Litouwen op de Olympische Zomerspelen 2008
Litouwen nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2008 in Peking, China. Litouwen debuteerde op de Zomerspelen in 1924 en deed in 2008 voor de zevende keer mee. Het recordaantal medailles van vijf uit 2000 werd geëvenaard, maar er werd geen goud behaald.
Land | Litouwen | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | LTU | |||||||||||||||||||||
NOC | National Olympic Committee of Lithuania (lt) (en) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2008 in Peking | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Litouwen op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||||||||||
Litouwen op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
|
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Moderne vijfkamp | Edvinas Krungolcas | mannen | |
Zeilen | Gintare Volungeviciute | Laser radial klasse (v) | |
Moderne vijfkamp | Andrejus Zadneprovskis | mannen | |
Atletiek | Virgilijus Alekna | discuswerpen (m) | |
Worstelen | Mindaugas Mizgaitis | Grieks-Romeins, tot 120 kg (m) |
Deelnemers en resultaten per onderdeel
Atletiek
- Virgilijus Alekna
- Eglė Balčiūnaitė
- Živilė Balčiünaité
- Rasa Drazdauskaitė
- Vitalij Kozlov
- Lina Grinčikaitė
- Sonata Milušauskaitė
- Kristina Saltanovič
- Zinaida Sendriūtė
- Darius Škarnulis
- Donatas Škarnulis
- Austra Skujytė
- Inga Stasiulionytė
- Tadas Šuškevičius
- Rasa Troup
- Karina Vnukova
- Viktorija Žemaitytė
- Marius Žiūkas
Badminton
- Kęstutis Navickas
- Akvilė Stapušaitytė
Basketbal
- Darjuš Lavrinovič
- Kšištof Lavrinovič
- Mindaugas Lukauskis
- Jonas Mačiulis
- Marijonas Petravičius
- Marius Prekevičius
- Ramūnas Šiškauskas
- Simas Jasaitis
- Šarūnas Jasikevičius
- Robertas Javtokas
- Rimantas Kaukėnas
- Linas Kleiza
Boksen
- Jaroslavas Jakšto
- Egidijus Kavaliauskas
- Daugirdas Šemiotas
Gewichtheffen
- Ramūnas Vyšniauskas
Gymnastiek
- Jelena Zanevskaja
Judo
- Albert Techov
Kanovaren
- Egidijus Balčiūnas
- Alvydas Duonėla
- Tomas Gadeikis
- Raimundas Labuckas
Moderne vijfkamp
- Edvinas Krungolcas
- Andrejus Zadneprovskis
- Laura Asadauskaitė
- Donata Rimšaitė
Roeien
- Mindaugas Griškonis
Schietsport
- Daina Gudzinevičiūtė
Tafeltennis
- Rūta Garkauskaitė-Paškauskienė
Wielersport
- Dainius Kairelis
- Ignatas Konovalovas
- Simona Krupeckaitė
- Modesta Vžesniauskaitė
- Svetlana Pauliukaitė
- Jolanta Polikevičiūtė
- Edita Pučinskaitė
- Vilija Sereikaitė
Worstelen
- Mindaugas Mizgaitis
- Mindaugas Ežerskis
- Aleksandras Kazakevičius
- Valdemaras Venckaitis
Zeilen
- Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt
Zwemmen
- Saulius Binevičius
- Edvinas Dautartas
- Raminta Dvariškytė
- Rolandas Gimbutis
- Vytautas Janušaitis
- Rugilė Mileišytė
- Rimvydas Šalčius
- Giedrius Titenis
- Paulius Viktoravičius
Bronnen, noten en/of referenties
|
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.