Hoofdklasse hockey dames 2017/18
Het seizoen 2017/18 is de 37ste editie van de Nederlandse dameshoofdklasse hockey. De reguliere competitie is van start gegaan op zondag 10 september 2017 en met een winterstop tussen 5 november 2017 en 25 februari 2018 is de competitie geëindigd op zondag 22 april 2018. Aansluitend vonden de play-offs plaats voor het landskampioenschap. Dit seizoen keerde Nijmegen terug en debuteerde Huizen op het hoogste niveau.
Hoofdklasse dames
| ||||
Land | Nederland | |||
Bond | KNHB | |||
Competitie | Hoofdklasse | |||
Seizoen 2017/18 | ||||
Kampioen | Den Bosch | |||
Vicekampioen | Amsterdam | |||
Topscorer | Charlotte Vega, Caia van Maasakker, Pien van Nes (16) | |||
Aantal clubs | 12 | |||
Gedegradeerd | Nijmegen | |||
Degradatie naar | Promotieklasse | |||
Seizoen heren | 2017/18 | |||
Europese kwalificatie | ||||
EuroHockey Club Champions Cup 2x | ||||
Algemeen | ||||
Opgericht | 1981 | |||
Titelhouder | Amsterdam | |||
Recordtitelhouder | Amsterdam (20x) | |||
Website | Hockey.nl | |||
Actueel | ||||
|
De hockeyvrouwen van Den Bosch werden voor de 19de keer landskampioen en voor de vijfde maal op rij na in de play-offs afgerekend te hebben met respectievelijk SCHC en Amsterdam. Nijmegen degradeerde rechtstreeks.
Clubs
De clubs die dit seizoen aantreden:
Club | Stad | Accommodatie | Coach |
---|---|---|---|
Wagener-stadion | Rick Mathijssen | ||
Sportpark 't Kopje | Teun de Nooijer | ||
Sportpark Oosterplas | Raoul Ehren | ||
Sportpark "De Harener Holt" | Marc Materek | ||
Sportpark Duinzigt | Sonja Thomann | ||
Gooise Meren | Sportpark Bestevaer | Boaz Janssen | |
Sportpark Amsterdamse Bos | Jorge Nolte | ||
Sportpark Maarschalkerweerd | Santi Freixa | ||
Sportpark Eemnesserweg | Robert-Jan Cox | ||
Sportpark d'Almarasweg | Matthijs Brouwer | ||
Sportpark Aalsterweg | Toon Siepman | ||
Sportpark Kees Boekelaan | Tina Bachmann |
Ranglijst
Eindstand
Legenda
Informatie: Wanneer de kampioen van de reguliere competitie ook |
Uitslagen reguliere competitie
De thuisspelende ploeg staat in de linkerkolom.
AMS | BLO | DBO | GRO | HDM | HUI | HUR | KAM | LAR | NIJ | ORA | SCH | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Amsterdam | 3–0 | 3–1 | 5–1 | 4–1 | 4–1 | 3–1 | 2–1 | 2–0 | 4–1 | 3–1 | 1–0 | |
Bloemendaal | 0–6 | 0–6 | 1–0 | 1–3 | 0–1 | 1–2 | 0–1 | 1–5 | 1–1 | 0–2 | 0–4 | |
Den Bosch | 3–1 | 9–1 | 8–0 | 3–0 | 3–0 | 4–1 | 1–1 | 2–1 | 2–1 | 2–0 | 2–0 | |
Groningen | 0–5 | 1–2 | 0–4 | 1–4 | 3–3 | 1–2 | 0–2 | 0–1 | 0–3 | 0–1 | 0–4 | |
hdm | 1–4 | 3–2 | 0–3 | 6–2 | 3–1 | 2–1 | 2–2 | 0–3 | 5–1 | 1–3 | 1–4 | |
Huizen | 2–3 | 0–1 | 0–4 | 1–1 | 0–2 | 1–2 | 0–4 | 1–7 | 3–1 | 0–1 | 0–4 | |
Hurley | 0–1 | 0–0 | 0–6 | 1–0 | 2–0 | 1–0 | 2–2 | 1–2 | 4–0 | 1–1 | 1–3 | |
Kampong | 0–4 | 4–2 | 0–1 | 1–2 | 3–1 | 2–1 | 1–2 | 2–2 | 5–2 | 0–1 | 1–4 | |
Laren | 1–2 | 3–0 | 1–2 | 4–1 | 0–1 | 3–2 | 4–3 | 2–2 | 2–0 | 0–4 | 2–0 | |
Nijmegen | 0–4 | 1–2 | 1–5 | 2–3 | 1–2 | 0–2 | 0–2 | 1–1 | 2–3 | 0–2 | 0–1 | |
Oranje Rood | 1–2 | 3–0 | 0–3 | 5–1 | 1–0 | 2–0 | 4–3 | 3–1 | 0–1 | 4–1 | 1–1 | |
SCHC | 1–3 | 3–1 | 1–3 | 4–0 | 1–3 | 5–1 | 4–1 | 3–2 | 1–0 | 7–1 | 2–1 |
Topscorers
pos | Speler | Club | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Amsterdam | 16 | 14 | 2 | 0 | |
2. | SCHC | 16 | 2 | 14 | 0 | |
3. | hdm | 16 | 2 | 12 | 2 | |
4. | SCHC | 15 | 6 | 3 | 6 | |
5. | Laren | 14 | 14 | 0 | 0 |
Play offs landskampioenschap
Halve finales
1e wedstrijd
29 april 2018 12:15 UTC+2 | |||
Oranje-Rood | 0 – 3 | Amsterdam | Sportpark Aalsterweg, Eindhoven Scheidsrechters: Juus de Kempenaer Piet Hein Kraaijeveld |
---|---|---|---|
29 april 2018 12:15 UTC+2 | |||
SCHC | 0 – 1 | Den Bosch | Sportpark Kees Boekelaan, Bilthoven Scheidsrechters: Lisette Baljon Jorrit Maakal |
---|---|---|---|
2e wedstrijd
5 mei 2018 12:15 UTC+2 | |||
Amsterdam | 2 – 1 | Oranje-Rood | Wagener-stadion, Amstelveen Scheidsrechters: Karen Dollé Alwiene Sterk |
---|---|---|---|
Vega Albers |
5 mei 2018 12:15 UTC+2 | |||
Den Bosch | 4 – 2 | SCHC | Sportpark Oosterplas, 's-Hertogenbosch Scheidsrechters: Fanneke Alkemade Thomas Duijnstee |
---|---|---|---|
Verbruggen Welten |
Finale
10 mei 2018 16:00 UTC+2 | |||
Den Bosch | 3 – 2 | Amsterdam | Sportpark Oosterplas, 's-Hertogenbosch Scheidsrechters: Alwiene Sterk Karen Dollé Fanneke Alkemade (video umpire) |
---|---|---|---|
Welten Matla Verbruggen |
12 mei 2018 16:00 UTC+2 | |||
Amsterdam | 1 – 4 | Den Bosch | Wagener-stadion, Amstelveen Scheidsrechters: Fanneke Alkemade Lisette Baljon Coen van Bunge (video umpire) |
---|---|---|---|
Vega |
Promotie/degradatie play-offs
Play outs 11de/Vice-kampioen Overgangsklasse
Datum | Wedstrijd | Uitslag | Scoreverloop | Scheidsrechters |
---|---|---|---|---|
30 mei 2018, 20:30, Rotterdam |
Rotterdam - Groningen | 2 – 4 | 3' Lisa van Baaren 1-0, 19' Klaartje de Bruijn 1-1, 32' Danielle van Rootselaar 2-1, 45'(sc) Willemijn Bos 2-2, 48' Noor Hakker 2-3, 55'(sc) Klaartje de Bruijn 2-4. | Jochem Helling Ronald Rovers |
2 juni 2018, 12:30, Haren |
Groningen - Rotterdam | 2 – 1 | 24' Maria Jimena Cedres Lobbosco 0-1, 52'(sc) Willemijn Bos 1-1, 66'(sc) Florentine Blom 2-1. | Lisette Feuth Eldert Michels |
Play outs 10de/Beste 2de Overgangsklasse
Datum | Wedstrijd | Uitslag | Scoreverloop | Scheidsrechters |
---|---|---|---|---|
30 mei 2018, 20:30, Wassenaar |
HGC - Huizen | 0 – 0 | Huizen wint na shoot-outs: 2-4. | Lisette Baljon Lizelotte Wolter |
2 juni 2018, 12:30, Naarden |
Huizen - HGC | 2 – 1 | 20'(sc) Bernice van Aken 0-1, 25'(sc) Jasmijn Oliemans 1-1, 58' Edmee Peijster 2-1. | Maartje de Bruijn Alwiene Sterk |
Resultaat: Groningen en Huizen handhaven zich in de Hoofdklasse.
Bronnen, noten en/of referenties
|
Hockey georganiseerd door de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond |
---|
Nederlandse competities: Hoofdklasse (zaal) · Promotieklasse · Overgangsklasse · Eerste klasse · Tweede klasse · Derde klasse · Vierde klasse · Gold Cup · Silver Cup |