Hoofdklasse hockey dames 2016/17
Het seizoen 2016/17 was de 36ste editie van de Nederlandse dameshoofdklasse hockey. De reguliere competitie was van start gegaan op zondag 11 september 2016 en met een winterstop tussen 13 november 2016 en 26 februari 2017 is de competitie geëindigd op zondag 7 mei 2017. Aansluitend vonden de play-offs plaats voor het landskampioenschap.
Hoofdklasse dames
| ||||
Land | Nederland | |||
Bond | KNHB | |||
Competitie | Hoofdklasse | |||
Seizoen 2016/17 | ||||
Kampioen | Den Bosch | |||
Vicekampioen | Amsterdam | |||
Topscorer | Maartje Paumen (23) | |||
Aantal clubs | 12 | |||
Gedegradeerd | Pinoké, MOP | |||
Degradatie naar | Overgangsklasse | |||
Seizoen heren | 2016/17 | |||
Europese kwalificatie | ||||
EuroHockey Club Champions Cup 2x | ||||
Algemeen | ||||
Opgericht | 1981 | |||
Titelhouder | Amsterdam | |||
Recordtitelhouder | Amsterdam (20x) | |||
Website | Hockey.nl | |||
Actueel | ||||
|
Den Bosch veroverde haar 18de landstitel en 4de op een rij door Amsterdam in de finale te verslaan. Na twaalf seizoenen in de Hoofdklasse degradeerde Pinoké met nog een speelronde te gaan voor het einde van de competitie rechtstreeks. In navolging degradeerde ook MOP door verlies in de play-outs.
Clubs
De clubs die dit seizoen aantreden:
Club | Stad | Accommodatie | Coach |
---|---|---|---|
Wagener-stadion | Rick Mathijssen | ||
Sportpark 't Kopje | Teun de Nooijer | ||
Sportpark Oosterplas | Raoul Ehren | ||
Sportpark "De Harener Holt" | Marc Materek | ||
Sportpark Duinzigt | Erik van Driel | ||
Sportpark Amsterdamse Bos | Jorge Nolte | ||
Sportpark Maarschalkerweerd | Santi Freixa | ||
Sportpark Eemnesserweg | Donald Drost | ||
Sportpark Bergenshuizen | Karel Alferink | ||
Sportpark Aalsterweg | Toon Siepman | ||
Sportpark Amsterdamse Bos | Robert Justus | ||
Sportpark Kees Boekelaan | Tina Bachmann |
Ranglijst
Eindstand
Legenda
Informatie: Wanneer de kampioen van de reguliere competitie ook |
Uitslagen reguliere competitie
De thuisspelende ploeg staat in de linkerkolom.
AMS | BLO | DBO | GRO | HDM | HUR | KAM | LAR | MOP | ORA | PIN | SCH | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Amsterdam | 4–0 | 0–0 | 2–0 | 6–0 | 0–0 | 1–0 | 5–1 | 1–0 | 1–2 | 4–1 | 1–0 | |
Bloemendaal | 0–2 | 0–4 | 1–0 | 0–0 | 2–4 | 3–5 | 1–3 | 3–0 | 0–4 | 1–1 | 0–4 | |
Den Bosch | 1–0 | 5–0 | 4–0 | 2–1 | 5–0 | 2–0 | 4–0 | 5–0 | 2–1 | 8–1 | 1–1 | |
Groningen | 0–4 | 1–1 | 1–2 | 0–0 | 1–1 | 1–1 | 1–1 | 1–0 | 4–2 | 1–1 | 1–3 | |
hdm | 0–3 | 2–1 | 1–4 | 0–1 | 2–2 | 3–1 | 2–0 | 3–1 | 1–2 | 2–0 | 0–3 | |
Hurley | 2–4 | 1–2 | 1–1 | 1–0 | 3–1 | 2–4 | 1–1 | 0–0 | 0–5 | 0–0 | 0–2 | |
Kampong | 3–2 | 2–1 | 1–4 | 3–2 | 3–0 | 4–1 | 1–3 | 4–0 | 0–5 | 3–0 | 1–4 | |
Laren | 0–0 | 4–1 | 1–2 | 3–0 | 2–0 | 1–2 | 1–1 | 7–0 | 3–1 | 1–0 | 0–0 | |
MOP | 1–6 | 1–0 | 2–3 | 1–5 | 0–2 | 1–1 | 3–2 | 1–1 | 2–1 | 1–0 | 1–5 | |
Oranje-Rood | 1–0 | 2–0 | 0–4 | 6–1 | 1–1 | 0–1 | 4–1 | 1–2 | 4–1 | 3–0 | 0–2 | |
Pinoké | 1–3 | 2–3 | 0–1 | 0–0 | 0–4 | 2–2 | 0–2 | 2–3 | 3–1 | 0–5 | 0–4 | |
SCHC | 2–0 | 2–0 | 2–3 | 1–0 | 3–2 | 2–0 | 4–0 | 2–2 | 4–0 | 3–1 | 6–1 |
Topscorers
Bijgewerkt t/m 7 mei 2017
pos | Speler | Club | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Den Bosch | 23 | 0 | 21 | 2 | |
2. | Oranje Rood | 20 | 2 | 17 | 1 | |
3. | SCHC | 19 | 0 | 16 | 3 | |
4. | Kampong | 16 | 16 | 0 | 0 | |
5. | Laren | 13 | 1 | 11 | 1 |
Play offs landskampioenschap
Halve finales
1e wedstrijd
14 mei 2017 12:30 UTC+2 | |||
Oranje-Rood | 0 – 2 | Den Bosch | Sportpark Aalsterweg, Eindhoven Scheidsrechters: Caroline Brunekreef Laurens Hendrikx |
---|---|---|---|
14 mei 2017 12:30 UTC+2 | |||
Amsterdam | 0 – 1 | SCHC | Wagener-stadion, Amstelveen Scheidsrechters: Karen Dollé Barry Plaisant van der Wal |
---|---|---|---|
2e wedstrijd
20 mei 2017 12:30 UTC+2 | |||
Den Bosch | 5 – 0 | Oranje-Rood | Sportpark Oosterplas, 's-Hertogenbosch Scheidsrechters: Fanneke Alkemade Lisette Baljon |
---|---|---|---|
Paumen Burg Keil Krekelaar |
20 mei 2017 12:30 UTC+2 | |||
SCHC | 1 – 1 | Amsterdam | Sportpark Kees Boekelaan, Bilthoven Scheidsrechters: Sophie Bockelmann Claire Druijts |
---|---|---|---|
Van Maasakker |
|||
Shoot-out | |||
Dirkse van den Heuvel Jaspers Drost Verhage Van Maasakker |
3 – 4 |
3e wedstrijd
21 mei 2017 12:30 UTC+2 | |||
SCHC | 0 – 1 | Amsterdam | Sportpark Kees Boekelaan, Bilthoven Scheidsrechters: Fanneke Alkemade Caroline Brunekreef |
---|---|---|---|
Finale
25 mei 2017 12:30 UTC+2 | |||
Amsterdam | 0 – 1 | Den Bosch | Wagener-stadion, Amstelveen Scheidsrechters: Lisette Baljon Claire Druijts Nicole Wajer (video umpire) |
---|---|---|---|
27 mei 2017 15:35 UTC+2 | |||
Den Bosch | 2 – 1 | Amsterdam | Sportpark Oosterplas, 's-Hertogenbosch Scheidsrechters: Caroline Brunekreef Fanneke Alkemade Claire Druijts (video umpire) |
---|---|---|---|
Van der Hoek Verbruggen |
Promotie/degradatie play-offs
Play outs 11de/Vice-kampioen Overgangsklasse
Datum | Wedstrijd | Uitslag | Scoreverloop | Scheidsrechters |
---|---|---|---|---|
3 juni 2017, 12:30, Nijmegen |
Nijmegen - MOP | 2 – 1 | 5' Mathilde Hotting 0-1, 38' Klaartje Mientjes 1-1, 61' Catherine Maas 2-1. | Fanneke Alkemade Maurits van den Wall Bake |
10 juni 2017, 12:30, Vught |
MOP - Nijmegen | 1 – 1 | 55'(sc) Lotte van Dongen 1-0, 68' Senna Bombach 1-1. Nijmegen wint na shoot-outs: 1-3. | Lisette Baljon Sophie Bockelmann |
Play outs 10de/Beste 2de Overgangsklasse
Datum | Wedstrijd | Uitslag | Scoreverloop | Scheidsrechters |
---|---|---|---|---|
3 juni 2017, 12:30, Wassenaar |
HGC - Bloemendaal | 3 – 2 | 4'(sc) Melle Spruijt 0-1, 14' Karlijn Scheepens 1-1, 16' Josien Galama 1-2, 28'(sc) Elselieke van Aken 2-2, 38' Anne Abendroth 3-2. | Karen Dollé Lisette Feuth |
10 juni 2017, 12:30, Bloemendaal |
Bloemendaal - HGC | 2 – 0 | 37' Josien Galama 1-0, 68' Josien Galama 2-0. | Fanneke Alkemade Maartje de Bruijn |
11 juni 2017, 15:00, Wassenaar |
HGC - Bloemendaal | 2 – 3 | 10' Joëlle Ketting 0-1, 11' Anna van den Putten 1-1, 22'(sc) Damy Sistermans 2-1, 34' Josien Galama 2-2, 67'(sc) Kate Richardson-Walsh 2-3. | Maurits van den Wall Bake Sophie Bockelmann |
Resultaat: Bloemendaal en Nijmegen naar de Hoofdklasse 2017/18. MOP degradeert naar de Overgangsklasse 2017/18.
Bronnen, noten en/of referenties
|
Hockey georganiseerd door de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond |
---|
Nederlandse competities: Hoofdklasse (zaal) · Promotieklasse · Overgangsklasse · Eerste klasse · Tweede klasse · Derde klasse · Vierde klasse · Gold Cup · Silver Cup |