet verder)
Mannen verspringen
- Mohammad Rashid
- Uitgeschakeld voor de finale
- Ramzan Ali
- Uitgeschakeld voor de finale
Mannen polsstokhoogspringen
- Allah Ditta
- Uitgeschakeld voor de finale
Mannen hink-stap-springen
- Mohammad Rashid
- Uitgeschakeld voor de finale
- Ramzan Ali
- Uitgeschakeld voor de finale
Mannen discuswerpen
- Mohammad Ayub
- Uitgeschakeld voor de finale
Mannen speerwerpen
- Mohammad Nawaz
- 62.55m eindigde als 14e van 21
- Jalal Khan
- Uitgeschakeld voor de finale
Mannen kogelslingeren
- Mohammad Iqbal
- 56.97m eindigde als 11e van 14
Boksen
Mannen vlieggewicht (tot 51kg)
- Samuel Harris
- 1e ronde; verloor van T Spinks (GB/NI) op punten
Mannen bantamgewicht (tot 54kg)
- Rashid Ahmed
- 1e ronde; bye
- 2e ronde; verloor van M Sitri (ITA) op punten
Mannen vedergewicht (tot 57kg)
- Maurice White
- 1e ronde; bye
- 2e ronde; verloor van TO Falfan (ARG) TKO
Mannen halfweltergewicht (tot 63.5 kg)
- Rehmat Gul
- 1e ronde; verloor van F Nenci (ITA) TKO
Mannen weltergewicht (tot 67kg)
- Bait Hussain
- 1e ronde; verloor van A Dori (HUN) op punten
Mannen light middengewicht (tot 71kg)
- Mohammad Safdar
- 1e ronde; verloor van BG Nikolov (BUL) op punten
Wielersport
Mannen 1.000 meter scratch race
- Shahzada Shahrukh
- Serie 2 1e ronde (→ sent tot herkansing)
- Herkansing serie 1; eindigde als 14e overall
Mannen 1.000 meter tijdrit
- Saleem Mahmood Farooqi
- 1:20.8 eindigde als 18e van 19
Mannen 4.000 meter achtervolging
- Shahzada Shahrukh, Saleem Mahmood Farooqi, Mohammad Naqi Malik en Meraj Din
- Serie 1; verloor van Colombia. Eindigde 12e overall
Mannen wegwedstrijd
- Shahzada Shahrukh, Saleem Mahmood Farooqi, Mohammad Naqi Malik en Meraj Din
- All retired
Shahzada Shahrukh kwam eerder als lid van het gouden Indiase hockeyteam uit op de Spelen van 1948 in Londen.
Mannentoernooi
voorronde Groep C
- Versloeg
België (2-0) - Versloeg
Nieuw-Zeeland (5-1) - Gelijk tegen
Duitsland (0-0)
Halve finale
- Versloeg
Groot-Brittannië (3-2)
Finale
- Verloor van
India (0-1)
Pakistan won the zilver medaille Spelers
- Abdul Hamid (aanvoerder)
- Latifur Rehman (vice-aanvoerder)
- Qazi Abdul Waheed (doelman)
- Zakir Hussain (doelman)
- Munir Dar
- Manzoor Hussain Atif
- Akhtar Hussain
- Ghulam Rasul
- Anwar Ahmed Khan
- Habib Ali Kiddie
- Qazi Musarrat Hussain
- Aziz Naik
- Noor Alam
- Zafar Ali Khan
- Habibur Rehman
- Motiullah
- Mohammad Amin
- Ahmed Naseer Bunda
Latifur Rehman en Akhtar Hussain wonnen eerder, als lid van het Indiaas hockeyteam, goud op de Olympische Spelen van 1948.
Schieten
Mannen vrij pistool
- M Zafar Ahmed
- 67/74/83/81/76/79 = Score 460. Eindigde als 31e van 33
Mannen vrij geweer
- Saifi Chaudhry
- (84/-/-/-) (trok zich terug) (12/65/59/47) = Score 267. Eindigde als 20e van 20
Mannen kleinkalibergeweer drie posities
- M Zafar Ahmed
- 389/353/257 = Score 999. Eindigde als 43e van 44
Mannen kleinkalibergeweer liggend
- M Zafar Ahmed
- 98/99/96/97/96/96 = Score 582. Eindigde 44e van 44
Zwemmen
Mannen, 100 meter rugslag
- Nazir Ahmed
- Serie 1 1e ronde; 1:10.7 (→ ging niet verder)
Mannen 200 meter schoolslag
- Ghulam Rasul
- Serie 3 1e ronde; gediskwalificeerd
Mannen 200 meter vlinderslag
- Ghazi Shah
- Serie 3 1e ronde; 2:48.0 (→ ging niet verder)
Gewichtheffen
Mannen bantamgewicht (tot 56kg)
- Habibur Rehman
- Drukken 80kg
- Trekken x
- Stoten 97.5 kg
- Totaal niet berekend (eindigde als 15e van 16)
Mannen vedergewicht (tot 60kg)
- Mohammad Bashir
- Drukken 72.5 kg
- Trekken 77.5 kg
- Stoten 97.5 kg
- Totaal 247.5 kg (eindigde als 18e van 21)
Mannen halfzwaargewicht (tot 82,5 kg)
- Mohammad Iqbal Butt
- Drukken 105kg
- Trekken 102.5 kg
- Stoten 130kg
- Totaal 337.5 kg (eindigde als 10e van 10)
Worstelen vrije stijl
Mannen vlieggewicht (tot 52kg)
- Abdul Aziz
- 1e ronde; verloor van JK Lee (KOR) door val
- 2e ronde; versloeg F Flannery (AUS) op punten 3:0
- 3e ronde; verloor van H Akbas (TUR) door val
Mannen bantamgewicht (tot 57kg)
- Zahur Din
- 1e ronde; versloeg G Jameson (AUS) op punten 3:0
- 2e ronde; verloor van SK Lee (KOR) op punten 2:1
- 3e ronde; verloor van M Chakhov (Sovjet-Unie) door val
Mannen vedergewicht (tot 62kg)
- Mohammad Nazir
- 1e ronde; verloor van S Sasahara (JPN) op punten 3:0
- 2e ronde; verloor van B Sit (TUR) op punten 2:1
Mannen lichtgewicht (tot 67kg)
- Mohammad Ashraf
- 1e ronde; versloeg TK Oh (KOR) door val
- 2e ronde; verloor van M Tovar Gonzalez (MEX) op punten 2:1
- 3e ronde; versloeg J Taylor (GB/NI) op punten 3:0
- 4e ronde; verloor van A Bestaev (Sovjet-Unie) door val
Mannen weltergewicht (tot 73kg)
- Mohammad Latif
- 1e ronde; verloor van A Tischendorf (GER) op punten 3:0
- 2e ronde; bye
- 3e ronde; verloor van CW de Villiers (SAF) op punten 3:0
Mannen middengewicht (tot 79kg)
- Mohammad Faiz
- 1e ronde; verloor van VM Punkari (FIN) door val
- 2e ronde; verloor van I Atli (TUR) door val
Mohammad Faiz, die ook deelnam in 1956 was een andere worstelaar als Faiz Mohammad die ook in het middengewicht deelnam aan de Spelen van 1960 en 1964.
Bronnen, noten en/of referenties
|
Landen op de Olympische Zomerspelen 1956 in Melbourne (Australië) en Stockholm (Zweden) |
---|
Afghanistan · Argentinië · Australië · Bahama's · België · Bermuda · Birma · Brazilië · Brits-Guiana · Bulgarije · Cambodja* · Canada · Ceylon · Chili · Colombia · Cuba · Denemarken · Duits eenheidsteam · Egypte* · Ethiopië · Fiji · Filipijnen · Finland · Frankrijk · Griekenland · Groot-Brittannië · Hongarije · Hongkong · Ierland · IJsland · India · Indonesië · Iran · Israël · Italië · Jamaica · Japan · Joegoslavië · Kenia · Liberia · Luxemburg · Malakka · Mexico · Nederland* · Nieuw-Zeeland · Nigeria · Noord-Borneo · Noorwegen · Oeganda · Oostenrijk · Pakistan · Peru · Polen · Portugal · Puerto Rico · Roemenië · Singapore · Sovjet-Unie · Spanje* · Taiwan · Thailand · Trinidad en Tobago · Tsjecho-Slowakije · Turkije · Uruguay · Venezuela · Verenigde Staten · Vietnam · Zuid-Afrika · Zuid-Korea · Zweden · Zwitserland*
|