Wereldkampioenschap oriëntatielopen voor junioren
Het Junioren Wereldkampioenschap Oriëntatielopen (Junior World Orientering Championships - JWOC) werd voor het eerst gehouden in 1990. Met uitzondering van 1994 werd het kampioenschap elk jaar gehouden.
Het eerste jaar waren er maar twee afstanden: een individuele wedstrijd en een estafette. Een jaar later werd de korte afstand toegevoegd en in 2006 de sprint.
De huidige afstanden tijdens de kampioenschappen zijn:
- Estafette
- Lange afstand - voorheen klassiek
- Middellange afstand - voorheen korte afstand
- Sprint
Gaststeden
Jaar | Datum | Land | Plaats |
---|---|---|---|
1990 | Juli 7-12 | Älvsbyn | |
1991 | Juli 7-13 | Berlijn | |
1992 | Juli 7-13 | Jyväskylä | |
1993 | Juli 7-10 | Castelrotto | |
1994 | Juli 8-12 | Gdańsk | |
1995 | Juli 9-12 | Horsens | |
1996 | Juli 8-14 | Gavora | |
1997 | Juli 7-13 | Leopoldsburg | |
1998 | Juli 13-18 | Reims | |
1999 | Juli 5-11 | Varna | |
2000 | Juli 9-15 | Nove Mesto na Morave | |
2001 | Juli 10-15 | Miskolc | |
2002 | Juli 7-14 | Alicante | |
2003 | Juli 7-12 | Põlva | |
2004 | Juli 5-11 | Gdańsk | |
2005 | Juli 11-16 | Tenero | |
2006 | Juli 2-7 | Druskininkai | |
2007 | Juli 7-13 | Dubbo | |
2008 | Juni 30-Juli 6 | Göteborg | |
2009 | Juli 5-12 | Primiero, Trentino | |
2010 | 4-10 juli | Aalborg | |
2011 | 3–8 juli | Wejherowo | |
2012 | 8–13 juli | Košice |
Klassiek/Lang
Deze afstand werd van 1990 tot en met 2003 Klassiek genoemd. Vanaf 2004 wordt het Lange afstand genoemd.
Mannen
Jaar | Afstand | |||
---|---|---|---|---|
1990 | ||||
1991 | ||||
1992 | ||||
1993 | ||||
1994 | ||||
1995 | 11.5 km 505 m | |||
1996 | ||||
1997 | ||||
1998 | ||||
1999 | ||||
2000 | 10.4 km 430 m | |||
2001 | 10.640 km 420 m | |||
2002 | ||||
2003 | 11.9 km 430 m | |||
2004 | ||||
2005 | 10 km 485 m | |||
2006 | 12.5 km 360 m | |||
2007 | 11.1 km | |||
2008 | ||||
2009 | 9.5 km 440 m |
Vrouwen
Jaar | Afstand | |||
---|---|---|---|---|
1990 | ||||
1991 | ||||
1992 | ||||
1993 | ||||
1994 | ||||
1995 | 7.8 km 325 m | |||
1996 | ||||
1997 | ||||
1998 | ||||
1999 | ||||
2000 | 7.10 km 280 m | |||
2001 | 7.470 km 305 m | |||
2002 | ||||
2003 | 7.9 km 280 m | |||
2004 | ||||
2005 | 7 km 340 m | |||
2006 | 8.6 km 240 m | |||
2007 | 7.2 km | |||
2008 | ||||
2009 | 5.7 km 275 m |
Kort/Middellange afstand
De korte afstand werd gehouden van 1991 tot en met 2003, daarna werd de afstand vervangen door de middellange afstand.
Mannen
Jaar | Afstand | |||
---|---|---|---|---|
1991 | ||||
1992 | ||||
1993 | ||||
1994 | ||||
1995 | 4.676 km 165 m | |||
1996 | ||||
1997 | ||||
1998 | ||||
1999 | ||||
2000 | 4.5 km 90 m | |||
2001 | 4.808 km 135 m | |||
2002 | 4.650 km 80 m | |||
2003 | 4.5 km 180 m | |||
2004 | ||||
2005 | 4 km 120 m | |||
2006 | 4.7 km 190 m | |||
2007 | 4.5 km | |||
2008 | ||||
2009 | 4.1 km 190 m |
Vrouwen
Jaar | Afstand | |||
---|---|---|---|---|
1991 | ||||
1992 | ||||
1993 | ||||
1994 | ||||
1995 | 3.520 km 125 m | |||
1996 | ||||
1997 | ||||
1998 | ||||
1999 | ||||
2000 | 3.77 km 60 m | |||
2001 | 4.370 km 145 m | |||
2002 | 3.800 km 55 m | |||
2003 | 3.7 km 140 m | |||
2004 | ||||
2005 | 3 km 110 m | |||
2006 | 3.8 km 145 m | |||
2007 | 3.6 km | |||
2008 | ||||
2009 | 3.1 km 140 m |
Sprint
Deze afstand werd voor het eerst gelopen in 2006.
Mannen
Jaar | Afstand | |||
---|---|---|---|---|
2006 | 3.1 km 30 m | |||
2007 | 3.3 km | |||
2008 | ||||
2009 | 3.1 km 90 m |
Vrouwen
Jaar | Afstand | |||
---|---|---|---|---|
2006 | 2.5 km 25 m | |||
2007 | 2.7 km | |||
2008 | ||||
2009 | 2.5 km 85 m |
Estafette
Mannen
Jaar | |||
---|---|---|---|
1990 | Mikael Boström Sören Nymalm Kimmo Liljeström | Mikael Palmberg Klas Karlsson Jimmy Birklin | Tore Sandvik Espen Bergström Harald Bakke |
1991 | Fredrik Löwegren Magnus Palmberg Andreas Nilsson | Girts Vegeris Janis Ozolins Ivars Zagars | Ales Drahonowski Tomas Dolezal Libor Zridkavesely |
1992 | Aarto Hirvi Marko Pitkänen Mikko Lepo | Knut Aalde Stein Krogstad Thormod Berg | Anders Åkerman Johan Näsman Fredrik Löwegren |
1993 | Simo Martomaa Tommi Tölkkö Mikko Lepo | Holger Hott Johansen Bernt Björnsgaard Odin Tellesbo | Robert Banach Dariusz Mikusinski Janusz Porzycs |
1994 | Murasov Michael Mamleev Valentin Novikov | Jarkko Huovila Torpo Simo Martomaa | Kronvald Tamás Lévai Ferenc Gabor Domonyik |
1995 | Jesper Damgaard Mads Ingvardsen Troels Nielsen | Kolos Vadja Lajos Sarecz Gabor Domonyik | Ville Repo Jarkko Huovila Miika Hernelahti |
1996 | Michal Horacek Vladimir Lucan Lubos Mateju | Frantisek Libant Maros Bukovac Marian Davidik | Urs Müller David Schneider Adrian Klauser |
1997 | Jonas Pilblad Johan Modig Per Öberg | Lukas Prinda Michal Horacek Vladimir Lucan | Frantisek Libant Igor Patras Marian Davidik |
1998 | Rikard Gunnarsson Mats Troeng Håkan Peterson | Pasi Ikonen Samuli Salmenoja Jonne Lakanen | Thierry Gueorgiou J-Baptiste Bourrin François Gonon |
1999 | Pasi Ikonen Jonne Lakanen Mikko Heikelä | Benoit Peyvel Thierry Gueorgiou François Gonon | Beat Studer Christian Ott Felix Bentz |
2000 | Jiøí Kazda Jaromír Svihovský Michal Smola | Erik Öhlund David Andersson Peter Öberg | Timo Saarinen Markus Lindeqvist Pasi Ikonen |
2001 | Jan Mrazek Jaromir Vlach Michal Smola | Maciej Grabowski Wojciech Kowalski Wojciech Dwojak | David Andresson Erik Andersson Jan Troeng |
2002 | Matthias Merz Daniel Hubmann Lukas Ebneter | Tuomas Tervo Juha-Matti Huhtanen Jörgen Wickholm | Anders Holmberg Johan Höij Erik Andersson |
2003 | Dmitri Tsvetkov Dmitri Jekaterinin Aleksei Bortnik | Kristian Dalby Lars Skjeset Audun Weltzien | Hannes Friederich Matthias Merz Daniel Hubmann |
2004 | Johan Lindahl Mattias Millinger Martin Johansson | Jan Palas Jan Šedivý Jan Procházka | Andreas Ruedlinger Fabian Hertner Matthias Merz |
2005 | Øystein Sørensen Magne Dæhli Olav Lundanes | Adam Chromy Jan Benes Jan Palas | John Fredriksson Erik Rost Mikael Kristensson |
2006 | Mihkel Jarveoja Timo Sild Markus Puusepp | Fredrik Johansson John Fredriksson Mikael Kristensson | Anders Skarholt Erik Sagvolden Olav Lundanes |
2007 | Stepan Kodeda Jan Benes Adam Chromy | Torgeir Nørbech Magne Dæhli Olav Lundanes | Mikus Zagata Kalvis Mihailovs Anatolijs Tarasovs |
2008 | Erik Liljekvist Olle Boström Johan Runesson | Yury Kiryanov Georgy Mavchun Dmitry Masnyy | Ulf Forseth Indgaard Bjørn Danielsen Ekeberg Erik Sagvolden |
2009 | Olle Boström Abin Ridefelt Gustav Bergman | Philipp Sauter Matthias Kyburz Martin Hubmann | Marius Thrane Ødum Rasmus Thrane Hansen Søren Bobach |
Vrouwen
Jaar | |||
---|---|---|---|
1990 | |||
1991 | Johanna Tiira Sanna Turakainen Mari Lukkarinen | Katrin Renger Christin Libich Anke Xylander | Hanne Staff Miri Jörgensen Berit Sofie Grydeland |
1992 | Lena Hasselström Maria Sandström Hanna Larsson | Riitta Korpela Sanna Turakainen Johanna Tiira | Hanne Staff Miri Jörgensen Elisabeth Ingvaldsen |
1993 | Brigitte Grüniger Käthi Widler Marie-Luce Romanens | Satu Mäkitammi Katja Honkala Liisa Anttila | Birgitte Husebye Miri Jörgensen Elisabeth Ingvaldsen |
1994 | Pia Olsson Kristina Kull Annika Björk | Satu Mäkitammi Huhta Anu Heikkila | Stankiewicz Jablonska Ewa Kozlowska |
1995 | Katarina Miksova Katarina Pracna Eva Jurenikova | Maria Dahlin Kristin Backåkers Annika Björk | Susi Widler Susanne Wehrli Sara Wegmüller |
1996 | Eniko Gall Zsuzsa Fey Eniko Fey | Simone Luder Regula Hulliger Sara Wegmüller | Julia Morozova Olga Trekhova Tatjana Perelieva |
1997 | Emma Engstrand Jenny Johansson Catarina Asp | Zuzana Macuchova Vendula Klechova Michaela Skoumalova | Sara Wegmüller Regula Hulliger Simone Luder |
1998 | Heli Jukkola Riina Kuuselo Hanna Heiskanen | Tatiana Kostyleva Galina Galkina Tatiana Pereliaeva | Astrid Fritschi Simone Luder Regula Hulliger |
1999 | Tatjana Kostileva Evgeniya Belova Tatjana Perelieva | Iryna Kupriyanova Viktoria Plohenko Natalia Potopalska | Angela Wild Astrid Fritschi Regula Hulliger |
2000 | Ioulia Siedina Eugenia Belova Tatiana Pereliaeva | Maria Bergkvist Kajsa Guterstam Camilla Berglund | Sara Forsström Maria Rantala Minna Kauppi |
2001 | Anna Lampinen Kajsa Nilsson Maria Berqkvist | Dana Brozkova Iva Rufferova Martina Dockalova | Pinja Satri Bodil Holmström Minna Kauppi |
2002 | Franziska Wolleb Martina Fritschy Lea Müller | Tiina Kivimäki Pinja Satri Minna Kauppi | Helena Jansson Lina Persson Anna Lampinen |
2003 | Annamaria Väli-Klemelä Heini Wennman Silja Tarvonen | Anna Lampinen Sofia Karlsson Helena Jansson | Marte Grande Ostby Betty Ann Bjerkreim Line Hagman |
2004 | Elin A-Skantze Anna Persson Helena Jansson | Anni-Maija Fincke Heini Wennman Silja Tarvonen | Elise Egseth Betty Ann Bjerkreim Nilsen Jorid Flatekval |
2005 | Elise Egseth Mari Fasting Betty Ann Bjerkreim Nilsen | Elin A-Skantze Helena Jansson Anna Persson | Saila Kinni Paula Iso-Markku Silja Tarvonen |
2006 | Ekaterina Terekhova Tatyana Kozlova Mariya Shilova | Linnea Lindstrom Anna Persson Eva Svensson | Sofia Haajanen Saila Kinni Heini Wennman |
2007 | Kine Hallan Steiwer Silje Jahren Siri Ulvestad | Eva Svensson Sara Eskilsson Jenny Lönnkvist | Sara Würmli Judith Wyder Sabine Hauswirth |
2008 | Beata Falk Lina Strand Jenny Lönnkvist | Ida Bobach Signe Klinting Maja Alm | Anette Baklid Kine Hallan Steiwer Mariann Ulvestad |
2009 | Fiona Kirk Sophie Tritschler Julia Gross | Britt Ingunn Nydal Elen Katrine Skjerve Mari Jevne Arnesen | Emma Klingenberg Ida Bobach Signe Klinting |
Externe links en referenties
- Resultaten JWOC, International Oriëntatieloop Federatie[dode link]
- Hongaarse database met resultaten van alle jaren
JWOC
- Junior World Orientering Championships 1995
- Junior World Orientering Championships 2000
- Junior World Orientering Championships 2002
- Junior World Orientering Championships 2005
- Junior World Orientering Championships 2006
- Junior World Orientering Championships 2007
- Junior World Orientering Championships 2008
- Junior World Orientering Championships 2009
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.