Zuid-Korea op de Olympische Winterspelen 2006
Tijdens de Olympische Winterspelen van 2006 die in Turijn werden gehouden nam Zuid-Korea voor de vijftiende keer deel aan de Winterspelen.
Land | Zuid-Korea | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | KOR | |||||||||||||||||||||
NOC | Korean Olympic Committee (ko) (en) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 2006 in Turijn | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Zuid-Korea op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||||||||||
Zuid-Korea op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | ||||||||||||||||||||||
|
Van de elf veroverde medailles werden er tien in het shorttrack behaald, de elfde medaille werd in het schaatsen behaald. Zuid-Korea eindigde met de elf medailles op een zevende plaats in het medailleklassement.
De succesvolste Zuid-Koreaan was Ahn Hyun-soo die drie gouden en een bronzen medaille veroverde. Drie medailles werden veroverd door Lee Ho-suk en Jin Sin-ju. Choi Eun-kyung won na een zilveren en een bronzen medaille op de Spelen van 2002 op deze spelen goud en zilver waardoor zij in totaal ook vier Olympische medailles scoorde.
Medailles
Sport | Naam | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Shorttrack mannen | Ahn Hyun-soo | 500m | |
1000m | |||
1500m | |||
Ahn Hyun-soo / Seo Ho-jin Lee Ho-suk / Song Suk-woo | 5000m, aflossing | ||
Lee Ho-suk | 1000m | ||
1500m | |||
Shorttrack vrouwen | Jin Sin-ju | 1000m | |
1500m | |||
Jin Sin-ju / Byun Chun-sa / Jeon Da-hye Choi Eun-kyung / Kang Yun-mi | 3000m, aflossing | ||
Choi Eun-kyung | 1500m | ||
Schaatsen mannen | Lee Kang-seok | 500m |
Deelnemers
Aan de tien sporten waarop Zuid-Korea uitkwam namen 44 deelnemers deel, 30 mannen en 14 vrouwen.
Sport | Aantal | Mannen | Vrouwen |
---|---|---|---|
Alpineskiën | 4 | Kim Hyung-chul Kang Min-heuk Kim Woo-sung | Oh Jae-eun |
Biatlon | 1 | Park Yoon-bae | |
Bobsleeën | 4 | Cho In-ho Lee Ki-ro Kang Kwang-bae Lee Yong | |
Langlaufen | 4 | Choi Im-heon Jung Eui-myung Park Byung-joo | Lee Chae-won |
Freestyleskiën | 1 | Yoon Chae-rin | |
Rodelen | 1 | Kim Min-kyu | |
Schaatsen | 14 | Choi Jae-bong Lee Jin-woo Lee Jong-woo Mun Joon Lee Kang-seok Lee Kyou-hyuk Kwon Sun-chun Yeo Sang-yeop | Lee Bo-ra Lee Ju-youn Lee Sang-hwa Noh Seon-yeong Choi Seung-yong Kim You-lim |
Schansspringen | 4 | Kang Chil-ku Choi Heung-chul Kim Hyun-ki Choi Yong-jik | |
Shorttrack | 10 | Seo Ho-jin Lee Ho-suk Ahn Hyun-soo Oh Se-jong Song Suk-woo | Byun Chun-sa Jeon Da-hye Choi Eun-kyung Jin Sun-ju Kang Yun-mi |
Skeleton | 1 | Kang Kwang-bae |
Bronnen, noten en/of referenties
|