Hoofdklasse hockey dames 2018/19
Het seizoen 2018/19 is de 38ste editie van de Nederlandse dameshoofdklasse hockey (officieel: Livera Hoofdklasse Dames). De reguliere competitie is van start gegaan op zondag 2 september 2018 en met een winterstop tussen 12 november 2018 en 9 maart 2019 zal de competitie eindigen op 12 mei 2019. Aansluitend vinden de play-offs plaats voor het landskampioenschap. Dit seizoen keerde Pinoké terug op het hoogste niveau.
Hoofdklasse dames
| ||||
Land | Nederland | |||
Bond | KNHB | |||
Competitie | Hoofdklasse | |||
Seizoen 2018/19 | ||||
Kampioen | Amsterdam | |||
Vicekampioen | Den Bosch | |||
Topscorer | Ginella Zerbo (24) | |||
Aantal clubs | 12 | |||
Gedegradeerd | Groningen, Huizen | |||
Degradatie naar | Promotieklasse | |||
Seizoen heren | 2018/19 | |||
Algemeen | ||||
Opgericht | 1981 | |||
Titelhouder | Amsterdam | |||
Recordtitelhouder | Amsterdam (20x) | |||
Website | Hockey.nl | |||
Actueel | ||||
|
Amsterdam wist beslag te leggen op haar 20ste landstitel in de historie van het vrouwenhockey. Groningen daalde rechtstreeks naar de Promotieklasse. Huizen degradeert naar de Promotieklasse na verlies in de play-offs tegen degradatie.
Clubs
De clubs die dit seizoen aantreden:
Club | Stad | Accommodatie | Coach |
---|---|---|---|
Wagener-stadion | Rick Mathijssen | ||
Sportpark 't Kopje | Teun de Nooijer | ||
Sportpark Oosterplas | Raoul Ehren | ||
Sportpark "De Harener Holt" | Julian Steen | ||
Sportpark Duinzigt | Sonja Thomann | ||
Gooise Meren | Sportpark Bestevaer | Boaz Janssen | |
Sportpark Amsterdamse Bos | Jorge Nolte | ||
Sportpark Maarschalkerweerd | Santi Freixa | ||
Sportpark Eemnesserweg | Robert-Jan Cox | ||
Sportpark Amsterdamse Bos | Hans Oostindie | ||
Sportpark Aalsterweg | Tina Bachmann | ||
Sportpark Kees Boekelaan | Nettie van Maasakker |
Ranglijst
Eindstand
Legenda
Informatie: Wanneer de kampioen van de reguliere competitie ook |
Uitslagen reguliere competitie
Thuis ╲ Uit | AMS | BLO | DBO | GRO | HDM | HUI | HUR | KAM | LAR | ORA | PIN | SCH |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Amsterdam | 1–0 | 2–1 | 9–0 | 5–0 | 7–1 | 1–0 | 0–1 | 7–2 | 5–2 | 2–1 | 2–2 | |
Bloemendaal | 1–4 | 0–2 | 1–0 | 0–0 | 1–1 | 1–1 | 1–3 | 1–3 | 1–3 | 0–0 | 0–2 | |
Den Bosch | 2–0 | 5–0 | 7–0 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 5–0 | 5–0 | 0–1 | 1–0 | 2–1 | |
Groningen | 0–3 | 0–0 | 1–6 | 0–3 | 3–3 | 3–3 | 0–3 | 0–8 | 0–2 | 2–1 | 0–2 | |
hdm | 2–6 | 3–0 | 0–2 | 3–0 | 1–1 | 0–1 | 2–3 | 2–1 | 0–1 | 0–4 | 0–0 | |
Huizen | 0–4 | 2–1 | 1–3 | 1–1 | 1–2 | 0–2 | 1–4 | 1–3 | 0–3 | 0–2 | 1–5 | |
Hurley | 1–2 | 2–1 | 0–2 | 5–2 | 1–0 | 1–2 | 1–0 | 1–2 | 1–2 | 2–3 | 1–1 | |
Kampong | 0–4 | 1–1 | 1–2 | 2–0 | 0–1 | 5–0 | 0–3 | 2–0 | 1–1 | 2–2 | 0–0 | |
Laren | 0–1 | 2–1 | 1–1 | 3–0 | 2–2 | 2–1 | 2–3 | 1–0 | 1–3 | 1–0 | 1–1 | |
Oranje Rood | 1–2 | 5–2 | 1–1 | 4–4 | 3–0 | 2–1 | 2–1 | 2–1 | 2–1 | 3–0 | 0–2 | |
Pinoké | 3–4 | 3–2 | 1–6 | 3–3 | 2–1 | 3–1 | 2–0 | 1–1 | 1–3 | 1–3 | 1–6 | |
SCHC | 3–1 | 8–0 | 1–4 | 7–0 | 4–1 | 4–0 | 6–0 | 4–1 | 2–3 | 3–2 | 6–1 |
Topscorers
pos | Speler | Club | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | SCHC | 24 | 21 | 1 | 2 | |
2. | Den Bosch | 22 | 13 | 9 | 0 | |
3. | Amsterdam | 15 | 5 | 7 | 3 | |
4. | Hurley | 14 | 0 | 14 | 0 | |
SCHC | 14 | 0 | 12 | 2 |
Play offs landskampioenschap
Halve finales
1e wedstrijd
16 mei 2019 20:30 UTC+2 | |||
SCHC | 1 – 0 | Den Bosch | Sportpark Kees Boekelaan, Bilthoven Scheidsrechters: Alwiene Sterk Sophie Bockelmann |
---|---|---|---|
Kyra Fortuin |
16 mei 2019 20:30 UTC+2 | |||
Oranje-Rood | 2 – 5 | Amsterdam | Sportpark Aalsterweg, Eindhoven Scheidsrechters: Lizelotte Wolter Jorrit Maakal |
---|---|---|---|
Yibbi Jansen Lisa Scheerlinck |
2e wedstrijd
18 mei 2019 12:30 UTC+2 | |||
Den Bosch | 3 – 0 | SCHC | Sportpark Oosterplas, 's-Hertogenbosch Scheidsrechters: Maartje de Bruijn Xander Damen |
---|---|---|---|
Imme van der Hoek Lieke Hulsen Ireen van den Assem |
18 mei 2019 12:30 UTC+2 | |||
Amsterdam | 1 – 1 | Oranje-Rood | Wagener-stadion, Amstelveen Scheidsrechters: Lisette Baljon Mark Becholz |
---|---|---|---|
Charlotte Vega |
|||
Shoot-out | |||
Maria Verschoor Felice Albers Lauren Stam Marijn Veen |
3 – 1 |
3e wedstrijd
19 mei 2019 12:30 UTC+2 | |||
Den Bosch | 1 – 0 | SCHC | Sportpark Oosterplas, 's-Hertogenbosch Scheidsrechters: Fanneke Alkemade Karen Dollé |
---|---|---|---|
Frederique Matla |
Finale
23 mei 2019 20:30 UTC+2 | |||
Amsterdam | 2 – 1 | Den Bosch | Wagener-stadion, Amstelveen Scheidsrechters: Alwiene Sterk Lisette Baljon Fanneke Alkemade (Videoscheidsrechter) |
---|---|---|---|
Kitty van Male Eva de Goede |
25 mei 2019 12:30 UTC+2 | |||
Den Bosch | 0 – 2 | Amsterdam | Sportpark Oosterplas, 's-Hertogenbosch Scheidsrechters: Karen Dollé Fanneke Alkemade Claire Druijts (Videoscheidsrechter) |
---|---|---|---|
Promotie/degradatie play-offs
Play outs 11de/2de Promotieklasse
Datum | Wedstrijd | Uitslag | Scoreverloop |
---|---|---|---|
30 mei 2019, 12:30, Vught |
MOP - Bloemendaal | 3 – 2 | 5' Sanne Caarls 0-1, 20'(sc) Nine Rijna 0-2, 35'(sc) Colette de Beaumont 1-2, 54'(sb) Colette de Beaumont 2-2, 65' Tess Olde Loohuis 3-2 |
1 juni 2019, 12:30, Bloemendaal |
Bloemendaal - MOP | 5 - 1 | 8' Myrthe van Kesteren 1-0, 17'(sc) Kim van Leeuwen, 17' Bodine Boelaars 3-0, 44' Nine Rijna 4-0, 50'(sb) Colette de Beaumont 4-1, 52'(sb) Pilar Romang 5-1 |
2 juni 2019, 12:30, Vught |
MOP - Bloemendaal | 0 - 3 | 14' (sc) Melle Spruijt 0-1, 24' (sc) Melle Spruijt 0-2, 60' Nine Rijna 0-3 |
Play outs 10de/3de Promotieklasse
Datum | Wedstrijd | Uitslag | Scoreverloop |
---|---|---|---|
30 mei 2019, 12:30, Wassenaar |
HGC - Huizen | 1 – 0 | 50' Isis van Loon 1-0 |
1 juni 2019, 12:30, Naarden |
Huizen - HGC | 0 - 1 | 54' Luna Fokke |
Resultaat: Huizen degradeert naar de Promotieklasse, Bloemendaal handhaaft zich in de Hoofdklasse en HGC promoveert naar de Hoofdklasse.
Bronnen, noten en/of referenties
|
Hockey georganiseerd door de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond |
---|
Nederlandse competities: Hoofdklasse (zaal) · Promotieklasse · Overgangsklasse · Eerste klasse · Tweede klasse · Derde klasse · Vierde klasse · Gold Cup · Silver Cup |