Australië op de Olympische Winterspelen 2006
De Australische Olympische Ploeg is de afvaardiging van Australische sporters die het Australisch Olympisch Comité uitzond naar de Olympische Winterspelen 2006 in Turijn.
Land | Australië | ||||||||||||||||
IOC-landcode | AUS | ||||||||||||||||
NOC | Australian Olympic Committee externe link | ||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 2006 in Turijn | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Australië op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908* · 1912* · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 *= met Nieuw-Zeeland als Australazië | |||||||||||||||||
Australië op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | |||||||||||||||||
|
De 39 sporters die Australië vertegenwoordigden op de twintigste editie kwamen uit in tien takken van sport. De Australische equipe behaalde deze editie twee medailles bij het freestyleskiën, waaronder de bronzen medaille van Alisa Camplin die op de Winterspelen van 2002 Olympischkampioene werd. Australië eindigde daarmee op de zeventiende plaats in het medailleklassement.
Medailles
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Freestyleskiën | Dale Begg-Smith | moguls (m) | |
Alisa Camplin | aerials (v) |
Deelnemers en resultaten
Alpineskiën
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Craig Branch | afdaling (m) | 32e | 1.52,55 |
Jono Brauer | combinatie (m) | dnf | niet gefinisht |
slalom (m) | dnf | niet gefinisht | |
Bradley Wall | reuzenslalom (m) | dnf | niet gefinisht |
AJ Bear | super-g (m) | dnf | niet gefinisht |
Biatlon
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Cameron Morton | sprint (m) | 82e | 32.07,4 |
20 km (m) | 83e | 1:07.30,7 (1-2-1-3) |
Bobsleeën
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Shane McKenzie Jeremy Rolleston | 2-bob (m) | 22e | 2.50,58 (56,77 / 56,59 / 57,22) |
Astrid Loch-Wilkinson Kylie Reed | 2-bob (v) | 14e | 3.54,11 (58,53 / 58,85 / 59,00 / 58,73) |
Freestyleskiën
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dale Begg-Smith | moguls (m) | kwalificatie: 25.40 punten finale: 26.77 punten | |
Nick Fisher | 12e | kwalificatie: 22.89 punten finale: 23.39 punten | |
Jason Begg-Smith | kwalificatie | kwalificatie: 20.22 punten | |
Alisa Camplin | aerials (v) | kwalificatie: 165.32 punten finale: 191.39 punten | |
Jacqui Cooper | 8e | kwalificatie: 213.36 punten WR finale: 152.69 punten | |
Lydia Ierodiaconou | kwalificatie | kwalificatie: 155.45 punten | |
Elizabeth Gardner | kwalificatie | kwalificatie: 127.42 punten | |
Manuela Berchtold | moguls (v) | 14e | kwalificatie: 22.19 punten finale: 22,21 punten |
Freestyleskiër Michael Robertson nam niet deel in de discipline moguls (m).
Kunstrijden
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Joanne Carter | vrouwen | 25e | korte kür: 40.86 punten |
Langlaufen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Paul Murray | sprint (m) | kwalificatie | kwalificatie: 2.25,29 |
Esther Bottomley | sprint (v) | kwalificatie | kwalificatie: 2.23,55 |
Clare-Louise Brumley | 15 km achtervolging (v) | 42e | 47.03,1 |
Rodelen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Hannah Campbell-Pegg | vrouwen | 23e | 3.17,539 (49,577 / 49,350 / 49,574, 49,038) |
Shorttrack
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Alex McEwan | 500 m (m) | kwalificatie | kwalificatie serie 2: 45,173 (4e) |
Mark McNee | 1000 m (m) | kwalificatie | kwalificatie serie 2: 1.30,033 (4e) |
1500 m (m) | kwalificatie | kwalificatie serie 3: 2.29,356 (4e) | |
Mark McNee Lachlan Hay Stephen Lee Elliot Shriane | 5000 m team (m) | 6e | halve finale 1: 7.03,356 (4e) B-finale: 7.01,666 (1e) |
Emily Rosemond | 1000 m (v) | kwart finale | kwalificatie serie 6: 1.39,952 (2e) kwartfinale 1: 1.37,627 (3e) |
1500 m (v) | kwalificatie | kwalificatie serie 3: 2.40,171 (5e) |
Skeleton
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Shaun Boyle | mannen | 22e | 2.00,13 (1.00,13 / 1.00,00) |
Michelle Steele | vrouwen | 13e | 2.03,47 (1.01,26 / 1.01,21) |
Snowboarden
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Mitchell Allan | half-pipe (m) | kwalificatie | kwalificatie: 28.8 / |
Andrew Burton | kwalificatie | kwalificatie serie 3: | |
Ben Mates | kwalificatie | kwalificatie serie 3: | |
Emanuel Oppliger | reuzenparallelslalom (m) | 1/8F | kwalificatie: 1.12,11 (36,56 / 35,55) 1/8F serie 8: 2e |
Damon Hayler | snowboard cross (m) | 7e | kwalificatie: 1/8F serie 3: 1e KF 2: 2e HF 1: 3e |
Torah Bright | half-pipe (v) | 5e | kwalificatie: finale: |
Holly Crawford | kwalificatie | kwalificatie: | |
Johanna Shaw | reuzenparallelslalom (v) | kwalificatie | kwalificatie: 1.38,86 (53,76 / 45,10) |
Emily Thomas | snowboard cross (v) | kwalificatie | kwalificatie: |
Bronnen, noten en/of referenties |
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.